Jump to content


Fotografije

Drumski ram


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
55 odgovora na ovu temu

#21 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 19 October 2012 - 07:30 PM

Dal ima neko da zna gde se kupuju ovi ramovi sto ima Capriolo, na primer firebird, ili oni drugi drumasi najnize klase iz Scouta kako li se vec zove. Jer oni to uvoze iz kine 100%, ali nikako da nadjem nekog proizvodnjaca. Ne verujem da su skupli od 30-60 evra...Mozda i gresima mada...

Dakle ako znate sajt...vikajte :D :wink: :wink:
  • 0

#22 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 08 December 2012 - 04:24 PM

Da li neko zna???
  • 0

#23 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1711 posts

Postavljeno 08 December 2012 - 04:34 PM

Da li neko zna???


u slobodnoj prodaji ja nisam video da ima da se kupi...
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#24 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 08 December 2012 - 05:05 PM

Dal ima neko da zna gde se kupuju ovi ramovi sto ima Capriolo, na primer firebird, ili oni drugi drumasi najnize klase iz Scouta kako li se vec zove. Jer oni to uvoze iz kine 100%, ali nikako da nadjem nekog proizvodnjaca. Ne verujem da su skupli od 30-60 evra...Mozda i gresima mada...

Dakle ako znate sajt...vikajte :D :wink: :wink:


moje iskustvo (oko slicnih stvari) je da je to neisplativ poduhvat. I ako nadjes fabrikanta od kojeg Capriolo i Scout kupuju na veliko, znaci stotine ramova raznih modela a mozda cak i samo tog jednog modela, najverovatnije ne bi hteli dugo da pricaju sa tobom kad saznaju o kojoj kolicini, tj ukupnoj vrednosti posla, razgovaraju. A kada bi i hteli ne verujem da bi mogao da dobijes cenu koja bi se isplatila kad zaracunas trosak transporta i uvoza (carina i porez, mozda i spediterske usluge). Postoji verovatnoca da te upravo fabrikant uputi na lokalnog prodavca (sto je bio moj slucaj).

Na tvojih predpostavljeih 30eur treba da dodas trosak pakovanja i slanja, cenim jos 30-50eur, pa na to carinu i porez (min 20%) i ako tako prodjes smatram da si dobro prosao jer znam za slucajeve gde su troskovi prevazisli sve granice razuma.

Javi sta si odlucio, javio i kako si prosao :)
  • 0

#25 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 08 December 2012 - 07:28 PM

Hhehe Igore bas si djavo :wink:

Poptpuno si u pravu, nego ja rekoh da naletim na neki kineski sajt gde prodaju sve i svasta, pa prodaju one lampe sto ih jure mnogi, a medju njima da se nadje i neki ram ali koji je koliko toliko dobar.

Pretpostavio sam ja to sto ti napisa, al reko ajd da proverim.

Jedino da pitamo direktno Capriolo, tipa jel mozete da prodate samo ram sto bi oni mozda hteli, a li cenim da pre ne bi - vec bi rekli, pa imamo mi bajk sa tim ramom, on Vam je samo ...din...sa onim lepim delovima :D

Ne znam kako su i pre nekioliko godina prodavali onaj plavi cuveni capriolo ram...

A i kada bi prodavali, tipa ram za ajd da ne bude za firebird vec za onaj eclipse, neka je i gvozdjurija, verovatno bi trazili preko 5000 din sto je ravno n:anim_08 Za taj ram do 3500din je ne vrh nego premija...
  • 0

#26 petra85

petra85
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 30 December 2012 - 12:53 AM

Visok sam 185cm drumski bicikl koje velicine rama treba da uzmem.
  • 0

#27 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 03 January 2013 - 08:03 PM

Nemoj da vozis drumasa :wink:

Salim se naravno...pa sad je negde otprilike fora da imas manji ram, ali da izvlacis sticnu, za razliku od starih celicana i hrom ramova gde su mere bile vezane direktno za ram, i sada su, ali ne kao nekada po meni.

Ladno mozes 56 ram, i da ti to bude min mera, a max mera 60 po meni bolje 58, onda izvuces sticnu i to bi bilo to. (ima na netu brdo primera namestanja pozicije i td, naravno i velicine ramova...)

Sacekaj da se neko iskusniji javi ali mislim da nisam pogresio :wink:
  • 0

#28 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 04 January 2013 - 11:49 AM

Slažem se sa negasovom preporukom, ali znam da ima iskusnih članova foruma koji preporučuju i 54 za tvoju visinu. Zato je najvažnije probati sam.
  • 0

#29 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 04 January 2013 - 12:57 PM

najbolje da uzme ram 50, šticnu 60, lulu 160.
  • 0

#30 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 04 January 2013 - 01:08 PM

@petra85
Jesi li probao neki od online fit calculatora, npr:
http://www.competiti... ... ATOR_INTRO
Ništa te ne košta osim malo vremena, a baš me interesuje šta će da ti predloži.
  • 0
Pozdrav

#31 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 04 January 2013 - 01:53 PM

Evo ja probao ovaj sajt. Visok sam 176 i meni kaže: top tube 58, seat tube 54. Francuski mi kaže 60,58.
  • 0

#32 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 07 January 2013 - 11:30 PM

Ili imaš prilično neuobičajene proporcije, ili si nešto promašio kod merenja ;)

Dok za tvoju visinu to deluje baš predugo, su meni zaračunali prekratko - na 182,5 57-60 za seat tube i 55-56,5 za top tube uz 12-10,5 lulu, posmatrano od competitive do French fit. Njihova preporučena mera od vrha sedla do volana je nekih 55-57,5, a na mom biciklu je 60,5 :lol:
  • 0

#33 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 08 January 2013 - 01:21 PM

Najverovatnije sam neke mere omašio pošto sam se sam merio. :mrgreen:
  • 0

#34 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 18 May 2013 - 11:24 PM

Ne bih da otvaram novu temu, prvi post =D> :wink: Mada čitam odavno...

Vidite ovaj ram:

http://www.cikloberz...w.php?id=107862

Ako imate neki stariji ram kao ja, pa poželite za cirka do 50 evra da promenite, verovatno bi Vam ovakav odgovarao, malo je moderniji, lepše izgleda, AL je i td. ...normalno za ne zahtevne vozače, ili one koji nisu trenutno u prilici da priušte sebi bolje.

U nekoj takvoj situaciji sam ja i gledo sam te niskobudžetne ramove za drum. Međutim, dođoh do jednog saznanja, koji retko da spominje neki od biciklista, ili se jednostavno nije sretao sa tim problemom, jer je uvek koristio brendirane ramove i oni takve probleme nemaju! A to je:

Kod ovog Scouta je verovali ili ne čak 130cm međuosovinsko rastojanje! Idite do vašeg drumaša izmerite, max 102, i to gornja granica, bilo da Vam je ram visine 52 ili 62 bio sloping ili klasičan. Na mom starom KTM-u je 99mm. Na onom plavom capriolo ramu je 105, viljuška pozadi je dugačka i u stvari ga svrtsava u treking ram. To je drugo što ga je raja prozvala drumašem!

Dakle htedoh na to da Vam skrenem pažnju, a naravno prodavcu želim da bajk proda i da i kupac i prodavac budu zadovoljni! Ram je lep, ali sa 130cm svrstava se u grupu starih Rog-ova i Unisa za pijac sa sve branicima i korpom. Tako je kako je.

Jedino mi nije jasno kod tih kineza, tajvanaca ili koga već, zašto ga ne zavari na 100cm, gde je gledao i našao drumaša sa 130mm, ne mogu da verujem šta ljudi rade !!!

Izbor vile im je isto vauuuu...

Slično po pitanju vila je na istim domaćim kantama tipa onaj firebird (videli ste verovatno) i onaj drugi još gori dodatni naziv je e....ne znam tačno...koji ima zadnju vilu i drotove za ne poverovati...pa ko je ono navarivao svaka mu čast...prosto da se čovek pita da li namerno žele da to rade - da tako unakaze ram, razumno objašnjenje ne vidim!
  • 0

#35 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 20 May 2013 - 12:18 AM

Dobrodošao n:bye .

Je li moguće da je čak 30cm duži od standardnih drumskih ramova, ovako od oka (tj. mereno prstima na monitoru :lol: međuosovnisko rastojanje je ~(poluprečnik točka)xπ) mi ne izgleda uopšte duži :-k? Inače, lepo izgleda taj ram, čak mi se i vila sviđa, jes' da nije karbonska, ali u ovoj klasi težina ni nije toliko bitna.
  • 0
Pozdrav

#36 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 20 May 2013 - 12:47 AM

ovaj post o rasponu osovina me zaintrigirao, pa sam izmerio Capriolo Speedster u velicini 57cm ima raspon osovina oko 100-101cm, a onaj scout stvarno ne izgleda kao da ima 130cm- kako slika moze da prevari... nego da li je to sigurno tolika razlika, jel premereno?
  • 0

#37 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 20 May 2013 - 08:16 AM

Ako i zanemarimo da nema šanse da onaj ram ima međuosovinsko rastojanje od 130 cm, ne mora ni svaki drumski bicikl da bude surova trkačka mašina maksimalno agresivne geometrije. Drumaš je bicikl za drum, može imati geometriju za trke a može i opušteniju za duge i ne preterano brze vožnje. Ili je možda i Specialized Roubaix u veličinama 61 i 64 u stvari treking bicikl?
  • 0

#38 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 20 May 2013 - 03:02 PM

Nema tu sta da se zanemari. Ovaj ram nema nikakve sanse da ima 130 cm medjuosovinsko rastojanje.
Mozda ima 103 cm ali gde je tu stalo jos 30-tak cm?? I gde je tu dugacka zadnja viljuska kada tocak ima 2 cm do vertikalne sipke rama? Ram izgleda potpuno normalno.
I da li pricamo o cm ili mm? Posto je cas 100 cm cas 130 mm?
Meni to vise lici na neku stamparsku gresku. Ako je neko licno merio da cujemo o cemu se radi...
  • 0
.

#39 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 21 May 2013 - 01:58 AM

Hvala Himzo :wink: :wink:

Stani Darko :D :wink: Zare druže moj :wink: (izvini ako sam pogrešio :wink: , ja zbog KG :wink: )

Pitao sam lika koji je prodavao Scouta ovde na berzi još prošle godine, i čoveku sam poslao fotku nacrtao u peintu šta treba da mi izmeri, i čovek mi napisao pošteno, kaže 130cm (dakle svuda je u pitanju cm :D ). Čak mi napisao, kaže, svaka čast, ja na to uopšte nisam obraćao pažnju, mada sad kada gledam, jeste razvučen...Naravno, pitao sam ga da nije druže 103cm, a on će meni, ne, na mom drumašu je 100 (izmerio čisto da vidi zaintrigiralo ga) a ovde 130...sad ne verujem da bi me slagao, zašto bi ?

Pa bacite pogled na TOP TUBE, nekako su cevi duže...i DOWN naravno. Da je 103, a da može da se nabavi ovaj, promenio bih stari KTM od 99, ali ovako 130 baš je mnogo :!:

Naravno to u stvari nekom i neće smetati, malo si više savijen ka napred, ili kako već.

Dakle, tako mi je čovek napisao, tako i ja Vama. Videh jednog lika, vozi scouta po gradu, al ne ide da ga vodim kući da merimo osovinsko rastojanje :wink: a ram stvarno lepo izgleda :wink: za tu beton klasu, uz obaveznu zamenu vile naravno.

Može neko i da pita ovog lika iz oglasa kolika je ova mera sms-om, taman da imamo 100% informaciju tačnu.

A da, za zadnju viljušku, mislio sam za onaj stari ram capriolo iz 2008-me ili koje već :wink:

Spavanje... 8) 04h :oops:
  • 0

#40 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 21 May 2013 - 05:01 AM

Ma sve je u redu komsija ;).
Nego ljudi, znate li vi koliko je tih dodatnih 30 cm. Pa treba rupa izmedju zadnjeg tocka i vertikalne cevi da bude bar 10 cm a da ne pricamo pod kojim uglom treba da bude viljuska i da mora da bude savijena kao polumesec, kao sto su bile viljuske pre 30-40 godina.

Ovaj ram se po nicemu ne izdvaja, makar po slici, od standardnih ramova. Jeste mozda par cm vece rastojanje od prednjeg tocka do kose cevi ali daleko od pominjane duzine. Vidi se da je kurbla blizu predjeg tocka tj. stopalo ce biti tu negde na granici da dodiruje prednji tocak (mada mislim da nece) sto je inace skoro redovna pojava.
Ajde neka bude da je sve moguce, ali mi nikako nije jasno gde ta duzina moze da se spakuje.
  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika