Jump to content


Photo

Potrebna pomoć pri odabiru novog bicikla


  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 iDavor

iDavor
  • Members
  • Pip
  • 10 posts
  • LocationZrenjanin

Posted 14 April 2011 - 02:16 AM

Kao što sam i rekao prilikom predstavljanja, evo dileme.

S obzirom da će bicikli biti za gradsku vožnju, odnosno po asfaltu, pronašao sam se u nekoj Trekking grupi,a od biciklova što sam uspeo pronaći jeste http://bike.capriolo...icikle/roadster (stariji model) po ceni od 19.000 što mi se uklapa u budžet od 25.000.

Prelistavajući forum, video sam da je neko spomenuo marku Nakamura (ja nikad čuo :D ), koja se prodaje u Intersportu (bar mi se čini) pa me interesuje valja li on šta s obzirom da nemam priliku da ga vidim uživo. Naravno to ne znači da ću ga kupiti na slepo, čisto me interesuje vredan li je pažnje kad se sledeći put budem našao u BG/NSu. Čini mi se da je bio u pitanju model Highlender. (ne znam mu cenu)

Ukoliko Vi imate neki predlog, nemojte se ustručavati, zaista ću razmotriti sve što mi preporučite.

Ono što bih još dodao, jeste, da ne znam koliko bih dnevno kilometara prelazio, do 50km max. Visok sam 179, što je valjda 21".

Unapred zahvalan :D
  • 0

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 14 April 2011 - 06:02 AM

Nije nakamura loša, a što se tiče tvoje visine to ti je 19" ili nategnuta 18".
  • 0

#3 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Posted 14 April 2011 - 06:13 AM

Pozdrav zemljace i imenjace.Eto MIX me je pretekao sa odgovorom.A sto ne pogledas nekog polovnjaka bude bas dobrih jako za tvoj budzet.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#4 aztec

aztec
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 585 posts

Posted 14 April 2011 - 07:54 AM

Dobrodošao!
A što ne razmisliš o mtb-u?Malo siđeš sa asfalta....malo adrenalin, ovo-ono....
Mountain bike možeš transormisati u bajs za asfalt promenivši samo gume - a tip bicikla koji si naveo nema mnogo mesta za eksperimentisanje...
  • 0
SPARK 10

#5 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Posted 14 April 2011 - 09:27 AM

Ja ti takodje preporucujem polovnjaka... Ako budes malo vise vremena provodio na forumu brzo ces "uci" u materiju i biti dovoljno informisan sta je dobro, a sta ne 8) Mozes odlican polovan bajs da kupis za 250 evra koji ce daleko bolje da te sluzi od novog u tom cenovnom rangu.
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#6 iDavor

iDavor
  • Members
  • Pip
  • 10 posts
  • LocationZrenjanin

Posted 14 April 2011 - 11:03 AM

Dobro, što se tiče veličine, naravno da ću pre kupovine sesti na njega pa ću odrediti veličinu.

Što se tiče polovnjaka, nemojte me shvatiti pogrešno, ali nekako bih radije uzeo nešto što je u garancije, a pravi razlog je što nemam te pare u kešu, nego moram na rate. (čekove, kartice)

Za Nakamuru sam pitao jer bi mi to super došlo na Merkator Pika karticu (jer se razvuče na više meseci). Da li neko možda okvirno zna koja joj je cena, s obzirom da je sajt Intersporta užas (model Highlander)?

MTB sam gledao, za oči su mi zapadali Capriolo Adrenalin i Anaconda, Alpina Avalanche (čini mi se) i još jedan Polar ali on je XL veličine tako da otpada. Jedino zbog čega bih se odlučio za MTB jeste zbog toga kakvi su naši putevi, ali stvarno nemam želju ići offroad bez preke potrebe.

Hvala svima na predlozima, zaista ih poštujem, nadam se da se niko neće naljutiti ako, eto kao u ovom slučaju, odbijem nečiji.
  • 0

#7 savudin

savudin
  • Members
  • PipPipPip
  • 79 posts
  • LocationVojvoda Stepa

Posted 14 April 2011 - 11:20 AM

Ja bio juče u Merkatoru i video te Nakamure, ne znam tačno koji je model ali je trekking. Košta nešto manje od 40 crvenih a oprema je slabog kvaliteta. Šimano najniže klase i tektro v-brejk. Suntour vila,..... Na oko su lepi, mislim novi su i sve to stoji, ali pitanje je koliko će sve to da traje. Ako već gledaš na rate vidi neki Cube u Kapriolu ili Polar u Planetu, verujem da postoji mogućnost kupovine na čekove. Za nov bajs dobrog kvaliteta mora maaalo više da se kešira.
  • 0
Koliko sam para dao u biciklo mogao sam juga na plin da kupim.

#8 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 14 April 2011 - 11:44 AM

ali nekako bih radije uzeo nešto što je u garancije

MTB sam gledao, za oči su mi zapadali Capriolo Adrenalin i Anaconda, Alpina Avalanche


Garancija ti je vrlo čudna stvar na mehanizmu kome se 90% delova računa kao potrošna roba. Što se tiče MTBova, loše ti zapada :)
  • 0

#9 iDavor

iDavor
  • Members
  • Pip
  • 10 posts
  • LocationZrenjanin

Posted 14 April 2011 - 11:50 AM

Eto, sad bar znam da mogu da otpišem onda te MTB sa spiska. Zaista razumem da za bolji bajs mora i više para, ali kad sam već ograničen na tih ~ 25.000, gledam šta bi bilo best buy. Ne očekujem neki avion, već neki prosečan bicikli koji će mi služiti tokom proleća i leta.
  • 0

#10 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Posted 14 April 2011 - 12:26 PM

Imas kod nas u Capriolu komodo model iz 2008 za 28000 din i mislim da bi te odlicno sluzio i to bas u velicini 19 incha koja bi ti bila idealna.Ako mozes da se skrpis za jos 3000 din to bi ti leglo ekstra a i delovi su na Njemu dosta pouzdani za rekreaciju.A daju i na rate mislim 6.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#11 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Posted 14 April 2011 - 01:12 PM

+1 za komodo.
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#12 iDavor

iDavor
  • Members
  • Pip
  • 10 posts
  • LocationZrenjanin

Posted 15 April 2011 - 01:38 PM

Pre sve da se zahvalim svima koji su podelili svoja mišljenja, lepo je kad te poznavaoci upute.

Što se tiče bicikla, danas sam bio u Merkatoru i odmerio Nakamura Highlander, ali cena od 39 000 mi je stvarno previsoka. Kao što sam već ranije rekao, pošto pare nemam u kešu (inače bih uzeo neki polovan), ipak sam se odlučio da to onda bude Capriolo Roadster sa cenom od 19.000 (i mogu da plaćam kako god hoću).

Ovih dana ću ići da ga uzmem i zaista se radujem novoj biciklističkoj sezoni, samo da se vreme prolepša.

Još jednom, hvala svima koji su mi pomagali, nadam se da će se taj odnos nastaviti i u budućnosti!
  • 0

#13 Ica

Ica
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 15 April 2011 - 02:37 PM

Gde to ima Capriolo Roadster za 19.000,00 din? Jer to nov bicikl, cena na sajtu im je 29.000,00 din.
  • 0

#14 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Posted 15 April 2011 - 05:33 PM

ima po negde stari model ali ogoljen,bez branika i ostale dodatne opreme.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#15 iDavor

iDavor
  • Members
  • Pip
  • 10 posts
  • LocationZrenjanin

Posted 15 April 2011 - 06:29 PM

Imas u Kapriolu u Zrenjaninu kao sto moj imenjak kaze, ali tu je 21.000 valjda :)
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users