Jump to content


Fotografije

XTR M970 3x9 transformacija u 2x9 ? POMOC!!!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
142 odgovora na ovu temu

#21 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 03 November 2010 - 11:09 AM

Kupio covek fabricki KCNC double pogon.
  • 0

#22 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 03 November 2010 - 04:07 PM

Ala ste ga zakomplikovali , a ti Igore pogotovo :) Citava nauka !
Onako kako je to Gamzy rijesio je odlicno, i nije nista izmisljao, jedino je stavio tanke mesingane podloske ispod velike sajbe, da smanji za nijansu razmak izmedju mal i velike, jer je koliko sam shvatio imao problem s preciznoscu prednjeg mjenjaca, ali samo zato jer je vozio 10sp lanac , koji je malo uzi od 9sp.
Takodjer sto se tice idealne sredine....pa ni tu se nista ne mjenja, cak sto vise, najvise u upotrebi ce biti velka sajba, koja je u sredini, i moze da se seta po citavoj kaseti i zakosenje lanca je minimalno, a mala sajba je na istom mjestu kao i prije tako da...
I da, za ovaj setup je skoro obavezna kaseta sa 34 zuba i dugi kavez na mjenjacu !
Znaci, slobodno uzmi odgovarajuce sajbe za svoj pogon i kao sto je Zuba rekao, samo ogranicis srednji mjenjac da ne moze dalje od srednje sajbe i udri :)
  • 0

#23 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5458 posts

Postavljeno 03 November 2010 - 04:35 PM

bomber tvrdi:
Ala ste ga zakomplikovali , a ti Igore pogotovo..

Nisam ja, majke mi! ON je kriv! On je prvi počeo!

Onako kako je to Gamzy rijesio je odlicno, i nije nista izmisljao, jedino je stavio tanke mesingane podloske ispod velike sajbe, da smanji za nijansu razmak izmedju mal i velike, jer je koliko sam shvatio imao problem s preciznoscu prednjeg mjenjaca, ali samo zato jer je vozio 10sp lanac , koji je malo uzi od 9sp.
Bitno je da radi! Uvek sam za tu varijantu.

Takodjer sto se tice idealne sredine....pa ni tu se nista ne mjenja, cak sto vise, najvise u upotrebi ce biti velka sajba, koja je u sredini, i moze da se seta po citavoj kaseti i zakosenje lanca je minimalno, a mala sajba je na istom mjestu kao i prije tako da...
E...tu da malo zastanemo,a?
Ne znam ni jednog proizvodjaca koji to preporucuje.
Takodje sam shvatio da skoro svi vozaci (race/no-race)
pokusavaju da izbegnu criss-cross dijagonale.
Mora da postoji bar neki razlog.
Ne bi dzaba pravili posebne 2x9 ili 2x10 kurble.
Bar bi prodajni HYPE morali da opravdaju
nekim techno-mumbo-jumbo-sranjima.
Verovatno sam najbezglavoboljniji razlog vec naveo:
potrosnja lanaca (mnozina).

I da, za ovaj setup je skoro obavezna kaseta sa 34 zuba i dugi kavez na mjenjacu! Znaci, slobodno uzmi odgovarajuce sajbe za svoj pogon i kao sto je Zuba rekao, samo ogranicis srednji mjenjac da ne moze dalje od srednje sajbe i udri
I obavezno nam javi kako je proslo :)
Drzimo palceve.
  • 0

#24 prodzo

prodzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 240 posts
  • LocationCacak

Postavljeno 03 November 2010 - 05:34 PM

Kad ste mi toliko toga rekli... sad lepo mozemo da se vratimo na sajbne koje sam ja izbacio... Neki komentar o njima, i ako imate bolju preporuku preko CHAIN REACTION-a da se naruci... P.S. kakve su to podloske sto je Gamzy stavljao i gde to imam da nabavim? ? ?
A i... jeste li sigurni da na taj nacin necu morati da menjam srednji menjac??? Ograniciti ga to j jednostavno, zameniti to je malo skupo... #-o
  • 0
NEVER GIVE UP....

#25 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 03 November 2010 - 05:48 PM

A ko je pomenuo kris kros dijagonale ? sa srednjom sajbom nema max dijagonala , cak sto vise jednu takvu i izgubis !
Ne znam sta ti nije jasno tu s tim dijagonalama!
Ili da budemo konkretni, za koje tacno polozaje lanca mislis da su problem, a koji se na ovoj kombinaciji 2x9 moraju koristiti, za razliku od 3x9 ?
Ili jos bolje, sta bi ti preporucio, do kud ici s lancem na kaseti, da bude bezbolno, u svakom slucaju posebno, mala, velika, srednja!
  • 0

#26 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 03 November 2010 - 05:54 PM

Ako sam dobro razumeo, velika sajbna dodje na mestu srednje, a mala je istom mestu kao kod triple pogona. I isti srafovi se mogu iskoristiti za fiksiranje sajbni?
  • 0

#27 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 November 2010 - 06:01 PM

bas to stole.Ja sam na starom dx pogonu vozio srednju sajbnu samo posto je velika bila potrosena.Srednja je 36 zuba i setao sam po seloj kaseti ali je sedmofaz.Lanac nije nista krace trajao.Ja sam znao za veliku i malo ali za srednju nisam znao da nemoze da seta po celoj kaseti.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#28 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 03 November 2010 - 06:04 PM

@stole : tako je
@prodzo: za sajbe nek se javi neko iskusniji ko je probao neke, mala je ok, ali mi je velika sumnjiva, jer ne vidim da ima one famozne zube za penjanje lanca, pa ne znam kako bi to bas saltalo i za kakav je setup to namjenjeno. Ne moras mjenjati mjenjac !
edit:
zasto mislis da trebas smanjiti veliku sajbu ? slobodno ostavi 42 ili koliko vec imas, jer ona ti nece biti problem, sve je kao i prije, ali su promjene na maloj, i tamo ce ti biti teze za voziti( to jest, to za voziti kako treba treba biti momcina ;) ) i trazice naviku-trening....puuuuuno treninga ;)
  • 0

#29 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 November 2010 - 08:01 PM

To za 42 t sajbnu da je stavis u sredinu i meni deluje logicno,automatski smanjujes krivljenje lanca i imas ceo opseg kasete za voznju.Ali neznam koliko bi zuba trebala da ima mala,mozda oko 28 ili 29 zuba zavrsi posao i naravno kaseta 34t da ne bude bas muka voziti tu malu uzbrdo.A kad smo vec kod sajbni mislim da sto se penjanja lanca tice shimano je ne prevazidjen.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#30 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 03 November 2010 - 08:19 PM

Ja sam znao za veliku i malu ali za srednju nisam znao da nemoze da seta po celoj kaseti.


To za 42 t sajbnu da je stavis u sredinu i meni deluje logicno,automatski smanjujes krivljenje lanca i imas ceo opseg kasete za voznju.


Sad, sta je od ovoga tacno? Ili si se pogresno izrazio u nekom od postova. =P~
  • 0

#31 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 November 2010 - 08:34 PM

Pa kad stavis 42t u sredinu dobijes srednju i automatski lanac ima veci hod nego kad je sajbna na mestu spoljne t.j, velike sajbne na kojoj lanac po nekim pravilima nema dobar hod po krajnjoj diagonali.A na fabrickim pogonima sa dve sajbne ni jedna nema tu idealnu sredinu kao srednja sajbna na pogonu sa tri sajbne.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#32 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 November 2010 - 08:44 PM

A jos da napomenem za tu krajnju diagonalu kod pogona sa tri sajbne,da kad je lanac u tom polozaju nije samo za njega lose nego i za sajbne,jel naleze krivo na zube sajbne i oni se trose sa strane vise nego kad je lanac ravno.Taj polozaj ne postoji u toj meri na srednjoj sajbni pa tako ona i duze traje nego spoljnja na trofaznom pogonu.Po meni je idealan odnos kao kod gamzija.Izbacis spoljno mesto i gotovo.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#33 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 03 November 2010 - 08:51 PM

@stole: vorda se dobro izrazio oba puta, procitaj malo bolje ;) namjenjen je Igoru
sto se tice broja zuba male evo jedan praktican primjer za test :
ako napred imamo na maloj 26 zuba,i otraga kad je na 34 zuba, to vam je isto kao kad je napred 22 a ozada na 30 ! , znaci probajte postojeci setup voziti do max 30 zuba na kaseti pa vidite kako ide ;)....nije lako na velikim usponima
  • 0

#34 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 03 November 2010 - 09:34 PM

Ne brinu mene slabi prenosi, jer ovde ih nemam gde ni koristiti. A izbacio bih tu jednu sajbnu, jer malu uospte ne koristim, a sa double kombinacijom bih ravnomernije trosio kasetu. Lepsi raspored brzina, kako u jacem, tako i su slbijem prenosu. n:bicycle
  • 0

#35 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 November 2010 - 09:40 PM

Ne brinu mene slabi prenosi, jer ovde ih nemam gde ni koristiti. A izbacio bih tu jednu sajbnu, jer malu uospte ne koristim, a sa double kombinacijom bih ravnomernije trosio kasetu. Lepsi raspored brzina, kako u jacem, tako i su slbijem prenosu. n:bicycle

To si u pravu,ali i ti moras da pazaris sajbne onda,makar umesto najmanje da da stavis vecu a najvecu u sredinu,tako da ti trenutna srednja 32t gubi mesto.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#36 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 03 November 2010 - 09:52 PM

Mislio sam kad bi mi pale s neba 42/28, ili 39/26 sajbne. :P Ovako da ih kupujem, kostace me kao nov pogon. :mrgreen:
  • 0

#37 prodzo

prodzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 240 posts
  • LocationCacak

Postavljeno 03 November 2010 - 10:14 PM

Ja definitivno uzimam 39-26. Samo ako moze neko da me uputi ka tim sajbnama na chainreaction-u
  • 0
NEVER GIVE UP....

#38 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 November 2010 - 10:19 PM

Sto jes jes.Da su skupe skupe su.Znam lika kome je strugarska radnja pravila malu sa 29t neznam od kog materijala a veliku 42t je platio oko 40 eura.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#39 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 November 2010 - 10:21 PM

Ja definitivno uzimam 39-26. Samo ako moze neko da me uputi ka tim sajbnama na chainreaction-u

Pa trebale bi da su dobre,ali opet ako su celave sa unutrasnje strane neznam koliko ce lanac brzo da se penje na veliku.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#40 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 November 2010 - 10:24 PM

ja nevidim na tom linku ni 39t ni 26t
  • 0
puno znoja,malo krvi




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika