Jump to content


Fotografije

CX Liga Srbije


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
84 odgovora na ovu temu

#1 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 November 2010 - 11:29 AM

Vidim da niko o tome nije obavešten, pa da ja prvi začnem temu.

Za sada ono što znam da je definitivno je da će se prvi put u srbiji održati zvanični ciklokross kup. Najavljeno je 6 do 7 trka i od toga će se oduzimati 2 najgora plasmana za generalni plasman. Državno prvenstvo se neće računati u generalni plasman i samo tamo će bajkovi morati biti po UCI-ju, dok se za ligu može voziti i MTB sa diskovima i amortima. Još se ne zna dosta stvari, kao što je npr. sistem bodovanja koji će se koristiti za ovu ligu, a ono što znam je da će 3 trke biti u Novom Sadu i 3 trke u Beogradu i možda jedna u Kragujevcu. Verovatno će se sve iskristalisati kada se odredi lokacija za državno.

Takođe se priča da će se ove godine na državnom takmičiti sve kategorije isti dan, za razliku od proteklih godina kada su se odvojenim terminima i lokacijama takmičili mastersi i amateri od (pre)ostalih kategorija.

Do početka lige srbije (ako sam dobro zapamtio negde oko 15.-20. decembra) u novom sadu će se organizovati svaki vikend trening-trke, počevši od ove nedelje. Ovaj prvi CX organizuje MTB klub Fanatic.

Nadam se da ću do kraja dana doći do ostalih informacija.
  • 0

#2 slobodan

slobodan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 629 posts

Postavljeno 24 November 2010 - 02:40 PM

ODLICNO, NESTO SE DESAVA I ZIMI =D>
NAJVEROVATNIJE I JEDNA TRKA U SIDU ZA LIGU SRBIJE =D>
CEKEMO DETALJNIJA UPUTSTVA :?:
U NS DOLAZIMO :!:
POZZZZZZ

Attached Thumbnails

  • DSC01869.JPG

  • 0

#3 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 24 November 2010 - 04:50 PM

SUbote ili NEdelje?

Ocel biti apsolutna kategorija,
preko 96kg,
kako je obecano jedared?

Idem odma da naduvam gume i da treniram!
  • 0

#4 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 24 November 2010 - 11:04 PM

Trening trke... Gde? Koje vreme? Jel ima startnine? Medalja?
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#5 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 November 2010 - 07:46 AM

Sinoć sam kasno u noć dobio propozicije:

KONTROLNI TRENING CIKLOKROS – BR. 1

MESTO ODRŽAVANJA: NOVI SAD
DATUM ODRŽAVANJA: 28. NOVEMBAR 2010. GODINE (nedelja)
OBELEŽAVA STAZU: MTB KLUB FANATIC NOVI SAD
DISCIPLINA: CIKLOKROS
KATEGORIJE: ELITE, U-23, JUNIORI, KADETI, MLAĐI KADETI, MASTERS, ŽENE, JUNIORKE,
HOBI SPORT, HOBI FAN
STAZA: Novi Sad, ul. Stevana Musića, Studentski park, Sunčani kej, krug dužine oko 2000 metara
VREME STARTA: 11,00 HOBI FAN - 1 skraćeni krug
11,15 SVE OSTALE KATEGORIJE
BROJ KRUGOVA će se odrediti pre starta tako što će se težiti da kategorije ELITE, U-23, JUNIORI, MASTERS, KADETI I ŽENE VOZE 40-50min, dok će kategorije MLAĐI KADETI, JUNIORKE I HOBI SPORT voziti 25-30 min
BICIKL: Mogu se koristiti sve vrste biciklova
OPREMA: Svi učesnici moraju da nose zaštitne kacige i imaju tehnički ispravne biciklove
KOTIZACIJA: Nema kotizacije
NAGRADE: Nema nagrada
MEDALJE: Nema medalja
PRIJAVE I PODELA STARTNIH BROJEVA: na parkingu ispred filozofskog fakulteta od 10.30
PRAVO UČEŠĆA na treningu imaju svi licencirani i nelicencirani biciklisti, a deca mlađa od 15 godina moraju biti u pratnji punoletne osobe. Pošto je učešće na treningu na dobrovoljnoj bazi i služi za proveru spremnosti, svaki učesnik treninga vozi na svoj rizik i svoju odgovornost.
  • 0

#6 slobodan

slobodan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 629 posts

Postavljeno 25 November 2010 - 09:02 AM

ok...samo bile bi pozeljne i neke medaljice...bar za decu,znas kako je :?:
bar samo zlatne za pobednike svake kategorije =D>
ili diplome to je dzaba...
vidmo se u nedelju :mrgreen:
  • 0

#7 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 November 2010 - 11:08 AM

videćemo nešto do tada...
izgleda da će se na kraju ovih trening trka proglašavati pobednici, ali bolje da još ništa ne najavljujem dok ne bude 100%
  • 0

#8 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 26 November 2010 - 09:40 PM

Au, ala poraniste sa takmičenjima, zimski trening nije pošteno počeo! Aj se dogovorimo da lagano vozimo :)
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#9 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 27 November 2010 - 07:18 AM

Ciklokros
Из Википедије, слободне енциклопедије

Ciklokros je vrsta biciklističke discipline i čija sezona počinje u septembru i traje sve do februara. Trku čini vise krugova od po 2-5km zavisno od kategorije. Prvo svetsko prvenstvo u ciklokrosu održano je 1950.

Trka
Staza trke mora da prelazi preko trave, zemlje, asfalta, peska kao i da sadrži prepreke. Prepreke vozač prelazi tako što siđe sa bicikla, preskoči prepreke noseći bicikl, zatim nastavlja da vozi. Vozač u svakom trenutku može da siđe sa bicikla i pregura ga preko dela staze za koji misli da ne može da preveze. Prepreke mogu biti jaki usponi, spustovi kao i neprolazni delovi staze (voda, šiblje, panjevi). Ciklokros trke su popularne u Belgiji i Francuskoj.

Bicikli
Ciklokros bicikli su slični drumskim biciklima, laki su, sa krivim ručicama upravljača i tankim gumama (ne debljim od 35mm), kao i drumskim pogonom. Razlika je u tome što su ovi bicikli jači od drumskih, zbog tehinčkih potreba i koriste se deblje gume. Za ovu vrstu biciklizma potrebna je kondicija, izdržljivost kao i veština na biciklu. Tokom trke postoji boks u kome se otklanjaju kvarovi (defekti) kao npr. puknuta guma i u kome se može zameniti bicikl.

dodao bih da je volan sirine do 50cm,ako dobro znam.
  • 0

#10 slobodan

slobodan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 629 posts

Postavljeno 27 November 2010 - 02:57 PM

oce biti nekih nagradica sutra :?:
sve ok ima trka :?:
vidimo se =D>
  • 0

#11 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 27 November 2010 - 06:25 PM

robhood kaze:
dodao bih da je volan sirine do 50cm,ako dobro znam.


A zasto to?
  • 0

#12 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 27 November 2010 - 07:47 PM

Zato sto je ovo namenjeno za drumske bicikle a ne za MTB koji ce se ovde velikom vecinom i voziti.
  • 0
.

#13 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 November 2010 - 07:58 PM

Ovde će moći sve da se vozi.
Biće neke improvizovane medaljice, pošto nemamo nikakve finansijske dobiti od ove trke (nema startnine), pa se neće voziti baš za DŽ.
Staza će biti slična stazama iz ranijih godina, ali malo zanimljivija :wink:
  • 0

#14 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 27 November 2010 - 09:54 PM

zare kaze:
Zato sto je ovo namenjeno za drumske bicikle a ne za MTB koji ce se ovde velikom vecinom i voziti.


opet ne razumem!?!

Ako je za drumske bicikle onda bi trebalo da je drumska trka, zar ne?
Ovo je CX iliti ciklikros? Znaci, nije za drumske!
Mozda CX masina nekome lici na drumski bicikl ali...nije,
kao ni sto PISTA nije drumski bajk.

Al da se vrnemo:
Zasto ogranicenje u SIRINI VOLANA?
Oblik jos koliko-toliko OK ali SIRINA?
  • 0

#15 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 28 November 2010 - 09:04 AM

Sve ti vec pise ali ti neces da citas. I pista i ciklokros su podvarijante drumskih trka. I obe postoje mnogo pre MTB-a. Ciklokros je takmicenje kojim su drumski vozaci zimi odrzavali kondiciju i ne vozi se samo (kao kod nas) po sto vecoj i goroj kaljuzi nego i po asfaltu i drugim podlogama. Staze nisu ekstremne kao za MTB (i ne treba da budu kao sto su opet vrlo cesto kod nas) i koriste se iskljucivo drumske bicikle samo su dozvoljeni siri tockovi i Vbrake kocnice zbog blata.
I Pariz-Rube i gomila drugih klasika se voze po kocki i makadamu pa su opet drumske trke i ne razlikuju se drasticno od ciklokrosa.
Sasvim druga prica je sto su kod nas MTB-ovci prisvojili ciklokros kao "svoju" disciplinu pa su i staze kao za MTB i kada dodje drumas lepo odustane jer nece da lomata bicikl po MTB stazi.
  • 0
.

#16 zoranmr

zoranmr
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 28 November 2010 - 11:25 AM

Sve ti vec pise ali ti neces da citas...

Ja procitah sve, ali ne nadjoh odgovor.
Covek lepo pita (a pitam se i ja) zasto u pravilima postoji ogranicenje u pogledu SIRINE volana.
U cemo je poenta?
Zasto je problematicno da se na cx trci vozi volan od npr. 66cm?
  • 0

#17 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 28 November 2010 - 12:06 PM

Ja nisam cuo da postoji siri volan od 50cm
  • 0
Nemanja Glisic

#18 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 28 November 2010 - 12:42 PM

Verovatno zato i jeste ogranicenje 50 cm :mrgreen: . I verovatno zbog toga da bi tehnicka sposobnost vozaca dosla do izrazaja. A MTB volani se ne voze na ciklokrosu pa i ne ulaze u celu pricu, bas kao taj volan od 66 cm.
  • 0
.

#19 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 28 November 2010 - 12:42 PM

Pa prvo to sto ne postoji siri od 50, mislim da je max sto sam ja video je 47. Drugo , uzmi u obzir poziciju na cx bajku i probaj da drzis krivi korman od 66cm. Izgledao bi kao isus na tockovima i imao bi 0 upravljivost sa tako necim :) i na kraju nema potrebe za tako sirokim kormanom jer 42 ili 44 je sasvim dovoljno..
Trece to je masovan start i brza je trka nego mtb, zapetljali bi se ljudi u guzvi :lol:
  • 0

#20 slobodan

slobodan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 629 posts

Postavljeno 28 November 2010 - 02:00 PM

nije bitna sirina nego jednostavno mora krivi volan a nemoze ravan,kruta vila a ostalo je ok [-X
danas su ipak cx biciklovi bili brzi od mtb-a #-o
lepa trka i lepo druzenje nadam se da ce biti cesto :?:

Attached Thumbnails

  • DSC01973.JPG

  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika