Jump to content


Fotografije

disc wheel bicycle u Srbiji


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
48 odgovora na ovu temu

#21 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 28 September 2010 - 10:19 PM

Znam ja, Nidžo, da svako može da kupuje šta mu je volja, ako ima dovoljno para
i ne zna šta bi sa njima. Ali, radi se o nečem drugom. Mislim da ti grešiš, a ne ja.
Da se dotična gospođa(đica), protiv koje zaista nemam ništa, predstavila kao što
rade većina likova koji se javljaju u vezi traženja saveta ili pomoći, sa nekim zais-
ta konkretnim i smislenim pitanjem u vezi ovog, zaista specifičnog i ekskluzivnog,
dela opreme, ne bi bilo nikakvih problema, čak bi sa zadovoljstvom davali neke pre-
poruke, kao da se doskoro i prodavao jedan Campagnolo GHIBLI na berzi, da je Pla-
net imao PRO disk točkove u ponudi, da, kao što si naveo, Ciklomanija prodaje
TRIGON točkove, itd. Ali, kupovina takvog točka da bude komad nameštaja ili da se
njime ide na pijacu, stvarno je jadno, ne za onog ko ima te ideje (i pare), već za onog
ko u takvoj priči uopšte uzima učešće. I lično se osećam prilično glupavo što uopšte ovo
pišem.
Pitaj Marka koliko mu para treba samo da bi kupio ono osnovno, a neophodno da se kako-
tako normalno takmiči u Prvenstvu Srbije.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#22 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 28 September 2010 - 10:24 PM

Znam ja, Nidžo, da svako može da kupuje šta mu je volja, ako ima dovoljno para
i ne zna šta bi sa njima. Ali, radi se o nečem drugom. Mislim da ti grešiš, a ne ja.
Da se dotična gospođa(đica), protiv koje zaista nemam ništa, predstavila kao što
rade većina likova koji se javljaju u vezi traženja saveta ili pomoći, sa nekim zais-
ta konkretnim i smislenim pitanjem u vezi ovog, zaista specifičnog i ekskluzivnog,
dela opreme, ne bi bilo nikakvih problema, čak bi sa zadovoljstvom davali neke pre-
poruke, kao da se doskoro i prodavao jedan Campagnolo GHIBLI na berzi, da je Pla-
net imao PRO disk točkove u ponudi, da, kao što si naveo, Ciklomanija prodaje
TRIGON točkove, itd. Ali, kupovina takvog točka da bude komad nameštaja ili da se
njime ide na pijacu, stvarno je jadno, ne za onog ko ima te ideje (i pare), već za onog
ko u takvoj priči uopšte uzima učešće. I lično se osećam prilično glupavo što uopšte ovo
pišem.
Pitaj Marka koliko mu para treba samo da bi kupio ono osnovno, a neophodno da se kako-
tako normalno takmiči u Prvenstvu Srbije.

Gospodine karpkg nisam u svetu drumasa,ali u podpunosti delim vase misljenje,jel takva je situacija i u svetu MTB-a u srbiji.Mnogi trose pare na skupe delove samo da bi selo pricalo,a skoro i da ne voze biciklu.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#23 dast2001

dast2001
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 449 posts
  • Locationzemun

Postavljeno 28 September 2010 - 10:40 PM

Uvek ista prica ha ha ha , a sta ce tebi ovo, a sta ce tebi ono, a sto ti imas para na bacanje a ja kojem stvarno trebaju nemam :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
..............

#24 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 28 September 2010 - 10:51 PM

Meni deluje ovo kao ''take money and run''.Neko zapocne temu i popali forumase da se potuku u raspravi a on pokupi pinkle i gas.Mislim da su prazne price cela ova tema.Kao sad meni treba tocak od 1000 eura a neznam gde ima da se kupi.Pa brate da mi treba tocak od 1000 eura iz BOCVANE bi narucio.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#25 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 980 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 September 2010 - 11:00 PM

Mnogi trose pare na skupe delove samo da bi selo pricalo,a skoro i da ne voze biciklu.
Apsolutno tacno ALI zasto vam to smeta? Znate li da podelite radost sa nekim,zasto zavist i ljubomora da nas okruzuju?
@Vorda ako si mislio na pojavu:"Nisi ti nikakav biciklista,kakvo ti je to g.... od bicikla,pogledaj moj karbon,xtr,dt,bla bla bla"...To su pacijenti kojih ima u svim sferama zivota i nisu vredni pomena na ovakvom forumu.

Pitaj Marka koliko mu para treba samo da bi kupio ono osnovno, a neophodno da se kako-
tako normalno takmiči u Prvenstvu Srbije.
Marku svaka cast ali zasto njega uvlaciti u ovo?
Koliko ljudi na svetu nema ni za obrok a ja sest puta danas jeo,da li to automatski znaci da sam los sto ja mogu(svojom zaslugom a bez ugrozavanja drugih) a neko drugi ne [ili da imam visak kilograma :wink: ]

Merak nema cenu...Zar nije bolje na pijacu i u namestaj nego kroz nos i u venu?
Biciklisti budimo ljudi,nemojmo da osudjujemo,pokusajmo da razumemo!
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#26 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 September 2010 - 11:17 PM

Ma bre ovo je javcni forum ljudi, i precvidjen je za diskusiju, analize razmisljanja.Sve dok nema ludiranja u garijevom stilu i slicno sve je OK.
  • 0
Postavljena slika

#27 StefanMD

StefanMD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 220 posts
  • LocationModricha, RS/BiH

Postavljeno 29 September 2010 - 06:56 AM

@Vorda ako si mislio na pojavu:"Nisi ti nikakav biciklista,kakvo ti je to g.... od bicikla,pogledaj moj karbon,xtr,dt,bla bla bla"...To su pacijenti kojih ima u svim sferama zivota i nisu vredni pomena na ovakvom forumu.


Mislim da je mislio na to gore citirano, a sto je najsmjesnije vecina tih "biciklista" svoja bicikla uopste i ne voze...

Poznajem nekoliko ljudi koji su sklopili masine od bajkova (oprema XT pa na bolje) a bukvalno ih ne koriste, da ne kazem nikako...
Komentar jednog poznanika (sklopio sebi XC bajk od nekih 9kg+-): "Eto, da vozim trke imao bih pravu masinu za to..." (a vozi se najvise po gradu, pitanje je koliko je puta otisao na neku XC stazu)

Ili nedavno jedan lik vidio kod prijatelja i mene da vozimo SPD, i hoce i on da uzme, a biciklo i ovako ne zna da vozi kako treba, provoze ga mozda tri do pet puta u toku godine, ali hoce covjek SPD... :lol:

Za mene je to zalosno/smijesno, ljudi valjda misle da je sve u biciklu, i da ako imas dobar bicikl dobro vozis, sta je znam... :?

Najjace mi je kada vidim lika, bajk sa XTR-om, FOX, karbon ram, sve "napucano", on u opremi og glave do pete, i VOZI KAO BAKICA, nemoze ni jedan krug trke da odveze kompletan! :lol:
  • 0

#28 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 29 September 2010 - 07:37 AM

:D :D :D
...ljudski ego je čudna stvar....
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#29 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 September 2010 - 08:52 AM

Covek ima pravo da raspolaze svojim novcem kako zeli.Ako neko misli da mu za voznju po Adi treba masina od nekoliko hiljada eura njeogovo je pravo da to misli i radi.Ono sto meni smeta u komunikaciji sa tim ljudima sto me ubedjuju u nesto sto je 1. neistinito u cistom tehnickom pogledu 2. pricaju o necemu sto ne razumeju, a to rade sa pozicije "autoriteta" koji baziraju na skupoj ulaznici. Manje vise svi znamo da je ferrari vr' b'ate auto ali nas to ne cini specijalistima za automobile. Obaska sto mi je zanimljivo da ljudi koji nemaju bukvalno 3 cuke o mehanici znaju da ocene njen kvalitet i rad, uvek se pitam na osnovu cega...
  • 0
Postavljena slika

#30 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 29 September 2010 - 10:38 AM

Evo, da skratimo priču:
ko oće rodilo mu voće,
ko neće ne mora,
za svakog po nešto,
još malo pa nestalo :mrgreen:
http://cikloberza.co...ow.php?id=24361
  • 0

profilepic.gif


#31 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 29 September 2010 - 12:43 PM

Sirius, delim tvoje zapažanje.
Mislim da je cela priča lansirana da bi Ciklomanijak promovisao svoju robu.
A i ja sam iskorisio priču da proguram svoje.
Poenta je da ne možeš da kupiš najbolje i najskuplje, pa da automatski postaneš
najbolji.
Kad ti gvozdeni ram jedno pedeset puta zarđa od prolivenog znoja, onda možemo da
razgovaramo.
Tih što misle da se parama može sve kupiti, mi je već... Pa, ne moramo da ih baš i ovde
imamo.
Neka ovo ostane jedan čist kutak u ovom surovom svetu.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#32 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 29 September 2010 - 02:02 PM

Nemoj misliti da guram bilo kog prodavca. Naveo sam Trigon jer imaju sliku na sajtu, za Planet u ovom trenutku ne znam sta uvoze, cuo sam da su nabavljali PRO tockove ali ne znam da li je to aktuelno.

Ali ne vidim zasto je neko ko kupi skupu opremu a ne bavi se sportom na vrhunskom nivou automatski i los covek. Mislim da su to uglavnom predrasude i stvar generalizacije. Sutra da dobijem na lotou kupio bih karbonski ram i Zipp 303 koje bih akao po nasim drumovima. Ne zato sto mi bas to treba da bih bio bolji biciklista vec zato sto zelim da probam i to cudo tehnologije i sto bih odredjeno vreme bio srecan kao malo dete. :D
  • 0

#33 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 29 September 2010 - 03:22 PM

Ma zezam se za reklamu, mada se baš to pojavilo među poslednjim oglasima.
Nemam predrasude ni prema kome, bez obzira na dubinu džepa, i stvarno ne
bih više o ovome. LJudi kojima sam sugerisao šta da kupe, nekima čak i direkt-
no asistirao, znaju o čemu govorim.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#34 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 29 September 2010 - 04:44 PM

http://www.cikloberz...news.php?id=466
Daj da zovemo bikegirl u pomoć, da uradi nešto za otadžbinu.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#35 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 29 September 2010 - 04:48 PM

n:sign0006
  • 0

#36 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 29 September 2010 - 04:51 PM

Stole, pa jel' se ti to ljutiš?
A zamisli Eska kako vozi komodu sa ZIPP točkovima.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#37 bikegirl

bikegirl
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 30 September 2010 - 05:20 PM

Ooooooo ljudi samo sam pitala da li neko zna gde ima da se nabavi. Ne morate odmah da me napadate!!!!

* karpkg
Ne zezam se na tu temu. To što tebi nisu poznati TT vozači na ovim prostorima ne znači da ih nema, i da ljudi nisu zainteresovani da se sa tim bave.
Uostalom, da li cu ja stvarno da ga vozim, ili da idem na pijacu sa njim je moja stvar i moje pravo, ja dajem pare za to! A to što si ti iskompleksiran i ljubomoran je tvoja stvar, leči svoje komplekse na drugoj mestu. Ja sam lepo pitala bez ikakvog foliranja i pre.......a!
Nije nikakva reklama ni za koju firmu.

Poenta je da ne možeš da kupiš najbolje i najskuplje, pa da automatski postaneš
najbolji.
Kad ti gvozdeni ram jedno pedeset puta zarđa od prolivenog znoja, onda možemo da
razgovaramo.


Ne poznaješ me, i otkud ti znaš koliko je meni puta ram zarđao od znoja?!
Mogu da se kladim da sam sa svojih 24god prešla više km na bike-u nego ti!!!!!!!!!!


* Za sve ostale koji su mi rekli da im javim cene iz Ciklona; nisam još stigla da odem u NS, ali čim odem javljam Vam. Pogledaću i u Planet Bike-u.
  • 0

#38 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 30 September 2010 - 07:22 PM

Okreni ih sve telefonom posto mislim da niko nema tockove tog tipa na lageru.
  • 0

#39 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 30 September 2010 - 08:48 PM

a meni nisi odgovorila imaš li dečka n2:hahaha
  • 0

profilepic.gif


#40 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 30 September 2010 - 08:54 PM

@ bikegirl
Devojčice, nemoj da se ljutiš, ako si pažljivo pročitala ono što sam napisao, videćeš
u čemu je stvar: u pristupu.
Obično se ljudi u ovoj rubrici jave tako što se predstave ko su, šta su i šta bi voleli da
budu ili da imaju ili da postignu. Ako to ima veze sa biciklizmom, onda potraže savet,
najčešće u vezi opreme ili treninga i tome slično. Onda se jave ljudi sa foruma koji o
tome nešto znaju i to iznesu.
Ako se, kao u tvom slučaju, javi neko na takav način, sa dva posta, znači nepoznat,
pritom tražeći nešto što je verovatno najegzotičniji deo (uz to i najskuplji) biciklisti-
čke opreme (vidi pri tom članak gde ni reprezentacija nije uspela da nabavi nešto tako
za svetsko prvenstvo), predstavljajući se ženskim nicknameom, pri čemu se zna da na prste
jedne ruke mogu da se nabroje žene koje se biciklizmom ozbiljno bave kod nas, izvini molim te,
onda to meni zaista liči na sve, samo ne na normalni upit. Bilo je na ovom forumu mnogo lažnih
i zlonamernih obraćanja, koja su očigledno imala za cilj da nekog omalovaže i isprovociraju.
Možda to nije bio tvoj cilj, ali meni je zaista tako zazvučalo. Blago rečeno, deluje uvredljivo
i za mnoge koji se biciklizmom ozbiljno bave, a muku muče da obezbede sredstva za to, o
mnogim klincima koji bi da odvoje i pet puta manju sumu za prvi bajk od cene tog točka koji
si ti spomenula, a ne mogu, ne bih ni da spominjem, previše je tužno. Ono znojenje u prevodu
znači: ako voziš >20.000 km godišnje, onda možemo da razgovaramo, štaviše, imaš pravo da
me do mile volje ispljuješ ovde, ne bih se bunio. Mada, s obzirom da sam tačno dvostruko
stariji od tebe, ne bi to bilo u redu.
Znači to bi ukratko bilo pojašnjenje mog istupa u ovoj rubrici, sa apsolutno poslednjom name-
rom da se meri dubina bilo čijeg džepa. Uostalom, moj sin takođe ima baš 24 godine, a kako
spada u onu kategoriju >30.000km/year, verovatno bi ste vi pre našli zajednički jezik.
Puno pozdrava, čilager
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika