Jump to content


Fotografije

Držač za mobilni?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
29 odgovora na ovu temu

#1 dulek

dulek
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 04 April 2011 - 08:10 AM

Da li kod nas ima da se kupi držač za mobilni veličine HTC Desire-a ili iPhone-a? Nešto kao na slici:
Postavljena slika
Jedna od opacija je naručivanje online, ali bih radije kupio ovde ako je moguće kako bih imao priliku da pogledam pre kupovine i naravno da izbegnem slanje/carinu/poštarinu/čekanje...
  • 0

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 April 2011 - 08:19 AM

Ako je cilj samo da ti telefon bude pri ruci, nađi običnu futrolu sa širokom trakom za kaiš i navuci je na lulu.
Iz toga kao sa slike telefon ima da ti se lansira iz odma'.
  • 0

#3 dulek

dulek
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 04 April 2011 - 08:46 AM

Ne, telefon koristim za GPS tracking (Endomonda aplikacija), pa želim da imam uvid u trenutnu i prosečnu brzinu, pređenu kilometražu i puls. Trenutno telefon nosim oko ruke u ovome:
Postavljena slika

Ono na slici gore sam dao samo orijentaciono, da se vidi šta uopšte tražim, zato rekoh da bih voleo da vidim i opipam pre kupovine kako bih bio siguran da će držati dobro.

Recimo ovo deluje odlično:
[youtube_embed4][/youtube_embed4]
  • 0

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 April 2011 - 09:12 AM

Pa jel' ne bi mogao to da turiš oko lule, + postava ako treba da čičak moe da dohvati?
  • 0

#5 dulek

dulek
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 04 April 2011 - 09:25 AM

Pa jel' ne bi mogao to da turiš oko lule, + postava ako treba da čičak moe da dohvati?


Izvodljivo je, ali ne znam koliko je sigurno. Kad je na ruci osetiš dosta rano ako čičak traka krene da popušta, pa se dotegne.

Obićiću da pogledam obične futrole, da vidim da li ima neka pogodna da se zbdudži tako oko lule kao što predlažeš... :)
  • 0

#6 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 April 2011 - 09:56 AM


Izvodljivo je, ali ne znam koliko je sigurno. Kad je na ruci osetiš dosta rano ako čičak traka krene da popušta, pa se dotegne.


Došij :) Ima u svakoj krštenoj radnji koja valja štof i dugmiće.
  • 0

#7 dulek

dulek
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 04 April 2011 - 11:00 AM

Ovo za oko ruke ne bih da budžim jer mi treba za trčanje, naručio sam je online i čekao 20 dana. :)

Moraću da potražim neku futrolu koja bi mogla da se upotrebi (navuče nekako na lulu, a ispod umetne parče sunđera) ili da iskopam negde fabričko rešenje kao ono sa YT klipa.
  • 0

#8 iki_xx

iki_xx
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 April 2011 - 02:01 PM

dobar ovaj case za iphone.
  • 0

#9 homer

homer
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 310 posts

Postavljeno 05 April 2011 - 05:17 AM

dobar ovaj case za iphone.

O ovom reshenju koje si naveo u prvom postu nemoj da razmishljash [-X , procitao sam bukvalno hiljade review-a pisali su ljudi da hoce da se otkaci telefon.
Ako mozes da dodjesh do ovoga http://www.iberabike... ... 6593d5.jpg

Mislim da je to definitivno najbolje reshenje, ja sam uzeo na ebay. Jeftina je, super izgleda i pre neki dan mi je Iphone preziveo pad bicikle pri 20 km/h. Jako sam zadovoljan kupovinom.
  • 0
"Ja sam sebe manji komad
veci deo cini Nomad
a taj cudak nesto bunca
njemu nikad dosta sunca"

#10 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 05 April 2011 - 06:02 AM

Ja sam razmišljao o istoj stvari (držač za mob zbog Endomonda), i na onaj prvi bih stavio telefon samo dok bajs miruje :D

@Homer
Da li ti je iPhone ispao iz držača, ili je ceo bajs pao? Mislim, ako je mob ispao odatle, i nije neka preporuka :D

I koje su cene ovakvih "gaća" za telefon, ako nije tajna?

Edit:
O.o Sad na Endomondu naleteh na onaj držač oko ruke, kuku lele... mislim, možda je samo meni strašna cena, ali 7-8 takvih i to je već cena mog telefona :D
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#11 dulek

dulek
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 05 April 2011 - 08:27 AM

@Homer
Koja je tačna oznaka tog proizvoda? Može i link ka eBay stranici na kojoj se prodaje.

Što se prve slike tiče, kao što rekoh :) stavio sam je čisto ilustrativno da se vidi funkcija i vrsta držača, tj. da je pre svega moguće baciti pogled na displej telefona u toku vožnje. Naravno da ono sa prve slike deluje skroz bezveze jer izgleda krajnje nesigurno.
  • 0

#12 homer

homer
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 310 posts

Postavljeno 05 April 2011 - 09:14 AM

@dulek
http://www.ibera.info/news.htm
Vidi se ovde na drugoj slici, kako ovo izgleda na bici, ako treba slikacu kad dodjem kuci.
Nemam nikakav interes da reklamiram ljude, samo mislim da su super odradili posao. =D>
Ne vidim da se prodaje i dalje na ebay.

@Darkman
Pisao sam u temi SPD, upao mi tocak u tramvajske shine, pao bicikl, telefon je ostao u lezistu, nije ispao.
Kao shto rekoh, super je, mozesh da koristish kontrole, touch screen ... etc.
  • 0
"Ja sam sebe manji komad
veci deo cini Nomad
a taj cudak nesto bunca
njemu nikad dosta sunca"

#13 ringebildi

ringebildi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 08 April 2011 - 10:46 AM

Ima na Limundu da se nadje.

Nesto ovako http://www.limundo.c... ... R-/2544827

Nisam siguran dal je ovaj isti prodavac bio, ali jednog kojeg sam ja zvao mi je garantovao da ce drzac da drzi mobilni (HTC Desire) i po tezem off-road
  • 0

#14 Dr_Sarma

Dr_Sarma
  • Members
  • Pip
  • 27 posts

Postavljeno 08 April 2011 - 03:12 PM

Imam jedno pitanje, izvinjavam se ako je malo van teme: da li za endomondo treba imati telefon se gps-om (posto kontam da tako meri brzinu i razdaljinu), i koliko je pouzdan program. Isto, da li moze da se poveze sa bilo kojim pulsmetrom (ja bih da kupim prizmin, posto u Novom Sadu ne mogu da nadjem druge). Na oko mi je zanimljiv program, pa razmisljam da zbog njega menjam sadasnji telefon za neki sa gps-om, a cikokompjuter u tom slucaju ne bih ni nabavljao. Sta kazete, moze li Endomondo da zameni ciklokomp?
  • 0

#15 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 09 April 2011 - 05:30 AM

U Novom Sadu imaš Planetbike, valjda imaš i Capriolo, a imaš i Fanatic i još jednu radnju kojoj sad ne mogu da se setim imena nikako, pa valjda neko od njih prodaje i pulsmetre? (Capriolo prodaje Sigma modele)

Za Endomondo probaj ovde http://www.endomondo.com/download/
Mi smo pričali o verziji za Android mobilne (svaki Android ima GPS), ali vidim da postoje verzije i za Symbian, pa proveri na sajtu... i, teško će mobilni da ti zameni ciklokompjuter. Ovaj drugi je mali, malo troši, otporan je na kišu, padove, udarce, podnenvno letnje sunce i slični stvari. Za telefon ti prvo treba dobar držač, ako ideš na duže vožnje otići će ti baterija ako je ektran ceo dan upaljen, a da ne pričam što se ne bih usudio da ga stavim na +35 direkt na sunce ceo dan :) Ciklokompjuter košta 1500-2000din, i za te novce se isplati ;)

E da, mislim da niko ovde još nije povezivao Endomondo sa pulsmetrom...
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#16 Ica

Ica
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 09 April 2011 - 07:48 AM

Ja na mom androidu koristim SportsTracker Pro i radi perfektno, da se poveze i na puls metar ali samo na one za grudi (nisam probao). E sad i ja se slazem da ne moze da zameni ciklokomp. na nacin da stoji na biku, ali podesis ga kad krenes stavis u dzep i vozzzziiiii, naravno povremeno proveris. Na njemu imas brdo opcija (sto na ciklokomp. nemas) i sto je najbolje kad zavrsis turu uploadujes na net, gde imas svoju stranicu, i mozes da analiziras do mile volje, odmah ti pokaze i rutu kuda si izao, przine prilikom uspona, spustova i jos brdo toga, sto je jos i najbolje mozes da uporedjujes sa drukima da pravis grupe, virtualne trke i........
Najbolje imati oba ciklokomp. neki jeftiniji na kome ces videti trenutnu brzinu i predjeni put, zbog odrzavanja tempa, a android sa SportsTracker Pro u dzepu.
  • 0

#17 dulek

dulek
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 09 April 2011 - 07:37 PM

Imam jedno pitanje, izvinjavam se ako je malo van teme: da li za endomondo treba imati telefon se gps-om (posto kontam da tako meri brzinu i razdaljinu), i koliko je pouzdan program. Isto, da li moze da se poveze sa bilo kojim pulsmetrom (ja bih da kupim prizmin, posto u Novom Sadu ne mogu da nadjem druge). Na oko mi je zanimljiv program, pa razmisljam da zbog njega menjam sadasnji telefon za neki sa gps-om, a cikokompjuter u tom slucaju ne bih ni nabavljao. Sta kazete, moze li Endomondo da zameni ciklokomp?


Aplikacija je veoma pouzdana i precizna, vide se na mapi i vrlo male varijacije u putanji. Za upotrebu je max jednostavna, na početku dodirneš "start", na kraju "stop" i aplikacija automatski uploaduje podatke na net, dok uđeš unutra i sedneš za komp, imaš celu vožnju na sajtu. :) Postoji i "pause" ako iz nekog razloga moraš da se na kratko zaustaviš.

Ne može da se poveže sa bilo kojim pulsmetrom, nego samo onim koji imaju bluetooth, a na Endomondo sajtu možeš da vidiš koji su u ponudi i koji sigurno rade.

GPS je neophodan, a viđao sam onaj mali Huawei iz MTS u oglasima za 60e, Tattoo za 80-100e, LG GT540 za 100-120e, HTC Magic 120-130. To su sve jeftiniji Android telefoni koji mogu da posluže i koji se u poslednje vreme vrte po oglasima. Razmišljam da sebi uzmem Huawei za 60e samo za ovu namenu. Mada, ako su vremenski uslovi nepodnošljivi za fon, verovatno su i za mene :) ne planiram da vozim baš po direktnom suncu na +35 i tome slično. Problem kiše može da reši adekvatna futrola. Baterija se troši više na skupljim i jačim telefonima, dok nam ovim slabijim može dosta da potraje jer aplikacija nije procesorski zahtevna, a telefon periodično šalje male pakete podataka do servera.
  • 0

#18 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 April 2011 - 09:55 PM

ovim slabijim može dosta da potraje jer aplikacija nije procesorski zahtevna, a telefon periodično šalje male pakete podataka do servera.

Šta znači to "dosta"? Koliko može da potraje?
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#19 dulek

dulek
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 09 April 2011 - 10:06 PM

Ne znam tačno jer nisam išao na (pre)duge vožnje. Za 2-3 sata se potroši možda 10-15% baterije. Nikada nisam bio ni blizu situacije da mi se baterija isprazni. Čak mi se dešavalo da krenem sa skoro praznom baterijom i da izdrži sat-sat i po vremena Endomondo aplikacije.
  • 0

#20 Dr_Sarma

Dr_Sarma
  • Members
  • Pip
  • 27 posts

Postavljeno 12 April 2011 - 01:01 PM

Razmišljam da sebi uzmem Huawei za 60e samo za ovu namenu. Mada, ako su vremenski uslovi nepodnošljivi za fon, verovatno su i za mene :) ne planiram da vozim baš po direktnom suncu na +35 i tome slično.

=D> =D> =D>
Kaze se: "Veliki umovi slicno misle". :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Isto sam kontao da uzmem tog malog Kineza (ili Korejanca, odakle god da je), pa da ga isprobam, jako mi se svidja ta fora sa iscrtavanjem rute... A ako su vanjski uslovi takvi da mobilni zakaze, po svemu sudeci bih i ja zakazao. :)
Hvala na iscrpnim odgovorima, verovatno cu onda okusati srecu sa Endomondom, a mozda i sa sports tracker-om (naravno, sa besplatnom varijantom, skrtica sam za tih 7 evra koliko kosta pro verzija). :mrgreen:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika