Jump to content


Fotografije

pomoć, ne mogu naći...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
6 odgovora na ovu temu

#1 srba037

srba037
  • Members
  • PipPipPip
  • 124 posts

Postavljeno 14 November 2010 - 07:20 PM

zdravo

Želim da sklopim neki jeftiniji drumski bicikl, čisto da probam za trening preko zime! E problem mi je ispao pošto nemogu da nađem neki jeftiniji ram za visinu od 170 do 175cm (može i cro/mo) i šamaraljke za 2/8 brzina.
Ako neko može da mi pomogne, bio bih mu vrlo zahvalan (nemoj neko pogrešno da me shvati, ja želim da kupim te delove. naravno po razumnoj ceni).

Hvala
  • 0

#2 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 14 November 2010 - 10:24 PM

Nerece nam da li si mislio na nov ram i delove ili nesto polovno? To bi bila jedna od smernica, sto nam vise uputa das, lakse cemo te uputiti.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#3 srba037

srba037
  • Members
  • PipPipPip
  • 124 posts

Postavljeno 14 November 2010 - 11:10 PM

Polovno samo da radi poso ove zime, ja isključivo vozim MTB ali bi i ovaj vid biciklizma da probam! pa u slučaju da mi se svidi možda pazarim i neku bolju biciklu.
Ne želim dosta da ulažem u nešto što neznam koliko će mi se svideti, ali neki drugari su mi pričali da je drumska zakon za trening, pa bi i ja da probam.
  • 0

#4 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 15 November 2010 - 07:16 AM

Da me neshvatis pogresno, mislim da ti je mnogo zezanja oko toga da samo vidis da li ti odgovara voznja drumasa. a sam ja na tvom mestu, pitao bih nekog koga poznajem a da ima drumasa priblizno moje velicine, da ga probam na 5-6 voznji. Mada, i tu moze biti problem, jer ako bicikl samo malo nije sklopljen prema tvojim merama, moze ti biti neudoban, sedenje ti moze biti nezgodno, shake utrnute. Kako god, ja bih ipak pokusao sa necijim biciklom, par voznji, neku duzinu, brda, spust, jer je drumas definitivno potpuno drugaciji u voznji od mtb-a.
Javi sta si odlucio.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#5 srba037

srba037
  • Members
  • PipPipPip
  • 124 posts

Postavljeno 15 November 2010 - 07:47 AM

Ovako, pošto sam došao sasvim slučajno do jedne drumske bicikle iz 90 i neke (ja mislim) koja je u ekstra stanju, ja sam došo na ideju da iskoristim sve delove u pokušaju da napravim bicikl po mojoj meri. Za to mi treba trenutno samo ram a ručice mogu i sačekati, zapravo imam levu dura-ace a desna neka sačeka, tako da mi je to najeftinija solucija koja postoji. Ko izinat u Kruševcu skoro niko ne vozi drumaša, makar ih ja ne poznajem a i koga poznajem trenutno nije tu
.
  • 0

#6 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 15 November 2010 - 11:33 AM

Stavi slike te bicikle koju imaš da se vidi u kakvom je stanju i šta bi mogao da uradiš sa njom, a da te ne košta previše.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#7 srba037

srba037
  • Members
  • PipPipPip
  • 124 posts

Postavljeno 15 November 2010 - 01:23 PM

ja sam bicikl rasturio, nije baš toliko da se nr razumem.
ovako, bicikla je bila komplet exage ex300 (neznam iz koje godine, na netu sam našo da su od 91 do 99) i svi delovi su 95% novi, nije mi se sviđalo što je pogon elipsa 52/40 ali sam nabavio normalne šajbe dura-ace 52/40 isto starije (nadam se da pašu, nisam probao),točkovi su za sedmofaz ali ima kombinacije da se stavi osmofaz, sa kasete ze 9 da se skine najmanji zupčanik 11t i upada bez problema (provereno, imam zatvarač za 13 zuba koji paše i na 12)i naravno HGlanac, samo neznam koliko utiče na šajbe ako su za UG lanac a da se stavi HG.
eto vidite kombinacija uopste nije loša za nešto što bi mi služilo 3,4 meseca u toku godine. a inače vozim preko cele godine, mogu reći i više zimi nego leti.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika