Jump to content


Fotografije

Koji bužiri??


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
9 odgovora na ovu temu

#1 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 20 September 2010 - 09:06 AM

Trenutni noname bužiri su solidno zaribali pa gledam čime da ih zamenim. Do sada sam praktikovao da kupujem jeftine noname pa da ih menjam po potrebi (uglavnom na 6 meseci). Nekako mi je bilo neisplativo da kupujem skupe. Dakle radi se o bužirima i sajlama za menjače.

Sada bih hteo da probam nešto kvalitetno pa me interesuju vaša iskustva.

PB u Nišu naravno nema nikakve osim nekih XTR koji stoje ko zna od kad. Verovatno su ok ali da li vrede 2300 dinara? Oni bi se isplatili kada bih bio siguran da će izdržati celu sezonu.

Tu su JagWire (ali koji model?), Nokon, Gore...
  • 0

#2 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 September 2010 - 09:25 AM

PB u Nišu naravno nema nikakve osim nekih XTR koji stoje ko zna od kad. Verovatno su ok ali da li vrede 2300 dinara? Oni bi se isplatili kada bih bio siguran da će izdržati celu sezonu.

Vrede svaku paru :)
  • 0
Postavljena slika

#3 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 20 September 2010 - 09:45 AM

Ok. Pošto mi bužiri trebaju hitno ozbiljno razmatram te u PB. Ali nekako mi se (sa slika :oops: :roll: ) Gore ili Jagwire čine kvalitetnijim sa možda bolje odrađenim "zaptivanjem" a cene su tu negde. Ah slatke muke.
  • 0

#4 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 20 September 2010 - 09:57 AM

n:sign0006 Ako smem da se ubacim s jednim pitanjcem...Gde kupiti one crne, tanke i meke sajlice koje dolaze uz X9 siftere?
  • 0

#5 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 September 2010 - 10:48 AM

Ako smem da se ubacim s jednim pitanjcem...Gde kupiti one crne, tanke i meke sajlice koje dolaze uz X9 siftere?

kupi Shimano XTR.
Ne bi me čudilo da ih proizvodi ni TranzX, ali se razni proizvođači potpisuju na njih kao npr Jagewire, Shimano, Sram i ostali... a u stvari su to obične sajlice sa teflonskim premazom. Kada se ova sajla menja, menja se i bužir, pošto se teflon počne ljuštiti od frikcije i ostaje u crevu bužira. Ali dok je sve novo radi i bolje nego k'o podmazano :mrgreen:

Sa druge strane, ja sam izbegavao XTR bužire i to samo zato što su jako kruti, u smislu da se ne mogu sprovesti uvek tamo kuda želimo. Rade oni jako lepo, ali mi se izbor rutiranja jako sužavao sa njima. Takođe, one uzdužne žice umeju da probiju plastične kapice koje se dobijaju uz njih.
Moj izbor su bili Nokoni, koji mogu da se obnotaju i oko lule ako se izvede predugačka instalacija. Ja sam to kod mene (naravno) odradio sve u milimetar, da ne kažem u perlicu nokona :|
Moj drugi izbor bi bili Aligatori, ali su ružni ko noć i nisu toliko savitljivi kao Nokon. Ono što bih eventualno probao kod sebe su Gore bužiri, samo kada bi se opet pojavili na oglasima :wink:
  • 0

#6 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 20 September 2010 - 11:52 AM

Sad sam gledao Gore ride on sealed set je 40+ evra, što mi je mnogo.

Sada se dvoumim između http://www.cikloberz...ow.php?id=23562 i XTR-a (koji bi bio 700din jeftiniji).

Nokon bih morao da čekam, ako bih uopšte mogao negde da ga nabavim, tako da nemam šta osim Jagwire i XTR. Idem kasnije do PB da vidim ja to malo bolje pa ću tada da odlučim da li da zovem Marka iz Sombora ili ne.

Hvala pri3rak i gamzzy na sugestijama.
  • 0

#7 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 20 September 2010 - 05:34 PM

Kupio XTR bužire. Znači velika razlika se oseti nakon kratkog testiranja. Kako se sada lako šifta 8) Bio sam do nedavno zadovoljan i ovim starim, ali tek sada primećujem razliku. Razlike bi bilo i da sam stavio nove noname, ali ovo opravdava cenu definitivno.
  • 0

#8 pavle93

pavle93
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationNis

Postavljeno 20 September 2010 - 06:08 PM

Ja imam Jagwire buzire, model Jagwire Stainless 50, zadovoljan sam. A sa druge strane mnogo su lepi, imaju neku teksturu i dosta su cvrsti.
  • 0
2010: 4215 km
2011: 6021 km
Google Picasa album: http://picasaweb.goo...avle.specijalac
Putopisi sa mojih ciklotura: http://pavlerandjelovic.wordpress.com/

#9 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 20 September 2010 - 07:06 PM

Ja imam Jagwire buzire, model Jagwire Stainless 50, zadovoljan sam. A sa druge strane mnogo su lepi, imaju neku teksturu i dosta su cvrsti.


Valjda je bolje ako su meksi...a ne k'o drvo. #-o
  • 0

#10 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 September 2010 - 08:50 PM

Bitno je da šaltaju kako treba a ostalo je stvar ukusa.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika