Jump to content


Fotografije

Magura Julie pomoc


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4 odgovora na ovu temu

#1 vlada035

vlada035
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 30 August 2007 - 02:58 PM

Pozdrav!
Potrebno mi je samo jedno malo objasnjenje oko zamene ulja na Magura Julie (valjda 2001 ili tako nesto). Misa je sve lepo objasnio za Martu a Hari je napisao:

Kod tebe na juliu nemas sisicu na koju nakacis malo plasticno crevo za hvatanje iscurelog ulja nego mali imbus sraf sto otezava posao.


O kom imbus srafu se radi? Onaj na poklopcu rezervoara ili dole negde kod paknova?
Da li kad otvorim rezervoar ulje pocinje da izlazi iako je on u horizontalnom polozaju?
  • 0

#2 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 August 2007 - 05:55 PM

Radi se o srafu za ispustanje ulja koji se nalazi sa samim kljestima kod paknica.

Ako otvoris rezervoar ulje nece cureti, osim ako nebudes dovoljno pazljiv pa prospes.

Jos jedan savet, ako sve radi nediraj nista, a ako zabrljas tu smo da pomognemo. 8)
  • 0

#3 vlada035

vlada035
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 30 August 2007 - 06:15 PM

Pozdrav Hari!

Plasim se da sam vec zabrljao. Naime, pre jedno mesec dana rucica prednje kocnice je nesto skripala i ne znam sta mi bi pa ajde da skinem rucicu da vidim sta je. BIG MISTAKE! Cim sam skinuo rucicu (posle jedno 10-tak sekundi) cuo se neki zvuk POP i pocelo je da kaplje ulje sa mesta gde se cuo zvuk, valjda tu ima neki klip koji rucica pritiska. Anyway, nekako vratim kako bilo i kocnica je radila isto kao i pre jedno vreme. Ali u poslednje vreme rucica mnogo propada i znatno je slabija sila kocenja. Neko mi rece da verovatno treba da se menja rucica, ili da je otisla neka membrana u rezervoaru. Ja bih da ispustim ulje i zamenim ga novim (kazes moze i Shimano ulje) mozda je usao vazduh u sistem? Sta da radim?

Pozdrav
Vlada
  • 0

#4 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 August 2007 - 07:00 PM

Ovako, ako je kocnica radila neko vreme, a sad propada otpusti prvo onaj mali imbus na samoj rucici kocnice tamo gde dodje kaziprst, zatim otvori poklopac i dolivaj pomalo ulje i ujedno drukaj. Posmatraj dali izlaze mexurici napolje. Ako izlaze dobar je znak jer su laksi od ulja pa izlaze napolje, a ujedno nisi napunio ceo sistem vazduhom nego samo povrsno.

Trebalo bi da dobijes tvrdju rucicu. Ukoliko nedobijes tvrdju rucicu moras drukati i ujedno ispustati vazduh na samim kljestima (kao kod kola), a za to trabace ti i pomocnik. Onda lepo napuni rezervoar do vrha i zatvori kao sto je bilo. Sa onim imbusom sto si prvo odvrnuo dotezanjem mozes podesavati hod rucice da hvata ranije ili kasnije.

Mozes koristiti Shimanovo ulje. Za otvaranje poklopca rezervoara nabavi srafciger za otvaranje mobilnih telefona. Mali imbus kljuc hoce da oblazne. :!:
Srecno u radu. :wink:
  • 0

#5 kobajag1

kobajag1
  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 September 2007 - 09:33 AM

imam julie iz 2003 i jedno vreme sam se mucio da sa menjanjem ulja ali najbolji rezultat sam dobio posle ciscenja klipa u rucici ,bio je opasno zaprljan
e sad ne znam da li je i koliko je to razlog loseg rada kocica ,ali to neka iskusniji prokomentarisu :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika