Jump to content


Fotografije

Ulje za magura hs33


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 28 November 2007 - 05:02 PM

Imam Magura hs33 2003-2004,bajs sam kupio pre 9meseci i red bi bio da zamenim ulje posto ko zna kad je prethodni vlasnik menjao a i ja sam izvozao do sad oko 2000km :wink: .Znam da Magura ima njihovo ulje za kocnice (Royal Blood),to bi mogao jos i nekako da nabavim al bi da resim problem kupovinom nekog ulja u Srbiji.Neko mi rece da bi trebalo samo mineralno ulje a i drugu sto vozi sa mnom na Magura Julie pise "Use only mineral oil".Moje pitanje je :Koje ulje moze da se uzme i koliko ml ulja mi treba za obe kocnice :?: ?

Ps1:Da li moze Shimano ulje za kocnice i koliko mi njega treba ako je ono jedina varijanta u Srbiji za mene?
Ps2:Da li ulje za hs33 odgovara i za Magura Julie(verovatno da,al ajd da pitam za svaki slucaj) :?:

HVALA UNAPRED :D :P
  • 0

#2 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 November 2007 - 07:11 PM

Shimano (mineralno ulje) korisrim za Magura kocnice, sto u servisu sto za licnu upotrebu. HS 33 i Julie koriste isto ulje.
Koliko ti treba ulja to je vise stvar do tebe, jer neznam koliko ces prosuti prilikom punjenja. :mrgreen:
Salim se malo, za punjenje prednje i zadnje HS33 trebace ti 50ml. (bez prosipanja)
Cena Shimano ulja u pakovanju od 50ml je oko 800din, a pakovanje od 1l oko 1300din u Planetu. Obavezno uzmi litar nek stoji leba ne trazi.
  • 0

#3 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 28 November 2007 - 10:41 PM

Imam majstora koji ne prosipa :wink: tj punio je dosta kocnica,rece mi danas da je najbolje to Shimano ulje,jos on to nabavlja iz Planeta a i cena je oko 1300din(posten serviser).Hvala na savetu Hari!
  • 0

#4 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 200 posts

Postavljeno 22 January 2008 - 11:08 AM

Želeo bih da se nadovežem na ovu temu jer me interesuju kočnice Magura HS33. Imam čelični ram star 14 godina i ne planiram da ga menjam. Naravno, na njemu ne postoje mesta za montiranje disk kočnica, kako na samom ramu tako i na viljušci koja je kruta. Ni viljušku ne bih menjao. Da postoji mogučnost da montiram diskove, ovoga trenutka bih tako postupio. Svakako, postojala bi mogućnost da idem na zavarivanje držača za diskove, kada bih imao šemu i sve potrebne mere, ali mi to nekako komplikuje život i možda sačeka neke druge dane. Do sada sam vozio na modifikovanim kantilever kočnicama koje uz tu modifikaciju( dvostruko uvijanje sajle, koja povezuje poluge kočnica, preko jednog valjčića umesto standardnog zatezača) prilično dobro rade. Da pređem na stvar. Video sam HS33 na chainreactioncycles.com da kao par koštaju 115e + 15e za dopremu do Srbije. Koliku carinu da očekujem? I još nešto, da li vi smatrate da je to dobar izbor ili je bolje da uštedim pare i nabavim neke dobre v-kočnice? Vi, koji vozite HS33, kako vam se čine? Kako nabavljate paknove? Koliko traju? Posavetujte me više, da ne pogrešim.
Hvala unapred.
Pozdrav.
  • 0

#5 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 January 2008 - 11:33 AM

Neću da ulazim u to zašto nećeš da menjaš ram, jer bi ti to bilo mnogo bolje nego budžiti stari čelični, a odmah bi mogao i prave diskove da staviš.
Ovako, mislim da je bespotrebno ulagati te pare da bi imao V brake sa dodatkom ulja! Isto se koči na felnu, isto ima gumene pakne kojih ovde nema, pa treba naručivati ili online ili preko profe iz terrano servisa. Ako već hoćeš da napraviš pomak - uzmi recimo LX V-brake, ali one sa paralelogramom, videćeš da koče ko zmaj. Naravno, postoji i XT i XTR opcija, ali je to skuplja varijanta. Ako baš insistiraš na Maguri - pitaj ovde po servisima, gledaj oglase, relativno često se nađe polovan ovaj set.
Što se tiče carine, ona bi trebalo da je 10% + pdv 18% i još nešto za postupak carinjenja.
Dakle, bottom line sto se mene tiče - uštedi pare i uzmi dobar V-brake.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#6 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 23 January 2008 - 02:58 AM

Posto sam naceo :) ovu temu sto ce reci imam hs33evo i mislim da su 2003-2004godiste pa red je da kazem sta mislim da su mane i vrline ove kocnice:
Mane su:
1 ceo set je tezak kao tuch :x
2 paknovi kostaju od 15 do 25e(sva cetiri u kompletu)i nema da se nadju u Srbiji bar ne zvanicno
3 komplikovane za stelovanje tj blize,dalje od kocione povrsi na tocku...u odnosu na obican V-brake
Vrline su:
1 mogucnist relativno finog doziranja sile kocenja(jer su hidrauliucne)
2 jaca sila kocenja u odnosu na mehanicke v-kocnice

Verujem da je shimano xt v-brake bolja kupovina a i jeftinija, a toliko koliko kosta set hs33 kosta i Magura Julie disk kocnica koja je bolja.Doduse nova HS 33 je verovatno malo laksa,mozda jednostavnija,paknovi isti i dalje...
Ja sam ih dobio na bajsu tako da ih imam silom prilika.Ne bi ih kupovao (ni nove 130do 160e,ni polovne 40 do 70e).Dobre su mi al ce kad tad da ustupe mesto nekoj kvalitetnijoj disk kocnici Magura Luiza,Shimano xt,Avid Juicy7... :|
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika