Jump to content


Fotografije
- - - - -

Voze Motore i "kvadove" po Fruskoj Gori


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
145 odgovora na ovu temu

#121 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 26 March 2012 - 07:56 PM

Motoristi predstavljaju pošast jer ih zapravo ima veoma mnogo. Po mom ličnom utisku, najgora vrsta među motoristima su oni koji voze pešačkim stazama pored partizanskog puta kroz grupe pešaka.

Ovog vikenda sam lično doživeo prolazak dve grupe motorista kroz veliku grupu planinara (više od dve stotine) među kojima je bilo dosta dece i starijih, koji su iako umorni morali da beže u zaklon od motorista koji su divljali po stazi namenjenoj pešacima.

Ja ne mogu da nadjem racionalan razlog zasto bi neko vozio motor po pešačkoj stazu kroz ovako veliku grupu?

Kako ovakva vožnja može biti uživanje?
  • 0

#122 iki_xx

iki_xx
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 March 2012 - 08:24 PM

Ma ako nije po zakonu, treba da se spreci i to je to.
Ako je po zakonu, onda treba da menjamo zakon.

..... sta je sledece .... dzipovi ?
  • 0

#123 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 March 2012 - 06:55 AM

među kojima je bilo dosta dece i starijih, koji su iako umorni morali da beže u zaklon od motorista koji su divljali po stazi namenjenoj pešacima.



:lol: =D>

Treba da se oprobaš kao novinar, ako već nisi. 8)

Ja nikad nisam sreo takve motoriste da moram da se bacam u šipražje kako ne bih bio pregažen. Ako su se i takvi pojavili, onda je stvarno došlo zadnje vreme. Uglavnom sam imao pola minuta fore najmanje kad ih čujem da sačekam da se pojave i sklonim se sa puta. I to ih sretnem jednom u toku šetnje, eventualno dvaput (ovo se desi svake desete šetnje, recimo).
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#124 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 March 2012 - 07:08 AM

I dalje mislim da ima gorih stvari na Fruškoj, kao što je ostavljanje svakakvog smeća i seča šume - koja nestaje. Krađa. Motoristi su tu tek na trećem, ili desetom mestu.

Tema je o motorima i kvadovima na Fruškoj Gori. Đubre i seča šume je jako ozbiljna stvar, ali to je druga priča.
Ovo nije tema gde treba da ih braniš, nego da pomogneš, a ako nemaš ništa konstruktivno da pišeš onda nemoj ni pisati...
  • 0

#125 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 March 2012 - 09:25 AM

To su samo poprečni putevi na Banstolu, Vencu i Čotu! Ne treba mi da udišem olovni dim kada se vozim šumskim stazama! Nije zanemarljivo kada se pojavi njih 15-20!


Motori idu na BEZolovni benzin. :)

Ko priča o putu? Nije Mišeluk ime ulice!
A što se puteva i divljanja po putu tiče, to je već treća tema...


Mišeluk je petlja, po kategoriji spada u javni put, sa svim ograničenjima i opasnostima koje tu postoje.

Motoristi nemaju stazu za sportsku vožnju u krugu od 50 kilometara od Novog Sada. Ne predviđenu za to.


Na žalost, u ovoj državi su vozači motornih vozila zaštićeni kao beli medvedi,


Ovo uopšte nije istina. Po novom zLobsu, čim sedneš za volan kriv si. Šta god se desilo (pešak se baci pod kola, neosvetljen biciklista pijan krivuda putem po mraku - teško se vozač izvuče robije. Veoma teško.

Tema je o motorima i kvadovima na Fruškoj Gori. Đubre i seča šume je jako ozbiljna stvar, ali to je druga priča.


Jeste, u pravu si, ali me hajka na motoriste u ovakvoj zemlji podseća na ovo:

(od 2:40s postaje zabavno)



Ovo nije tema gde treba da ih braniš, nego da pomogneš, a ako nemaš ništa konstruktivno da pišeš onda nemoj ni pisati...


Tema je o motorima i kvadovima. Svako ko ne tapše uberekologe po ramenu i brani motoriste nije dobrodošao?!

Znajući kako stvari kod nas stoje, sve mi miriše na to da neko napujdava ljude sa visokom ekološkom svešću kako su motoristi problem, policija će da kažnjava, a onda će da ponudi svoju kros stazu: "cijena, sitnica".

Sledeći na redu su biciklisti.

A na kraju dolaze i pešaci na red: ne možeš za džabe u nacionalni park, pobogu?!?

Daj Bože da grešim. Aj' uzdravlje!
  • 0

#126 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5469 posts

Postavljeno 28 March 2012 - 04:23 AM

...a ako nemaš ništa konstruktivno da pišeš onda nemoj ni pisati...


uh, ovo nikako nije...jednostavno nije...nista.
gledam slova i pokusavam da ih procitam al svaki put procitam sledece:
...a ako hoces da pises nesto sa cime se ne slazem (o) onda nemoj ni pisati....

Covek ima pravo da kaze sta misli,
ili ne misli ali hoce da kaze da vidi ko ce da se upeca ili sl
a sad kome se to svidja...meni se ne svidja,
ali zato imam i pravo to da napisem.

Upravo se setih necega, pa te molim da ovako javno odgovoris:
kad je motokroser potreban da obelezava ili prati fruskogoski MTB maraton
onda je to dobar motokroser,
al kad isti vozi za svoju dusu onda je los motokroser?
Ako sam pogresno shvatio molim ti ovo razjasni :mrgreen:
  • 0

#127 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 28 March 2012 - 04:54 AM

Ja do sada nisam video motoristu "motokrosera" da se voza od drveta do drveta sa kanticom i cetkom i da markira stazu. Ja do sada nisam video nijednog motoristu da skuplja smece i da koristeci svoj motor prevozi dzakove sa smecem. Ja do sada nisam nikada video motoristu da stane da bi propustio vecu grupu planinara - pesaka.

Desava se da po neki motoristi uspore kada vide grupu (veoma retko). Desilo mi je samo jednom da vozaci kvadova stanu da bi propustili grupu.

Ono sto redovno vidim je jurcanje kroz grupe pesaka na pesackim stazama. Desava se da u grupi budu gluvonemi. Ne mozete ni da zamislite paniku kada imate nekoliko sekundi da ih sklonite sa staze da ne bi bili pregazeni. Veoma cesto imate samo nekoliko do desetak sekundi da se sklonite sa staze. Desava se da je u konfiguracija terena takva da ih uocimo na vreme pa se cela grupa skloni sa staze polako ali ni to nije cesto. Prave veliku buku u zaštićenim područjima, gde je inače veoma prijatna tišina i mir.

Motoristi voze po stazama namenjenim PESACIMA, ugrozavajuci bezbednost pesaka. Voze u ZASTICENIM PODRUCJIMA I REZERVATIMA NP Fruska gora sto je ZABRANJENO.

Maratonske staze za pesake su vise puta menjane kada se formira novi rezervat kako se ne bi uznemiravale zivotinje, MOTORISTI voze kroz REZERVATE.

Motoristi na izletistima redovno PREORAVAJU travu. Dodjite vikendom na Zmajevac pa pogledajte sta rade na livadici (vide se posle tragovi kako su zadnjim tockom unistavali travu). Vise puta sam ih video na proplanku kod Grgurevacke pecine kako preoravaju livadu. To je radio sam deo njih dok su tu bili. Prestali su sa svojom aktivnoscu tek kada su ih sprecili ostali iz njihove grupe ali je steta vec napravljena.

Video sam motoriste kako su lomili drvene pregrade kojima su na stazi formirane zemljane stepenice.

Ne kazem da su APSOLUTNO svi motoristi zli i neodgovorni ali velika vecina motorista je izuzetno neodgovorna i nepazljiva prema ostalim posetiocima NP Fruska gora.

SVI MOTORISTI koji voze po nacionalnom parku KRSE ZAKON i ugrozavaju prirodu i nadam se da ce uskoro biti propisane i da ce se primenjivati adekvatne kazne za ono sto rade (oduzimanje i unistavanje prevoznog sredstva, novcana i zatvorska kazna) sto je primereno i adekvatno prekrsaju koji cine.
Bilo bi dobro da se svim motoristima tako izrecena zatvorska kazna konvertuje u neku alternativnu kaznu pa da sledecih par meseci umesto da unistavaju uredjuju staze u okviru NP Fruška gora.
  • 0

#128 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 March 2012 - 05:58 AM

SVI MOTORISTI koji voze po nacionalnom parku KRSE ZAKON i ugrozavaju prirodu[...]


Tačno.
Uzgred, čini mi se da većina tih motocross motora i kvadova koji se voze po NP FG neregistrovana, te tako njihovi vozači krše i ZOBS dok se kreću po javnim putevima da bi došli do šumskih staza.
  • 0
--

#129 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5469 posts

Postavljeno 28 March 2012 - 06:19 AM

Ja do sada nisam video motoristu "motokrosera" da se voza od drveta do drveta sa kanticom i cetkom i da markira stazu. ...

...Ivan Davosir...(pricam/o sam o markacijama za MTB maratona da ne bude nesporazuma)
a bogami jos poneki (neodredjeni) momak koji je ranije pomagao u oragnizaciji maratona
(koiko znam jednom su cak vozili mehanicara trke kao metlu)
a su na tapetu od clanova iste organizacije,
sto mi i nije bas jasno?

Jesu losi ili su dobri ili samo kako nama u odredjenoj prilici odgovara?
  • 0

#130 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 28 March 2012 - 07:35 AM

Proterati sve sa Fruške Gore, ograditi i staviti znak: "Priroda, odbi stoko". Držite se svi vi vašeg prirodnog okruženja tj. asfalta. Rasterali motori sve životinje :lol: , a kad pešaci prolaze da vidiš kako srne, veverice i ježevi prilaze koloni kao da elfovi prolaze kroz šumu. Evo sad će izbori, samo da se dokopam fotelje (kum mi obeć'o) i letite svi, živi bili pa videli. n:fighting0030
  • 0
Pozdrav

#131 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 March 2012 - 07:58 AM

Jesu losi ili su dobri ili samo kako nama u odredjenoj prilici odgovara?

Teorija relativiteta svakodnevnice u praksi.Nije valjda da te cudi? :-)
  • 0
Postavljena slika

#132 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 April 2012 - 05:37 AM

Evo, sad da pljunem i poserem se na sve što sam napisao u ovoj temi. Juče, lepa šetnja po Fruškoj, baš se setim priče o motorima i kvadovima, ne videh ni jedan. Pred kraj šetnje, kod srušene kasarne kod Bukovca, duž maratonske staze ka Stražilovu, idiot na kvadu (iza njega je išao lik na kroserici, al' on je bio pažljiv) za malo da pogazi psa neke grupice izletnika. Ljudi su se sklonili, pas se blentavo igrao s nekim drugim psom, a lik jedva da je usporio dok je pas u poslednjem trenutku skočio u stranu nekih pola metra ispred točkova. Idiot! Ne znam kako se ponaša kada naiđe na dete.

Jedino što i dalje ne bih zbog takvih svima branio ulaz.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#133 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5469 posts

Postavljeno 01 April 2012 - 08:38 AM

...
Jedino što i dalje ne bih zbog takvih svima branio ulaz.


Vec im je zabranjen ulaz, pa oni opet idu.
Ne kontam sta hoces da kazes.

Zabrane sluze za normalne ljude
a za krembile vredi samo palija!
Zakon postoji,
treba ga samo sprovoditi i rigorozno kaznjavati
a onda ce da se zna red.
  • 0

#134 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 April 2012 - 08:41 AM

Vec im je zabranjen ulaz, pa oni opet idu.
Ne kontam sta hoces da kazes.


Hoću da kažem da je cool i pešačiti, i voziti bicikl, i voziti krosericu kroz staze na Fruškoj Gori, samo ako se vodi računa o ostalim ljudima.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#135 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 April 2012 - 08:47 AM

Hoću da kažem da je cool i pešačiti, i voziti bicikl, i voziti krosericu kroz staze na Fruškoj Gori, samo ako se vodi računa o ostalim ljudima.

To je suština, na koju sam upravo hteo da ukažem.

Isto tako ima nesavesnih budala i među pešacima, i biciklistima, tako da ne treba uperivati prst na motoraše, jer dok jednim prstom pokazujete na njih, sa tri prsta pokazujete na sebe. :!:
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#136 iki_xx

iki_xx
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 April 2012 - 01:09 PM

Kako bilo gde moze biti normalno da se covek krece pored bilo kakvog motornog vozila?
Zamisli da se ti setas trotoarom a da ljudi isto tako voze motor tim trotoarom?

Nazalost, izgleda da dok se ne dogodi neka nesreca, nista se nece preduzeti.
  • 0

#137 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 April 2012 - 05:50 PM

Ništa bez medija, dok se široj javnosti ne skrene pažnja na problem i malo ne oplete po nadležnima kako ne rade svoj posao. Tada će valjda neko da mrdne prstom.
Ovde se već odavno mlati prazna slama, kakve veze ima da li neka kroserica prati maraton, da li su motoristi dobrice, kakvi su u duši, da li ima i bahatih pešaka i biciklista, ko gde baca smeće a ko ga čisti, ko seče šumu... to sve veze s vezom nema da izvinete :).
Ako je zakon zaista na vašoj strani, oni tu nemaju šta da traže i gotovo. Lepo detaljno još slika i video zapisa da se napravi, kako učesnika tako i posledica pa u novine i na televiziju.
  • 0

#138 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 November 2012 - 12:56 AM

Radi se ipak nešto po ovom pitanju :)
Videh pre par dana na RTV-u, nahvatali grupu motorista i pisali kazne.
  • 0

#139 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 November 2012 - 06:14 AM

http://www.24sata.rs... ... 1924.phtml
  • 0
--

#140 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 November 2013 - 02:21 PM

Prva presuda za vožnju motora po Fruškoj gori

"Doneta je prva presuda za vožnju motora po pešačkim stazama na Fruškoj gori, kažu u Nacionalnom parku.
Kako objašnjavaju, presudom je vozač novčano kažnjen zbog vožnje izvan puta koji je za to namenjen, bez posedovanja saglasnosti Nacionalnog parka.[...]"
http://www.021.rs/No... ... -gori.html
  • 0
--




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika