Jump to content


Fotografije

Češanje diskova


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 ropsii

ropsii
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 11 April 2011 - 10:21 AM

Pozdrav,

zadnji disk mi blago češe, čujem ga kad polako i uzbrdo vozim, ali čim stisnem kočnicu pola santimentra, zvuk nestaje. Mislim to je položaj ručice pre kočenja, bukvalno je samo pomerim iz mrtvog položaja. Čini mi se da rotor nije kriv, bar nije očigledno, ali opet su kod diskova mikroni razmaka u pitanju. Diskovi su hidraulični.

Šta da dotežem, šta da otpuštam, ima li ko ideju?
  • 0

#2 savudin

savudin
  • Members
  • PipPipPip
  • 79 posts
  • LocationVojvoda Stepa

Postavljeno 11 April 2011 - 10:32 AM

Evo, skoro se pričalo o tome:

viewtopic.php?f=3&t=4500&start=15
  • 0
Koliko sam para dao u biciklo mogao sam juga na plin da kupim.

#3 ropsii

ropsii
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 11 April 2011 - 10:59 AM

Hvala, ali probao sam to juce i nije bas pomoglo. A i malo mi je cudno to sto diskovi ne cesu kad okrecem slobodno tocak, vec jedino pri voznji, odnosno pod opterecenjem. A jos cudnije je da zvuk nestane kad blago stisnem kocnicu.

Probacu u svakom slucaju jos jednom da fino nacentriram celjusti, pa da vidim hoce li problem nestati.
  • 0

#4 savudin

savudin
  • Members
  • PipPipPip
  • 79 posts
  • LocationVojvoda Stepa

Postavljeno 11 April 2011 - 11:04 AM

Pada mi na pamet da možda čeljusti nisu dobro zategnute ili čak točak možda nije stegnut (igla).
  • 0
Koliko sam para dao u biciklo mogao sam juga na plin da kupim.

#5 ropsii

ropsii
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 11 April 2011 - 05:03 PM

Hm, uspeo sam da zaserem jos gore. Posle neuspelih pokusaja da pronadjem savrsen polozaj celjusti gde nista ne cese, skinuo sam celjusti i vidim da je prostor izmedju pakni jako uzan. Sad kad pokusam da nasadim celjusti na rotor, to ide uz malo muke i sve nekako legne na svoje mesto, ali i sve vreme cese. Napominjem da nisam otvarao samu celjust, vec je jedino skinuo da pokusam lakse da vidim polozaj pakni i sta koji ***** tamo smeta i da li je sve poravnato i sl.

Pitanje - Koji polozaj regulise onaj mali inbus na rucici kocnice? Mogu li njegovim stelovanjem nesto postici?
  • 0

#6 ropsii

ropsii
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 11 April 2011 - 06:11 PM

Da i sam zatvorim temu, ipak sam nekako uspeo i pomoglo je to sto dobri gospodin Savudin predlozio. Ipak sam otpustio iglu i malo seljackim drmusanjem probao da namestim ceo sistem da prirodno nalegne u leziste. Posle toga sam jos jednom stisao kocnicu i u tom stanju dotegao oba para zavrtnjeva (i par koji drzi celjusti za ram i par na samim celjustima) i nekako se napokon sredilo. Jebeni diskovi imaju vrlo malu toleranciju i ako ne lezi sve savrseno - cesace.

Eto, nadam se da ce nekom ovo pomoci kasnije i hvala Savudinu na korisnom savetu. n:anim_32
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika