Jump to content


Fotografije

Magura Louise BAT-vracanje klipa


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
57 odgovora na ovu temu

#21 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 09 March 2011 - 03:57 PM

u medjuvremenu desilo se najvece sranje sto moze biti....pukla mi je zadnja celjust kod dela gde prolazi sraf koji drzi celjust......nisma mogao da verujm......tako da ce ovo stelovanje, sacekati neko drugo vreme dok vidim sta cu sa kocnicama da radim.......uzgred, ako se neko krece u ovim vodama oko ove kocnice i zna nekoga da ima kljesta od nje ili samo jedanu komplet kocnicu rad sam da kupim, neka mi javi....

jesi li siguran da ne moze da se zavari?
  • 0

#22 mrburns

mrburns
  • Members
  • PipPipPip
  • 83 posts

Postavljeno 09 March 2011 - 04:18 PM

sutra cu nositi kod majstora sto sve zivo vari..mada ko zna sta ce ispasti, posle moze da ne bude pravo pa da zeza oko stelovanja....znaci ne verujem sta mi se desava...... :cry: :cry:
Postavljena slika
  • 0

#23 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 09 March 2011 - 04:27 PM

Obavezno ponesi adapter(neki stari ako imas) i neke stare srafove,da majstoru posluzi kao sablon,kad bude vario.Ne brini sto se tice stelovanja posle,jer ako ne pobegne bas puno,moci ces da ustelujes polozaj.
  • 0

#24 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 09 March 2011 - 05:42 PM

auuu bruka.Ovo nisam davno video.Sto kaze Sveta sa adapterom kod najstora,samo se bojim da se od pregrejavanja ne deformise celjus pa pocne da glavi klip.Aluminijum je ekstra provodnik i lako se pregrejava.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#25 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 March 2011 - 06:14 PM

Ej ako hoćeš da zavariš to, moraš SKROZ da rastaviš čeljust!!! Prilikom zavarivanja se materijal zagreva na 800+ stepeni, a to bi istopilo čak i hidrauličnu cev kočnice ako je ne skineš, a da ne pominjem klipove tj. gumice oko klipova i te sitne stvari, jer kao što je i Vorda napisao, Alu je jako dobro provodi toplotu!
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#26 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 09 March 2011 - 06:27 PM

da obavezno rastavljenu celjust nosi...
  • 0
puno znoja,malo krvi

#27 climber

climber
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • LocationBG-Zürich

Postavljeno 09 March 2011 - 06:54 PM

Tako se to uvek desi, cackas sam, cesto uspes srediti stvar, ali nekada i "srediti". I nisi jedini, ja sam slicne stvari uradio vagon puta i na bikeu i autu. Pukneš nesto para i vozi dalje. :wink:

A sto se tice varenja, hmmm, treba imati pravi aparat, elektrodu i aditive jer to nije obican celik vec alu, legura, ili ko zna sta. To ti kazem cisto da budes svestan da zavareno nikada vise nije tolko sigurno...procitaj Magurin manual, oni takve stvari strogo zabranjuju.
  • 0

#28 mrburns

mrburns
  • Members
  • PipPipPip
  • 83 posts

Postavljeno 09 March 2011 - 06:56 PM

uhh...tacno....tek onda bih je sjebao....no, posto logicno ulje treba da se ispusti, jel svejedno da li cu ga izvlaciti na kljestima ili na rucici, ili ima neka procedura???
  • 0

#29 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 09 March 2011 - 07:23 PM

Ukoliko je varioc dobar i sve uradi kako treba, materijal gde se zavari ce biti jos i jaci...
Medjutim karkteristike alu legure su takve da postoji ogromna verovatnoca da ce se deformisati usled temperature.
U svako slucaju srecno i drzimo ti fige!
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#30 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 09 March 2011 - 07:45 PM

uhh...tacno....tek onda bih je sjebao....no, posto logicno ulje treba da se ispusti, jel svejedno da li cu ga izvlaciti na kljestima ili na rucici, ili ima neka procedura???

Klipove izbijas najlakse tako sto odkacis celjusti sa nosaca,skines plocice i stiskas kocnicu u prazno,a kad dodju do kraja iscupas sa nekim kljestima ako ne ispadnu sami.A kad se vracaju vracaju se na otvoren sistem.Sretno..
  • 0
puno znoja,malo krvi

#31 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 09 March 2011 - 08:07 PM

Zavod za zavarivanje, hm?
  • 0

#32 Primarijus

Primarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • LocationBaranda

Postavljeno 09 March 2011 - 08:09 PM

Znam ja lika koji jako dobro vari i ima mnogo aparata za varenje,... obicno, argon,....itd. meni je vario razne stvari. Ali problem je sto zivi oko 50 Km od BG-a ka Zrenjaninu. Sakule se zove selo. Ako si zainteresovan, javi mi se u PM da ti ostavim broj telefona.
  • 0

#33 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 09 March 2011 - 09:23 PM

@climber
bemga-li
oni (a i svi ostali) zabranjuju mnoge tvari, ali ovde je u pitanju nesto drugo!
Po njima bi najbolje bilo daim posalje na "analizu" i da izservisiraju za 20o eur!

@bant
ne mora da znaci! Neki materijali, pa cak i neke legure alumunijuma budu jace na varu
(serije 60.. i 50..) a neke legure je skoro nemoguce "funkcionalno" zavariti vec se materijal
samo "zalepi", da bude u jednom komadu, sa osetnim negativim uticajem na izdrzljivost.

Vrlo je vazno dobro "nacentrirati" delove koje treba spojiti, jer prilikom zavarivanje sam "var" hoce da povuce materijal pa je sem centriranja veoma vazno iskustvo majstora da predvidi i
predupredi "kretanje" materijala. Znaci, obavezno adapter i na njega pritegnuti delove koje zelis da spoji. Da olaksas pristup i prodor novonanteog materijala oturpejisati (oboditi) ivice pod uglom od 30 do 45 stepeni. Naleganje "čelo na čelo" otezava pristup i umanjuje efekat. I to je najbolje prvo dogovoriti sa majstorom (predloziti mu). Oni vole prvo malo brusliciom da "probaju" materijal, pa na osnovu "varnica" , tj njihove boje, velicine i gustine "znaju" koji "var" da primene :)
  • 0

#34 zoranmr

zoranmr
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 09 March 2011 - 09:42 PM

Ne mogu da verujem !?

@mrburns
Celjust se razvalila u voznji ili na "leru"?
Cime-kol'ko si pritegnuo te srafove sto drze celjust?
  • 0

#35 mrburns

mrburns
  • Members
  • PipPipPip
  • 83 posts

Postavljeno 09 March 2011 - 09:49 PM

Problem koji mi se sada javi sa njima kada sam pokusao da ih rastavim, jeste da sa obicnim imbusom 2 ne mogu da osrafim srafic za paknove, probao sam 4seta imbus kljuceva i svaki oblajzne a 2.5 je veliko ne mzoe u rupu ni da udje....jel postoji imbus 2.3?/
Kocnica je pukla, kada sam stavljao 140mm rotor, adapter je bio debeo po sredini shimano nije original magurin koji je tanji, i nisam video da se kocnica naslonila na adapter i kako sam ja dotezao tako se celjus dbijala od adapter i ovja deo sto je pukao nije mogao da izdrzi jer ga je vukao sraf i eto..kvrc.i ode sve u tri lepe........:((
  • 0

#36 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 09 March 2011 - 11:58 PM

I naravno najvaznije:Ne sekiraj se,sve ce da se zavrsi ok!!
  • 0

#37 mrburns

mrburns
  • Members
  • PipPipPip
  • 83 posts

Postavljeno 10 March 2011 - 01:13 PM

haa..jedna lepa vest..uspeo sam da zavarim kljesta..Sklopio sam sve, samo je ostalo da vratim ulje koje sam izvukao..do duse malo mi se i proilo ulje, ne bas puno...ne znam koliko to moze da utice na rad kocnice, da li mogu neko drugo ulje da ubacim? a uzgred ako je neko rad, u kratkim crtama da objasni postupak punjenja..jedno je tutorijal sa sajta a drugo je licno iskustvo....
  • 0

#38 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 10 March 2011 - 01:17 PM

Tutorial na youtube a ulje kao za citroenov hidro sistem.Moraces lepo da napunis sistem.Jedna kap manje i nije to to.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#39 mrburns

mrburns
  • Members
  • PipPipPip
  • 83 posts

Postavljeno 10 March 2011 - 01:21 PM

znaci, ulje za citroenovu hidrauliku, jel ima neku oznaku to ulje???
  • 0

#40 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 10 March 2011 - 01:23 PM

LHM ulje cini mi se
  • 0
puno znoja,malo krvi




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika