Jump to content


Fotografije
- - - - -

Voze Motore i "kvadove" po Fruskoj Gori


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
145 odgovora na ovu temu

#41 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 November 2010 - 06:03 PM

kad budes opet imao bajk
i vozao go po centru!

Vozao go,bez odece,ili vozao ga... :mrgreen:
  • 0

#42 iki_xx

iki_xx
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 November 2010 - 01:42 PM

Moram jednom probati da vozim bicikli potpuno go :)
  • 0

#43 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 27 November 2010 - 07:32 PM

vozao GA
sori!

On zna na sta ciljam:)
Ali, koliko vidim,
rodila se ideja za novu temu :D
Voziti GO ili NE?

Valjda sam ovo dobro spelovao:(
  • 0

#44 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 November 2010 - 07:42 PM

vozao GA
sori!

On zna na sta ciljam:)
Ali, koliko vidim,
rodila se ideja za novu temu :D
Voziti GO ili NE?

Valjda sam ovo dobro spelovao:(

Opusteno,samo sam video dobru priliku za zezanje.. :mrgreen:
A sto se tice teme,bila bi originalna... :)
  • 0

#45 Cobra

Cobra
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts
  • LocationBeocin/Novi Sad

Postavljeno 28 November 2010 - 06:22 PM

Da li iko zna čemu služi (a uz to i ne radi) ona komunalna policija i da li vredi njima prijavljivati ovaj slučaj?

Ma najjace je sto imaju interventne automobile sa sve rotirkama i sirenama, koje nikad u karijeri nece ukljuciti :D
  • 0
Denn du bist was du ißt
Und ihr wißt was es ist, es ist
MEIN TEIL :-D

#46 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 28 November 2010 - 06:58 PM

Ma kakva komunalna,nikog ko ne nosi vatreno oruzje Srbin ne zarezuje 2%.I dok nazalost neko ne nastrada,pa se u to ukljuce mediji,niko se time nece baviti. Zna se ko vozi kvadove i kroseve,to su ljudi sa puno para,a posto u Srbiji puno para znaci i puno uticaja na sve sfere zivota,zakljucak izvedite sami.
  • 0

#47 Cobra

Cobra
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts
  • LocationBeocin/Novi Sad

Postavljeno 09 December 2010 - 05:44 PM

Ma kakva komunalna,nikog ko ne nosi vatreno oruzje Srbin ne zarezuje 2%.I dok nazalost neko ne nastrada,pa se u to ukljuce mediji,niko se time nece baviti. Zna se ko vozi kvadove i kroseve,to su ljudi sa puno para,a posto u Srbiji puno para znaci i puno uticaja na sve sfere zivota,zakljucak izvedite sami.

Samo da se desi da zveknu nekog mudonju (bude ih dosta na Fruskoj), da vidis kako ce 9mm da radi, i to "po zakonu"!
  • 0
Denn du bist was du ißt
Und ihr wißt was es ist, es ist
MEIN TEIL :-D

#48 Zverko

Zverko
  • Members
  • 8 posts
  • LocationNovi Sad - Novo Naselje

Postavljeno 03 November 2011 - 09:07 AM

Tema je malo starija, ali me strasno podseca na ovu epizodu Southpark-a (S13 e12) :mrgreen:



Bar zbog cinjenice da su motorasi stvarno smaraci ponekad, u svakom smislu, a ovo slobodno kazem iako sam vozio Suzuki DR 800, i opet bi radije seo na bajs ;)
  • 0

#49 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 03 November 2011 - 07:42 PM

Volim i planinariti, i voziti bicikl i motor po Fruškoj. Usporim kad vidim druge ljude i pazim na njih. Kada prođem - gasss! Ima puno gorih stvari. Krađe šume, seljačina koje ostavljaju đubre i sl. Najmanji problem su mi motoristi. Nema ih toliko da strašno smetaju svojom bukom.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#50 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 November 2011 - 08:04 PM

Ima puno gorih stvari. Krađe šume, seljačina koje ostavljaju đubre i sl. Najmanji problem su mi motoristi. Nema ih toliko da strašno smetaju svojom bukom.

POTPISUJEM! :!:
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#51 Gonzales

Gonzales
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 08 November 2011 - 10:34 AM

Ja sad videh ovu temu. Tek da se zna, ja bi to ter'o da imam, i po Tasmajdanu pa nek crknu svi :mrgreen: Vozio sam jednom i totalno se navukao na osecaj ( pricam o kvadu, motore ne vozim )

Salu na stranu, posto sam i u toj kvad/kros prici upucen kroz fotografiju, iste probleme kao sto je neko na pocetku napisao imaju i ti ljudi. Nemaju gde da voze, a do skoro nisu mogli zakonski ni da registruju ta vozila, cak jos uvek ne mogu odredjene kubikaze da se registruju, tako da ih treba razumeti. Oko BG-a ima samo jedna uredjena staza, u polju preko puta autokomerca ka aerodromu i to je sve. Ostalo je budibog snama. A ti ljudi su isto obozavaoci prirode i avanture bas kao i ljudi koji prolaze kroz pescaru ili frusku goru bajsem :wink:
Mogao bi da se napravi neki zajednicki skup negde tom prilikom, neki rostilj na prolece, da se upoznaju i jedni i drugi, pa odatle moze stosta interesantno da proizidje..... :)
  • 0

#52 iki_xx

iki_xx
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 November 2011 - 02:06 PM

Ma da, trebao bi onda neko da protera dzip kroz frusku goru. Mozda da se organizuju I trke.
KO jos ne voli miris benzina I turiranje motora u sumi.
U uredjenoj zemlji ne bi videli sumu sa tim napravama.

Sent from my Xoom using Tapatalk
  • 0

#53 Gonzales

Gonzales
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 10 November 2011 - 09:38 AM

U uredjenoj zemlji svako ima svoj poligon usred sume :wink:
  • 0

#54 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 November 2011 - 10:43 AM

U uredjenoj zemlji svako ima svoj poligon usred sume :wink:


ali ne i u okviru nacionalnog parka :roll:
(da približim moj stav po ovoj temi onima sa jeftinijim ulaznicama koji je nisu čitali od početka. gostima u v.i.p. loži izvinjenje zbog ponavljanja.)
  • 0
--

#55 Gonzales

Gonzales
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 11 November 2011 - 08:39 AM

Dobro, to se slazem
  • 0

#56 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 December 2011 - 10:41 AM

a-ha! (http://www.021.rs/No... ... -gore.html)
"Kazne za bajkere sa planinarskih staza Fruške gore

Novosadski saobraćajci su u akciji pojačane kontrole ispisali kazne za čak 20 motoraša koji su ugrožavali bezbednost planinara na Fruškoj gori divljajući neobeleženim stazama.

Naime, planinarske staze postale su omiljeno mesto za ljubitelje ekstremne vožnje, jer su bajkeri u nedostatku terena za moto-kros koristili upravo ove neobeležene putiće. Akcija kažnjavanja bahatih motoraša usledila je nakon što je policiji stiglo pregršt žalbi planinara, koji su doživljavali da na njih u toku vikend šetnji u punoj brzini naleću motori.

U Nacionalnom parku Fruška gora kažu da će nastaviti zajedničke akcije hvatanja i kažnjavanja bajkera, ali trajno rešenje u vidu izgradnje terena za kros gde bi ljubitelji brze vožnje mogli bezbedno da uživaju još uvek nije u planu."
  • 0
--

#57 pavpet

pavpet
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 05 December 2011 - 12:16 PM

Stvarno im treba odrediti deo Fruske Gore gde mogu da voze da ne smetaju nama planinarima sa bukom koju prave! Nisu opasni motorasi posto prave buku pa ih cujemo i oni uspore kada nas vide.

Vecu problem su biciklisti koji idu planinarskim stazama - odakle vam pravo da vozite pesackim stazama? Ne cuju se biciklovi i nalecu na nas, bas pre neki vikend je jedan biciklista naleteo na moje dete i jedva smo spasili zivu glavu!

Nisam za ekstremne mere zabrane kao sto su zabranili biciklovima da voze po gradu ali mi planinarimo vikendom i ne zelimo da se plasimo da ce neki tihi biciklista da tresne u nas iza svakog ugla. Dakle ne bi da vas zabranimo ali vam isto treba odrediti mesto gde smete da vozite - svakako ne pesackim stazama kojima se mi krecemo!

Najgori su LOVCI! Ne znam kako se opravdava LOV u nacionalom parki, ali oni prave najveću BUKU, UBIJAJU zivotinje i plase posten svet u sumi (i planinare i bicikliste i motorase)! Oni su najveca opasnost i treba ih ukloniti - dovoze Jelene u NP toboz zato sto su istrebljeni a na kraju ih ubijaju sa strancima iz zabave!!!

SIGURAN sam da je ovo sprecavanje motorasa sprovedeno zato sto smetaju LOVCIMA a ne nama planinarima - sada ce moci na miru da pucaju na sve strane.

Dakle, biciklistima bih preporucio da se udruze sa motorasima da dobiju "svoj deo" gde ce da voze i da ne smetaju nama planinarima, a ne da rade protiv jednih drugih - nego protiv LOVACA koji su najveci napasnici na FG (osim naravno drvokradica).
  • 0

#58 markoproma

markoproma
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Postavljeno 05 December 2011 - 12:41 PM

Jesam za to da treba da se uvede neki red, ali ovaj stav "planina je moja, a vi svi ostali (motoraši, biciklisti, lovci, itd...) nadjite sebi drugo mesto pa se tamo igrajte", mi je stvarno čudan.
  • 0
http://www.proma.rs
skype: markoproma

#59 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 December 2011 - 02:14 PM

pavpet, mogli bi da budete maaaalo manje ogorčeni? :roll:

Izvinite na izrazu, ništa lično (svima bih ovo rekao), ali kakve su ovo gluposti???

Vecu problem su biciklisti koji idu planinarskim stazama - odakle vam pravo da vozite pesackim stazama? Ne cuju se biciklovi i nalecu na nas, bas pre neki vikend je jedan biciklista naleteo na moje dete i jedva smo spasili zivu glavu!

Tako bih i ja mogao da kažem: "odakle pravo ovim planinarima da se tamo vuku po stazama ko' babe na pijaci, ne mogu da vozim opušteno jer ko zna gde ću naleteti na jednog što se tamo tiho šeta, pa ih jedva obiđem..."

Dakle ne bi da vas zabranimo ali vam isto treba odrediti mesto gde smete da vozite - svakako ne pesackim stazama kojima se mi krecemo!

Nisu to "vaše" ili "naše" staze. Ne može to NIKO prisvojiti! Ajte molim vas, nemojte lupetati takve nepromišljene stvari. Gde to piše da su to pešačke staze, i da se ne sme voziti bicikl na njima?

Dakle, biciklistima bih preporucio da se udruze sa motorasima da dobiju "svoj deo" gde ce da voze i da ne smetaju nama planinarima, a ne da rade protiv jednih drugih

Dakle, planinari su neka "viša rasa" pa im niko ne sme ni slučajno zasmetati?

Aj zdravo...
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#60 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 December 2011 - 02:17 PM

odakle vam pravo da vozite pesackim stazama?


pravo nam je dato time, što Zakonom o nacionalnim parkovima nije zabranjeno kretanje biciklom po stazama u Nacionalnom parku, a motornim vozilima jeste (van puteva koji su predviđeni za to).

taj Zakon je, po mom mišljenju, izuzetno loš i nedorečen, ali takav je kakav je i mora se poštovati (jer je zakon, jel').

uostalom, JP "Nacioalni park Fruška gora" kao jednu od turističkih ponuda u ovom parku izdvaja i biciklizam - http://www.npfruskag... ... lizam.html
to što se neki od nas ne pridržavaju pravila koja su izneta na toj stranici, a koja su uostalom i pravila lepog ponašanja, ne daje nikom za pravo da generalizuje stvari i da zaključuje da su svi MTB vozači bahati i bezobzirni, te da neamju kao takvi šta da traže u NP. (sigurno da i među motocross vozačima ima onih koji su pažljivi, ali napominjem koš jednom (jedared?) zakonom nije dozvoljeno kretanje motornih vozila po nacionalnom parku van puteva koji su određeni za odvijanje saobraćaja).

SIGURAN sam da je ovo sprecavanje motorasa sprovedeno zato sto smetaju LOVCIMA a ne nama planinarima - sada ce moci na miru da pucaju na sve strane.


da, čuo sam od druga koji je dugogodišnji planinar da je ova akcija kažnjavanja bila isprovocirana time što su motoraši (u ovom slučaju "neobavešteni beograđani") upali u lovište i upropastili nedeljnu "zabavu" lovcima.
  • 0
--




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika