Jump to content


Fotografije

Kupovina... potrebna pomoć!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
34 odgovora na ovu temu

#21 souln

souln
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 23 February 2011 - 04:12 PM

Pa on je bio prvi pik... samo sam negde našao stariji oglas za njega gde piše da je ram 19 incha pa se plašim da to ne bude preveliko, jer kao što rekoh teško da ga mogu probati... istina piše u oglasu da je za visinu 170-185cm... ali ipak sam ja na donjoj granici....
...pa sam se preusmerio po onoj ˝skuplje-bolje˝... na ovaj mistral.

A što se tiče sedla bitno je da je udobno, kvalitetno a koje je boje nimalo nije bitno... manje više to važi za ceo bike jer nije mi poenta da se sa njime švrćkam i pokazujem već da ga onako svojski maltetiram... mislim vožnjom...


A kažete da je prodavac 100% proveren...?

edit: dobro ne bi baš neku drečavo roze-zelenu varijantu :-)
  • 0

#22 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 23 February 2011 - 07:26 PM

Postoje i krace lule,tako da to moze lako da se resi.Mislim sa 18 incha bi dobio mozda najvise 2cm kraci ram,a 17 je ipak malo.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#23 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 23 February 2011 - 07:53 PM

Ja moram da dam glas za Mistrala!Ne kazem da je "Zeitlosmobile"los bajs,ali je ipak V-brake.Druga stvar,jednog dana ces bolje prodati "Mistral",a treba ljudima objasniti sta je to "zeitlosmobil".Mislim da se isplati dati 120-130 eura vise za Mistrala,jer je ipak bolji bajs(hidraulika,manitou amort...)
E sad razmisli,pa prelomi.
  • 0

#24 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 23 February 2011 - 08:35 PM

Realno vrdi vise mistral,ali ta hayes hidraulika je stara vec godina.Ja od takve digo ruka.Ekstra je sluzila ali su krenile muke i to je to.A i axel nije sad skareb pa da je bas toliko bolji od darta.Drugo za darta ima i odrzavanje u srbiji.Ja barem kad nesto kupujem polovno gledam sa te strane.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#25 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 23 February 2011 - 09:07 PM

Sto kaze Vorda, ta hidraulika je ok ali matora. Kad se uporedi cena po kojoj su sekretale Hayes Nine berzi koliko bi dobio za komplet Deore, razlika nebi bila veca od 60eur. I taj Axel je samo dno vila, opruga, takodje stara i vise se ne proizvodi. A Dart ne moze biti stariji od 2009-te. Hod mu je 100mm, naspram 80 kod Axela.
Ako mu je do prodaje, zdljpoihkjbmobil ce da proda za 200 kao od sale, jer su se mnogo veci krsevi prodavali za iste pare. A za ovaj drugi, tesko da ce dobije slicne novce.

Opet, to je sve samo teorija, treba sesti i provozati da bi se videlo kako pasuje velicina rama.
  • 0

#26 souln

souln
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 24 February 2011 - 07:10 AM

E vidite takva informacije kao što su ove o vilama mi trebaju... a što se tiče kočnica moje skromno znanje me vodi ka v-brakeu... mislim da meni hidraulika ne pravi razliku (osim u ceni i održavanju).

Još razmišljam... iako to nije dobro (´oće boli glava :-) ). Nedoumica je pre svega u tome da li da čekam 10-ak 15 dana pa da ga probam pre kupovine (mislim ovaj zeit..mob...) ili da naručim pa šta bude... Za sad još vagam, ali sam bliži ličnoj probi...

Drugarima sa foruma koji su našli za shodno da me posavetuju puno hvala, i svaka vam čast jer vidim da svakodnevno odgovarate na ista pitanja nas neznalica.

Ako budem imao još koje pitanje eto me... a ako vi vidite u oglasima još nešto što bi mi pasovalo pustite link...

Pozdrav.
  • 0

#27 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 24 February 2011 - 07:17 AM

Hidraulika puno znaci u vlaznim i blatnjavim uslovima,ali i pri velikim brzinama.Ali ram ivila imaju podrsku na tom bajsu za disk pa ako osetis potrebu nije problem.E sad sto se tice probe neznam.Kod Damira nisam cuo da je neko pogresio sa kupovinom.A blizi se prolece pa moze da dobije i vlasnika bajs u skorije vreme.Neznam,sacekaj da ga probas,a u medjuvremenu mozda natrci jos nesto,ko zna,ili naruci omaaaa.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#28 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 24 February 2011 - 07:29 AM

Mozda gresim ali ovo deluje kao ok ponuda a mislim da bi velicina odgovarala.Vila je losija od darta,ali je full xt. http://www.cikloberz...ow.php?id=32406
  • 0
puno znoja,malo krvi

#29 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 24 February 2011 - 11:44 AM

Da, sva sreca pa covek zamenio onu sa slike koja je poput decje. Podseca me Delta bicikle i kineske, tako oni budze vile. 8) Ovako bajs deluje kao dobra kupovina, ako je pogonska grupa u dobrom stanju.
  • 0

#30 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 24 February 2011 - 01:22 PM

Ima lik oglas da prodaje slx kasetu ko novu,jer je stavio xt na bajs.Treba ga zvati i pitati.Verujem da je ok stanje bajsa.Ali nikad se ne zna.Ali eto pise da je patrona i da su nable nove.Tako da eto :mrgreen: .
  • 0
puno znoja,malo krvi

#31 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 24 February 2011 - 01:35 PM

Ako ne moz napravis dogovor da vratis bajs u slucaju da ne pasuje u voznji ili nesto nije kao sto je opisano (o svom trosku), najbolje bi bilo da ga pogledas licno. Vazi za bilo koji oglas.

n:sign0006 Ta kaseta je starija malo vise, al moguce da nije vozena, pre koji mesec moj drug hteo je kupi. Kao, 30eur kosta, a video je u oglasu za 25 (ili 20) koji je blejao mesec dana na berzi, pre nego sto ga promenio. Kao ne, ne, 30eur je kaseta. I drug ga iskulira. Evo, sad mu se jos razvlaci po oglasima.
  • 0

#32 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 24 February 2011 - 05:03 PM

Moguce ali eto neka se cuje sa likom ako je zainteresovan,i neka mu kaze detalje,tipa duzina rama i stanje delova.Ako prodavac mulja nesto lako cemo da ga nafajtamo u temi L.P.I.T.T
  • 0
puno znoja,malo krvi

#33 souln

souln
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 04 March 2011 - 09:54 AM

Saznao sam da je zeit 48 visina x 57 duzina rama i da je od centra sticne ispod sica (kada se postavi otprilike za moju visinu) do centra kormana u luli 68,5 cm (lula je 12cm) Pa kako Vorda kaže

Postoje i krace lule,tako da to moze lako da se resi.

mogao bih tu dužinu da skratim i za 8 ili 6 cm ako stavim lulu od 4 cm ili 6 cm... ako to bude trebalo. Šta mislite o tome?
  • 0

#34 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 04 March 2011 - 01:04 PM

Pa ako ti treba lula kraca od 8 cm onda verovatno da ti je velik ram.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#35 souln

souln
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 04 March 2011 - 07:27 PM

Ja se nadam da ce i ova od 12cm biti dobra. Ali ipak gledam kako odstupnicu da napravim ako se ukocim posle prvih 20 km na bajku.

Ipak necu biti u mogucnosti da ga probam skoro... pa preostaje samo varijanta narucivanja.

Najverovatnije da cu se ponoviti za nekih 7-10 dana, pa nek bude sta bude...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika