Jump to content


Fotografije
- - - - -

TRST-BEČ-TRST


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
51 odgovora na ovu temu

#41 zare81

zare81
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 796 posts
  • LocationBeograd, Bežanijska kosa

Postavljeno 19 July 2011 - 07:05 PM

Uživaj Zare zaslužio si i da čestitam za vožnju =D> =D> =D> sa zakašnjenjem jer sam bio na planinarenju u Bugarskoj
pozdrav i neka se pedale okreću

Hvala svima!Stigao gajbi, izveštaj i sličice možda već sutra.
Rale, Vihren pao?
  • 0

#42 zare81

zare81
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 796 posts
  • LocationBeograd, Bežanijska kosa

Postavljeno 19 July 2011 - 09:57 PM

I dan: na bus stanici u Trstu prilazi ganka i trazi pljugu. Kad odgovorim: “sono un sportista, non fumo”, psuje na srpskom i odlazi u park gde leže na klupu. Pakujem stvari na bajk oko pola sata i krećem na sever ka Gorici. Vozim ulicama Viale Miramare i Strada Costiera. Kao što im ime kaže, prate obalu i sve vreme miriše more i pružaju se lepi vidici. Pošto sam sa vožnjom krenuo oko 5:30 h, saobraćaja gotovo i da nema. Međutim, ima ciclista koji su izašli da treniraju pre posla. Dobar deo njih su žene. Put me vodi pored Castello Duina, gde skrećem u brda i preko Devetaka i Jamlja idem ka Gorici. To je pogranični pojas sa Slovenijom i dosta ljudi su poreklom Slovenci. Na jednom spustu kroz šumu mi se događa najstrašnija stvar na putu. Spuštam se sa nekih 45-50 km/h, kad čujem kako se krši granje u šumi desno od mene. Par sekundi kasnije, ispred mene iskače srna na nekih 3 m i ja kočim ne bih li nam oboma sačuvao živote. Zadnji točak zanosi i ja imam poteškoće da ga umirim zbog tovara na njemu. Posle te male opomene stižem u Goricu i ulazim u Sloveniju. Utisak o Italiji:odličan put i tolerantni vozači, koji su strpljivi u krivinama i ne pretiču me, iako sigurno imaju mesta (isti slučaj kasnije i u SLO i AUT).
U Sloveniji, po izlasku iz mesta Solkan me čekaju prva ozbiljnija brda. Jako oštar uspon u startu, ukupno oko 3-4 km. Primećujem da su 21 kg koje sam stavio na bajk možda previše za teren koji sam odabrao. Srećom, sunce još nije prejako, pa se nekako tera uzbrdo. Pričam sa ljudima usput, uzimam vodu, pitam za uputstva. i u ITA i u SLO su ljudi veoma ljubazni. Put me vodi od Grgara do Čepovana i posle uspona i spusta (tehnički zahtevan, sa puno krivina i rizle, ali sa sjajnim pogledom), dolazim do mesta Bača pri Modreju. Pratim reku Baču kroz prelepu dolinu. Redom Kneža, Grahovo, Hudajužna...put se lagano penje, sa pojedinim oštrijim deonicama. Od Podbrda kreće bas opasan uspon preko Soriške planine (Bohinjsko sedlo 1307 mnv). Sunce je visoko i hlada nema. Nalazim lepo mesto za pauzu i posle klope nastavljam dalje. Sjajan spust me dovodi u Bohinjsku dolinu, do Bohinjske Bistrice.
Sava Bohinjka-modro zelena, teško je poverovati da Sava koju mi znamo nastaje od ove reke. Idem do jezera i do izvora Save. Na kraju uspona postoji vodopad koji je izvor Save Bohinjke. Nažalost do njega treba pešačiti 25 min u jednom pravcu i ja odlučujem da vreme provedem na jezeru. Nalazim mali zaliv, gde nema nikog i na divnoj plažici k’o od majke rođen uživam u prijatnoj jezerskoj vodi. Kampujem nedaleko od jezera. Prvi dan-165 km sa oko 2700 m uspona. http://www.mapmyride...s/view/40171902
https://picasaweb.go... ... naJuly2011
Nastavak sledi :wink:
  • 0

#43 rajko55

rajko55
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationPOzarevac

Postavljeno 19 July 2011 - 10:25 PM

Čestitke još jednom Zare , vidim da si i ti oduševljem ponašanjem vozača prema bajkerima mi to ovde možemo da sanjamo,inače uz Vihren palo i još 16 vrhova preko 2600m.n.v. za pet dana.
pozdrav i neka se pedale okreću
  • 0

#44 zare81

zare81
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 796 posts
  • LocationBeograd, Bežanijska kosa

Postavljeno 20 July 2011 - 08:17 AM

II dan: ranom zorom krećem da pratim Savu Bohinjku do Bleda. Dolina Bohinjke prelepa, modro-zelena reka, šuma okolo, niski oblaci, nigde vozila...čarolija :D . Bled pun turista, šetaju pored jezera. Ja krećem Rečiškom cestom, preko Gorja kroz šumu. Ponovo uživancija. Bisage lakše za nekih 3 kg u odnosu na polazak na turu prethodnog dana. Recharge-best buy!!! Dugački i oštri usponi po suncu = puno znojenja. Popiješ Recharge i kao nov si! :wink: :mrgreen:
Od Jesenica pratim Savu Dolinku - još je lepša od Bohinjke. Tirkizno plava, prava alpska lepotica. Od Mojstrane do Kranjske Gore bici staza D-2. Asfalt bolji nego na našim putevima, skoro cela staza kroz hladovinu, a pogled... =P~ sa jedne strane Triglav, a sa druge Dolinka.
Sledi uspon na Wurzenpass (Korensko sedlo) 1073 mnv. Kratak, ali jako oštar uspon (18 %). Na prevoju granica, nekadašnja carina i tenk! :shock:
Sa druge strane luudo brz i oštar spust. Gomila cikloturista koji guraju bajkove, a ja, umesto da ih kuražim, kažem: "it's a long way to the top (if you want to rock'nroll)". :twisted:
Vozim kroz nekoliko gradova u Austriji (kroz grad uvek ima bici staza). Pauza sledi na jezeru Ossiach - kupanje, uživancija. Dalje, kroz Feldkirchen i Sankt Veit (na displeju piše 36 stepeni). Skoro ceo dan vozim kroz dolinu do Guttaringa. Odatle ponovo uspon. Put me vodi kroz šumu, penjem se na prevoj Klippitztorl (1642 mnv). Na putu tek poneki bajker (motorizovani). Uspeo sam da se prišunjam srni koja je pasla uz put na desetak metara. :mrgreen: Nalazim zgodno mesto za kamp, par desetina metara iznad potoka koji mi je poslužio kao kupatilo-brrrr, a na oko 1500 mnv. Ukupno 170 km, 2100 m uspona. http://www.mapmyride...s/view/42265686
III dan: najbolji kunt na putu, pa oko 5 h dalje. Putari sveže presvukli asfalt na spustu i ja izlećem iz jedne brze krivine na pravac od nekih 700-800 m i obaram lični brzinski rekord - 86 km/h. Prvi i jedini put da sam koristio windstopper jaknu na turi. Od Bad Sankt Leonharda vozim skoro isključivo bici stazama. Staze u Austriji su sjajne i fantastično obeležene. Nema skretanja bez putokaza. Dolina Mure, pa Murza (kupanje u istom). Prolazim kroz Leoben, mesto u kom sam se obreo poslom pre dve godine i setim se gde ima dobra klopa za male pare. Narokam se dobro, pa cepam dalje. Uz Murz i uspon na Semmering. Da li da probam da iskidam do Beča večeras? Ne. 183 km i 1500 m uspona je dosta. http://www.mapmyride...s/view/42267712
IV dan: zora. Spust. Jurcam. Na severu se pojavljuju oblaci i sa te strane duva. Oblaci crni, slute na nevreme. Kreće trka sa istim. Do Beča stižem sa prosekom 26 km/h, uprkos bočnom vetru. U Beču-pljusak. 10 minuta, pa ponovo sija sunce. Muvam se kroz Beč, ka mojima. Stižem, a dočekuju me sestrić i sestra. 98 km sa zanemarljivom količinom uspona http://www.mapmyride...s/view/42268662.
Narednih 5 dana druženje sa sestrićem, sestrom i zetom. Obilazak Beča i okoline i uživanje.
Beč - raj za bicikliste. Prelep grad sa neverovatnom količinom očuvanih starih građevina, sa divnim parkovima, dobrim restoranima, 40 bazena...
Bio sam u sjajnoj prodavnici bici opreme, nema šta nema. Nažalost i cene su prilično jake. Inače, Beč je skup za naše pojmove, mada nije preskup.
Fotki preko hiljadu, a ja sam probrao stotinjak koje imaju veze sa biciklizmom: https://picasaweb.go... ... naJuly2011
  • 0

#45 Trotter

Trotter
  • Members
  • PipPipPip
  • 126 posts

Postavljeno 20 July 2011 - 09:03 AM

To Zare,kakav raj za oci,svuda oko tebe zelenilo. Bravo za turu
  • 0

#46 Culle

Culle
  • Members
  • PipPipPip
  • 136 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 July 2011 - 11:28 AM

Aaaa Žare fino i lepo si se navozao,jes' lep ovaj alpski predeo,vidim ucestvovao si i u gorskom maratonu n:bicycle
  • 0
Postavljena slika

#47 clumsy

clumsy
  • Members
  • PipPipPip
  • 96 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 20 July 2011 - 03:21 PM

=D>
[youtube_embed5][/youtube_embed5]
  • 0
It’s utterly impossible for me to build my life on a foundation of chaos, suffering and death.

#48 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 July 2011 - 07:00 PM

=D> =D> =D>
Organizuj ekipicu pa pravac Macva da malo pedalamo i druzimo se n2:redbull
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#49 pauza

pauza
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 July 2011 - 07:50 PM

Čestitke i od mene, takođe sa zakašnjenjem (bila sam u strašnoj gužvi zbog prirpema). Predivna tura i baš ti zavidim zbog slovenačkih jezera. Imala sam plan da vozim od izvora Save do Beograda, no, to će sačekati neko drugo vreme.
  • 0

#50 zare81

zare81
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 796 posts
  • LocationBeograd, Bežanijska kosa

Postavljeno 20 July 2011 - 08:04 PM

Hvala svima još jednom na podršci i čestitkama.
Pošto nisam odradio Grossglockner kako sam planirao, preliminarni dogovor sa Bojsijem je pao za sledeću godinu. :mrgreen:
Lepše je u društvu. U to ime, IONE, biće nešto. :wink:
Snežo, mislim da zavisti nema mesta, bar sa tvoje strane. Put oko sveta bajkom... =P~
  • 0

#51 zare81

zare81
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 796 posts
  • LocationBeograd, Bežanijska kosa

Postavljeno 21 July 2011 - 06:39 PM

Moram da se pohvalim. Naime, nisam vozio bajk nedelju dana (ne računam vožnju do i od autobuske stanice). Sednem večeras na bajk, a da nisam skinuo korpu i blatobrane i krenem do Umke. Tamo i nazad 46 km uz prosek 30,8 km/h. BTW, nije da sam se nešto iskidao.
Izgleda da mi je pauza prijala. Preporučujem. :mrgreen:
Usput sreo Vuka. Pozdrav još jednom. :D
  • 0

#52 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 21 July 2011 - 06:55 PM

:D :D :D
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika