Jump to content


Fotografije

Lanac


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
60 odgovora na ovu temu

#1 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 31 May 2011 - 07:26 PM

Danas sam drugi put vozio Capriolo Lizarda. Prvi put preko mosta do Sremske kamenice i drugi put od Novog Sada i malo voznje po Kamenickom parku. Tokom voznje u parku, lanac je na ravnini jednostavno spao. Kada sam stao i pogledao nisam mogao da poverujem da je lanac pukao.

Slikao sam lanac pa me interesuje da li je u pitanju fabricka greska ili je u Lizarda ugradjen veoma nekvalitetan lanac. Na starom desetobrzincu lanac za 25 godina nije pukao a vozio sam ga i uzbrdo. :)

Ono sto sam video na lancu je da pise KMC Z Super narrow. Nisam video nikakvu oznaku tipa.

Na internetu sam pronasao firmu http://www.kmcchain.com/, nisam uspeo na njihovom sajtu da nadjem katalog. Da li neko prepoznaje koji je ovo tip lanca?

Da li neko nesto znao o ovom proizvodjacu i tipu lanca?

Na internetu sam pronasao i sledece komentare za KMC lance
"
09-07-07, 06:53 PM
I was riding moderately slow tonight in city traffic and the damn thing just BROKE at some link. Fell off the bike and I easily stopped myself Fred Flintstone style. I didn't get a chance to go retrieve the chain to see how it broke.
For what it's worth, this chain has had links broken/set more than once before.

dmg
09-07-07, 07:05 PM
Yeah, I've never understood why so many people use those - they are cheap, but are utter crap. I've never had any other chain stretch out in 3 months, let alone get crazy side to side play. I'd rather pay the extra $10 for a sram or kool and not be paranoid... especially now.
"
sto me nije ohrabrilo u pogledu kvaliteta.

Slika na mestu prekida lanca.

http://www.cikloberz...hp?img=9933&t=n
  • 0

#2 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 31 May 2011 - 07:33 PM

jednostavno su ga lose sklopili.Desava se.Krivi su verovatno majstori koji su sklapali bajs.Lanac nije uopste grdnog kvaliteta.Odes i kupis sramovu spojnicu u capriolu za devetofaz,znaci zlatnu i bog da te vidi
  • 0
puno znoja,malo krvi

#3 vasa93

vasa93
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 31 May 2011 - 07:35 PM

Ako je to onaj Lizard koji je kupljen nov odnesi do radnje gde si kupio, morali bi da ti zamene to!
  • 0

#4 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 31 May 2011 - 07:37 PM

Ako je to onaj Lizard koji je kupljen nov odnesi do radnje gde si kupio, morali bi da ti zamene to!

da to obavezno ali kazem nista nije puklo jednostavno nisu pin do kraja nabili kad su spajali lanac
  • 0
puno znoja,malo krvi

#5 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 31 May 2011 - 07:39 PM

Kupi kmc spojnicu zakrpi i nemas problem.Kmc spada u beton ligu u cenovnom rangu ali zato ima solidne performanse.Ne haba puno kasetu jer nije tvrd ali zato on brze strada.Btv ne mozes ni jedan lanac voziti ceo zivot.Ja teram kmc odprilike zamenim 2 komata godisnje solidan za rekreativce i nije skup sa spojnicom oko 600 dinara.Pucaju i jaci lanci pa nije strasno.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#6 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 31 May 2011 - 07:40 PM

a sram spojnica i nije investicija,60 dinara kupio ja neki dan u capriolu
  • 0
puno znoja,malo krvi

#7 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 31 May 2011 - 07:55 PM

Ako je to onaj Lizard koji je kupljen nov odnesi do radnje gde si kupio, morali bi da ti zamene to!


Jeste. Kupljen je 25. ovog meseca.

Malo sam pregledao bicikl i primetio sam dve stvari. Prsten iznad cevi kormana je malo napukao
(pretpostavljam osteceno prilikom sklapanja) a sediste kao da nije dobro pricvrsceno pa se pomeralo i izgrebalo sipke koje drze sediste.

Slike u prilogu.

Nosac kormana:
http://www.cikloberz...hp?img=9935&t=n

Nosac sedista:
http://www.cikloberz...hp?img=9934&t=n
  • 0

#8 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 31 May 2011 - 08:04 PM

Oteraj neka ti spoje lanac.Za sediste iskukaj novo a za solju ne verujem da ce ti priznati.Reci ce da si ga ti razbio i samo ces se iznervirati.Puno srece u ubedjivanju sa prodavcom.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#9 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 31 May 2011 - 08:22 PM

Oteraj neka ti spoje lanac.Za sediste iskukaj novo a za solju ne verujem da ce ti priznati.Reci ce da si ga ti razbio i samo ces se iznervirati.Puno srece u ubedjivanju sa prodavcom.


U pitanju je mali plasticni prsten koji se slobodno vrti i lici na dihtung. Sta je konkretno "solja"?

Da li je problem da se taj prsten zameni? Koji bi razlog bio da se on osteti prilikom sklapanja?
Zasto bi pravili problem, to je mali komad plastike?

Prodavca je preporucio prijatelj i o njemu je rekao sve najbolje. Pretpostavljam da su i oni dobili takav bicikl iz Capriola i da nisu primetili ostecenje (ne kazem da nisu trebali da vide). Bicikl nije bio u radnji vec kada sam ga porucio stigao je iz Capriola naknadno. Ne ocekujem problem u prodavnici
ali ko zna sta se sve moze desiti.

Trebao sam ga odmah pregledati ali sam dan posle kupovine otputovao i juce se vratio sa puta.

Istog dana kada sam kupio bicikl po dolasku kuci sam napravio fotografije. Gledajuci ih pronasao sam sada i trece ostecenje isto na tom drzacu upravljaca.
  • 0

#10 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 31 May 2011 - 08:51 PM

Nadam se da je prodavac castan covek i da nece praviti pitanje oko toga(moj slucaj nije bio takav).Nije njemu nista problem jer on ne placa deo koji ti zameni.ZASTO KADA GOD POGLEDAM BICIKL U RADNJI SVAKI IMA OSTECENJE (OGREBOTINE)ZASTO NIKO NE VODI RACUNA DA DO KRAJNJEG KUPCA STIGNE NE OSTECEN.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#11 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 31 May 2011 - 09:31 PM

Hvala na odgovorima. Izgleda da se najvise nauci na konkretnim stvarima.
  • 0

#12 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 31 May 2011 - 09:41 PM

Javi sta si uradio kod majstora kada zavrsis.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#13 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 31 May 2011 - 10:20 PM

taj prsten od plastike je prasinar i on sluzi da prasina ne udje u soljicu,tako da je to nista strasno
  • 0
puno znoja,malo krvi

#14 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 31 May 2011 - 10:22 PM

u tvojoj situaciji je po meni samo lanac za reklamaciju
  • 0
puno znoja,malo krvi

#15 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 31 May 2011 - 10:51 PM

taj prsten od plastike je prasinar i on sluzi da prasina ne udje u soljicu,tako da je to nista strasno


Treba se dobro zagledati da bi se to primetilo, pogotovo kad stigne nov bicikl pa sve izgleda jako lepo i novo. Stvar je u tome da je bicikl nov, iako mu je bila namenjena terasa, ostavio sam ga u trpezariji,
pazim ga i onda pukne (rastavi se) lanac, pa primetim jedno ostecenje , pa drugo, pa trece...

Uzeo sam nov bicikl bas iz tog razloga da budem zasticen od ovakvih stvari...
Neko je trebao sve to da proveri i da bicikl dobijem ispravan i neostecen.
  • 0

#16 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 01 June 2011 - 05:10 PM

Lanac je popravljen i stavljena je zlatna spojnica koja omogucava da se lanac rastavi radi pranja.
Sediste je podeseno i zategnuto. Ostecenje na prasinaru solje je uporedjeno sa ogrebotinom na kramponu gume. Slozio se da je ostecenje nacinjeno u fabrici jer se vide ostecenja koja su samo
tamo mogla nastati ali da to ne utice na funkcionalnost.

Mislim da je prodavac bio korektan.

Capriolo bi trebao da poradi na tome da kada prodaje bicikl da on bude bez ostecenja a ako vec imaju ostecen i funkcionalan proizvod zna se kako se takav proizvod oznacava "proizvod sa greskom" pa ko hoce neka kupi takav proizvod uz nizu cenu.
  • 0

#17 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 July 2011 - 04:07 PM

Hajde da pitam ovde, sveža je tema kolko-tolko.
Čitao sam negde ranije kod kojih lanaca se može izbijati pin i vraćati a kod kojih to nije preporučljivo ali zaboravih. Konkretno imam KMC Z72 koji nisam kupio lično već preko burazera i gluvih telefona, nije ni on mogao da ode već poslao trećeg lika... te je negde usput u komunikaciji došlo do greške te u radnji nisu skratili na 112 pinova već za 12 pina #-o. Šta ću, tad nisam ni znao da mi ni ne treba alat za lanac već brusilica pošto svakako ide brza spojnica.
Elem lanac mi nije stigo iz dva dela već je majstor izbio pin tek koliko da može da se rastavi, a ja sam to samo lupnuo čekićem nazad. Jel to pouzdano ili je možda bolje da i tu stavim još jedan powerlink?
  • 0

#18 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 15 July 2011 - 06:55 PM

ili ga spoji sa alatom ili lupi jos jedan power link.Nece nista da mu fali.Znam lika koji je imao 4 spojnice zato sto mu je pucao stalno lanac a nije bio istegljen #-o .
  • 0
puno znoja,malo krvi

#19 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 July 2011 - 07:05 PM

Pa spojio sam ja već bez alata nego samo se pitam jel to sad potpuno isto kao i ostali pinovi ili je oslabljeno/rizično. Pošto sam čitao da zavisi od konstrukcije lanca i da kod nekih može da se izbija i vraća isti pin, tj da je predviđeno tako a kod nekih mora poseban neki specijalan pin. Powerlink mi je sigurica, ali i ovo čini mi se da je ok. Bio je izbijen ali ne i izvađen skroz, ja samo kucnuo malim čekićem nazad i nije zaglavljen, niti klima i deluje da će ispasti.
  • 0

#20 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 15 July 2011 - 07:08 PM

prati,ako krena da se razdvaja resavaj sa spojnicom
  • 0
puno znoja,malo krvi




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika