Jump to content


Fotografije

Pocetnik


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
26 odgovora na ovu temu

#1 mitrozr

mitrozr
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 18 July 2011 - 10:42 AM

Pozdrav svim aktivnim clanovima foruma.
Imteresu je me sledece.
Pocinjem da vozim bajk pa me interesuje kako da pocnem tj. koliko vremenski, koja kilomtraza za pocetak i koliko puta dnevno. Znaci neki plan treninga za rekreativca. Unapred hvala svima na odgovorima.
  • 0

#2 DISCO

DISCO
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts

Postavljeno 26 July 2011 - 10:22 AM

Pocni lagano, saznaj koliko mozes da izdrzis i kakvim tempom, pa lagano povecavaj, sve u skladu sa mogucnostima, i pred kraj voznje, oko 500m od kuce odradi sprint, posle toga malo istezanje i to je to. :D ja sam poceo sa 30-ak km, pa lagano, istrazivao okolna sela i gradove, i to se povecavalo iz voznje u voznju.



Srecno i vetar u ledja :D
  • 0

Postavljena slika

#3 mitrozr

mitrozr
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 27 July 2011 - 06:28 PM

Konacno da mi je neko odgovorio, hvala DISKO.
Cekajuci odgovor ja sam krenuo da vozim i poceo sam sa 10-tak kilometara i vec par dana vozim tu rutu i sa svakom novom voznjom je sve brze i lakse odvozam. Mislio sam da vozim tu rutu jos par dana pa polako da povecam. Inace vozim MTB i ruta je dugacka tacno 12.5 km. Malopre sam je odvozao za 34:15 i prosecna brzina mi je bila 21,5 km. Ako gresim u necemu molio bih nekog da me uputu ili ispravi.
Unapred hvala svima i do sledeceg ''kuckanja'' dobar vetar u ledja!!! :D
  • 0

#4 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 July 2011 - 06:49 PM

Ma najbolje da sam sebi "opipavaš puls" i vidiš koliko možeš da teraš. :wink:
Ubr, trudi se da se istegneš (i zagreješ) pre i posle vožnje, mnogo će značiti tvojim zglobovima!
Pozdrav, samo veslaj i kači fotke kad napraviš neku interesantnu vožnju (kad god to bilo, sačekaćemo) :)
I da, imaj i "dane odmora" u toku sedmice, kada ne voziš, vele da je to važno. E sad, jedan ili evtl dva dana, valjda je tako nešto ok.
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#5 mitrozr

mitrozr
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 27 July 2011 - 07:59 PM

Hvala na savetu jelchice, a sto se tice "opipavanja pulsa" sledeca moja investica ce biti pulsmetar pa cu tako znati sve i bez "opipavanja". :D
A sto se tice slika bice po neka jeste da ne vozlim veliku kilometraza ali vozim kroz prirodni rezervat pa ima mnogo toga interesantnog da se vidi. Koliki su idealni otkucaju u minuti pri voznji bicikla tj, koliki bi trebali da budu.
Pozdrav i hvala na odgovoru. n:bicycle
  • 0

#6 DISCO

DISCO
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts

Postavljeno 01 August 2011 - 05:38 AM

e sad za otkucaje, nemogu ti reci, valjda u mirovanju treba da bude izmedju 50-80, vremenom on opada kada radis aerobne treninge ( u to spada biciklizam ). A za odmaranje cu da vam ispricam nesto iz licnog iskustva :wink: : kada sam ziveo u Zemunu, svaki dan sam isao do Ade i nazad 32km, retko kad bi se desilo da ne odem, posle toga isao na trening ( rukomet ) i na kraju Setao psa po 15-ak km ( tj odmarao misice ) ali kada sma dosao na selo, poceo sam da vozim na duze staze, skoro sam otisao od Golubinci-Ruma-S.mitrovica-Bogatic-Bijeljina-Loznica-Sabac-Ruma-Kuca 280km, posle par dana 2 rute zaredom do bg-a tj Ade i nazad od po 110km, moram priznati da su noge pocele da me bole. Inace idem i bajsem na posao 8.8km u jednom pravcu, tako da u povratku vozim na 80% snage.Telo vremenom navikne na napor, i veruj mi, neznas koliko mozes dok ne probas, doci ce nekada vreme da bacis bajs i na sred puta da legnes da spavas koliko si umoran, a nisi ni svestan da mozes jos 3x toliko da vozis.... I ja sam sada isfilozofirao, i ispametovao, nemojte da se ljutite, pao sam skoro na Fruskoj Gori i malo sam jace lupio glavom, jbg, nece frajer da nosi kacigu... :D :D :D :D

Srecno i vetar u ledja :P
  • 0

Postavljena slika

#7 valsorimkaran

valsorimkaran
  • Members
  • PipPipPip
  • 80 posts

Postavljeno 23 September 2011 - 01:53 AM

pozdrav. nasao sam na engleskom plan treninga, mozda ce nekom pomoci...

moram da napomenem da je ovo sa Polar-ovog sajta i da je za to potreban citac kadence i puls metar ;)
http://www.polar.fi/... ... mprove.pdf
  • 0

#8 Gonzales

Gonzales
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 13 October 2011 - 09:02 AM

Ajde da ne otvaram novu temu, jel decko manje vise pita slicno sto i ja, nadam se da mi nece zameriti sto pitam slicno.
Mozda je neko ispratio moj posto oko kupovine bicikla, pa da ne nastavljam tamo pricu, jer joj tamo nije mesto.

Sad da pitam. Juce sam presao neki 20-22km ( za 1:20h ), malo pouceniji nekim savetima i uglavnom sa vozio na srednjem zupcaniku napred, a pozadi na pretposlednja dva. Ne zamerite mi ako postoji neki drugi naziv ja to tako plasticno jer drugacije ne znam :( Trudio sam se da kadenca bude 60-65, vise se nisam usudjivao jer nisam znao da li cu imati snage za celu deonicu ( citaj - povratak kuci ).
Sad, me interesuje, kako se povecava to, kako se napreduje u biciklizmu u kondiciji, u smislu vecih prenosa, brze voznje, jace kadence.
Kako bi trebalo da izgleda neki moj pocetnicki trening da bih ovo koliko toliko ostvario?
  • 0

#9 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 October 2011 - 09:44 AM

http://www.ciklonaut...ako/Kadenca.htm
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#10 Gonzales

Gonzales
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 13 October 2011 - 10:40 AM

Jos jednom sam sam sebi dokazao da ne procitam do kraja :mrgreen:
  • 0

#11 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 13 October 2011 - 03:13 PM

E, ja samo da kažem da ako voziš sam (@mitrozr) ponesi MP3 sa sobom, mnogo dobra stvar za duže vožnje samo onda moraš da paziš više zbog automobila koji idu iza tebe, nemoj baš da odvrneš volume :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#12 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 13 October 2011 - 03:44 PM

E, ja samo da kažem da ako voziš sam (@mitrozr) ponesi MP3 sa sobom, mnogo dobra stvar za duže vožnje samo onda moraš da paziš više zbog automobila koji idu iza tebe, nemoj baš da odvrneš volume :mrgreen:


Usput vežeš i neki polu-providni povez na oči čisto da možeš delimično da razaznaješ oblik i formu predmeta-objekta u koji ćeš se skucati! :mrgreen:

Šalu na stranu, nikako ne savetujem slušanje mp3-a u toku vožnje mada je malo licenerno jer i sam ponekad(retko) imam istih ispada, kada su žute minute i jedino što želim je da se izduvam i oslobodim nagomilanog stresa. Uglavnom su mi bajk i muzika najbolji lek...
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#13 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 13 October 2011 - 03:52 PM

Usput vežeš i neki polu-providni povez na oči čisto da možeš delimično da razaznaješ oblik i formu predmeta-objekta u koji ćeš se skucati! :mrgreen:

Probaj sledeći put earbuds tj. bubice da staviš u uši a ne oči, mnogo bolje se čuje a i vidi n2:hahaha
  • 0

profilepic.gif


#14 Gonzales

Gonzales
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 13 October 2011 - 05:28 PM

Pa dobro, mogu mp3 da slusam kad izadjem na stazu za bajseve, tu mi je ionako planirano 3/4 treninga. U gradu skinem i jbg, mada grad je sam po sebi interesantan, uvek se ne sto desva :D
Videcem. Upravo sam rastavio kompjuter, pa sutra kupujem odgovarajuce baterije i u subotu voznja :D
  • 0

#15 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 13 October 2011 - 06:02 PM

Usput vežeš i neki polu-providni povez na oči...

Probaj sledeći put earbuds tj. bubice da staviš u uši a ne oči, mnogo bolje se čuje a i vidi n2:hahaha


Xmm...da... :?
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#16 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 October 2011 - 05:48 PM

Juce sam presao neki 20-22km ( za 1:20h ), malo pouceniji nekim savetima i uglavnom sa vozio na srednjem zupcaniku napred, a pozadi na pretposlednja dva.



Ja obrnem 20 km za nekih 55 min. E sad,prvi dan kad sam seo na bicikl,prešao sam nekih 6-7 km,i ruke,noge i zadnjicu nisam osećao...sve je utrnulo. Bukvalno mi preselo. To je bilo pre 30-ak dana. Sad je stvar drugačija-ruke su super,noge takodje,jedino zadnjica malo trpi dok sedim,čim sidjem sve je OK.
O kadenci manje više ne razmišljam,držim onako solidan tempo,teren relativno ravan. Koliko sam pročitao u nekim postovima,dobra kadenca se formira vremenom tako da se ne opterećujem time-jednostavno sednem na konja i uživam.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#17 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 October 2011 - 07:17 PM

@Chamade
Otvori http://www.ciklonaut...ako/Kadenca.htm, idi na Ctrl+F i kucaj "kolena".
Ako voziš solidnije kilometraže, ipak je bolje da obratiš pažnju sad i gradiš naviku.
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#18 Gonzales

Gonzales
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 14 October 2011 - 08:52 PM

Ja malo plasticno pratim ovo sto sam procitao, pa dok sam vozio, nisam dozvoljavao da mi padne obrtaj ispod 60. Cak i kada bez neke vece muke vrtim, ali ono, bolje sporije a da je isti obrtaj, nego brze a manje obrtaja. Tolko sam shvatio, nadam se kako treba :|
  • 0

#19 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 October 2011 - 07:47 PM

@ChamadeAko voziš solidnije kilometraže, ipak je bolje da obratiš pažnju sad i gradiš naviku.



Jelchice,sa vožnjom sam počeo krajem septembra posle pauze od 15 meseci. Imam ja već sad snage u nogama ali moja zadnjica peva vrlo tuuuužnu pesmu pa mi je sad najvažnije da je naviknem na sedište. Prvi dan sam okrenuo nekih 7-8 km i nisam osećao ni ruke ni zadnjicu.
Ja inače vozim autobus,pa možeš misliti kako je stresno preći sa širokog i udobnog sedišta na ovo malo i tvrdo na bajsu.
Ovih dana uglavnom predjem 15-20 km svaki drugi dan. A gradiće se i navika za kadencu,samo da prebolim ovo bitnije (čitaj-bolnije :D )
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#20 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 17 October 2011 - 08:36 PM

Ja malo plasticno pratim ovo sto sam procitao, pa dok sam vozio, nisam dozvoljavao da mi padne obrtaj ispod 60. Cak i kada bez neke vece muke vrtim, ali ono, bolje sporije a da je isti obrtaj, nego brze a manje obrtaja. Tolko sam shvatio, nadam se kako treba :|


To je to. :)
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika