Jump to content


Fotografije

Nedoumice oko Rebounda


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
45 odgovora na ovu temu

#41 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 February 2011 - 10:12 PM

koliko ti trenutno imas hoda? 80,100 ili 120?

Iskreno...ne znam. :?

izmeri kao ono što sam na slici označio, i oduzmi ~5mm i videćeš koliko hoda imaš :)

ne bih bas rekao da je 100% sigurno tako, mozda taj princip vazi za fox a za rock shox ne vaci. znam da je recimo na rebi sl 08 na jednoj nalepnici pisalo kolika je duzina u milimetrima amortizera od krune do osovine nable, i na toj nalepnici je pisalo kolika je duzina u slucaju 115mm hoda i kolika je u slucjau 100mm hoda. pogledaj da li imas takvu nalepnicu na amortu, duzine bi trebalo da budu oko 473 za 100m i 488 za 115 ova dva vaze za rebu 2008god. evo link kako izgleda ta nalepnica. http://img593.images...s/f/mg4522.jpg/
  • 0
........

#42 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 February 2011 - 08:17 AM

na toj nalepnici je pisalo kolika je duzina u slucaju 115mm hoda i kolika je u slucjau 100mm hoda. pogledaj da li imas takvu nalepnicu na amortu, duzine bi trebalo da budu oko 473 za 100m i 488 za 115 ova dva vaze za rebu 2008god.

115-100=15 - razlika u hodu 15mm
488-473=15 - razlika u ukupnoj dužini amortizera 15mm

Ovo što si napisao stoji! Ali iz ove računice se lako može zaključiti da ovo što sam ja napisao (za merenje) isto tako stoji. :)

Ali to je kod svakog amortizera isto, da štapovi (noge, kako god) ne mogu ući do samog kraja u telo, nego uvek ostane nekoliko milimetara - da se kruna ne bi nabijala na dust-wiper!
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#43 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 03 February 2011 - 08:35 AM

Fakat, nijedan amort ne utanja do kraja zbog navedenog, mislim da bi bilo nekakvo pravilo da bolji amorti imaju manje 'viška' štapova. Najbolji način da vidiš koliko hoda zaista imaš je da staviš plastični zatezač na štap, spustiš ga do dastera i da onda nekoliko puta dobrano naskočiš na volan, pa da izmeriš rastojanje od dastera do zatezača :)
  • 0

#44 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 February 2011 - 08:41 AM

Fakat, nijedan amort ne utanja do kraja zbog navedenog, mislim da bi bilo nekakvo pravilo da bolji amorti imaju manje 'viška' štapova.

zato sam napisao ~5mm :)

...na mom Bomber-u je to oko 2mm
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#45 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 03 February 2011 - 08:47 AM

Rock Shox Lyrik 160mm solo air napumpan na -10% od navedene u tabeli za moju kilazu. Na stazamau u MKD isao je oko 90% raspolozivog hoda ali u Schladming-u otisao je svih 160mm. Tada je kruna udarila u lower leg amortizer

Rock Shox Totem 180mm sa plavom oprugom sa 4 spejsera koja je za nekih 80kg. Na iste staze na kojim je vozen Lyrik isao je 85-90% svog hoda

FOX F-32 Remote napumpan na 95psi(po tabeli pise 105psi). Na vecinom staza gde su vozene RS vile nece da mrdne vise od 70% raspolozivog hoda. E to me nervira

To je moje iskustvo sa amortizerima koje sam posaedovao. Normalno one bolje
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#46 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 16 October 2011 - 01:42 AM

Sto ljudi sto cudi. U uputstvu za Toru pise samo da bi kornjacu trebalo koristiti na ravnom tlu, a zeca kada ima vise neravnina, kako se vila ne bi sabila. Hod amorta mi je 110mm (slaze se sa uputstvom za merenje koje je da nblexel), trazio sam da ga naduvaju za moju tezinu, skoro uvek koristim zec poziciju, licno ne vidim neku svrhu kornjace, ne trkam se, vozio sam offroad do 35 km/h nizbrdo bez proletanja kroz rupcage. Mislim da se rekreativci ne bi trebali opterecivati ovom tematikom, vec treba da obilaze rupcage, ili da bar prikoce pre njih :wink:
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika