Jump to content


Fotografije

Nakamura oprema


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8 odgovora na ovu temu

#1 barda

barda
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 August 2007 - 11:09 AM

Nadjoh nekako vas forum i bas mi se dopao, ima dosta korisnih informacija i postadoh vas clan!

Vozim rekreativno bicikl po Fruskoj Gori i uzivam u tome! (nisam nasao temu za predstavljanje 8) )

Od pre nekoliko dana se u Novom Sadu otvorio Mercator i u njemu Intersport - napokon. Nisam mogao da izdrzim i ponovio sam se sa kacigom Nakamura (dok jos traje popust od 20%).

Interesuje me kakva su vasa iskustva sa Nakamurom? Pored odece (majice, sorceve, rukavice, carape) imaju i njihove biciklove. Malo je bilo reci o njima, a nisam useo da nadjem ni njihov sajt (osim na japaskom :lol: )
  • 0

#2 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 August 2007 - 06:10 PM

Dobrodosao, Nakamura je dobar brend, ali vaznije je sta imas od delova i opreme na bajsu nego sta pise na ramu. :D

Imas temu za predstavljanje bajsa slobodno bez ustrucavanja, kao i temu "koliko vozite km", u kojoj mozes pisati svoju turu.
  • 0

#3 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 30 August 2007 - 06:24 PM

drugar ima/je imao neke nakamura krpice i nije se zalio, a znam da se hvalio kako je jeftino platio.
  • 0

#4 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 September 2007 - 03:37 PM

Sto se odece tice, sasvim korektno i za tu cenu vise nego prihvatljivo. Bicikli - kao sto Hari rece, mnogo su vazniji delovi nego sta na ramu pise...mada za one koji gledaju grame i to zna da bude kljucno 8)
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#5 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 09 September 2007 - 05:47 PM

Nakamura čarape su extra!
  • 0

#6 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 11 September 2007 - 06:35 PM

Za carape bi se slozio sa Nemanjom, jer se stopala uvopste ne znoje.
  • 0
Nemanja Glisic

#7 barda

barda
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 September 2007 - 09:29 AM

Upravo sam se vratio iz Planetbike i mogu vam reci da su cene zaista visoke! :shock:

Jeste da je to sve shimano garderoba, ali su ga bas preterali!

Jedan obican sorc sa postavom je oko 7500din, a slican takav Nakamura i Intersportu 2500din! Tri za jedan :lol:

Vetetrovka shimano je oko 7000din, dok je Nakmura oko 4000din

Kacige Uvex su oko 4000-5000 din dok su Nakamurine od 1600-3500 din

Odoh ja do Intersporta! :wink:

Nego, da vas pitam kad sam vec tu, sta mi preporucujete za jesenju (zimsku) voznju od odece gore i dole?
Da li je dovoljno sinteticki dres i ta vetrovka windstop? Ako padne kisa da li ce ta vetrovka da popusti? Donji deo bi trebalo da bude dugacki? (ili moze i neka trenerica preko biciklistickih gaca?
  • 0

#8 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 September 2007 - 10:17 AM

Što se tiče zimske garderobe - moj princip je da se sa što manje stvari na sebi osećem komforno i da ne bude hladno. To u prevedenom smislu znači da kada je prelazni period u pitanju oblačim tanji dugi bic. šorc, gore majcu i bic.duks - deblji ili tanji u zavisnisti od temperature. Ukoliko je hladnije i duge rukavice i toplije čarape. Na uši traku.
Kada je zima u pitanju, gore ultralaka goretex gissegi jakna koja je STRAVA za hladnoću, koliko god da je napolju hladno, vozim sa kratkim rukavima ispod. Dalje, dole NW windstoper dugi šorts koji izdrzava i žešći minus, tako da ne oblačim ispod njih ništa kao duge gaće. Termo čarape i Diadora zomske spd patike, rukavice. Dakle, ne praktikujem "natrontavanje" iz razloga znojenja, a u trenerkama ne vozim bajk jer su mi dugi bic. šorcevi mnogo bolja i praktičnija varijanta. Ovo naravno ne znači da je to - to i nikako drugačije! U zavisnosti od kinte ide i prilagođavanje odeće. Shimano je ULTRA skup, tako da slobodno pali u Intersport.
Što se vetrovke koju pominješ tiče, zavisi od kog je materijala, t.j. da li samo vetar stopira ili i kišu. Generalno bi trebalo ukoliko nije samo prednja strana stoper da drži i vlagu, ali nije pravilo. Za kišu je najbolji tanki "šuškavac", t.j. kratka tanka jaknica sa kapuljačom.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#9 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 12 September 2007 - 10:45 AM

meni ta vetrovka izgleda sasvim ok. crvena i plava su 3500 a siva je oko 4000.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika