Jump to content


Fotografije

Online kupovina (ebay itd..)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
529 odgovora na ovu temu

#61 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 04 March 2013 - 09:29 PM

Gde nadje taj od 315$ kad ima za manje love?

Bolje kontaktiraj Zolta iz Subotice, verujem da ce ti biti najpovoljnija varijanta.
  • 0

#62 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 04 March 2013 - 09:34 PM

Mislis da moze da mi pribavi?Ne vidim da iko nudi sem jednog koji prodaje iskljucivo celu grupu,a ja vec pola imam.Moze kontakt telefon od Zolta na pm. Hvala druze!
  • 0

#63 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 04 March 2013 - 10:41 PM

http://cikloberza.co...p?member_Id=818

Evo njegovih oglasa, imas tu email.
  • 0

#64 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 05 March 2013 - 07:11 AM

Tnx broo.Ja reku, da imas broj mob. ali nema veze posluzice i mail (za njega sam znao).
  • 0

#65 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 05 March 2013 - 03:08 PM

Javio mi Zolt,moze da poruci menjac iz veleprodaje po ceni od 215€ i troskovima dostave. Odlicno!
  • 0

#66 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 06 March 2013 - 07:36 PM

Kazem ti ja. :wink:
  • 0

#67 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 April 2013 - 11:36 AM

Na ovo ne bi trebalo da mi lupe porez i carinu? Moze neko da mi potvrdi.. :)

http://www.ebay.com/... ... 1202470164
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#68 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 19 April 2013 - 11:51 AM

Na ovo ne bi trebalo da mi lupe porez i carinu? Moze neko da mi potvrdi.. :)

http://www.ebay.com/... ... 1202470164

Ne može niko da ti potvrdi, niko osim carinika koji će da pregleda taj paket a sve zavisi i od njegovog raspoloženja tog dana...
  • 0

profilepic.gif


#69 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 April 2013 - 12:47 PM

Zato sam i napisao ne bi trebalo, a ne nece sigurno... :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#70 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 19 April 2013 - 01:00 PM

Iiiii zato sam ja na pitanje:

Moze neko da mi potvrdi..

odgovorio sa:

Ne može niko da ti potvrdi


ja sam imao jednu porudžbinu koja je bila maltene istog iznosa ali pošto nije bilo fakture u paketu carinike je, po kratkom postupku, zviznuo da vredi 100$ i obračunao carnicu+pdv a da ni trepnuo nije.
Žalba naravno ništa nije pomogla jer jednom kad ti država uzme pare više i nikad nećeš videti...
Jedini moj savet bi ti bio da se postaraš da uvek imaš fakturu u paketu (ako je vrednost takva da ne podleže carinjenju u suprotnom, naravno, izbegavaš fakturu :D)
  • 0

profilepic.gif


#71 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 19 April 2013 - 02:36 PM

Na ovo ne bi trebalo da mi lupe porez i carinu? Moze neko da mi potvrdi.. :)

http://www.ebay.com/... ... 1202470164

Ne može niko da ti potvrdi, niko osim carinika koji će da pregleda taj paket a sve zavisi i od njegovog raspoloženja tog dana...


po mojim saznanjima (neprijatno licno iskustvo) USD 55 + USD 35 = USD 90
je vise od 45 EUR i podleze carinjenju :(
Javi kako si prosao :mrgreen:
  • 0

#72 aztec

aztec
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 585 posts

Postavljeno 19 April 2013 - 03:32 PM

Sa porudžbinama iz Amerike nema zezanja-pogotovo ako je u pitanju prodavac koji je pravno lice.Iz iskustva mogu reći da nisam imao slučaj da je neko pristao da napiše manji račun, ili da namerno ne ubaci fakturu u paket, ili nešto treće.S druge strane više puta sam naručivao patike sa velikim iznosima-čak i preko 180$, i nisu me carinili.Prodavac-fizičko lice je nešto drugo....tu je svaki dogovor moguć.Na tvom mestu bih ja rizikovao kao što sam mnogo puta radio.
  • 0
SPARK 10

#73 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 19 April 2013 - 05:04 PM

Iiiii zato sam ja na pitanje:

Moze neko da mi potvrdi..

odgovorio sa:

Ne može niko da ti potvrdi


ja sam imao jednu porudžbinu koja je bila maltene istog iznosa ali pošto nije bilo fakture u paketu carinike je, po kratkom postupku, zviznuo da vredi 100$ i obračunao carnicu+pdv a da ni trepnuo nije.
Žalba naravno ništa nije pomogla jer jednom kad ti država uzme pare više i nikad nećeš videti...
Jedini moj savet bi ti bio da se postaraš da uvek imaš fakturu u paketu (ako je vrednost takva da ne podleže carinjenju u suprotnom, naravno, izbegavaš fakturu :D)

Morao ti j etraziti racun, izvod iz banke, paypala ili bilo sta sto moze dokazati koliko si stvarno platio. Tako barem rade u banja luci.
  • 0

#74 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 21 April 2013 - 09:03 PM

Samo ti njima kazi da stave pravu cenu, koliko zaista kostaju patike (a obicno tako popunjavaju usps online formular). I nece biti problema.
Inace, realna postarina za te patike iznosi skoro duplo vise nego sto stoji u oglasu, ali naravno to tebi ide u korist. :mrgreen:

@Logic - To ovde nije praksa (mada su mi jednom poslali zahtevno pismo), jer bi imali vise posla sa slanjem pisama nego sa samim carinjenjem. :lol: Uglavnom se vode nekom koju pronadju po netu.
  • 0

#75 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 April 2013 - 10:06 PM

Za sada sam odustao od porucivanja, cekacu jos malo da vidim hoce li se pojaviti neke patike u oglasima... Ako vidim da nema druge, porucicu pa sta bude. :)
Bio sam blizu da porucim, ali reko bolje da prvo porucim neku sitnicu da proverim kako funkcionise paypal pa cu tek onda nesto ozbiljnije, poput patika. :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#76 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 22 April 2013 - 05:04 AM

Samo ti njima kazi da stave pravu cenu, koliko zaista kostaju patike (a obicno tako popunjavaju usps online formular). I nece biti problema.
Inace, realna postarina za te patike iznosi skoro duplo vise nego sto stoji u oglasu, ali naravno to tebi ide u korist. :mrgreen:

@Logic - To ovde nije praksa (mada su mi jednom poslali zahtevno pismo), jer bi imali vise posla sa slanjem pisama nego sa samim carinjenjem. :lol: Uglavnom se vode nekom koju pronadju po netu.

Nisam siguran da je to po zakonu. Vjerujem da imas osnova za zalbu ako ti s eisplati naravno.
  • 0

#77 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 22 April 2013 - 07:49 AM

Kazem, tako najcesce rade jer da se ne lazemo, 90% paketa dolazi sa nerealnim vrednostima. :D Naravno da imas pravo na zalbu, ako su te odrapili bez razloga. Samo im odneses dokaz i napises zahtev. Povracaj novca je malo vece cimanje, pogotovo onaj deo za PDV, jer moras u upravu za finansije.
  • 0

#78 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 22 April 2013 - 09:52 AM

Stolegrom je u pravu, kod nas tako rade.

Naravno da imas pravo na zalbu, ako su te odrapili bez razloga. Samo im odneses dokaz i napises zahtev. Povracaj novca je malo vece cimanje, pogotovo onaj deo za PDV, jer moras u upravu za finansije.

Ovde samo jedan dodatak, nikako ne smete primiti paket od poštara ako vidite da je ocarinjen a nije trebalo. Meni se to desilo ali sam primio paket i podneo žalbu, odbili su po kratkom postupku jer tamo negde u nekim njihovim članovima piše da paket treba vratiti na ponovnu procenu samo ne znam kako ja da napišem žalbu i sakupim sve dokaze za minut dok je poštar kod mene!!!
  • 0

profilepic.gif


#79 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 22 April 2013 - 07:13 PM

Evo baš sad čitam po netu, predpostavio sam da će naša carina (država) iskoristiti dolazak paypal-a kao još jednu priliku da pljačka od ljudi ali se nisam nadao da će to tako sistematski da rade, naime pojavljuje se sve više i više komentara kako carine sve pakete, bukvalno sve bez obzira na vrednost. n:mad0090
  • 0

profilepic.gif


#80 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 22 April 2013 - 07:16 PM

trenutno mi je na carini nekih 10tak paketa pa vam javim kako su prosli ;)
Mada ne vidim kakve veze paypal ima sa tim. Lako dokazes koliko si platio.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika