Jump to content


Photo

DISK KOCNICE


  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 urosF9

urosF9
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Posted 18 June 2011 - 09:40 AM

Jos jednom se obracam za pomoc . Da li neko moze da mi preporuci dobrog majstora za disk kocnice ?
  • 0

#2 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Posted 18 June 2011 - 09:50 AM

zavisi koje kocnice imas i sta je konkretno problem
  • 0
........

#3 urosF9

urosF9
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Posted 18 June 2011 - 09:56 AM

magura luise model 2004-2005. I ako ima jako mali hod na rucici na volanu diskovi jako slabo koce. Stavljao sam nove paknove sredinom prosle godine ali jako malo je vozeno tako da mislim da nije do toga .
  • 0

#4 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 18 June 2011 - 10:34 AM

Jesi probao da očistiš rotor i paknice? Moguće je da je dospelo prljavštvine ili ulja na rotor i to može da prouzrokuje gubljenje snage!
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#5 urosF9

urosF9
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Posted 18 June 2011 - 11:07 AM

cistio sam cak razmisljam da pazarim nove rotore i paknice ali bi opet da problem pogleda majstor pa da vidim sta mi je ciniti .
  • 0

#6 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 18 June 2011 - 05:16 PM

Rotore opereš u aksel sgrassu a pločice isto to pa baciš na vrelu plotnu da se malo pržucnu pa finom šmirglom skineš spoljni sloj. Ako i onda neće, teraj kod majstora.
  • 0

#7 urosF9

urosF9
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Posted 21 June 2011 - 09:48 AM

znaci dok ne zapecem malo rotore na plotni nista od dobrog kocenja :D .Vec sam dobijao neke ideje od ortaka ali aksal i plotnu jos niko nije pomenuo ! Ali opet kazem AKO NEKO ZANA DOBROG MAJSTORA neka preporuci za svaki slucaj ako mi rotori zagore :)
  • 0

#8 bluboki

bluboki
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 21 June 2011 - 09:54 AM

Ili su se zaprljali jako rotori ili mozda vazduha u crevima za ulje, pa ti pored toga sto je na rucici jako stisnuto ulje ne stize kvalitetno do celjusti...
  • 0
Postavljena slika

#9 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 21 June 2011 - 10:05 AM

Ili su se zaprljali jako rotori ili mozda vazduha u crevima za ulje, pa ti pored toga sto je na rucici jako stisnuto ulje ne stize kvalitetno do celjusti...

Da ima vazduha u sistemu, ručica bi propadala jer se vazduh sabija pod pritiskom! :!:
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#10 urosF9

urosF9
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Posted 21 June 2011 - 10:24 AM

Sto se tice rucica jako mali hvat i to mi je jedan majstor gledo kaze da je sve uredu i da vozim tako . Misli sta da vozim kad pri malo vecoj brzini kad stisnem kocnice ako ne kombinujem sa prednjom zadnja jedva da se i primeti da koci . A da ,kad sam pitao tog majstora da porba da skine kocnice da pogleda sta se desava on mi je samo reko MA TO JE STARA MAGURA I TO NE MOZE DA SE SREDI ! Iskreno ja mislim a verujem da i vi delite misljenje da se sve moze popraviti,sanira,ili servisirati ! Probacu da ocistim rotore i paknice jer se za toliko razumem .
  • 0

#11 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 21 June 2011 - 10:29 AM

Ja isto vozim '05 Louise FR i rade savršeno! Najverovatnije ti nešto nije u redu sa paknicama ili rotorom!
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#12 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Posted 21 June 2011 - 11:33 AM

Odakle si pa da ti preporucimo negde u blizini. Ili da saljes u Pancevo, oni rade sa magurom poprilicno. Predpostavljam da rade i servis tih kocnica. Mada ako je prosle godine radila lepo i onda si je ostavio u ispravnom stanju i sada ne radi samo moze da bude do ciscenja. Na nekm sajtovima sam nasao da se rotori i plocice najbolje ciste rastvorom apotekarskog alkohola 97% nog i vode u odnosu pola-pola
Ja sam ranije cistio sa ovim AXALom sto ti je jos neko predlozio ovde i bio prezadovoljan.
  • 0
easy life, easy ride

#13 bluboki

bluboki
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 21 June 2011 - 11:50 AM

Da ima vazduha u sistemu, ručica bi propadala jer se vazduh sabija pod pritiskom! :!:


hmmm... zasto sam ja bio uveren da je suprotno...
  • 0
Postavljena slika

#14 urosF9

urosF9
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Posted 21 June 2011 - 12:45 PM

pa zivim u borci tako da mi nije cim da dodjem do panceva ako ima neki dobar servis . pogotovu ako radi bas maguru .
  • 0

#15 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Posted 21 June 2011 - 01:33 PM


Da ima vazduha u sistemu, ručica bi propadala jer se vazduh sabija pod pritiskom! :!:


hmmm... zasto sam ja bio uveren da je suprotno...

Nblexel je baš lepo objasnio pojavu meke ručice,to je prosta stvar iz fizike,tečnost se ne sabija...
  • 0

#16 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 21 June 2011 - 03:01 PM

znaci dok ne zapecem malo rotore na plotni nista od dobrog kocenja :D


Pločice bre, ne rotore.
Rotori ne mogu da upiju ulje, pločice mogu. Uz malo sreće, to ulje izgori...

Poželjno biti blizu otvorenog prozora #-o
  • 0

#17 urosF9

urosF9
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Posted 24 June 2011 - 11:11 AM

uuuu ala bi se zajebo ! srecom nisam imao vremena ovih dana da se igram sa kocnicama inace bi ja metio diskove na plotnu :). mecem danas plocice da se malo zapeku :)
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users