Jump to content


Fotografije

Puk'o lanac


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
19 odgovora na ovu temu

#1 Zorex

Zorex
  • Members
  • PipPipPip
  • 90 posts

Postavljeno 27 September 2010 - 02:43 PM

Danas mi je pukao lanac, pa dok ne zamenim kasetu , pogon i lanac, hteo bih ovaj da osposobim da radi.Da li je dovoljno da samo skratim lanac za slomljenu kariku sa onim alatom za izbacivanjem pina?
U pitanju je shimano lanac devetofaz.
Hvala unapred
Pozdrav
  • 0

#2 nebojsa94

nebojsa94
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Postavljeno 27 September 2010 - 02:50 PM

kupi power lin (spojnicu) kosta negde oko 80 din :wink:
  • 0

#3 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 27 September 2010 - 02:54 PM

62 din u Capriolu pod uslovom da ih ima. :) A mozes ga i prespojiti alatom, nije problem.
  • 0

#4 Zorex

Zorex
  • Members
  • PipPipPip
  • 90 posts

Postavljeno 29 September 2010 - 01:03 PM

Jel može Sramova spojnica na shimano lanac?
  • 0

#5 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 29 September 2010 - 01:16 PM

Jel može Sramova spojnica na shimano lanac?


moze, samo mora da bude za 9faz. ja imam sram poverlink na shimano hg 73
  • 0
Posted Image

#6 Zorex

Zorex
  • Members
  • PipPipPip
  • 90 posts

Postavljeno 01 October 2010 - 06:47 AM

Ajd kaf smo već ovde, mislim da ide ali da ipak proverim, kaseta i lanac Sram, a pogon i menjač Shimano?
  • 0

#7 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 01 October 2010 - 07:31 AM

moze bez problema.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#8 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 05 October 2010 - 10:44 AM

Da li neko od kolega forumaša ima iskustva sa KMC-ovim brzim linkovima. Kako su se pokazale ako ih je neko koristio ili poznaje nekoga ko ih je koristio ili poznaje nekoga ko zna nekoga ko poznaje nekoga ......... :D :D :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Jer trenutno imam mogućnost samo nju da kupim, a vidim da je poprilično skuplja od SRAM-ove iz CAPRIOLO-vog cenovnika. KMC inače pravi spojnice za sve vrste lanaca, od 7-10 faza. Dobijaju se u pakovanju dve spojnice.
http://www.cikloberz...hp?img=6860&t=n
  • 0
easy life, easy ride

#9 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 05 October 2010 - 10:58 AM

Kada sam pre 2 godine kupio DeoreLX lanac, uzeo takve 2 spojnice u pakovanju (ne znam da li su bas KMC bile, al videces da ih ima u planetu). Bile oko 250 din. Dakle, to je bio pain in the ass demontazu!
E, sledeci put uzmem lepo SRAM-ov lanac s njihovom spojnicom i to funkcionise perfektno.

Evo teme, gde se nasiroko diskutovalo o kompatibilnosti lanaca, spojnica, itd. :D
  • 0

#10 Zorex

Zorex
  • Members
  • PipPipPip
  • 90 posts

Postavljeno 05 October 2010 - 01:55 PM

KMC spojnica u Planetu je preko 500 din, i to jedan par, u pakovanju ima dva para ali ti oni za 500 i nešto dinara lepo odrežu jedan par tako da ne moraš da kupuješ celo pakovanje :lol:
Ja sam svoj problem rešio sa SRAM spojnicom takođe kod dobrih ljudi koji su mi prodali za 112 dinara :lol:
  • 0

#11 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 05 October 2010 - 06:35 PM

Kao sto je vec kolega rekao, KMC se jaaaaaaaaako tesko skida, a posto im je to glavna karakteristika, znaci SRAM zakon! Ne mogu se porediti !
  • 0

#12 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 05 October 2010 - 08:15 PM

Do nabavke SRAM spojnice došla legla je ova na lanac, a u svakom slučaju ću vas poslušati i doći do SRAM spojnice. Trenutno u gradu, odakle sam ja, nema CAPRIOLO prodavnicu gde prodaje svoju robu. U radnji gde radim držim njihovu robu ali gazda neće skoro poručivati od njih. Planet mi je danas poslao robu i ja sam je dobio po nabavnoj ceni pa mi se uklopilo po nabavnoj ceni, kao SRAM po redovnoj ceni. KMC, dok ne dođem do SRAM
:D :D :D
  • 0
easy life, easy ride

#13 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 October 2010 - 10:56 AM

Ja koristim KMC koja je došla uz Z72 lanac na Shimano lancu (UG51) jer power link ne može da se na istom zatvori. Pisao sam u onoj temi, a mislim da ima još takvih iskustava tako da ko ima Shimano lanac možda mu je KMC jedini izbor ukoliko neće da turpija lanac :).
Potvrđujem da se spojnica vrlo teško skida, ali dok je nova. Sada je to druga priča, skidam je samo rukama, bez klešta. I dalje treba malo jače da se gurne, ali meni je to sad i bolje, da kad skidam/montiram čujem klik nego onaj powerlink koji upadne sam od sebe, maltene od gravitacije :mrgreen: a skinem ga trljanjem dva prsta. To je nekako više psihološki, jer znam da je jako mala šansa da se otkači u vožnji, ali više volim da čujem kilik i da čvrsto stoji te da ga obično trenje ne može otkačiti.
  • 0

#14 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 06 October 2010 - 09:42 PM

mislim da ima još takvih iskustava tako da ko ima Shimano lanac možda mu je KMC jedini izbor ukoliko neće da turpija lanac .

Pa to nema logike, jer ako ima nas "par" koji to imamo bez problema, znaci da je do vas :D ocigledno ste imali ne kompatibilne sirine "lanac-spojnica"
Ali je tacno da se skida sram pre-lako, ali u dve godine koristenja u ekstremnim uslovima, ni jednom se nije otkopcao, niti znam za takav slucaj
  • 0

#15 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 07 October 2010 - 07:18 AM

Stavljena spojnica lanca koja u Planet Bike-u se vodi pod šifrom LAN-022 i koja je jedino odgovarajuća sa 9-faznim lancima (SHIMANO, SRAM). Za sada sam zadovoljan. Mene je samo bunilo jer iz razloga neznanja sam bio u zabludi da ta spojnica treba da ima onaj "klik"kada se zabravi kao što ima spojnica iste firme (KMC) namenjena za 8-fazne lance. Ali nema. kod skidanja mi najveći problem pravi što nemam još jednu ruku pa da spojnicu otkačim za 2 sekunde, ali moram da se pomučim sa ove dve ruke koje imam i skinem spojnicu za 8 sekundi. Znači po mojoj slobodnoj proceni 4 puta je brže skinuti SRAM spojnicu nego KMC. Kome znači ova razlika onda nikako da ne kupuje KMC spojnicu. Ili da malo navežba i da KMC spojnicu brže skida
:D :D :D :D :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

O trajnosti i izdržljivosti ove spojnice sam dobio dobre kritike od jednog uvaženog člana ove naše "male" družine
  • 0
easy life, easy ride

#16 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 07 October 2010 - 07:26 AM

Ja koristim KMC koja je došla uz Z72 lanac na Shimano lancu (UG51) jer power link ne može da se na istom zatvori.

Lanac koji si naveo je namenjen za 8-faze i taj lanac je širi od lanca koji je namenjen za 9-faze. samim tim je i spojnica šira i može da pravi problem kada se koristi na 9-fazu
Još jedna je razlika, kao što sam naveo u predhodnom postu, ta spojnica koja dolazi uz lanac KMC Z-72 ima onaj "klik" i teško se skida bez alata, bar dok je nova.
  • 0
easy life, easy ride

#17 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 October 2010 - 09:06 AM

KMC proizvodi 3 varijante karika za spajanje lanaca:

missing link - koja je izgledom i funkcijom kao i power link;
Posted Image

Snap-on varijanta:
Posted Image

Spring clip opcija
Posted Image

Meni lično najbolje pašu varijante tipa missing i power link. Ni jednom do sada nisam imao niti raskopčavanje lanca u vožnji, niti pucanje tih karika.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#18 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 07 October 2010 - 12:06 PM

Meni lično najbolje pašu varijante tipa missing i power link. Ni jednom do sada nisam imao niti raskopčavanje lanca u vožnji, niti pucanje tih karika.

n2:thumbsup n2:thumbsup n2:thumbsup n2:thumbsup n2:thumbsup n2:thumbsup
  • 0
easy life, easy ride

#19 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 16 February 2011 - 09:52 PM

http://www.sram.com/...e/PowerLock.pdf
  • 0

#20 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 17 February 2011 - 11:37 AM

Još samo da nađemo našeg SRAM dil(b)era!
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika