Jump to content


Fotografije

Delta IsoTruss tehnologija


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
6 odgovora na ovu temu

#1 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 October 2007 - 08:01 AM

Ono što je pre tri godine počelo kao projekt jednog studenta pod okriljem Prof. Jensena u Centru za napredne strukturne kompozitne materijale, sada je prava kompanija koja ima u svojim redovima svitu inžinjera i produkt menadzera a ime joj je Delta 7 Sport.
Srce Delta 7 Arantix rama je tzv. isotruss dizajn za koga kažu da kao takav, prezentuje sva najbolja svojstva karbona i to u mnogo većem stepenu nego kod klasičnih zatvorenih karbonskih cevi. Ono na šte su ponosni je upravo čvestoća i jačina ovog projekta. Geometrija rama omogućava da su vlakna u velikoj vecini u takvom položaju da daju najveću čvrstinu upravo tamo de i treba. Ovo znači da čak iako se kojim slučajem desi da jedno ili čak i više tih tzv. span-ova pukne, to neće imati uticaja na stabilnost i sigurnost u vožnji.
Ovakva koncepcija rama zaista ne može nikoga da ostavi ravnodušnim, ali ono što je limitirajući faktor je cena od oko 7000 usd, pa je samom tom činjenicom, ova kompanija će proizvoditi oko 150-200 komada godišnje. Težina samog rama je 1,25 kg.
Ono što je još intrigantnije je kuda će ova tehnologija dalje ići i šta će se sve ovim postupkom izroditi?
Slika govori više od reči, pa evo kako to i izgleda.

Attached Thumbnails

  • Graphic23.jpg

  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#2 Shain

Shain
  • Members
  • PipPip
  • 58 posts

Postavljeno 06 October 2007 - 11:23 AM

Blago receno, uzasno izgleda. Mogu misliti kada blato i ostale prljavstine zapadnu u tu mrezu. Al da je lagan i cvrst jeste, valjda (7000$ :shock: ).
  • 0

#3 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 October 2007 - 11:35 AM

Kada se isprlja - crevo i čist za minut :D
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 October 2007 - 01:22 PM

Uze mi Shain reč iz usta. Moći će on da se opere za minut, ali voleo bih da vidim kako će ga prihvatiti na trkama kad se prihrani sa 2-3 kg neotresivog blata onako od šale :)

A javlja mi se da će biti i kamenčića koji nikako neće hteti napolje :lol:
  • 0

#5 bozik

bozik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 06 October 2007 - 03:34 PM

Scott ce za 2009 da digne geometriju pletenja vlakana i da bude kao sad, glatak ram, ali jaci i od ovog, a laksi od sebe samog.
fora je samo u cistoci, peciznosti izrade vlakana i njihovoj geometriji pri pletenju, a iskoristice skotina i ovo kao i sve ostalo, pa ce da bude zmaj na tockovima :twisted:
inace vec pomenuto, kad je blato a ne mozes usput da peres jeste zajebano
  • 0
GO RIDE!!!!

#6 spiralc

spiralc
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts
  • LocationKnjazevac

Postavljeno 08 October 2007 - 08:53 AM

Malo dalja buducnost - nano tube. Sve ovo ce biti nista kad to stupi na scenu
  • 0

#7 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 October 2007 - 12:59 PM

Sve će to da se radi od unobtanium-a (u našoj hemiji poznatog kao nepriuštijum) :(
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika