Jump to content


Fotografije

19. Fruškogorski MTB Maraton 2011


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
190 odgovora na ovu temu

#141 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 May 2011 - 07:18 PM

Ima ih na FB samo preko 300 - 400 - 500 - tinak...ako te tamo ima - ne mož da ih promašiš :)
Eva Stankov, Mihajlo Bogdanović imaju BRDO slika, a i drugi imaju svoje fotke...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#142 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 16 May 2011 - 07:49 PM

Sve sto napisem bice suvisno. Jednostavno - Najbrutalnijih i najlepsih 5h u mom zivotu. Vidimo se 2011
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#143 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 May 2011 - 08:06 PM

Hvala, nađoh se :D ...
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#144 kikibgd

kikibgd
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 239 posts
  • LocationBeograd (Zemun)

Postavljeno 16 May 2011 - 08:35 PM

Odlicno sam se proveo, dosta se pokajao sto se nisam prijavio za srednji, ko je slikao u sumi ??
  • 0
Pesaci su glupi, pesaci su spori zato ih obori :P

#145 mtbcacak

mtbcacak
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 16 May 2011 - 09:21 PM

Hvala ovoj manifestaciji I ljudima koji su je organizovali sto postoje. Maraton je opravdao karakter najlepseg okupljanja ljubitelja planinskog biciklizma
Nas skromni klub je dao svoj ucinak dolaskom deset clanova. najbolje je prosao nas vozac Nikola Simovic na srednjem maratonu koji je po nezvanicnim rezultatima osvojio 17-o mesto.
O zamerkama ne bih pricao jer je nemoguce organizovati ovoliki skup a da sve bude idealno.
I da je sve ostalo bilo idealno, tesko je predvideti ljude (izletnike), jednostavno reci saljivdzije koji su na nekim mestima pokazivali rukom biciklistima pogresan put. Jedan od nasih clanova je tako srednji maraton vozio 80km dok nije nasao put do cilja, ali to niko nije mogao da predvidi.
Sve sto je bilo u domenu organizacije moze se reci da je bilo dobro (malo bolje oznacavanje koji je pravi put staze).
Jedno moramo da napomenemo. Onaj ko je na primer prijavio mali maraton u predprijavi I dao 700 din, bio je organizatoru na cistom gubitku
-majica
-carape
-rucak
-startni broj (vezice :):):))
-banane, bonzite I jagode
Saberite koliko je to kostalo, SAMO MOGU DA ZAKLJUCIM DA JE MARATON SUPER USPEO
A, da, samo mala sugestija, jedino mali propust je sto na iriskom vencu na prelazu preko magistrale jedino sto je upozoravalo vozace da obrate paznju na magistralu su ljudi na okrepnoj tacki koji su stvarno svima ponavljali da polako prelaze put, SVAKA CAST za sve ljude na svim stanicama
POZZZZ
  • 0

#146 davosir

davosir
  • Members
  • PipPipPip
  • 92 posts

Postavljeno 16 May 2011 - 09:27 PM

Zbog velikog obima posla provere svih takmičara na svim kontrolnim mestima rezultati će biti gotovi sutra za sada dajemo plasman samo prvih 10.


Prvih 10 na Malom Maratonu

1.Atila Kovač ,Capriolo, Bačka Topola, 1:50:05
2.Akoš Brindza ,Capriolo, Bačka Topola, 1:52:13
3.Vladan Travičić, Fanatic, Novi Sad, 1:54:56
4.Boban Despotović, NIkšić, Crna Gora, 1:59:18
5.Slobodan Babić, Fanatic, Novi Sad, 1:59:21
6.Stefan Hunjadi, Novi Sad, 2:00:06
7.Aleksandar Rastović, Fanatic ,Novi Sad, 2:00:14
8.Slobodan Stanković, Novi Sad, 2:00:49
9.Aleksandar Roman, Jednota, Šid, 2:06:03
10.Miloš Mikić, Nikšić, Crna Gora, 2:06:05


Prvih 10 na Srednjem Maratonu

1.Ivan Tomić, Progressive , Beograd, 2:50:44
2.Bojan Tešević, Fanatic, Novi Sad, 2:58:58
3.Desislav Nedelchev, Ljastovica, 3:00:56
4.Aleksandar Mirković, Fanatic, Novi Sad, 3:10:17
5.Zoltan Čipak, Subotica, 3:12:20
6.Alen Šefanac, BK Maraton Team, Donji Miholjac, 3:15:30
7.Igor Mahnjec, Jednota, Šid, 3:15:30
8.Nenad Sudarov, TK Dynamic, Novi Sad, 3:21:17
9.Deneš Horvat, Cyclemania, Zrenjanin, 3:27:33
10.Željko Ćumura, Jednota, Šid, 3:30:29

Prvih 12 na Velikom Maratonu

1. Wouter Cleppe. Mammut, Sofia, 4:27:20
2. Goran Kuzmanovski, VSD Energi Skopje, 04:43:13
3. Radosav Bezmatević, BK Nikbike, Nikšić, 04:50:29
4. Boyko Tanchev, Mammut, Sofia, 4:58:59
5. Nenad Rabasović, Cyclemania, Zrenjanin, 5:00:17
6. Damir Kovčić, individualac, Novi Sad, 5:25:55
7. Ljubiša Kondev, VSD Energi Skopje, 4:26:44
8. Marko Pavlović, Radnički, Kragujevac, 5:27:08
9. Boris Popović, Ris cycling, Novi Sad, 05:33:23
10. Vladimir Grujić, individualac, Novi Sad, 5:44:56
11. Vlatko Kostadinovski, VK Vodno, Zemja, 5:45:55
12. Mark Daniels, Ris Cycling, Novi Sad, 5:54:47
  • 0

#147 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 16 May 2011 - 10:43 PM

opa bato Zrenjaninac najbrzi Srbin na velikom =D>
  • 0
puno znoja,malo krvi

#148 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 17 May 2011 - 05:11 AM

opa bato Zrenjaninac najbrzi Srbin na velikom =D>


Gde je u Zrenjaninu tako naučio da se pentra?! :D

U, pazi, preko sat vremena razlike između 7. i 8. mesta na velikom! Momci, moraćemo to bolje!

P.S. Šala mala, da se razumemo, potkrala se greška, dakle za br. 7. na Velikom piše 4 sata umesto 5.
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#149 vladimir

vladimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 May 2011 - 05:36 AM

Kako gde je naučio da se pentra ,pa mi imamo Nadvoznjak :shock: ,a Rabasović ima i Tijanu dr Erdeljan koja se pobrinula za njegovo zdravlje i svuda ga prati.
Mada ja i dalje tvrdim da nije "normalan" ,što je i jedan od uslova da se postane član Zrenjaninske Ciklomanije n:dwarf
Posted Image
  • 0

#150 vladimir

vladimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 May 2011 - 06:19 AM

Posted Image
Deo ekipe sa FG Maratona n2:a1513
  • 0

#151 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 May 2011 - 11:53 AM

Evo i rezultata:
VELIKI: http://www.mtbfanati... ... araton.pdf
SREDNJI: http://www.mtbfanati... ... araton.pdf
MALI: http://www.mtbfanati... ... araton.pdf
  • 0

#152 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 17 May 2011 - 12:10 PM

Evo i rezultata:
VELIKI: http://www.mtbfanati... ... araton.pdf
SREDNJI: http://www.mtbfanati... ... araton.pdf
MALI: http://www.mtbfanati... ... araton.pdf

=D>

Vidim da će ovaj učinak Vanessu skupo koštati - šta je obećala klubu ako završi za ispod 6:30..? :D

P.S. Ju, otkud toliko odustanaka na Velikom? I DNQ? Šta bi, zalutali ljudi..?
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#153 StefanMD

StefanMD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 220 posts
  • LocationModricha, RS/BiH

Postavljeno 17 May 2011 - 01:06 PM

Evo i rezultata:
VELIKI: http://www.mtbfanati... ... araton.pdf
SREDNJI: http://www.mtbfanati... ... araton.pdf
MALI: http://www.mtbfanati... ... araton.pdf



Vidim da sam bio 10. na malom maratonu, nisam ni znao, mislio sam da sam oko 15-tog mesta, a mogao sam i nagradu dobiti (ako se ne varam) da nisam otisao prije proglasenja pobednika... :mrgreen:

Uglavnom sam prezadovoljan sobom (i biciklom naravno), s obzirom da sam na jednom mjestu i promasio stazu malo pa sam se i vracao i izgubio dragocjene minute... :)

Pozdrav
  • 0

#154 starcha

starcha
  • Members
  • PipPipPip
  • 78 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 May 2011 - 02:35 PM

Poštovani prijatelji biciklizma,

najpre čestitka učesnicima, a čestitka i organizatoru znam koliko je teško organizovati ovako nešto, ali smatram da bi mogao možda da pokuša da animira i ostale bike klubove, i ne samo bike, u NS i okolini da pripomognu oko organizacije. Ja sam igrom slučaja u šetnji sa ćerkicom svratio do kontrolne tačke na Kraljevoj Stolici i tamo se malo zadržao i pomagao drugarima. Na toj tački bilo je dosta propusta, najveći oko obeležavanja. Predpostavljam da je StefanMD čovek koji je upravo na ovom mestu zalutao i umesto ravno u šumu ka Popovici skrenuo je levo i otišao ka Vrdniku. gotovo sam siguran da bi bio prvi. Momci iz Capriola su stigli čotovo desetak minuta kasnije što je sasvim dovoljna razlika za mirnu vožnju do Popovice i pobedu. OVo se može proveriti i kod sudije Draška koji je bio na kraljevoj stolici.

No, da ne dužim. Smatram da bi organizator trebao da pruži ruku nekom drugom i da traži pomoć oko organizacije, kako tokom samog održavanja maratona tako i tokom obeležavanja, jer greška koju je napravio StefanMD, ako je to greška na Kraljevoj Stolici nije izazvana nepažnjom vozača već je ČISTA greška organizatora u obeležavanju.

Kao neko ko već desetak godina učestvuje u markiranju maratonskih staza na Fruškoj Gori, dajem sebi za pravo da kažem da je na toj KT markiranje urađeno LOŠE, bez ljutnje gospodine Davosire!
  • 0

#155 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 May 2011 - 02:40 PM

Svaka čast svima za postignute rezultate! =D> ...a ostali neka treniraju malo više :mrgreen:


Meni je samo jedna stvar upada u oči već neko vreme, a to je da na malom maratonu već godinama pobeđuje jedan takmičar kategorije U23 - Elita (ili šta je već). Mislim, baš je glupo da neko sa 20 i kusur godina takmiči sa klincima od desetak godina!
Zar ne bi bilo nekako logičnije da svaka kategorija mora da vozi određeni maraton (tipa kadeti mali maraton, juniori srednji itd.) kao što je bilo na Caribrodskom maratonu, a ako neće onda nema plasman?
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#156 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 May 2011 - 03:43 PM

Ja bas moram da treniram vise :oops: ali dobro bice bolje :wink: . Pre bih izdvojio klince u jednu grupu odvojenu od svih ostalih i da se oni rangiraju izmedju sebe, a da mogu da voze koji hoce maraton, a svi ostali su ista grupa. Mada meni maraton nekako nema bas pravi trkacki karakter iako je naravno cilj da budes sto bolji ali velika vecina ljudi nije tu dosla da bi se trkala.
  • 0

#157 davosir

davosir
  • Members
  • PipPipPip
  • 92 posts

Postavljeno 17 May 2011 - 03:56 PM

Upoznat sam sa tim slučajem kada je Stefan Tešanović promašio. Sve mi je ispričao Draško još dok je trajao maraton. Stvarno mi je žao zbog onoga što se desilo, posebno zato što se radilo o borbi za medalje, odnosno prvo mesto. Prihvatam odgovornost i naravno da se ne ljutim što mi ukazujete na propuste. I prihvatam oberučke pomoć koju klubovi ili pojedinci mogu da pruže u organizaciji. Samo u jednoj rečenici da dam bar obrazloženje. Ja ne znam da je tu ikad iko promašio. Da smo imali sumnju, verujem da bi postavili traku i otklonili mogućnost da se to dogodi. Na celoj dužini od oko 80 km ima dosta mesta koja su sumnjiva. Nije jasno baš gde treba da se skrene. Sada kad ima mnogo planinarskih staza koje su obeležene srcima, dešava se da dođete na raskrsnicu, na njoj stoje dve planinarske strelice, okrenute na suprotne strane. Obično ispod njih piše prema gde vode. Onda mi tu postavimo našu, MTB. Kad takmičar dolazi velikom brzinom, ako slučajno ne primeti našu strelicu i uđe u pogrešan put, on i dalje vidi srca na drveću i misli da dobro ide. To je početak njegovog lutanja.
Još jednom da ponovim da prihvatam odgovornost za obeležavanje na Kraljevoj stolici i da mi je žao.
  • 0

#158 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 17 May 2011 - 04:02 PM

Svaka čast svima za postignute rezultate! =D> ...a ostali neka treniraju malo više :mrgreen:


Meni je samo jedna stvar upada u oči već neko vreme, a to je da na malom maratonu već godinama pobeđuje jedan takmičar kategorije U23 - Elita (ili šta je već). Mislim, baš je glupo da neko sa 20 i kusur godina takmiči sa klincima od desetak godina!
Zar ne bi bilo nekako logičnije da svaka kategorija mora da vozi određeni maraton (tipa kadeti mali maraton, juniori srednji itd.) kao što je bilo na Caribrodskom maratonu, a ako neće onda nema plasman?


Da! I ja sam to primetio već nekoliko godina unazad! Ni meni baš nije jasno zašto se neki stalno trpaju u taj mali maraton! Pa i ja mogu da završim među prvih deset, ali niti mi je to neki gušt, niti vidim svrhu da čekam godinu dana taj maraton da bi sve bilo gotovo za 2 sata plafon. Pa trka ima skoro svakog vikenda, ko hoće da se trka na 30 km...
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#159 StefanMD

StefanMD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 220 posts
  • LocationModricha, RS/BiH

Postavljeno 17 May 2011 - 04:18 PM

Poštovani prijatelji biciklizma,
najpre čestitka učesnicima, a čestitka i organizatoru znam koliko je teško organizovati ovako nešto...

Predpostavljam da je StefanMD čovek koji je upravo na ovom mestu zalutao i umesto ravno u šumu ka Popovici skrenuo je levo i otišao ka Vrdniku.


Volio bih da sam bio tako dobar ali nisam :) , ja sam stazu promasio na nekom drugom mjestu i to iskljucivo svojom krivicom, tako da uopste nemam primjedbe na organizatore maratona, a pomogli su mi neki ljudi (izletnici) koji su rekli da ne trebam ici tim putem nego da se vratim i nastavim pravo, ali hoce to tako kada se ucestvuje prvi put na maratonu, a ne zna se staza... :)

Sreca moja, pa sam izgubio samo mozda dva-tri minuta i nekih 45-50km/h zaleta (spust je bio a ja sam stao potpuno), tako da nije nesto mnogo bitno, uglavnom sve je bilo odlicno!


Upoznat sam sa tim slučajem kada je Stefan Tešanović promašio. Sve mi je ispričao Draško još dok je trajao maraton...


Kao sto sam vec napisao iznad, nisam ja bio u pitanju, sa moje strane samo cestitke za organizaciju i obiljezavanje, barem sto se tice malog maratona...


Pozdrav iz Modriče
  • 0

#160 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 17 May 2011 - 04:20 PM

Za nesrecu i ja sam se izgubijo na maratonu i to bas posle TV tornja. Pri velikom brzinom zagledao sam srce sa leve strane i skrenuo za njemu.......i zavrsijo u Irig. Posle magistralnim putem sam morao nazad. Na kraju to me kostalo sa 11,6km vise na kilometrazi i oko 40-ak min vise na satu. Ali ajde prvi mi je maraton i neiskustvo je odradilo svoje.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika