Jump to content


Fotografije

Novi bajs :)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
56 odgovora na ovu temu

#21 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 21 February 2011 - 09:57 PM

Ipak je glupo i necivilizovano da se ovako rastanemo...
Pošto si novi na forumu, nije zgoreg malo pojasniti neke stvari, ne da bi ti držao predavanja, već da bi imao sve čisto pred sobom.
One biciklice ispod avatara označavaju neki čin koji dotični ima na berzi na osnovu svojih aktivnosti koje se pre svega odnose na broj postova (inače vojsku nisam nikad voleo, al' ajde...). Ovaj od malopre ima kao što vidiš 1000 i ohoho postova. Toliko o tome kako da prepoznaš onoga s kim razgovaraš (mada neki postiraju kvantitativno, a ne kvalitativno).
Dalje, nismo se mi javili u tvojoj temi da bi te nešto zamajavali, već da bi ti pomogli da izbegneš zajeb koji smo svi mi koji nismo imali pravovremene informacije već iskusili.
Ako ti to nisi shvatio, onda šta da pričamo dalje. Možda ti se javi neko ko je na osnovu onog što je ovde pročitao (i naučio), sada zadovoljan.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#22 bluboki

bluboki
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 February 2011 - 10:02 PM

Eto ako bas hoces novi bajk, ja ti preporucujem Polar Mirage Pro (taj isti imam i ja, isto sam ga novog uzeo), pa onda kreni da stedis i spremaj se uskoro da menjas delove... Prva stvar neka ti budu kocnice pa onda amortizer/tockovi...
  • 0
Postavljena slika

#23 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 21 February 2011 - 10:07 PM

Ljudi, postujte tudje zelje. Ako covek hoce iskljucivo novi bajs, njegova stvar. Sigurno ima razloga za tu odluku.
Vorda je nabrojao par modela koje treba pogledati u radnji.
  • 0

#24 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 21 February 2011 - 10:15 PM

Dobro, eto, dokoni su odgovorili i sad da polegamo...
Stole, nije stvar samo u izboru bicikla. Ako se neko već javi na ovaj forum, to valjda nije samo zbog pukog saveta u vezi kupovine, već radi jednog povezivanja sa ljudima koji imaju sličnu orijentaciju u životu i od kojih može da se nauči i više nego što većini treba. Treba valjda da se širimo i povezujemo, u korist svih nas.
Bez preterivanja, da sam ja u životu imao prilike da me neko posavetuje po mnogim pitanjima tako kao što se ovde mogu dobiti saveti, gde bi mi kraj bio...
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#25 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 21 February 2011 - 10:24 PM

Ja sam prvi kupio novi bajs a svega sam bio svestan.Ali ja sam na popustu kupio komodo za 19500 din cini mi se i ulozio jos 250 u njega da ga unapredim i to onako za rekreaciju.Ali da sam u datom trenurku imao tih 450 eura nebi ni razmisljao o novom biciklu.Ali dobro ako neko bas hoce novo ok.Moj prvi ozbiljniji bajs davnih devedesetih je takodje bio polovan,i bio sam presrecan,ali samo zato sto je bio od aluminijuma :mrgreen: ,a ne zato sto je imao super mehaniku.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#26 migor8

migor8
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 21 February 2011 - 10:34 PM

Dobro, eto, dokoni su odgovorili i sad da polegamo...
Stole, nije stvar samo u izboru bicikla. Ako se neko već javi na ovaj forum, to valjda nije samo zbog pukog saveta u vezi kupovine, već radi jednog povezivanja sa ljudima koji imaju sličnu orijentaciju u životu i od kojih može da se nauči i više nego što većini treba. Treba valjda da se širimo i povezujemo, u korist svih nas.
Bez preterivanja, da sam ja u životu imao prilike da me neko posavetuje po mnogim pitanjima tako kao što se ovde mogu dobiti saveti, gde bi mi kraj bio...

Ja se u potpunosti slazem sa tobom,ali hajde prvo da kupim bajs :) Stvarno imam razlog zasto moram da uzmem novi. OK,oticu sutra u planetbike da vidim jel imaju taj polar,drugar mi je reko da je bio tamo pre par dana i kaze da nemaju bas nesto na lageru.
Samo jos da pitam,jel treba onda da zaobidjem tu meridu? Koliko je moje laicko oko videlo,deluje mi bas kvalitetno odradjen,mnogo mi se vise svideo od gore pomenutog track-a .
  • 0

#27 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 21 February 2011 - 10:40 PM

Kazem jos jednom uporedi opremu i cenu.Imas na planetbikeovom sajtu shimano program pa barem uporedi koji deo vise vredi.Svaki deo od shimana ima oznaku po modelu.tourney je najgori,pa altus,acera,alivio,deore,deorelx ili slx.deore xt i vrh je xtr klasa.A neki modeli imaju samo broj po modelu,recimo m422 je klasa nekog alivija.Tako napravi spisak oba bajsa i vidi sta ce da kupis,ili pitaj ovde sta je bolje ako ti nije jasno.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#28 migor8

migor8
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 21 February 2011 - 10:45 PM

OK,hvala! Moracu sutra ponovo da vidim koji model je bio onaj Merida pa cu vam se javiti. n:anim_32
  • 0

#29 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 21 February 2011 - 10:47 PM

papir i olovku u radnju i svaki deo napisi pa da uporedimo,ali svakako ce biti polar bolji u tom cenovnom rangu.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#30 migor8

migor8
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 21 February 2011 - 10:50 PM

E jos ovo,mirage comp ili pro? Na sajtu planetbike ne pisu specifikacije,ili ja ne znam da ih nadjem :roll:
  • 0

#31 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 21 February 2011 - 10:51 PM

to im je mana,o bajsevima im nista ne pise.Meni onaj comp bele boje ekstra izgleda.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#32 migor8

migor8
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 21 February 2011 - 10:55 PM

I meni se taj vise svidja,cena je ista pa pretpostavljam i oprema :) Oticu sutra da vidim sta tamo kazu,verovatno je to to :) Hvala jos jednom na savetima n:anim_32
  • 0

#33 bluboki

bluboki
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 February 2011 - 11:01 PM

Comp dobija moj glas.... em je lepsi od Pro, em cini mi se da ima malo jacu opremu, Suntour XCT kurble su sigurno jace od Shimano SIS kurbli...
  • 0
Postavljena slika

#34 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 21 February 2011 - 11:11 PM

Huuhh... :roll: Ti ocigledno nista nisi procitao sto su kolege napisale u prethodnim postovima! [-X

evo ovako:

1.Nije sramota da napises da ti baka,mama,tata,tetka... kupuju bajk na cekove ili preko krede, da si tako naveo verovatno bi svako sa ovog foruma razumeo zasto si iskljuciv po potanju novog bicikla.
Sala mala... :D

2.Vlasnik sam Polar Avalanche-a kojeg sam kupio novog 2009.god. i mogu ti reci da po mom misljenju mozda jos samo Capriolo Komodo je u slicnoj klasi za slicne novce(oko 35.000,00din),nijedna Merida do Meride - MATTS 40-Vs nije ni za k... a i ta Merida je po opremi losija od gore pomenuta dva.
Pa ti sad sam izvuci zakljucak.
Da sam imao vise strpljenja i pameti kupio bih verovatno kvalitetnijeg polovnjaka.Ali avaj...

3.Ako ti biciklo treba zbog opste rekreacije,sto je realno 90% biciklisticke populacije,Polar Mirage ili Capriolo Gila su sasvim korekte masine,uz malo iskustva i novca mozes ih unaprediti pristojno kada za to budes opste imao potrebe.

4.informisi se malo na ovom sajtu sta je dobro od opreme, pa potom lepo prelistaj ova dva sajta i vidi sta ti najvise odgovara za cenu koju si naumio.

http://www.planetbike.rs/

http://www.totalbike.rs/bicikla

http://shop.jankovic...uemart&Itemid=1

Da sumiramo...sve strane marke (merida,trek...) su tesko sranje sve do modela od 40-50.000,00din a i ti modeli nisu nista specijalno,od domacih (Polar,Capriolo) modeli srednje klase su:Avalanche,Lizard,Komodo,Gila itd. sve ispod toga su low entry modeli koji mogu da posluze u slucaju da nemas vise para.

puno srece u kupovini i pozdrav... n:bye

PS.(ako ne zelis da cujes predloge n2:1012[1] onda si promasio forum,ako ti treba bajk za smekerisanje onda lepo kupi n2:5524 i nemoj razmisljati o dobrom biciklu za 15.000 jer takav ne postoji... )
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#35 migor8

migor8
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 21 February 2011 - 11:46 PM

Pazi druze,moja je greska sto nisam procitao forum detaljnije i informisao se malo vise. Nisam neki klinac ako si to pomislio,jednostavno,hocu nov bajs! Par puta sam rekao da se slazem sa vama i da je sigurno bolje kupiti polovan a kvalitetniji samo sto ja to ne zelim. Vidis i sam si mi dao nekoliko modela na razmatranje,a to mi je i trebalo. Razmotricu te modele sto ste mi predlozili i izabracu nesto od toga,a posle toga cu ga,kao sto si i sam rekao,unaprediti ako za tim bude bilo potrebe. Hvala vam svima na savetima (mozda sam bio malo naporan) ali jbg,nov sam u ovome :mrgreen:
  • 0

#36 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 21 February 2011 - 11:53 PM

...ma nema veze, samo udri...
Kao što bi neki rekli:" Ne postoje glupa pitanja, postoje samo glupi odgovori..."

Dobro nam došao...
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#37 migor8

migor8
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 22 February 2011 - 12:09 AM

Hvala na dobrodoslici! n:anim_32
  • 0

#38 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 22 February 2011 - 12:18 AM

Ma samo sam se salio za cekove :lol: ...nemoj da si na kraj srca... n2:1097[1]

Drago mi je da sam ti bar malo pomogao u izboru,naravno to su neke moje opservacije sto se tice trzista,bar onaj deo sto se tice stranih modela...naravno koliko para toliko i muzike(sem ako pare nisu problem,kao sto vecini jesu :x )

Zelim ti da kupis bajk pa da se potom sa novom masinom predstavis na forumu i na kraju da predjes mnogoooo... kilometara po asfaltu i dirt-u :D

Poz....
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#39 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 February 2011 - 11:41 AM

Jbg,kod nas je jako slaba ponuda kvalitetnih bajkova,posebno ako se trazi novi!
Jedino ako nije problem da se izdvoji 800 evra za neki prosecan skott,ili 1000+ evra za neki cannondale...i to se placa samo ime na ramu..
Vidim da si dobio sve potrebne savete,samo bih jos da napomenem(ako sam prevideo da je negde neko napisao,izvinjavam se) da tebi treba ram od 19 inca,za tvoju visinu je to taman..
I da,sta znam,moj izbor bi se sveo na polara avalanche i to ne disc varijantu,zato sto ti low discovi(pretpostavljam da su logan),koji podizu cenu za par hiljadarki samo ce ti stajati kao ukras na bajsu,znaci V brake,pa ih posle menjas za neke kvalitetnije iz kolekcije Avid,ako zelis to,u suprotnom samo menjas pakne,ili caprilolo komodo,licno on se meni najvise svidja od caprilolovih bajseva(i to u crveno crnoj varijanti),ima dart 1 vilu i deore/alivio menjace,sto je za jednog rekreativca sasvim dovoljno.. :) E sad jedino ne znam koliko mu se krece cena,ali trebalo bi da bude tu negde oko 300 evra,mozda nesto malo vise.. :^o
Ja sam terao adrenalina jako dugo vremena,i super je sluzio za moje potrebe,tako da verujem da ce ti jedan od ova dva bajsa super leci..poz :wink:
  • 0

#40 Andrey

Andrey
  • Members
  • PipPipPip
  • 92 posts

Postavljeno 22 February 2011 - 08:34 PM

Ma kupi ono sto se tebi svidja,i onako ces kad tad
hteti da mu nesto unapredis.Bio nov ili
polovan bajk.Stalno se
na trzistu pojavljuje sve bolja i savremenija
oprema,i uvek ce biti jel ovo valja ili ne valja.....ITD.
Sto se tice Capriolo bajseva ne bih ti preporucio
iz prostog razloga,imao sam ga
probao da preskocim ivicnjak iz zalte
uspedoh,al eto ti malera prednji tocak se zabije
u rupu koju nisam video i padoh direkt na glavudju.
Nije to sto sam pao nego sto se sav bajs RAZJEBAO gore
je prosao nego ja... :D :D :D
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika