Jump to content


Fotografije

Savet za točkove


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
33 odgovora na ovu temu

#1 boki_ribolovac

boki_ribolovac
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 28 March 2011 - 02:14 PM

Valja pazariti nove nove točkove pa da vidim vaše predloge.
na raspolaganju imam 15-ak hiljada . Da kupujem već gotove točkove ili odvojeno obruč, nable i žbice? Težina točkova mi nije puno bitna, zato što bajk vozim rekreativno, ali zato hoću da uzmem nešto što je prilično čvrsto. Da, najbitnija stvar je da imam 100 kg, zato i tražim nešto čvrsto. Trenutno imam *Mavic Cosmic Elite* (bar tako piše na njima) stare 3-5 god.
  • 0

#2 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 28 March 2011 - 03:30 PM

I ja sam skoro trazio tockove,i za ove su se pohvalno izrazili tezi vozaci:http://www.cikloberz...ow.php?id=35134
  • 0

#3 boki_ribolovac

boki_ribolovac
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 28 March 2011 - 03:42 PM

I ja sam skoro trazio tockove,i za ove su se pohvalno izrazili tezi vozaci:http://www.cikloberz...ow.php?id=35134


Ovo su točkovi za mtb, a meni trebaju za drumaša
  • 0

#4 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 March 2011 - 04:11 PM

Trenutno imam *Mavic Cosmic Elite* (bar tako piše na njima) stare 3-5 god.

A šta je problem sa njima? Nisu dovoljno čvrsti?
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#5 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 28 March 2011 - 07:38 PM

moj je stav da sam sebi "pravim" tockove.
Napravim ono sto zelim, po svom ukusu,
i zivim u ubedjenju da imam manje
problema sa nabavkom rezervnih delova
ako su komponente standardizovane
(32/36 standardne zakrivljene zbice )
i ostale zezancije.

Prosto mi nekako bude zao ljudi
koji skupe lovu za neke super delove
za koje kasnije ne mogu da nadju isplativo resenje
da ih ponovo dovedu u vozno stanje.
Eno, ima jedan momak, cini mi se vec 2 godine
se oglasava da kupuje DT obruce sa 24 rupe!
Dzabe super tockovi koji stoje neupotrebljivi.
Doduse, na berzi su cene toliko..."pristupacne"
da se mnoge stvari ne isplati ni popravljati :)

Konkretno, sta sa tvojim Mavic tockovima
ako im se nesto desi? Gde i po kojoj ceni deo?!
Sa standardnom kombinacijom glava/zbica/obruc
uvek mozes da nadjes resenje. Makar i privremeno
dok ne resis onako kako zelis.
  • 0

#6 boki_ribolovac

boki_ribolovac
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 29 March 2011 - 09:29 AM

@srdjoni Moje misljenje je da nisu i ta mi treba nesto čvršće (Možda grešm, ne znam)
  • 0

#7 boki_ribolovac

boki_ribolovac
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 29 March 2011 - 09:34 AM

moj je stav da sam sebi "pravim" tockove.
Napravim ono sto zelim, po svom ukusu,
i zivim u ubedjenju da imam manje
problema sa nabavkom rezervnih delova
ako su komponente standardizovane
(32/36 standardne zakrivljene zbice )
i ostale zezancije.
.

Jel možeš onda da mi preporučiš nable, obruče i žbice (za čoveka od 100 kg i naše puteve) , znam da ništa nije ne uništivo, ali bih vole da imam nešto što će biti sigurnije od točkova koje trenutno posedujem.
  • 0

#8 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 29 March 2011 - 08:43 PM

Do koliko para, malo je nedefinisan zahtev, koja klasa, valjda za šimano kasete, polovni ili novi...
Dalje, hoćeš li da ti to budu rezervni točkovi ili ćeš da prodaješ ove koje imaš, koja je ostala oprema na bajsu?
Sve su to neki bitni podaci da bi ti se nešto preporučilo.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#9 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 29 March 2011 - 08:57 PM

Evo jednog rešenja točkova za svakodnevnu trening krljačinu: nable Shimano Duraace 7700 sa 36 žica i felne Remerx stormy, jeftine a robusne, pa menjaj kad se oštete.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#10 boki_ribolovac

boki_ribolovac
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 29 March 2011 - 11:53 PM

Do koliko para, malo je nedefinisan zahtev, koja klasa, valjda za šimano kasete, polovni ili novi...
Dalje, hoćeš li da ti to budu rezervni točkovi ili ćeš da prodaješ ove koje imaš, koja je ostala oprema na bajsu?
Sve su to neki bitni podaci da bi ti se nešto preporučilo.

Oprema je komlet ultegra, bajs vozim rekreatvo, ali planiram ubiti neki 10 000- km ove godine. Vrlo bitan stvar je da sam ove godine prešao na drumaša i da još uvek nisam siguran kako to sve treba da funkcioniše. Do sad sam prešao nekih 200 Km, ali već sam imao istovremeno pucanje žbice i eksplodiranje gume na točkovima koje trenutno vozim * mavic cosmic elit* (moji točkovi pozadi imaju 20 žbica). E sad negde na forumu sam prčitao da su mavic točkovi u odnosu na šimano dosta mekši. Moja ideja je da prodam ove točkove koje trenutno imam i kupim neke( verovatno šimano) koji su dosta jači. Dakle, trenutno razmišljam o kupovini isključivo novih točkova čija vrednost neće preći 15-ak hiljada, ili odvojeno nabli, obruča i žbica koje bih sastavio u nekom servisu. Kao što rekoh malopre biciklu vozim rekreativno( i imam 100 kg) i neki gram viče u točkovima mi ne bi puno značio (obično vozim oko 30 km na sat). Eto toliko, valjda je dovoljno za preporuku šta dalje.
.
  • 0

#11 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 30 March 2011 - 10:24 AM

Nešto s većim brojem žbica definitivno. Nemam preporuku ali se vodim računicom, ako obruč za drumaša prima više žbica, samim tim je predviđen da nosi veći teret.
Ne znam može li da se napaše neki trekerski obruč, to može da te nosi da ne oseti.
  • 0

#12 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 30 March 2011 - 11:23 AM

Imas 100-ku a zadnji tocak ti je sa 20 zica? :shock: Ili smanji kilazu, ili povecaj broj zica (32, jos bolje 36). Prva opcija bi bila bolja.
  • 0

#13 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1711 posts

Postavljeno 30 March 2011 - 11:26 AM

heheh 100kg ima vozis 20zica pa ja sa svoih 90+Kg ne bi se usudio da vozim,obavezno 36(bar neka bude nazad)a napred moze i 32 eto mada kada krenes tako da sklapas na kraju te izadje isto kao kada kupis gotovo jedino sto kada sam sklapas mozes rez.delove da nadjes a kupi gotove moras da juris(ako majstor nema)
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#14 boki_ribolovac

boki_ribolovac
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 30 March 2011 - 01:09 PM

Nisam ja kriv što ima 1.95 m i 100 kg :shock: , takvog me majka rodila. Hvala na savetima, mislim da ću pazarati nešto sa 36 žbica ovih dana. Jel ima neko predstave za koliko da prodam ove moje točkove, tj. koliko realno vrede, Kao što rekoh u prethodnom postu točkove koje posedujem su *mavic cosmic elit* sa 20 aero žbica, točkovi su stari izmedju 3 i 5 god i mislim da su u dobrom stanju.
  • 0

#15 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 980 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 March 2011 - 01:47 PM

Ja sam u slicnoj dilemi,pazariti gotove ili sklapati tockice,ali kada stignu novci otvaram temu 8)
Moj zakljucak je da se mogu sklopiti odlicni tockovi koji ce biti povozni,izdrzljivi,lepi za oko i prijatni za dzep + da glava ne boli ako pukne zica,osteti se felga...

karpkg ti je dao odlican predlog =D>
http://cikloshop.com... ... -dupli-zid
http://www.totalbike... ... -acehb7800
http://www.totalbike... ... 32h-hb6500
Ostaje ti dovoljno novca za kvalitetne zice i pletenje.
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#16 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 30 March 2011 - 05:03 PM

Svakako Duraace nable, ako bih već da biram, pogotovu zbog te veće težine, ili 105 u nekoj jeftinijoj varijanti. Malo je loše dato na Totalbike-u opisivanje artikla, svakako bi ih trebalo prvo pozvati i proveriti šta imaju na stanju. Inače, Shimano nable sa 36 žica imaju slovo A na kraju, a sa 32 žice B.
Ribolovac, najbolje da slikaš te tvoje točkove, pa da ih postaviš na forum radi ocene. Tu skoro je neko prodavao Cosmos točkove za oko 100 evra par.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#17 boki_ribolovac

boki_ribolovac
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 01 April 2011 - 06:05 PM

Ovako je ispalo na kraju novatec nable(36 rupa), Remerx stormy felne(preporucio karpkg), i Žice dt swiss stainless. Nisam mogao nigde naci zadnju ultegra nablu sa 36 rupa, a nesto kontam mozda su ove novatec nable ipak bolje resenje za mene. Hvala svima na savetima, Pozdrav
  • 0

#18 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 01 April 2011 - 06:13 PM

Ma super kombinacija.Jel su nable crvene
  • 0
puno znoja,malo krvi

#19 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 01 April 2011 - 06:31 PM

Neko se kune u ind. lezajeve, neko u konuse...al bitno da su izdrzljivi tockovi. Baci sliku kad sredis tockove. 8)
  • 0

#20 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 01 April 2011 - 10:27 PM

Vrlo dobra kombinacija. Jedino je blaga dilema oko nabli. Definitivno se one dobro vrte, tu nema primedbi i po ceni su više nego korektne, samo ne znam koliko su robusne u smislu opterećenja, kontam da nisu malo nežnije. Za Duraace sam bio siguran i tenk da ih pregazi, mada su one skuplje oko 30-40% od ovih koje si uzeo. U svakom slučaju, ne mora to ništa da znači, samo bih išao na standardno šniranje točkova, izbegao bih radijalno, pre svega zbog veće težine vozača.
Možda je preterano, ali bih za svaki slučaj imao jednu felnu i nekoliko žica u rezervi, zlu ne trebalo. Svakako ne škodi, a što ne škodi, znači da koristi.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika