Jump to content


Fotografije
- - - - -

Voze Motore i "kvadove" po Fruskoj Gori


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
145 odgovora na ovu temu

#1 iki_xx

iki_xx
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 November 2010 - 07:35 PM

Bas sam popizdeo zbog ovih bolida , unistavaju sve moguce puteve po Fruskoj Gori, znaci odes u prirodu , u mir i tisinu, da uzivas , vozis bike , setas , i samo odjednom tri cetiri lika motorima kroz sumu prolecu.

Plase ljude po stazama , naletece na neko dete , povredice ga.

Sta bi moglo da se preduzme?
  • 0

#2 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 November 2010 - 07:43 PM

Bas sam popizdeo zbog ovih bolida , unistavaju sve moguce puteve po Fruskoj Gori, znaci odes u prirodu , u mir i tisinu, da uzivas , vozis bike , setas , i samo odjednom tri cetiri lika motorima kroz sumu prolecu.

Plase ljude po stazama , naletece na neko dete , povredice ga.

Sta bi moglo da se preduzme?

Razumem u potpunosti ali nisam siguran da bas podrzavam...moraju i oni negde da voze...kao i kod downhilla i te kroserice i ATV-ovi zahtevaju posebnu stazu,ne mogu po centru grada da jure tako...a za to unistavaju puteve,jbg,prodje i traktor pa izore celu stazu i nikom nista...
I kod mene,tacnije u deliblatskoj pescari ih ima,samo jure po onim brdima,ali tamo nema nigde nikog...
Jedino da im se skrene paznja da idu malo dublje u sumu,i to jedino u slucaju da voze blizu setalista gde ima ljudi,pa stvarno da se neko ne povredi...
  • 0

#3 bluboki

bluboki
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 November 2010 - 10:18 PM

Isto sto rade oni, radimo i mi...
Cak oni su mozda i sigurniji po planinare... Bucni su pa se cuju veoma!
  • 0
Postavljena slika

#4 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 November 2010 - 08:58 AM

moraju i oni negde da voze...


ali ne i po *nacionalnom parku*!
uostalom, na više mesta po fruškoj gori (spomenik na i. vencu, arevlje, itd.) postoje table na kojima je slikom i rečima objašnjeno da to nije po zakonu.
pre oko pola godine bile su (čini mi se) dve akcije hvatanja vozača motocross motora i kvadova od strane inskpekcije koja je bila potpomognuta policijom. koliko se da videti, bez edukativnih rezultata...
  • 0
--

#5 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 08 November 2010 - 09:47 AM

moraju i oni negde da voze...


ali ne i po *nacionalnom parku*!
uostalom, na više mesta po fruškoj gori (spomenik na i. vencu, arevlje, itd.) postoje table na kojima je slikom i rečima objašnjeno da to nije po zakonu.
pre oko pola godine bile su (čini mi se) dve akcije hvatanja vozača motocross motora i kvadova od strane inskpekcije koja je bila potpomognuta policijom. koliko se da videti, bez edukativnih rezultata...


Voleo bih da vidim kojom magijom da ih stignu ili da ih hvataju po planini ako takođe ne koriste zabranjena vozila i istim tim KVADOVIMA jurcaju okolo. Ja sam strastveni biciklista i što biciklom ili peške (planinarenjem) volim da idem šumom i putevima van asvalta, tako da moram da razumem sve ljude koji imaju strast za nečim po malo ekstremnim
Kažeš:
"Unište put"
Mislim da više voda odnese nego što oni unište
"Uništavaju mir prirode"
Verujem da ciljaš na izduvne gasove iz auspuha ovih mašina, ali meni je nekako čudno da toliko ovi ljudi zagade prirodu i unište mir a onaj smog i dim iz vazduha koji se širi i stiže do F.Gore,to ništa, protiv toga se niko ne bori i niko ne mari
Moramo biti tolerantniji, i mi planinari i biciklisti moramo voditi računa da ne bacamo smeće i posebno PVC ambalažu jer takav otpad je daleko opasniji nego li ti gasovi
Imamo toliko šuma i mesta za uživanje u prirodi da nismo svesni
  • 0
easy life, easy ride

#6 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 November 2010 - 10:26 AM

meni su ovi što voze motore u kvadove kul likovi, oni su iz istog filma jelte :mrgreen:

mnogo više me nerviraju oni pešaci, kojima čak i mi na bajsevima smetamo. A nedavno, moj drugar je nedavno počeo da pravi DH/FR stazu iznad bukovca, i sagradio je 5-6 strava elemenata (dropova i jumpova) ali neko sa vremena na vreme ruši te drvene sprave, koje su usput tako stavljene da uopšte nisu na putu! I tako pre svake vožnje mora da popravi sve što je napravio, ali neko sa vremena na vreme opet sruši sve, e to je pravi bezobrazluk!

ali ipak najgori su oni BICIKLISTI koji recimo tokom fruškogorskog MTB maratona bacaju omote gelova i čokoladica tek tako na sve strane!
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#7 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 November 2010 - 10:34 AM

Voleo bih da vidim kojom magijom da ih stignu ili da ih hvataju po planini ako takođe ne koriste zabranjena vozila i istim tim KVADOVIMA jurcaju okolo.

Motocrosaši i kvadaši koriste uvek iste šumske staze staze oko raskrsnice na i. vencu, tako da im nije teško postaviti zasedu...

Kažeš:
"Unište put"
Mislim da više voda odnese nego što oni unište
"Uništavaju mir prirode"

gde sam to napisao?
Learn to quote!

Verujem da ciljaš [...]

Veruj mi, ciljam na "Zakon o nacionalnim parkovima" ("Službeni glasnik RS", br. 39/93 i 44/93) i to na njegov član 6., posebno na deo teksta koji kaže:
"Na području nacionalnog parka zabranjeno je: [...]
8. koristiti šumske puteve za javni saobraćaj;
9. obavljati delatnosti i preduzimati druge radnje kojima se uništava priroda, odnosno ugrožavaju obeležja nacionalnog parka i aktivnosti određene u članu 3. ovog zakona.[...]"

Napomena: ono što nisam citirao iz ovog člana, zbog preglednosti, ne menja smisao ovog što sam naveo. Čl. 3 počinje sa "Na području nacionalnog parka sprovode se mere zaštite i razvoja koje obuhvataju:" i nigde se ne pominju kvadovi i motocross motori kao mere zaštite i razvoja.
  • 0
--

#8 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 08 November 2010 - 11:29 AM

@gordan
Još gore, tačno to nisi ti rekao već je pomenuo neko pre tebe (izvinjenje sa moje strane), i kao što vidiš iz mog posta čisto sam se pozvao na zakone prirode a ne na neke zakone koje su ljudi napisali i kojih se sećamo samo selektivno kada nama nešto smeta
Baš bih voleo da vidim dali u tom zakonu piše negde dali je zabranjeno ili dozvoljeno da se po nacionalnom parku vozi bicikl
ja ne poznajem zakone i ne znam sad da "izbiflam" to po zakonu br... član koji se odnosi... po stavu ... a na osnovu pravilnika... koji je prepravljen... i te stvari ali samo sam realno izneo datreba da postoji tolerancija
Mislim na to takođe jer u mom gradu PO ZAKONU je zabranjeno voziti bicikl po jedinoj gradskoj zoni (bedem ili ti kej pored reke) gde je moguće voziti bicikl
Zakoni koje donosimo su u suprotnosti od onoga što treba da bude. Treba da se dozvoli da svi koriste tu stazu ali ono koji je bahato koriste da budu STROGO kažnjeni.
Skoro sam pročitao da je u Kruševcu u centru u jednoj ulici zabranjeno voziti bicikl jer smeta vozačima automobila jer prave gužvu. Ovo je po meni skandalozno i sve to PO ZAKONU
Moj apel je samo da čuvamo prirodu bilo da idemo peške, biciklom ili tim lakim motorizovanim vozilima
UNAPRED SE IZVINJAVAM AKO BILOKOME KO SE NAŠAO POGOĐEN JER MI NIJE TO NAMERA
Rekao sam šta sam mislio i nemam nameru da se nastavljam, i polemišem, tema i jeste tako koncipirana da svako da svoje mišljenje
n:anim_32 n:anim_32 n:anim_32
  • 0
easy life, easy ride

#9 iki_xx

iki_xx
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 November 2010 - 02:51 PM

Poenta cele price je da je to motorizovano vozilo , a kao sto je neko rekao , nije dozvoljeno.
Sta treba, da jednoga dana voze male dzipove (suzuki) kroz sumu?
Krse zakon, nema opravdanja.
Treba li razumeti i one likove sto jurcaju po miseluku? Moraju i oni negde da voze?
Nije toliko poenta price o unistavanju staze , koliko o bezbednosti. Juris kroz sumu i izleti ti motor.
Inace u USA neke drzave kompletno zabranjuju voznju kvadova, ne samo po nacionalnim parkovima.
Takdje ima parkova , gde je zabranjeno voziti i bicikli ( ili sme samo u nekim delovima).
Ovo je sajt nacionalnog parka Fruska Gora:
http://www.npfruskagora.co.rs/
Ja sam im poslao mail u vezi ovoga , pa ako neko hoce, moze da ucini isto.
  • 0

#10 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 November 2010 - 08:46 PM

Ljudi stvar je veoma jednostavna kada se gleda sa ekonomskog aspekta, a tako gledaju i mnoge razvijene zemlje. Naime svako zagađenje životne sredine se gleda vredonosno, tj. zagađenje se konvertuje u određenu sumu novca koja je potrebna da bi se to isto zagađenje otklonilo. Tako fabrike koje više zagađuju plaćaju veće ekološke takse i obrnuto. Kada kvadrovi i određena motorna sranja uđu u šumu oni naprave određenu štetu u prirodi koja treba da se nadoknadi vredonosno. Dakle ti koji zagađuju okolinu treba to i da plate. To je poenta svega a takođe i glavna razlika između nas i njih. Zato nemojte molim vas da ih poistovećujete sa nama, boli me briga kakva je čija strast za prirodom i kako je ko izražava. Ako hoćeš da zagađuješ prirodu i širiš smrad onda to i plati. Ja kada prođem šumom na biciklu ni vrapci me ne primete, a ovi divljaci istraumiraju svu živu floru i faunu tamo. Imate moju podršku da ih iskorenite iz Fruške a razlog više je činjenica da nam je to jedini nacionalni park u krugu od 200, 300 pa i više kilometara. I evo sad je počela sa radom Komunalna policija, pa bi to trebao da bude njihov posao.
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#11 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 November 2010 - 09:51 PM

Stvarno, nacionalni park boli K za seču i uništavanje...
Kome se obratiti? Da li je komunalna policija spremna da uradi bilo šta po ovom pitanju?
  • 0

#12 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 November 2010 - 12:02 AM

Zato nemojte molim vas da ih poistovećujete sa nama, boli me briga kakva je čija strast za prirodom i kako je ko izražava. Ako hoćeš da zagađuješ prirodu i širiš smrad onda to i plati

Sve je to extra,ali nisu ni svi biciklisti cvecke...ako ti momci sa krosericama i kvadovima prozuje kroz sumu,taj njihov doprinos zagadjenju sume je toliko mizeran,da je to smesno pominjati...
Sto neko rece a sta je sa biciklistima,planinarima i pesacima sto bacaju kesice od energetskih gelova,bonzita i raznih cokoladica svuda...malo li smo se nagledali tih sranja koja se nagomilaju svuda naokolo????Ne kazem,ima i onih koji sve te odpatke guraju u ranac ili dzep,ali vecinu njih zabole ona stvar za ocuvanje sume...

To je poenta svega a takođe i glavna razlika između nas i njih

A glavna razlika izmedju nas i njih je ta sto oni voze motorizovana vozila,a mi ne...I krosericu i bicikl vozi covek,koji moze da bude bahat prema prirodi bez obzira sta vozi...
Koliko vidim ovde je glavni problem zagadjenje koje ta motorna vozila prave...dajte molim vas,nemojte biti smesni...pustite ljude da se bave onim cime vole,pa ne prave oni tamo moto skup... :|
  • 0

#13 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 09 November 2010 - 05:02 AM

Zato nemojte molim vas da ih poistovećujete sa nama, boli me briga kakva je čija strast za prirodom i kako je ko izražava. Ako hoćeš da zagađuješ prirodu i širiš smrad onda to i plati

Sve je to extra,ali nisu ni svi biciklisti cvecke...ako ti momci sa krosericama i kvadovima prozuje kroz sumu,taj njihov doprinos zagadjenju sume je toliko mizeran,da je to smesno pominjati...
Sto neko rece a sta je sa biciklistima,planinarima i pesacima sto bacaju kesice od energetskih gelova,bonzita i raznih cokoladica svuda...malo li smo se nagledali tih sranja koja se nagomilaju svuda naokolo????Ne kazem,ima i onih koji sve te odpatke guraju u ranac ili dzep,ali vecinu njih zabole ona stvar za ocuvanje sume...

To je poenta svega a takođe i glavna razlika između nas i njih

A glavna razlika izmedju nas i njih je ta sto oni voze motorizovana vozila,a mi ne...I krosericu i bicikl vozi covek,koji moze da bude bahat prema prirodi bez obzira sta vozi...
Koliko vidim ovde je glavni problem zagadjenje koje ta motorna vozila prave...dajte molim vas,nemojte biti smesni...pustite ljude da se bave onim cime vole,pa ne prave oni tamo moto skup... :|

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
  • 0
easy life, easy ride

#14 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 November 2010 - 07:32 AM

pustite ljude da se bave onim cime vole,pa ne prave oni tamo moto skup... :|

elem, pre tri nedelje na andrevlju ih se skupilo tridesetak (da, da, tridesetak motokrosaša) i svi su istom trenutku krenuli da forsiraju deo fruškogorske transverzale andrevlje-letenka. bogami, meni je to ličilo na organizovani moto-skup. možeš samo zamisliti koja je bila buka i smrad...
bilo mi je veoma žao što imam kilavu kameru na mobilnom telefonu, te nisam uspeo da snimim taj "divan" prizor.
inače, nedaleko od šumske staze kojom su se kretali nalazi se papratski do, područje prvog stepena zaštite, stanište jelena...

p.s. čudno mi je da vožnju motokros motora i kvadova po fruškoj gori odobravaju članovi koji (koliko sam uspeo da dokučim iz njihovih postova, odnosno profila) žive barem 150km od nje...
  • 0
--

#15 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 09 November 2010 - 07:40 AM

Znam jezera koja ne spadaju u nacionalni park pa je najstroze zabranjena upotreba camaca na motorni pogon,tako da o koristenju motornih vozila u nacionalnam parku ne treba uopste komentarisati.E sad neznam sta je gore divljanje ili zagadjenje.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#16 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 09 November 2010 - 08:19 AM

Zaobiđimo zakon i ono što piše tamo, jer ima i dobrih i loših stvari, jer kao što sam već rekao zakone pišu ljudi koji nisu bezgrešni.
Samo imam potrebu da napišem da moji postovi stvarno nisu zlonamerni i ne bi mi bilo pravo da ih neko tako shati.
Imam neka pitanja, ako kažete da nacionalni park Fruška gora nema asvaltiranih puteva i nema puteva na kojim se obavlja i to veoma intezivno saobraćaj motornih vozila. Da li je to istina ili ne? da to je po zakonu jer je to neko napisao. I ako je po zakonu to onda ne smeta nijednoj biljnoj i životinjskoj vrsti. Ili na mestu gde je taj asvaltni put tu nije nacionalni park ili šta je u pitanju
@gordan
A to što "nam" se imputira da smo toliko udaljeni od nekog mesta i da nas je briga za to mesto, to već nije ni malo kolegijalno, i mislim da nema potrebe za pominjanjem ko je koliko udaljen ni u jednom kontekstu. Ali svakom neka služi na čast. Već sam rekao da je ovo samo razmena mišljenja i ovde se pokazuje kultura vođenja normalnih razgovora i sukoba mišljenja bez namere nikoga da vređamo i ponižavamo.
Toliko od mene za ovu temu, jer je postala neprijatna za čitanje
:oops: :( :( :( :(
  • 0
easy life, easy ride

#17 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 November 2010 - 04:14 PM

@ aborisavljevic i allex - malo se gađate pojmovima, tj. mešate osnovno vaspitanje svake individue i određene zakone u društvu koji bi trebalo da regulišu ponašanje svake individue. To što neko baci papirić u šumi to je njegova lična stvar i odražava njegovo vaspitanje. Ako postoji zakon koji sankcioniše takvo ponašanje, on može u dobroj meri da koriguje vaspitanje... verujte "it works" :D .

Ali to nije tema uopšte, tema je vožnja ovih mašina po našoj najbližoj i najdražoj šumi, i da... ima veze odakle je ko, jer neko ko se ne susreće sa tim svaki vikend ovde zastupa samo neke stavove i brani neke principe. Pored principa i stavova (koji nam se u ovom slučaju razlikuju) u pitanju je i lično iskustvo i subjektivni osećaj nekoliko učesnika u ovoj temi koje svakako ne možemo da delimo sa nekim ko živi 100 - 200 km dalje.

Pozdrav.
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#18 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 09 November 2010 - 04:33 PM

@ aborisavljevic i allex - malo se gađate pojmovima, tj. mešate osnovno vaspitanje svake individue i određene zakone u društvu koji bi trebalo da regulišu ponašanje svake individue. To što neko baci papirić u šumi to je njegova lična stvar i odražava njegovo vaspitanje. Ako postoji zakon koji sankcioniše takvo ponašanje, on može u dobroj meri da koriguje vaspitanje... verujte "it works" :D .

Ali to nije tema uopšte, tema je vožnja ovih mašina po našoj najbližoj i najdražoj šumi, i da... ima veze odakle je ko, jer neko ko se ne susreće sa tim svaki vikend ovde zastupa samo neke stavove i brani neke principe. Pored principa i stavova (koji nam se u ovom slučaju razlikuju) u pitanju je i lično iskustvo i subjektivni osećaj nekoliko učesnika u ovoj temi koje svakako ne možemo da delimo sa nekim ko živi 100 - 200 km dalje.

Pozdrav.


Ček, ček, ako sam dobro razumeo ti nekako znaš da se mi ovde sa tim ne susrećemo ili da ne idemo po šumama ili ... nije mi jasno. Da zastupamo neke principe i stavove...
Nemam reči i ne želim da komentarišem, samo mislim da sam ja na pogrešom mestu pisao postove.
Razumeo sam da vi mene ne smatrate za nekoga ko treba da iznese svoje mišljenje o ovoj temi i s'tim u vezi ne želim da se dalje kompromitujem.
Sve najbolje želim svima, POZZZZZ :) :) :) :) :) :)
  • 0
easy life, easy ride

#19 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 November 2010 - 07:51 PM

p.s. čudno mi je da vožnju motokros motora i kvadova po fruškoj gori odobravaju članovi koji (koliko sam uspeo da dokučim iz njihovih postova, odnosno profila) žive barem 150km od nje...

Ako treba na to tako gledati,pa dajte da ogranicimo temu samo na forumase sa podrucja Novog Sada i njegove okoline...posto se misljenja nas koji nismo iz te okoline ocigledno manje cene...
A zanima me i ovo: da sam napisao da sve te kroserase treba proterati i zabraniti im voznju po fruskoj gori,da li bi i tada bilo vazno koliko sam udaljen od nacionalnog parka?

i da... ima veze odakle je ko, jer neko ko se ne susreće sa tim svaki vikend ovde zastupa samo neke stavove i brani neke principe.

U nekom od mojih prethodnih postova sam naveo da ih ima i u nasoj deliblatskoj pescari,koja takodje spada pod zastitu drzave,tj neki njeni delovi,zbog raznovrsnosti svoje flore i faune(istina nije u istom rangu kao i FG,ali sve je to priroda),tako da da,susrecem se sa njima vrlo cesto,dok sam radio treninge tamo,svaki dan sam ih vidjao,tako da mi nisu strani, nisam primetio da se neko zalio na te momke,kako unistavaju prirodu...ali opet,svako ima prava da kaze zbog cega ne bi tebalo to tako,a zbog cega bi,i zato uvazavam svaciji post na ovom forumu.
I ja,veruj mi na rec,kao sto volim sume moje deliblatske pescare,tako isto volim sume vase Fruske Gore,jer ja sam samo ljubitelj prirode.. :)
I da zavrsim sa pricom,nije meni uopste stalo do tih likova sto jure krosericama i kvadovima okolo-naokolo,niti ja branim njihove interese ili zastupam neke stavove i principe..samo zelim da kazem da svi mi/vi koji se zalazemo za ocuvanje prirode,trebamo da obratimo paznju na mnogo vece probleme zagadjenja(osnovno vaspitanje svake individue),nego da se polemise oko ovakvih gluposti.
  • 0

#20 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5469 posts

Postavljeno 10 November 2010 - 12:00 AM

Milsim da nije OK prozivati bilo koga po lokaciji
vec ako treba onda po njegovom stavu i misljenju.

Moze li neko da kaze kakav je tretman biciklista
u nacionalnom parku? Kakav je tretman MTB
dogadjaja koji se odvijaju u Nacionalnom Parku
trke, maratoni, organizovane voznje, treninzi?

Pominjanje Amerike i drugih uredjenih drzava
moze da sluzi samo kao smernica a nikako kao
jedino moguce resenje koje treba nametnuti.
U Amerikama je u ponekim sumama zabranjeno voziti i bicikle.
Cak sta vise, krajem 90-tih postojala je zakonodavna
inicijativa pod sloganom CLOSED UNLESS OPEN
sto bi znacilo da bi svuda bilo zabranjeno voziti bicikl OSIM
tamo gde je IZRICITO dozvoljeno! Sva sreca Ameri imaju
svoju organizaciju pod imenom IMBA koja je uspela
da spreci sprovodjenje tog plana u delo. Sta imamo mi?
Hajde da se prvo na tom planu nesto poradi:)

Kao sto MTBajkeri "smetaju" odredjenim pesacima/planinarima
tako i "motorasi" smetaju odredjenim MTBajkerima,
i to je normalno. Sad, da li je umesno, to je druga prica.
Poenta je da je sa pesacima/planinarima, tj vecinom njih,
ostvaren jedan dobar kontakt uz uzajamno postovanje i
pomaganje, a to bi moglo da se uradi i sa moto/kvadovcima.

Umesto da se siri mrznja moglo bi se prijateljski prici ljudima
(narocito ako je grupa od 30, ima veceg efekta)
i srediti da ne dolazi do "bliskih" susreta organizovanih skupina
u smislu da se zna ko i kada koristi odredjene delove staza,
da se dogovore signalizacija i procedure mimoilazhenja
na sigletrack-u fire-road-u, uzbrdu i nizbrdu i slicno.

Neki od tih motorasa su duze u Fruskoj Gori nego mnogi
od MTBajkera. Velika vecina su normalni, razumni ljudi
sa kojima se moze lepo pricati. Ljudi koji su dosli da na
svoj nacin uzivaju u prirodi, oslobode se stresa, uzivaju.
Sa nekima od njih je uspostavljen dobar odnos, pa su cak
pomagali u organizaciji MTB Maratona, vozili ispred trkaca,
obelezavali stazu, vozili hitnu pomoc, mehanicara, metlu.

Ne kazem da ne treba imati stav,
i ja bih voleo da ih nema u sumi
ali mislim da ne treba odmah ici djonom.
Pored toga, moram na zalost da priznam,
imaju jace organizacije, te se bojim da
se na takav nacin ne bi puno postiglo:(

Isto, kao sto su bile organizovane akcije hvatanja krosera i kvadovaca,
bile su organizovane i akcije hvatanja bajkera u centru Novog Sada
pa ne verujem da je stav NS MTBajkera prema
toj akciji bio isti kao prema ovoj sumskoj.
Ali i jedno i drugo je "krsenje" zakona.

Stara je izreka: gde deca nisu besna, kuca nije tesna!

Uh, da, samo da prijavim i ovo:
u proteklih 15 imam prijavljeno boraviste
u Novom Sadu, ako je to nekom znacajno:)
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika