Jump to content


Fotografije

Selle Italia - sta izabrati


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
15 odgovora na ovu temu

#1 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 22 September 2010 - 08:46 PM

Ajde jedno malo pitanje. Sta bi izabrali. Selle Italia SLR XP ili Selle Italia SLR XC. Oba sedista imaju Vanox sine, identicnu tezinu od 180gr i identicnu cenu od oko 80e. Ja sam ranije imao SLR XP i sam bio maksimalno zadovoljan sa njime, zato trazim opet da ga kupim. Ali sada je usao u kombinacii i SLR XC(najvise zbog rupe za prostatu). Mozda neko ima iskustva sa oba sedista, mozda i ne ali cenijo bi vase misljenje. Treba mi do sutra kad odem u shopping

SLR XP
Postavljena slika

SLR XC
Postavljena slika
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#2 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 September 2010 - 09:08 PM

Posto si ti covek u godinama, moras da mislis na prostatu.....ja vozam SLR XP i sasvim mi odgovara, ali dobra su i ta sa rupom. Sta god uzeo - neces se zeznuti.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#3 MarkoFQ

MarkoFQ
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 22 September 2010 - 10:06 PM

Ja sam svojevremeno probao SLR XC i nikako mi nije odgovaralo, dok SLR XP Carbonio ( trebalo bi da je isto kao obican XP, samo razlika u sinama) mi lezi kao zaliveno.
  • 0
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."

#4 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 September 2010 - 09:12 AM

ja sam vozio razna Selle Italia: SLR 135, 165, XP, XC, NT1, Flyte Gel, Flyte Ti, Filante, SLK, Trans-AM, XO, čak i Trans-Am LDY :mrgreen:
i razna Fizik: Aliante XM Carbon, Nissene Sport, Gobi XM, Tundra, pa čak i Vanessin Vitesse HP
i još mnoga druga: Token, Velo, Bontrager, Specialized....

i od svih tih su me oduševili Fizik Gobi XM i Specialized Toupe.

Gobi stvara osećaj kao da se HT ram pretvori u FS. Wing Flex i tail Flex se uvijaju upravo onoliko koliko je potrebno da bi vožnja i po najneudobnijem terenu bila udobna. Sedište sam vozio nešto malo jače od 2 godine i vozio bi ga i duže da mi se nije desilo šta se već desilo :|
Težina ~230g

Specialized Toupe je sedište koje sam najmanje vozio od svih sedišta (oko 1km) ali me je (bez)osećaj sedenja na njemu fascinirao. Prostata mi nije doticala sedište uopšte. Verujem da bi osećaj ostao isti i posle duže vožnje, a moguće je i da bi se malo nažuljale sedalne kosti na lakšim modelima.
Težina zavisi od modela: ~160g-300g

izbor između ta dva sedišta: nemam pojma. Koje mi pre padne šaka :mrgreen:
  • 0

#5 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 23 September 2010 - 08:50 PM

Pao je ipak SLR XC. Najvise zbog rupe na sredini za zastitu prostate. Fabricka tezina 180gr dok vagica pokazala 170gr. Nije lose.

Postavljena slika
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#6 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 29 September 2010 - 08:21 PM

http://www.cikloberz...ow.php?id=20916
http://www.cikloberz...ow.php?id=24375
http://www.cikloberz...ow.php?id=24380

Trenutno na oglasima ima 3 sedista koja mi deluju zanimljiva, mada, i ovo SLR izgleda super.

Da li moze neko da mi kaze da li su ova 3 sedista jeftinija samo zato sto su teza ili je razlika i u udobnosti.
  • 0
.

#7 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 September 2010 - 08:12 AM

Ono što mogu naglasiti da sedište, iako ima rupu na sredini, ne mora da znači da je udobno. Imam Token sedište sa tom rupom na drumašu i sedište je ekstremno neudobno, pogotovo za neku trku (posle trke ne mogu da koristim guzicu) ali mi nekim čudom ne smeta čak ni posle dugih treninga. Ali da je neudobno - otkida!

Sa druge strane Gobi XM mi je neprevaziđeno sedište iako nema nikakve rupe:
http://www.cikloberz...ow.php?id=24317
  • 0

#8 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 30 September 2010 - 05:23 PM

Hvala Gamzy. Razmislicu jos malo... Sediste mi je definitivno najslabija tacka na bajsu i najcesce mi je zuljanje razlog za stajanje ili prekid voznje. :(
  • 0
.

#9 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 September 2010 - 06:05 PM

Ne treba zaboraviti da i dobar i kvalitetan sorts takodje igra VEOMA veliku ulogu kada je pozadina u pitanju...
Na jednom bajku mi je Tioga spyder sediste,
Postavljena slika
za koje se ne moze reci da je extra udobno, ali uz dobar sorts - idealno!
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#10 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 01 October 2010 - 01:06 PM

Menjao sam i sorc i umesto Scott sada koristim Shimano. Ima veci i deblji ulozak i samim tim je udobniji.

Sta znaci to "flex" kod fizik sedista? Da li to znaci da je neki deo "savitljiv"?
  • 0
.

#11 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 01 October 2010 - 01:10 PM

Koji Shimanov sorc?

Da. Flex znaci da se sic kod sedalnih kostiju uvija malo, tako da upija neravnine. Dobra stvar, osetio pod turom. :wink:
  • 0

#12 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 01 October 2010 - 08:45 PM

OK, hvala Stole za objasnjenje...

Uzeo sam sorc bez tregera, ali ne znam kako da ti objasnim koji je. U plantetu, preko puta Arene, i kosta cini mi se, 3100din.

Poz...
  • 0
.

#13 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 October 2010 - 10:18 AM

Flex kod Fizik sedišta znači da se uvija (radi sa pokretima noge) određeni deo sedišta.
wing flex znači da se krilca sedišta uvijaju pokretima nogu, a i guzica ne vrišti kada se vozi po tvrdom i neravnom terenu jer se celo sedište uvija i glumi suspenziju.
tail flex znači da se po potrebi uvija i rep sedišta u poziciji u kojoj MTB vozači voze jako strme spusteve. ne znam da li je ikoga SLR udario u stomak, mene jeste (135 gramski) i nije ni malo prijatno...
nos, konkretno kod Fizik Gobi sedišta je malo "kockast" zbog uphill pozicije i to daje jednu kompletnu sliku kako treba jedno MTB sedište da izgleda, odnosno šta sve treba da pruža.
  • 0

#14 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 04 October 2010 - 05:39 PM

Znaci da uzmem wing tail flex gel flow?
:)

Hvala za pojasnjenja. A za road sediste? Koje su razlike. Vidim da se ova Selle Italija vecinom stavljaju na road bajkove. Da li to Gel Flow ima slicnu funkciju kao i ovo Flex? Taj gel pomera pa se prilagodjava pozadnini vozaca?

Kada bi savetovao sediste za road a da je udobno i omogucava duge voznje (tezina ne toliko bitna), sta bi izabrao, Fizik ili SI?
  • 0
.

#15 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 October 2010 - 08:46 AM

Ne znam šta da preporučim za road. Meni u tu svrhu odgovaraju jako tvrda sedišta i na drumašu trenutno vozim Token TK9571
  • 0

#16 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 05 October 2010 - 10:25 AM

Kada bi savetovao sediste za road a da je udobno i omogucava duge voznje (tezina ne toliko bitna), sta bi izabrao, Fizik ili SI?


Fizir Arione... keva nad kevama 8)
  • 0
Potpis




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika