Jump to content


Fotografije

Sprej za lanac...., WELDITE TF2 vs. TIP-TOP


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
12 odgovora na ovu temu

#1 ziggy

ziggy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 18 September 2007 - 02:55 PM

Moj WELDITE TF2 sprej za lanac je pri kraju.Kao što je već ranije rečeno za taj sprej dobar je ali treba češće podmazivati lanac, jer dotični ostane brzo suv kad se prska sa tim sprejom. Zanima me da li neko ima iskustva sa TIP TOP sprejom za lanac,cena im je približno ista ali ne znam kakvog je kvaliteta TIP-TOP. E da, WELDITE dolazi u pakovanju od 450 ml a TIP-TOP 250ml, no nje to bitno nego je bitan kvalitet...
  • 0

#2 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 September 2007 - 05:29 PM

Koristio sam oba i u principu sam zadovoljan. Nebih nijednog favorizovao da je bolji jer sve je to na isti kalup. Bolja je kupovina Weldite zbog veceg pakovanja.
Trenutno koristim Motipov teflon sprej, 300 kinti 400 ml. 8)
Kojim god teflon sprejom podmazes lanac postaje brzo suv, zato ciscenje lanca posle voznje, a podmazivanje pre voznje.
  • 0

#3 ziggy

ziggy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 18 September 2007 - 06:45 PM

Okej,i moja razmišljanja su išla u tom pravcu, ali rekoh sebi ajde da proverim sa još nekim. Inače je kod nas WELDITE TF2 oko 500 dindži u VENERI, a na buvljaku je nešto jeftiniji.
  • 0

#4 barda

barda
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 September 2007 - 07:19 AM

Ja isto kupio juce WELDTITE TF2 veliko pakovanje za 500din u Fanatiku, a video sam i neko Shellovo ulje u spreju za lance oko 600din za 250ml
  • 0

#5 ziggy

ziggy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 19 September 2007 - 07:59 AM

"Kojim god teflon sprejom podmazes lanac postaje brzo suv, zato ciscenje lanca posle voznje, a podmazivanje pre voznje.


Da li misliš na detaljno odmašćivanje lanca, ili samo brisanje krpom.
  • 0

#6 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 September 2007 - 08:00 AM

Teflon sprejevi imaju manu da jako brzo lanac ostaje suv. Ovo je posebno nezgodno kada se vozi po terenu i ako je vožnja duga. Ovaj tip lubrikanata generalno treba naprskati na lanac baš pred samu vožnju, baš kako je i Xari rekao. Takođe, preporuka je da se oni koriste za vožnje po asvaltu. Za teren mora da se koriste "teže" stvari. Kada je suvo vreme, dobri su "DRY LUBE" podmazivači, tipa weldtite ulje tf2 plus, Cefal dry lube, Motorex dry lube...
Za uslove koji ne "maze" delove transmisije, treba koristiti recimo weldtite ulje, specijalna sintetička ulja za ekstremne uslove kao recimo Finish line, Motorex wet lube, u ovu svrhu može da odlično posluži i sintettčko ulje za motore tipa 0w30 ili 5w40. Po kiši i snegu, veoma je bitno da podmazivač ostane na lancu a ne da ga vlaga i voda brzo speru sa lanca.
Jedini teflon sprej koji ja koristim za lanac i po terenu je TF 089 Holandske proizvodnje koji se izuzetno pokazao i na terenu i na dugim turama...

Attached Thumbnails

  • podmazivanje.jpg

  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#7 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 September 2007 - 08:04 AM

"Da li misliš na detaljno odmašćivanje lanca, ili samo brisanje krpom."

na svakih 10-ak vožnji a nekada i pre u zavisnosti kako se i koliko vozi ( po terenu pogotovu ) detaljno odmašćivanje. Upravo je ta prljavština koja se taloži na lancu i najopasnija i za lanac i za lančanike, pogotovu za alu šajbne
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#8 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 19 September 2007 - 12:38 PM

S tim da u kompletu s odmašćivanjem lanca ide i tretman svega onoga preko čega taj lanac ide, inače... džaba ste krečili :)

Moja 1:1 smeša testerola i uljanog razređivača na svake 2-3 vožnje (uz kupljenje viška - i rastvorenog đubreta - krpom) po lancu se lepo pokazuje u praksi. Naravno, prespavljivanje lanca u razređivaču u pravilnim intervalima je poželjno.
  • 0

#9 ziggy

ziggy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 19 September 2007 - 02:44 PM

"na svakih 10-ak vožnji a nekada i pre u zavisnosti kako se i koliko vozi ( po terenu pogotovu ) detaljno odmašćivanje.


Da , da tako i praktikujem, jednom nedeljno detaljno odmascivsnje lanca i lancanika. Ja sam mislio da li je dovoljno posle voznje obrisati dobro krpom,ali dali ste mi odgovor.:)
THX
  • 0

#10 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 19 September 2007 - 03:04 PM

ja tu preferiram ulje za lanac, namazem ga i miran sam metar dana :lol:


mogli bi jedno glasanje za naprljaviji/najcistiji lanac. Ali nema doterivanja, slikaj ga kakav je u trenutku citanje ove poruke!

Attached Thumbnails

  • DSC00388.JPG

  • 0

#11 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 September 2007 - 06:48 PM

8) 8) 8)

Attached Thumbnails

  • Graphic12.jpg

  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#12 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 September 2007 - 07:27 PM

\:D/ \:D/ \:D/

Attached Thumbnails

  • DSCN0479.jpg

  • 0

#13 ziggy

ziggy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 19 September 2007 - 10:00 PM

8) 8) 8) 8)
Neću ni da vam kažem koliko km ima u lancu...

Attached Thumbnails

  • IMG_1943.jpg

  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika