Jump to content


Fotografije

Pomoc oko kupovine bicikla [189cm,84kg, bajs udoban za drum]


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
35 odgovora na ovu temu

#21 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 27 June 2011 - 09:54 PM

Necu iznositi moje misljenje o prednosti novog ili polovnog bajsa,ali mislim da kada su u pitanju novi bajsevi nije neka mudrost odabrati bicikl,jer su cene takve kao da su se dogovarali ljudi iz Planeta i Capriola.Na kraju se svodi na izbor boje i koji je ram lepsi,ili eventualno ako ima neki popust,dok je kod izbora polovnog bajsa mnogo vise potrebna pomoc i dobronameran savet,jer tu uglavnom nema garancije,povracaja novca i slicno.
Naravno ne kazem da ne treba dati savet i prilikom kupovine novog bajsa,ali to je nesto sto moze da stane u 5-6 postova.
  • 0

#22 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 27 June 2011 - 09:56 PM

ovo je bio SCOTT ASPECT 40, i bednici iz planeta oznacavaju velicine rama samo sa rimskim brojevima :D

Tako Scott oznacava velicinu ramova,a ne Planet. :D
  • 0

#23 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 27 June 2011 - 10:00 PM

@ ro
Prvo se predstavi...

@ hanibal
Mislim da grešiš što smatraš Capriolo lošijim ili jednosezonskim biciklom, Capriolo i Polar su slični po tom pitanju. Čini mi se da se taj Scott ram pravi u Maleziji ili tako nešto i verujem da kvalitetom nije ništa bolji od pomenutih ranije. Što se tiče opreme ona je uglavnom ista na svim biciklovima te klase bez obzira gde se pravili ramovi tj. nije ništa mnogo bolja-niti mnogo lošija.
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#24 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 27 June 2011 - 10:09 PM

Jel moze pojasnjenje termina jednosezonska bicikla? :-k

Po Hanibalovoj logici, Capriolo Komodo npr jeste, a Scott Aspect nije...pa ako moze neko tumacenje.

Hvala!
  • 0

#25 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 28 June 2011 - 12:31 AM

Ljudi bez prozivki i offtopica. Otvarajte nove teme sem ako se pitanje ne podudara sa vec postavljenim.
  • 0

#26 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 28 June 2011 - 02:31 PM

izmenio sam naslov teme, trebalo bi praktikovati preciznije naslove, kako se nebi ponavljala pitanja a i preglednosti radi.
  • 0

#27 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 28 June 2011 - 09:35 PM

Na ovakva i slična pitanja kolege sa foruma daju poštene i prave savete i u njih se možete pouzdati.
Problem je druge prirode? Potencijalni kupci se ne razumeju u problematiku bicikla i ne mogu je savladati za par dana jer je potrebno i praktično iskustvo.
Ako bicikl nije naštelovan nema razlike da li je novi ili polovan.
Bicikl,s vremena na vreme,mora da prekontroliše iskusna osoba(prijatelj ili serviser)-ovo važi za neiskusne bicikliste i one bez alata.
Ako mislite da je dovoljno da kupite novi bicikl i da vozite godinu dana ili više i da ništa ne pipnete,grdno se varate.
Nema previše smisla pitanje:da li je bolji ovaj novi ili ovaj polovni? Treba se u startu odlučiti za novi ili polovni.Kada je ta dilema rešena i kada znate koliko imate para i za koju vam namenu treba bicikl(i koja veličina) ostalo je koliko para toliko muzike.Nikada biciklista-početnik neće uočiti niti razumeti razliku u biciklima koji koštaju između npr: 300-400e (320-380e).
Da bi se nešto naučilo potrebno je iskustvo koje se stiče vremenom(mislim na vreme posvećeno nečemu,da neko ne shvati da mlade osobe ne mogu biti i iskusne) a vreme je nestišljiva kategorija.
Sve ovo nisam napisao da bih filozofirao već pomogao novajlijama oko odluke i izrazio zahvalnost kolegama koji strpljivo odgovaraju na pitanja iz teme.
Bilo je i ranije odgovora sličnih mom i mislim da treba napraviti jedan vodič za ovu temu.
Negde sam pročitao kako je jedan Hrvat lepo opisao početničke(a i naprednije) biciklističke teme i dileme pa ako nađem,okačiću.
Pozdrav!
  • 0

#28 hanibal

hanibal
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 29 June 2011 - 04:10 PM

Hvala svima na odgovorima! :)
Stvarno nisam hteo da osporavam i vredjam bilo koga ili cega(bicikl), to se moze prepisati mom neznanju i neiskustvu. Kolega je sada lepo objasnio i postavio situaciju, i svaka cast na tome! :) I dalje sam neodlucan, ali takva sam osoba ustvari, dok ne vidim nesto sto mi se stvarno svidja, e onda se zainatim :D Ne bih sada nikog da maltretiram svojim dosadnim zapitkivanjima, samo mi je zao sto sam i dalje na pocetku..a dani su super za voznju :/
  • 0

#29 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 29 June 2011 - 09:22 PM


ovo je bio SCOTT ASPECT 40, i bednici iz planeta oznacavaju velicine rama samo sa rimskim brojevima :D

Tako Scott oznacava velicinu ramova,a ne Planet. :D


ne kontam, kako rimskim brojevima (bez onog "sa")?
Mozel objasnjenje?
  • 0

#30 Aki

Aki
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationNovi Beograd/Dorćol

Postavljeno 29 June 2011 - 09:47 PM

@hanibal

Poslao sam ti PM.
(baci okce.. :) )
  • 0
Doći ću ti u snovima
da ti ukradem poljupce
neka vrijeme samo leti
jos uvijek volim te...


http://www.juraifilm.com/

#31 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 01 July 2011 - 11:15 AM

hvala za predlog. Samo sto ne znam dal bi mi odgovarao taj ram (55cm) na moju visinu od 184-5cma. Po onom programu je izracunao da mi je 20 inca taman. A inace uzeo bih trekera pre, samo sto nove nigde nisam nasao da neko preporucuje, vec samo ova dva MTB-a od novih. Ako ima jos nekih predloga od polovnjaka slobodno stavljajte...


Pomoć oko kupovine bicikla je tvoja tema i zanemariću činjenicu da je Ciklo izmenio naslov zbog nečije galame. Ovde ću ti nešto napisati.
-Kažeš da ćeš da voziš drum-asfalt. Uzmi što brži bicikl. Drumaš. Inače ćeš vremenom doći u priču o roršulama koje vozaš uvek po svojoj ulici. Ne sporim osobine MTB-a, ali na nosač pa na planinu.
-Pre se pripremi da mnogo voziš nego da razbijaš glavu sitnicama.
-Kupi na prvoj pijaci starog drumaša, čeličanu, zameni gume i vozi, i vozi i vozi.
-Na tvoju visinu 55-56cm. Ako ti se ne sviđa položaj promeni korman u ravan i/ili lulu u višu, kraću, podesivu. Stari korman ne bacaj, zavolećeš ga kad počnu jači vetrovi.
-Ako si lenj/trapav/nemaš sluha, dokupi šiftere za ravan korman ili šamaraljke za muflonski/drumaški
-Da ne zaboravim, i dalje vozi, vozi,vozi
-Ako vidiš da brdo nikako ne ide kupi tripl pogon.
-Daj dosta para za sedište da bi još više vozio.
-Pre lepote bicikla treba ti dres, šorc šprinterice, vindstoper, kaciga, rukavice!
-Kupi jedan par guma 25-ica kad poželiš neku turu sa lošim putem, makadamom, dolmom, šumskom stazom (sporije od MTB-a, što lako kompenzuješ na drumu)
-I najvažnije, kupi na prvoj pijaci drumaša, kacigu i vozi. I čitaj. Proučavaj svaki deo i nanjuši šta tebi odgovara. Ti si mera svog bajsa. Paradoksalno je da ćeš jeftinije stvoriti kvalitetan bajs nego ga naći u konfekciji. Kad dosta provoziš i dosta pročitaš znaćeš šta da pitaš. Samo možda nećeš morati. Na kraju možeš da kupiš i lep ram (obavezno i po meri/udoban), ono što si već kupovao samo prebaciš. Možeš bezmalo u svakoj kopirnici da štampaš lepotu kakvu hoćeš. Samo lepiš lepotu, sledećeg meseca novu lepotu. Za cca 300RSD po lepoti.
Imaš i opciju da lečiš svoje komplekse i da sijaš i ne voziš. Lepo je da si objavio da imaš 300 jevreja, međutim ja znam da si sa 100 na drumu. Ne znam odakle si, a ako se sretnemo na drumu digni ruku.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#32 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 01 July 2011 - 12:09 PM

To je to.
bur, care...
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#33 greenme

greenme
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 01 July 2011 - 04:17 PM

Ti si mera svog bajsa.


=D>
Istinu govoriš...ako ništa drugo u meni si još više probudio želju za drumom. 8)
  • 0

#34 homer

homer
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 310 posts

Postavljeno 01 July 2011 - 07:08 PM

Svaka cast bur, jedan od boljih postova na forumu ... mozda bi mogao da bude postavljen kao sticky
=D>
  • 0
"Ja sam sebe manji komad
veci deo cini Nomad
a taj cudak nesto bunca
njemu nikad dosta sunca"

#35 zephirous

zephirous
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 01 July 2011 - 08:44 PM

@ bur
prvo hvala za ovako iscrpan odgovor. Jos nista nisam kupio samo razlgedam te oglase, tako da si mi dosta pomogao tj. usmerio. A od sad cu mahati svakom ozbiljnijem biciklisti koga vidim, posto sam iz ZR-a velika je verovatnoca na tebe da naletim :) Pozz
  • 0

#36 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 02 July 2011 - 10:02 AM

@ bur
prvo hvala za ovako iscrpan odgovor. Jos nista nisam kupio samo razlgedam te oglase, tako da si mi dosta pomogao tj. usmerio. A od sad cu mahati svakom ozbiljnijem biciklisti koga vidim, posto sam iz ZR-a velika je verovatnoca na tebe da naletim :) Pozz


Utoliko je jednostavnije.
I tebi je prvo brdo na 60km. Družio sam se sa Sarajlijama koji žive u "rupi" i opravdano je da voze baš MTB.
Možeš da me kontaktiraš na PP da ne davimo druge.
Možeš da zajmiš nešto što imam da ne bi sam lutao u izboru, naročito siceve.
Možeš kratko i pažljivo da probaš mog drumaša.
Možeš najlakše da me sretneš na putu za NS, ređe za Perlez, još ređe za BG. Gotovo nikad samog na ostalim pravcima.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika