Jump to content


Fotografije

Kaseta i lanac-korozija?!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
9 odgovora na ovu temu

#1 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 March 2011 - 05:05 PM

Treba mi strucno misljenje i savet,u vezi ove tri stvari iz naslova teme..
Naime evo o cemu se radi:
Prosle nedelje sam detaljno cistio bike,jer ga i po ovom vremenu vozim bar 3 puta nedeljno(ako ne i vise),pa ciscenje radim jednom nedeljno eventualno jednom u dve sedmice.
I po tom pitanju prilicno sam uporan jer cistim sve zivo(naravno,ne cackam nable,nesto oko srednjeg pogona,otvaranje amorta i te ''dublje stvari'',to cu kad krene prolece)nego prilicno tezim tome da mi se na bajsu sija svaki kvadratni milimetar,i da mi nesto ne daj boze zardja.
E..prosle nedelje dakle sve sam detaljno ocistio,lanac,kasetu,sajbne,ma sve se sijalo,ko novo iz radnje,cetkao sam i prao dobrih 4 sata.
Uneo u kucu,pored radijatora,sve da se osusi..
posle par sati,zakacio lanac spojnicom,i naprskao ovim sprejom:
280340-1.jpg
posle sat vremena uzjasem bajk i odem od kuce...kad sam se vratio,samo sam ga parkirao i otisao u sobu.Ujutru kad sam ustao SVE je bilo korodiralo.SVE!!!Lanac,kaseta,sajbne narandzaste,a prednji i zadnji menjac pogotovo..
I to je prvi put da mi se ovo desi.Odmah se dadoh u ribanje i raspao sam se,dok sam oribao,ali nisam uspeo sve da skinem ostalo je jos,i to me uzasno zivcira kad vidim,pa pitam vas cime to da skinem?Probao sam i WD40,celicnu cetku,nitro razredjivac,ma kakvi...Naravno neuporedivo je bolje ali ni priblizno kako se ranije sijalo.
DSC02418.JPG
DSC02415.JPG
Pa sad ako neko zna kako bi mogao to da odstranim,ili u cemu je problem,mislim ja znam kako da pazim na bike tokom zime,gde se zadrzava najvise prljavstine,da je idustrijska so vrlo opasna,precesljao sam ceo forum,sve teme procitao,ali tako odjednom da korodira,za svega par sati i da posle ne mogu sve da skinem,mis'im stvarno.. :|
  • 0

#2 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 05 March 2011 - 05:55 PM

Naprskaj teflon sprejom,osim sto sluzi za podmazivanje,neverovatno dobro skida prljavstinu i koroziju.Lanac stavi u flasu od mleka(ima sire grlo),sipaj famin,ili uljani razredjivac i dobro izmuckaj,a mozes i da ostavis preko noci,pa osusis,pa teflon sprej.To bi trebalo da ti resi problem.
  • 0

#3 Primarijus

Primarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • LocationBaranda

Postavljeno 05 March 2011 - 05:58 PM

Kupi litru nafte. Potopi lanac, kasetu i ostalo sto je zardjalo. Posle nekog vremena izvadi i prebrisi suvom krpom i nece biti rdje. Ja bar tako cistim moje menjace.
  • 0

#4 Andrey

Andrey
  • Members
  • PipPipPip
  • 92 posts

Postavljeno 05 March 2011 - 06:15 PM

Ne secam se vise gde sam sta procitao,alo sam probao i donelo je rezultata.
Na benziskoj pumpi kupi sredstvo za pranje motora K2,naprskas pomenute
stvari izribas cetkicom za zube i sve ima da ti sija
kao pasija M..A.Posle toga naravno ili nauljis
ili poprskas sredstvom za podmazivanje.Danas sam kupio PTFE Motip Holandskog
proizvodjaca,ali ga nazalost jos niosam probao pa ne mogu utiske da iznesem.Inace
sve podmazujem posle pranja uljem za sivace masine... :D :D :D
  • 0

#5 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 March 2011 - 08:29 PM

Na benziskoj pumpi kupi sredstvo za pranje motora K2,naprskas pomenute
stvari izribas cetkicom za zube i sve ima da ti sija
kao pasija M..A.

Ako ne poskidaš kasetu i lanac ostaćeš tako bez masti u zadnjoj glavi i samo će ti od jednom zaribati. To sredstvo se inače zove FAMIN i to je generalno odmašćivač.
  • 0

#6 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 March 2011 - 07:28 PM

Ljudi hvala vam na pomoci,mislim manje-vise sam i ja to znao,ali sad sam siguran sta mi je ciniti.. :D

Ako ne poskidaš kasetu i lanac ostaćeš tako bez masti u zadnjoj glavi i samo će ti od jednom zaribati. To sredstvo se inače zove FAMIN i to je generalno odmašćivač.

:shock:
Nikad na to ne bi obratio paznju,mada kad cistim kasetu,prvo skinem tocak i nagnem ga pod uglom od 45 stepeni da bi razredjivac padao sa kasete na beton a ne na felnu i gumu,ali na ovo nikad ne bih pomislio.
  • 0

#7 Andrey

Andrey
  • Members
  • PipPipPip
  • 92 posts

Postavljeno 08 March 2011 - 11:49 AM

Kad perem bajs,skinem mu tockove i lanac.Prvo operem
tockove onda ih naprskam tim sredstvom
isperem toplom vodom i odma prebrisem krpom i
osusim fenom.Tako isto i sa ramom radim.Posle
sve sastavim nauljim i isprskam teflonom.Za sad nisam
primetio da nesto skripi sapinje itd.
  • 0

#8 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 March 2011 - 12:18 PM

Antirost, antirost :) Skidao koroziju sa srednjovekovnog prstena, može i sa new age gvožđurije. Posle toga dobro podmaži nečim teškim i gledaj da manje glancaš a više održavaš zaštitni sloj masti/ulja. Čim ti je sve izrđalo, znači da je metal bio izložen. Mislim da ti je najpametnije otuširaj-osuši-podmaži.
  • 0

#9 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 08 March 2011 - 01:50 PM

Zato ja ne ribam delove, već ih dobro obrišem suvom krpom, pa podmažem i nema problema.
Samo lanac skinem i operem u flaši, bilo razređivačem bilo praškom za veš ako nemam razređivač trenutno... potom obrišem i fenom osušim i kao nov je.
  • 0

#10 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 08 March 2011 - 01:52 PM

Zato ja ne ribam delove, već ih dobro obrišem suvom krpom, pa podmažem i nema problema.
Samo lanac skinem i operem u flaši, bilo razređivačem bilo praškom za veš ako nemam razređivač trenutno... potom obrišem i fenom osušim i kao nov je.

+1
  • 0
puno znoja,malo krvi




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika