Jump to content


Fotografije

ALEKSA MTB (EPIC) SPECIALIZED


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
33 odgovora na ovu temu

#21 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 16 March 2011 - 03:43 PM

Kapiram da se nema para, ali je glupo voziti fulasa sa tankim gumama brate.

Ja sam vozio rralph po asvaltu, torse se tacno, ali mogu uvijek i da dovatim malo zemlje :)
I na drugom bajsu hardtail sam isto stavio rralph a iako bih ja da vozim iskljucivo off-road to je po BG-u gotovo neizvodljivo, tako da kako god okrenes vozim minimum 50% roada, ali mi se ne stavljaju tanke gume, jedino da nabavim jos jedan par tockova, pa nesto tako da budzim...
  • 0

#22 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 17 March 2011 - 03:24 AM

Pre mene su neki drugari dolazili na ideju da kupe jos jedan par tockova I da stave druge gume, pa su me pitali za misljenje.
Na prvu, to je najlakse, samo je problem sa novcem
ALI, po meni, tu ima mnogo vise problema. Pokusacu da obrazlozim
II tocak na sebi nosi
Gume
Lancanik
Rotor (ili ne, ako je u pitanju V-B)
1. Varijanta:
Skines tockove postojece I stavis drugi par guma (slik ili krampon)
Trajanje operacije, ne vise od 10 min, jeftino
2. Varijanta
Dodatni par tockova sa namontiranim gumama, izbegavamo menjanje guma, alijavlja se problem kasete I rotora, , premestanje ove dve komponente moze ali ja tako nikada ne bi radio. Kada se tocak stavi na bicikl ve rovatno je potrebno prestelovati menjace I kocnice
Trajanje operacije, ko zna koliko, kostanje- nov par guma I tockovi
3. Varijanta
Na predhodnu varijantu dokupiti I kasetu I rotor
Trajanje operacije, koliko vam treba da prestelujete menjace I kocnice, kostanje-gume, tockovi, kaseta, rotor
Ova varijanta je po meni i dobra samo za trkace koji ravnomerno voze I jedan I drugi par tockova jer tesko da dve kasete rade bez problema sa jednim lancom.
4.Varijanta
Na predhodnu varijantu na troskovnik dodati I dodatni lanac I voditi racuna koji lanac na koje tockove

Razvih ja celu filozofiju, na kraju sam se odlucio za prvu varijantu, po meni NAJJEFTINIJU, NAJmANJE VREMENA ODUZIMA, iako na prvi pogled ne izgleda tako
  • 0
easy life, easy ride

#23 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 March 2011 - 08:51 AM

zato se kupuju dva ista para tockova, dve iste kasete, dva ista rotora i onda promena tockova ne zahteva dalje stelovanje
  • 0
........

#24 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 March 2011 - 09:08 AM

I da se covek zeznuti pa jedan tocak vozi poduze od drugog te kasete vise ne zive u jednakoj ljubavi sa istim lancem.Ovo je bacanje para, menjanje guma je jedina cost effective varijanta, a nije bas tako neprevazidjen smor.

Ako cemo do minismor kriterijuma onda se ugledajte na vlasnike vise bicikala pa cete pored razlicitih guma moci i da ih slazete uz garderobu :D
  • 0
Postavljena slika

#25 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 17 March 2011 - 10:36 AM

zato se kupuju dva ista para tockova, dve iste kasete, dva ista rotora i onda promena tockova ne zahteva dalje stelovanje

Mislim da si zaboravio da navedes dodatni lanac, jer mislim, iz iskustva, da ne moze isti lanac da se koristi sa dve kasete koje nemaju isti rezim koriscenja, e sada jedino je moguce ako koristis podjednako I jednu I drugu kasetu, ili ako ti ne smeta sto ni sa jednom nece raditi tecno
  • 0
easy life, easy ride

#26 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 March 2011 - 11:06 AM

Gamzzy, nemoj mi reci da svog epika nisi vozio po asvaltu ?????? Eto vidis.

U toliko maloj meri da je zanemarljivo. Najčešće asfaltom do šume, a onda.... :twisted:
Za drum imam drumaša i Vanessin CX.
  • 0

#27 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 17 March 2011 - 11:38 AM

Gamzzy, nemoj mi reci da svog epika nisi vozio po asvaltu ?????? Eto vidis.

U toliko maloj meri da je zanemarljivo. Najčešće asfaltom do šume, a onda.... :twisted:
Za drum imam drumaša i Vanessin CX.

Hehehehehe, gamzzy, spas mi e I da nadjem devojku medju drumasicama,pa da imamo dva bajka za dve vrste terena. To ni malo nije losa ideja :):):):):):):)
Al do tada, zlopacenje sa zamenom guma
:):):)
  • 0
easy life, easy ride

#28 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 March 2011 - 11:41 AM

Nije losa ideja, em dva drugacija bajsa, em ne moras da se mucis oko prevelikog izbora devojaka :D
  • 0
Postavljena slika

#29 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 March 2011 - 09:48 PM

Moja devojka vozi MTB, CX bajk joj je kompenzacija za drumaša ;)
a sa druge strane...
Drum voziti MTBom, je kao juriti autoputem Hummer-om ili nekim sličnim (ali pravim) terencem #-o
  • 0

#30 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 March 2011 - 10:20 PM

Razvih ja celu filozofiju, na kraju sam se odlucio za prvu varijantu


5. varijanta.....7 bajkova......moj izbor...... :wink:
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#31 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 March 2011 - 10:30 PM

.
Drum voziti MTBom, je kao juriti autoputem Hummer-om ili nekim sličnim (ali pravim) terencem #-o

Ma to jeste istina, ali opet voziti drumasa u zivom saobracaju je kockanje svoje vrste :-) Na mtb-u se treba bas potruditi ili pak biti bas nezainteresovan pa namestiti kocnice sa tako zalosnom zaustavnom moci ...
  • 0
Postavljena slika

#32 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 18 March 2011 - 06:41 AM

@gamzzy tvoja devojka voti MTB I to veoma dobro, imao sam prilike da se I sam uverim po trkama koje sam posecivao :) :) :) , veliko postovanje za nju

@misoxtr e to je jedna od mojih zelja, da imam tekvu ergelu, za sada imam sam ovog EPIC-a o kome pisem u ovoj temi :) :) :) I imam jednu ALPINU CARAVELU NEXUS koju vozika moj otac pa je I ja uzimam kada je slobodna, da obavljam poslove po gradu
  • 0
easy life, easy ride

#33 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 March 2011 - 10:45 AM

Ma to jeste istina, ali opet voziti drumasa u zivom saobracaju je kockanje svoje vrste :-) Na mtb-u se treba bas potruditi ili pak biti bas nezainteresovan pa namestiti kocnice sa tako zalosnom zaustavnom moci ...

Ja se u saobraćaju mogu lakše provući drumašem nego MTB-om:
na drumašu mi je korman širok 440mm a na MTB-u 660mm :wink:

a ko želi, može da proba da ukoči sa mojim drumašem, ali treba neko da ga hvata kada preleti korman :mrgreen:

Campagnolo Veloce rucice, Shimano RX100 čeljusti sa Campagnolo paknama = ubistvo kako koči :roll:
  • 0

#34 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 March 2011 - 11:11 AM

Poslednje sto mi je palo ruku je ultegra samaraljke&kljesta sa kool stop paknama i njah ni blizu navike.Kako sam prirodno kauzalan sistem (nisam vidovita zorka) to mi ne radi posao.
  • 0
Postavljena slika




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika