Jump to content


Fotografije

KUPOVINA PULSMETRA


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
137 odgovora na ovu temu

#1 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 28 November 2007 - 04:34 PM

Pozdrav!Interesuje je me, da li postoji pulsmetar koji je po svojim funkcijama "multi", tj.da može da se nosi na ruci kao sat, a i kada je potrebno pomoću nekog adaptera, da se lako postavi na volan bicikla. Elem, šta želim, još da kažem- kada izvodimo neke druge sportske aktivnosti, taj pulsmetar će normalno da obavlja svoj posao...ali da li će takodje on moći da pokazuje i brzinu, kada vozimo bicikl, ili smo na skijanju...itd? Mnoge sam ponude video od raznih proizvođača, ali mi nisu baš najjasnije njihove namene, a meni što se tiče funkcija, trebaju najjosnovnije. :( Hvala!
  • 0

#2 vladimir

vladimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 28 November 2007 - 07:10 PM

Polar-ovi pulsmetri serije S (S510,S720,S720x...) imaju sve sto ste vi naveli.
S720 na pr.ima sledece funkcije i spada u sam vrh:

5 exercise sets
OwnCal
Polar Fitness Test
OwnCode
3 target zones with visual and audible alarm
HR max (Polar Fitness test-based)
HR max (age-based)
Interval timers
Maximum heart rate of total exercise
Average heart rate of each lap
Maximum heart rate of each lap
Recovery measurement (HR / time)
Cycling Features:
Trip
Speed average and max
Distance based recovery measurement
Wheel size setting for 2 bicycles
Bike mount
Speed sensor (wireless)
Cadence sensor (optional)
Power output sensor (optional)
Temperature and altitude
Recording Functions:
Two way infrared data communication
UpLink, settings upload from sofware to heart rate monitor
Polar Precision Performance analysis software
Optional IR interface (for RS232 serial port or for USB port)
99 exercise files
Training file info page with date and time
Total exercise time
Time in target zone
Target zone limits
Average heart rate of total exercise
Last OwnIndex
Calorie expenditure
Heart rate in beats per minute
Automatic and adjustable heart rate limits
Water resistant to 20 meters
Large, easy to read digits
Backlight
Watch Features:
Time of day (12/24 h) with alarm
Dual time zone
Date and weekday indicator
Stopwatch
Exercise reminder (both visual and alarm)
Low battery indicator

Attached Thumbnails

  • t_S720.jpg

  • 0

#3 vladimir

vladimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 28 November 2007 - 07:35 PM

"meni što se tiče funkcija, trebaju najjosnovnije"
Mozda vam je najekonomicnija varijanta Sigma PC15 ,koja ima adapter za montazu na korman bicikla,korektno radi (bar iz mog iskustva),kosta u Capriolu oko 5000din.
U toj varijanti jedino dobijate pulsmetar na preglednom(bezbednom za voznju)mestu,posto on biciklistickih funkcija (brzina,dist.,kadenca) nema.(bilo bi to previse za 5000din).
Nadam se da nisam odmogao.
Pozdrav!
  • 0

#4 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 28 November 2007 - 08:19 PM

Hvala na odgovoru! Kako vidim cene "Polar" modela koje ste naveli, mere se sa vrednošću jednog solidnog, osrednjeg bicikla...izgleda da sam preambiciozno postavio svoje želje-a to mu dođe, da nemožeš da imaš "I jare i pare"! =P~
  • 0

#5 mashina

mashina
  • Members
  • PipPipPip
  • 98 posts
  • LocationPec

Postavljeno 28 November 2007 - 08:21 PM

pored modela koji je kolega Vladimir istaknuo, obrati paznju i na Sigma onix easy, malo je vise od 5k dinara, a poprilicno izgledniji, ako ga zelis nositi i na ruci van treninga, voznji i slicno... (to je ono kao moje misljenje o izgledu :wink: )

http://www.velomania...?menu=cat&id=55
  • 0
....

#6 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 November 2007 - 09:44 PM

Koristim PC-14 koji je za moje rekreativne potrebe sasvim dovoljan.
U Capriolu imas Sigmu PC-4 po ceni oko 2700din sa najosnovnijim funkcijama i veoma lepim dizajnom, i PC-7 sa nesto vise funkcija po ceni od 2150din.
  • 0

#7 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 28 November 2007 - 09:56 PM

Ja sam uzeo od Vajsa pulsmetar za 30eur-a. Sasvim je ok, ima sve za jednog ozbiljnijeg rekreativca potrebne funkcije + ima 20 mesta memorije. Meni ova memorija znaci kada na treningu radim nekoliko razlicitih stvari pa kad dodjem kuci mogu da zapisem kakva su merenja bila za koji deo.

Velika mana svih ovih jeftinijih pulsmetara je sto nemaju enkodiranu vezu predajnik-prijemnik, tako da moze doci do mesanja signala. Dobra stvar kod ovih skupih polara je sto moze sve da se iscita u racunar i analizira. Zna se desiti ako prodjete ispod dalekovoda da sat u trenutku poludi i prikaze max. puls mnogo veci od stvarnog, tako da kad dodjes kuci neznas koji ti je bio max puls, dok kod ovih skupih jednostavno u softveru na kompu obrises taj pik.
  • 0

#8 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 November 2007 - 11:28 PM

ONYX serija je nova na trzistu i oni imaju kodiran signal. Postoje EASY, FITNESS i PRO. DA sad ne objasnjavam koji sta ima od funkcija, reci cu da je PRO odlican za ozbiljan i profi trening, ima sve sto treba razna setovanja, zone, memorije i sl.
Ukoliko je ovo suvise para, PC 14 i PC 15 ce sasvim dobro sluziti u svrhe kako treninga, tako i za rekreativce koji hoce da prate svoj razvoj kondicije i monitoring srcane funkcije.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#9 dejan80

dejan80
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 29 November 2007 - 12:16 AM

ONYX Easy beše nešto oko 5500 din u Capriolu?
Ako sam dobro zapamtio cenu, po meni je to odlična kupovina za te pare...a i super izgleda :D

http://www.sigmaspor... ... t=features
  • 0
My bike takes me places that school never could!

#10 meffisto

meffisto
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 29 November 2007 - 01:17 AM

Mene zanimaju oni kompjuteri koji mere nadmorsku visinu. Po kom principu rade i koliko je to precizno i pouzdano. Pročitao sam na par mesta da rade na osnovu vazdušnog pritiska koji srazmerno opada sa povećanjem visine. Zanima me kolika se greska tu javlja kao i kolika je minimalna promena visine potrebna da bi je on uopšte registrovao, pošto ne verujem da može da registruje razliku od 1-2 m. Možda grešim!?!?!

Tako da ako neko koristi to voleo bih da čujem iskustva. Pozz
  • 0

#11 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 November 2007 - 04:56 AM

Koristim Ciclo Sport CM-434 koji u sebi ima ugradjen altmetar. Dosta je precizno, ako ga stavis na pod i podignes iznad glave pokazace razliku od 2m.
Naravno i ovo cudo ima manu, nepokazuje svaki dan isto. Kontrolnu tacku za proveru koristim Knez Mihajlovu ulicu koja je na 116m. Razlike su iz dana u dan, a krecu se u rasponu od 90 do 140m na kontrolnoj tacki u zavisnosti od vazdusnog pritiska.
  • 0

#12 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 November 2007 - 07:54 AM

Ja imam CASIO Protrek sat sa meremjem temperature, vazd. pritiska, visine i digitalni kompas.
Svi oni idu na foru visina = promena vazdušnog pritiska. Kako Hari reče, ovo varira baš zbog kolebanja v.pritiska u zavisnosti od vremenskih prilika, pa je potrebno bazdarenje istog, kako ne bi bile solidne oscilacije. Ja sam to odradio tako sto sam u Knezu ubacio ref. vrednost i onda se odmah uputio kuci, izmerio tu nadm.visinu - i to je to. Sad znam kolika je u sobi, pa na osnovu toga i bazdarim sat.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#13 mashina

mashina
  • Members
  • PipPipPip
  • 98 posts
  • LocationPec

Postavljeno 29 November 2007 - 09:43 AM

Ovaj model drugar je pazario pre izvesnog vremena, on je odusevljen sa njim a i ja sam, moja preporuka za one koji zele "sve u jednom". Mana, bem mu misa sto nam standard nije veci, mozda cena za nase prilike.



http://www.garmin.co...vodi.php?id=118
  • 0
....

#14 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 November 2007 - 10:12 AM

Odlican uredjaj, samo steta sto nema mogucnost koriscenja Ni-MH baterija.
  • 0

#15 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 29 November 2007 - 07:54 PM

Imam ja da prodam Ciklo Sport HAC4! Ima altimetar, i još milion funkcija

http://www.ciclospor... ... 1793564281

Jeftino!
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#16 saslak

saslak
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 24 June 2008 - 12:49 PM

Posto vidim da je tema slicna, imam jedno pitanje...
Svojevremeno sam se dvoumio izmedju Sigminog PC15 i Fitwatch modela. Odlucim se ja za Fitwatch koji je kao u tom treutku bio vrh u toj klasi i sve je lepo radilo nekih 6 meseci a onda je poceo da blokira na odredjenoj vrednosti i da pokazuje puls 60 cak i kad ne nosim traku oko grudi. Neki put cak skoci i do 600!
Reklamiram ja to, dobijem novi kad posle 3 meseca ista prica. Sve identicno.
Jel imao neko slican problem ili ja samo nemam srece?
Poceo sam da razmisljam da li mozda magnetne kartice iz novcanika koji stoji blizu sata mogu da uticu na taj njegov prijemnik i izazovu takav kvar...
Ako je neko imao slicno iskustvo, pomoc je dobrodosla...
Pozdrav
  • 0

#17 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 24 June 2008 - 01:11 PM

to da blokira mi je malo chudno..
e sad sto se tice netacnog ocitavanja, hoce da se desi kod ovih jeftinijih (nisam imao iskustva sa pomenutim pulsmetrima).
Razlozi za netacno ocitavanje mogu biti:
- nedovoljno znoja na traci pa ne hvata dobro impulse (obicno na pocetku prvih 5-10min)
- mesanje signala sa drugim sportistom (ukoliko nije kodiran)
- kad prolazis ispod dalekovoda, preko sina, ili neceg drugog sto hoce da omete signal ( samo kratko pogresno ocitavanje, obicno dosta visoko, ali dovoljno da zezne maksimalne zabelezene vrednosti. Zato stu dobri polari sa kojis se trening moze prebaciti na komp jer onda na kompu samo obrises te spajkove)
- istrosena baterija (ali to bi vec primetio)

Poceo sam da razmisljam da li mozda magnetne kartice iz novcanika koji stoji blizu sata mogu da uticu na taj njegov prijemnik i izazovu takav kvar...

nema sanse, ne verujem

da pokazuje puls 60 cak i kad ne nosim traku oko grudi

jednom sam isao na put a sat i traka bili u torbi. Slucajno je bio podesen da pisti kad puls padne ispod zone.. mislim da mi je zvrndao pozadi pola puta, neznam sta mu je bilo ali neki signal je primao..
  • 0

#18 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 June 2008 - 01:15 PM

meni konkretno ne, ali nisam imao prilike da se susretnem baš sa fitwatch-om. Ono što pored softvera može ove uređaje da zeza su i spoljni faktori - elektromagnetna polja, trafoi, kablovi, žice trolejbusa, vozova i sl. Zato su kod Onyx grupe odrađene digitalne transmisije i kodiran signal, pa tako ne samo da nema interference sa okolinom, već ni mešanja signala drugih biciklista.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#19 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 24 June 2008 - 01:21 PM

desi se i kod kodiranih da imas kratke spajkove, zato je dobro ako ukompu mozes da ih eliminises.
  • 0

#20 saslak

saslak
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 24 June 2008 - 01:58 PM

Ok, hvala na odgovorima.
Razmislicu jos malo da li da ponovo zamenim za isti mada sam 3x vec skeptican ili uzmem pare koje mi nude pa da kupim neki drugi model (Onyx-a ili cak PC15) mozda budem bio bolje srece.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika