Jump to content


Fotografije

Razna moja pitanja...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8 odgovora na ovu temu

#1 sandook

sandook
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 09 January 2011 - 09:30 PM

Bajk kupljen 2008 god, prodavac tvrdio da je oprema na njemu iz iste godine. Lanac poceo da preskace pa mislim da je krajnje vreme da se pocne sa menjazom istog, mozda racne/kasete i sledeceg pa vas molim za vase misljenje sta bi se prvo dalo zameniti popraviti itd. Postavicu i slike pa mi recite jesu li zupcanici ko ajkulini zubi)po mojem misljenju jos nisu) :)
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Sledece sto bih voleo da mi kazete jeli ova glava ima mogucnost za postavljanje diskova ?
Postavljena slika
Postavljena slika
i na kraju, kako se ponasaju SRAM-ovi lanci na shimanovim zupcanicima ? moj trenutni lanac je Shimano CN-HG i hteo bi da zamenim felnu tj samo obruc felne(mozda se pogresno izrazavam al valjda kontate), a glavu i zbice da se stave na novu jel to moguce ?
  • 0

#2 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 January 2011 - 09:38 PM

jesu li zupcanici ko ajkulini zubi)po mojem misljenju jos nisu) :)

Vidno nisu, ali sto se kasete tice to ti ne znaci mnogo, kada budes montirao novi lanac videces in vivo da li skace na nekim sajbnama ili ne...

Sledece sto bih voleo da mi kazete jeli ova glava ima mogucnost za postavljanje diskova ?


HB M-765 ima tu mogucnost

i na kraju, kako se ponasaju SRAM-ovi lanci na shimanovim zupcanicima ?


Odlicno

hteo bi da zamenim felnu tj samo obruc felne(mozda se pogresno izrazavam al valjda kontate), a glavu i zbice da se stave na novu jel to moguce ?


Moguce ako kupis istu felnu, ili felnu istih dimenzija.
  • 0
Postavljena slika

#3 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 09 January 2011 - 09:42 PM

a) promeni lanac, ako nastavi da skače ili da brlja pri menjanju brzina, promeni i kasetu; verovatno ti sleduje i jedno i drugo. Ne d'o ti bog da čekaš ajkuline zube da menjaš...

B) bilo koja glava koja je predviđena za montažu rotora disk kočnice ma vrlo očigledno rešenje za montiranje istog s leve strane

c) radi sve sa svim

d) naravno da jeste (samo da je isti broj rupa kao na staroj i da je isti prečnik tj 26ica za MTB) a felna i obruč mu na bicikletu dođu isto mada je lepše reći obruč :)

e) mogu i manje fotke :)
  • 0

#4 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 January 2011 - 09:47 PM

Ne d'o ti bog da čekaš ajkuline zube da menjaš...

E sad nek me neko ubedi da iza tebe ne stoji lobi prodavaca cirkularnih testera :lol:
  • 0
Postavljena slika

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 09 January 2011 - 10:32 PM

E super... mogao si to i na PM da pošalješ, sad moram da se štrecam od svakog zvona da moji šefovi nisu poslali nekog da mi se načestita mile nove godine...
  • 0

#6 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 09 January 2011 - 11:12 PM

Bar nemaš posla sa ukletim Gary Fisher ramom :lol:
  • 0

#7 sandook

sandook
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 10 January 2011 - 01:07 PM

hvala puno svima na odgovorima, a koji lanac preporucujete? bilo sram ili shimano ? a sto se tice felni mislim da sam nasao u planetbike-u nesto(u pitanju je rigida zac2000) i gde mogu to da odradim sa felnom ili ceo servis ? u novom sadu ?
ps sto se tice slika to se izvinjavam al zurio sam :)
  • 0

#8 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 10 January 2011 - 05:54 PM

Tehnički gledano je bolje uzeti sram lanac jer uz njega dobiješ i powerlink koji je mnogo korisna stvarčica. Svaki iole ozbiljan serviser bi trebalo da može da ti preplete točak.
  • 0

#9 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 January 2011 - 06:16 PM

sram pc-951 je sasvim dovoljan, osim ako imas malo jace aspiracije ka manjoj tezini i fancy izgledu :lol:

inace seviser koji ne ume da uplete i centrira tocak nije serviser ...
  • 0
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika