Jump to content


Photo
- - - - -

Ostruznicki most - obilaznica


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#21 Velja86

Velja86
  • Members
  • 2 posts

Posted 14 August 2011 - 08:10 PM

I ja sam sa ortakom malo pre stigao, išli smo preko železničkog i nije bilo nikakvog problema! :)
  • 0

#22 Kuguar

Kuguar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 196 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Posted 14 August 2011 - 08:12 PM

Danas prodjosmo mostom, nas 40 razbojnika, i nije bilo nikakvih problema :)
Misterija resena :D


pa gde su slike od danas ?



Ja nisam poneo aparat, jer sam morao ranije da brisem! Ekipu sam ispratio, odvezao do Ostruznice i nazad na Karaburmu. Posto sam klincu slavio rodjendan, mogu slike odatle da ti posaljem :D, ali nije to to, kad je nestalo torte :(

Mozes misliti koliko je bilo aparata, kad je nas bilo 40ak :), tako da slika ce biti sigurno podosta :)
I ja cekam prve izvestaje :)
  • 0
Vozi Miško

#23 Zanshin

Zanshin
  • Members
  • 1 posts

Posted 22 August 2011 - 12:47 PM

Potvrdjujem sve rečeno. Ipak, dodajem da je put nasipom do mosta vremenom postao mučenje za vožnju specijalkom (tačnije, nije uživanje). Na samom mostu asfalt odličan, zato. Često vozim tuda i nisam još naleteo na muriju. Verujem da je mogućnost veća po prelasku, kad se silazi preko obilaznice itd. Što se tiče vozila na nasipu - procenat kretenizma i bezobrazluka je priličan. Radi se o "vlasnicima" nelegalnih objekata uz Savu, koji se prema svima ostalima koji koriste nasip ponašaju kao prema uljezima, a biciklisti ih najviše nerviraju. Nasip je, inače, "na papiru" i dalje zabranjen za svaki saobraćaj motornih vozila osim za JKP Vodovod, ali je u praksi saobraćajni znak odavno istrgnut. Policija naravno ne reaguje (mnogi državni funkcioneri "imaju" splavove i sojenice do Ostružnice i nagore). Tako je već 10-tak godina unazad.
  • 0

#24 Sotir

Sotir
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts

Posted 22 August 2011 - 02:55 PM

......vozila na nasipu.....


Bilo je na nasipu i smrtnih slučajeva koje su skrivili ti "vlasnici" i njihovi gosti. Pre neku godinu, momak se šetao sa devojkom i zakačila ga kola u prolazu. U početku stidljivo, a sad već grade i zamkove, sa betoniranim pristanima za čamce i jahtice. Naravno često se tu nađe i odgovarajući čopor lutalica.

Verovatno se čeka sledeća tura legalizacije pa da i to "naselje" postane legalno. Sad što su u zoni vodosnabdevanja, strateški objekti ovo ono, pa srediće se, ljudi smo :evil:

Nema policije kod mosta, a i da ima, kažeš da si krenuo stazom za pešake ali nije moglo zbog stakla (što je obično tačno). Petlja koja spaja most sa Obrenovačkim drumom je u dobrom stanju, ukoliko neko neće ili ne može da popreči peške preko staze. Normalno potrebna je doza opreza u saobraćaju, kao i uvek.
  • 0

#25 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Posted 22 August 2011 - 07:14 PM

Bogme danas sam primetio neke nove momente.Ona uzana staza kojom se nekada penjalo ka mostu vise nije uzana, tj komotno moze da prodje automobil.Sto i biva logicno kada se kod toi toi klonjare 100m prema Surcinu primeti da slucajno nedostaje parce bankine taman toliko da moze proci auto.Mora da je ugodno biti muvara u banana drzavi :D
  • 0
Postavljena slika

#26 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Posted 22 August 2011 - 07:30 PM

Da, da fali i tu prečicu koristim kad se vraćam sa sela, eto sinoć na primer. Lepo zaobiđem sajam i gužvu 8)
Jeste malo strmo i ima par grebenčića preko kojih treba lagano zbog kartera, ali može se proći...dok me ne vidi n2:smiley-char022
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#27 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Posted 22 August 2011 - 07:45 PM

Da se ja pitam, ja tu ne bih proterao :D Danas sam ovo video, a prekjuce sam tu prolazio kolima i ipak mi nekako lepse da se iskljucim kod Surcina, i da vozim normalno bez preteranog zezanja sa izbegavanjem biciklista :) Jeste da je to nekih +7-8 km ali vrede svaku paru.
  • 0
Postavljena slika

#28 Sotir

Sotir
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts

Posted 22 August 2011 - 07:53 PM

Naša država je pravedna, na jednom mestu ti uzme (bankinu) a na drugom (tamo gde bajkeri silaze sa mosta) ti je doda i smanji prolaz. Pa sada ne može da prolazi biciklista pored bicikla nego iza bicikla. Nego razmišljam zašto je pčelar-zajebant tako brzo i bez pogovora sklonio svoje košnice. Možda mu je neko prijateljski savetovao da pripazi na zdravlje a sve u vezi sa novom saobraćajno-klozetskom transverzalom.
  • 0

#29 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Posted 22 August 2011 - 07:59 PM

Naša država je pravedna, na jednom mestu ti uzme (bankinu) a na drugom (tamo gde bajkeri silaze sa mosta) ti je doda i smanji prolaz.


E da ovo sam zaboravio da pomenem.I slazem se skroz zanimljiv kontrast.Samo ipak sumanjam da je drzava skinula deo bankine, vrlo verovatno je to akcija freestyle vikendasa sa suprotne strane Save :) Morali ljudi da se muce sa svojim moralnim nacelima pa da ilegalno grade, pa su morali da podmazu koga vec treba, pa da plate i materijal i radnike, pa na sve to trpe bicikliste koji ih svojom zlobom sputavaju da voze brze od 80km/h po nasipu (doduse cast izuzecima) i sad jos da moraju da idu do Surcina, e pa to je kap koja je prelila casu :D
  • 0
Postavljena slika

#30 Sotir

Sotir
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts

Posted 22 August 2011 - 08:06 PM

Ma bilo je 100% neko čukanje u ogradu, pa kad je već krpe, daj onda odma i da ne misle da li nekom treba širi prolaz. A što se tih biciklista tiče, to ionako treba sve pobiti.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users