Jump to content


Fotografije

pitanje za disc kocnicu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1 odgovora na ovu temu

#1 zjzenki

zjzenki
  • Members
  • Pip
  • 27 posts

Postavljeno 04 April 2011 - 01:29 PM

dakle ljudi, kao so naslov kaze imam malih problema sa prednjim diskom (185mm shimano). naime, pocelo je u zadnje vrijeme malo da dodiruje paknu na jednu stranu. da li je moguce da je ovo uzrok opet malo sto se felna iskrivila ili???
Disc nije ostecen niti je padano sa bike-a.
  • 0

#2 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 April 2011 - 03:27 PM

Imam slican problem ali ga jos nisam resio #-o . Felna ne bi trebalo da ima veze sa tim da li ti disk kaci ili ne.
Kod mene je sve bilo u redu i onda je poceo prednji disk da kaci jednu paknu, probao sam da odvrnem kocnicu stisnem rucicu i stegnem, stavljao sam i vizit karticu da bi udaljio disk dodatno i nece, disk nije kriv. Moguce je da se nekako telo prednje nable pomerilo za malo u jednu stranu, mada mi nije jasno kako, posto kada sam cistio nablu, jedna strana je jako stegnuta tj. ne moze bas lako da se pomeri. Mozda je i do amorta koji je neki bezvezni RST, mada me malo buni sto je prvo bilo ok, a sada nije. Takodje kada kocim dok vozim cuje se neki zvuk koji bio se mogao opisati kao kada stavite parce papira u zbice dok se tocak okrece, kao neko cak, cak, cak. Koliko vidim nista nigde ne cese da bi se cuo taj zvuk. Inace radi se o Juicy 3. Jel ima neko ideju?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika