Jump to content


Fotografije

Obična vožnja koju ću pamtiti


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
24 odgovora na ovu temu

#1 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 04 October 2010 - 12:08 AM

Vratio sam se iz grada kasnije nego što sam planirao. Već nekoliko dana čekam ovu vožnju, ne osećam se najbolje, ali ne bih dozvolio da mi išta poremeti plan. Ni kiša. Oblačim dres koji sam juče kupio od bratka. Bolji je nego što mi se u prvi mah učinilo. Kiša. Oblačno je, padne po koja kap tu i tamo. Ne želim da odustanem. Znam da nece mnogo da mi smeta ako uspem dovoljno da se zagrejem pre nego što počne jače da pada.

Krećem iz sela. Namera mi je, kao i uvek, da lagano vozim i uživam u vožnji. Retko ostvarim tu nameru. Napadam najstrmiji uspon na turi, iza krivine čujem zvuk poznate mašine. Stići ću te. Na kraju uspona već sam ispred, shvatam da sam dosta brzo savladao uspon. Odlicno. Mogao bih da ne prebacujem na najmanju šajbnu, čisto da probam. Kiša prestaje da pada, uslovi su idealni za vožnju. Došao sam do pola, najteži deo tek predstoji. Prosečna brzina deluje dosta dobro, a vreme, koje nikad nisam video na toj tački, potvrdjuje dobru vožnju. Ok, mogao bih da vidim kako stojim. Nastavljam punom parom. Brzo prolazim prašnjavu deonicu, poslednji put ove sezone. Sledeći put neće biti tako, čekaće me blato. Stižem do planinarskog doma, stopiram cikokomp. Teško dolazim do daha, ali vreme to opravdava. Pet minuta ispod dosadašnjeg rekorda, prvi put probijam magičnu granicu od 40 minuta. Zovem prijatelja da se pohvalim. Ne javlja se. I onako mi ne bi verovao. Obaveze čine svoje, ove godine retko vozimo zajedno. Vec sam navikao da vozim sam. Ponekad mi i prija.

Lagano nastavljam dalje, vrhom planine. Shvatam da će, zbog moje loše procene, mrak pasti pre nego što sam očekivao, pod drvećem se polako smanjuje vidljivost. Stižem do odredišta. Prvi put odavde vidim repetitor sa upaljenim svetlima. Žalim sto nisam poneo aparat. Dopali su mi se putokazi koje su postavili, ali jedan je smešan. Stoji u podnožju najvišeg vrha na planini, na čiju lokaciju bi i trebalo da uputi, a pokazuje u suprotnom smeru, ka dolini. Valjalo bi ga prebaciti sa druge strane puta. Stiže mi poruka. „večeras sam slobodna, mogli bi da se vidimo“. Drago mi je što je posle dva dana ipak donela pravu odluku. Trebalo bi da požurim nazad. Sad postaje zanimljivo. Znam svaki kamen na ovoj stazi, ali veče dodaje drugu dimenziju, u par situacija sam blizu pada, a reba mi po ko zna koji put stavlja do znanja da vredi svaku paru. Još jednom vec vidim sebe kako padam. Ne bih voleo da proveravam da li i kaciga vredi onoliko koliko sam je platio, ali bih voleo da sam je poneo. Sledeći put obavezno. Ako ne zaboravim. Kočnice ne prestaju da škripe, ali i koče. Škripa je dobra, možda će uplašiti i divlje svinje. Nikad mi nije bilo jasno zašto mi takve stvari padnu na pamet u najglupljem mogućem trenutku. Da, ove godine su se spuštale niže, i nanele veću štetu usevima, ali ja znam da mogucnost da ih vidim vrlo mala. Ne prestajem da se pitam koliko brzo moze da trči. Nesvesno ubrzavam. Nešto prelazi preko puta, shvatam da je to preplašen lovački pas. Ko li se u toj situaciji više uplašio, da mi je znati. Nastavljam dalje. Razmišljanje mi prekida snop svetlosti koji dolazi iza krivine. Stajem, koristim to da pijem vodu. Pored mene prolazi par lovaca u terencu, verovatno traže psa. Klinac sa zadnjeg sedišta me gleda kao da sam prividjenje. Odlazim. Omiljen deo staze. Drop pa skok, brzina raste, a i kiša konačno počinje da pada. Drago mi je, staza dobija na raznovrsnosti. Zatvaram suvi deo sezone, i započinjem blatnjav jednom kombinovanom vožnjom. Primećujem da pevam dok jurim preko neravnina. To je pravi znak da mi vožnja zaista prija. Izlazim na nasut put, brzinski deo. Obli kamenčići su mokri i klizavi, odustajem od pokušaja da oborim i svoj brzinski rekord.
Stižem kući, ulazim u kupatilo da se spremim za grad. Dok zatvaram vrata iza sebe čujem očekivano pitanje. „Crni sine, pa nisi valjda sad išao da voziš“.
  • 3
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#2 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 04 October 2010 - 08:22 AM

I ti to nazivaš običnom vožnjom?!
  • 0

#3 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 04 October 2010 - 08:23 AM

Cekamo drugi deo price kada si se nasao sa njom ! 8)
  • 0
Potpis

#4 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 04 October 2010 - 08:32 AM

Hvala na priči...
Vjeruj mi, uživao sam čitajući... :)
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#5 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 04 October 2010 - 05:27 PM

=D> =D> =D>
  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#6 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 05 October 2010 - 01:44 AM

Drugari, drago mi je da vam se svidja! Bilo je puno zanimljivih voznji, pa sam vec 2 - 3 puta zeleo da napisem nesto, ali nikako nisam imao strpljenja i vremena. Zaista ova tura nije bila bas obicna, kao i dogadjaji koji su prethodili, a i sledili. Zato sam i resio da ostavim tekst ovde na forumu, kao licnu uspomneu na ovaj dan :) + svidja mi se ovaj stil "brzih" kratkih recenica kojim pisu arioth i mix, pa reko da probam :D
Pozdrav!
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#7 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 05 October 2010 - 06:14 AM

=D>

...a da nemaš još koju, neobjavljenu... :D
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#8 Voja

Voja
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts

Postavljeno 05 October 2010 - 07:46 AM

Literarna proba- uspešna i to vrlo lepo druže.
Priča ti je k'o grom, mnogi su se prepoznali- siguran sam.
Neeegooo... Šta bi uveče? Eto, samo za nas matore- kako se lutka obukla za randes?
To, uglavnom govori mnogo. :wink:
  • 0

#9 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 05 October 2010 - 07:53 AM

Literarna proba- uspešna i to vrlo lepo druže.
Priča ti je k'o grom, mnogi su se prepoznali- siguran sam.
Neeegooo... Šta bi uveče? Eto, samo za nas matore- kako se lutka obukla za randes?
To, uglavnom govori mnogo. :wink:


Vise govori ako se svukla 8)
  • 0
Potpis

#10 Voja

Voja
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts

Postavljeno 05 October 2010 - 08:44 AM

E, znao sam da će neko upravo ovako nešto da napiše! #-o
Pa malo romantike prvo, majku mu- vidiš i da je cela priča (vožnja) bila u tom tonu.
Eeeeeh...
  • 0

#11 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 05 October 2010 - 08:49 AM

Pa malo romantike prvo



Koliko godinica imas? :mrgreen:

Salaaaaaa :P
  • 0
Potpis

#12 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 October 2010 - 10:49 AM

Slike i video sa onog posle voznje molicu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mi matori volimo takav "dokazni materijal"
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#13 Voja

Voja
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts

Postavljeno 05 October 2010 - 11:52 AM

Pravilno Mišo, oče mnogobrojne dece (i bicikala).

Slike na zahtev, vraćamo.

Za radoznalce- evo čiča, još par godinica do 50.
  • 0

#14 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 October 2010 - 12:00 PM

Slike na zahtev, vraćamo.


Naravno, a video na zahtev vlasnika upload-ujemo na redtube bez nadoknade :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#15 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 05 October 2010 - 12:13 PM

21. vek, pa se i prastare izreke malo menjaju: Dzentlmen ne kaci slike i snimke po forumima.
Moze da prica, a i da pokaze sa svog kompa - i onako je to marketinski zanemarljivo :mrgreen:
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#16 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 05 October 2010 - 12:52 PM

Pffff, ti postade Paulo Koeljo ovog foruma: uvod, zaplet, blaga erotika... opasno! :mrgreen:
  • 0

#17 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 05 October 2010 - 02:37 PM

Bas lepo napisano. 'ocemo nastavak... :)

I obavezno neku neobicnu voznju koju si zaboravio. :)
  • 0
.

#18 Andrey

Andrey
  • Members
  • PipPipPip
  • 92 posts

Postavljeno 22 February 2011 - 07:59 PM

A i sledeci put aparat ponesi
da sve to lepo uslikas. :D :D
  • 0

#19 digvoo

digvoo
  • Members
  • Pip
  • 15 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 June 2011 - 03:12 PM

=D> za pricu!
  • 0
Death By Tray It Shall Be!

Postavljena slika

#20 RRD

RRD
  • Members
  • PipPipPip
  • 124 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 November 2012 - 04:13 PM

Odlicno napisano n2:smiley-score010
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika