Jump to content


Fotografije

pronadjen bicikl u novom sadu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
7 odgovora na ovu temu

#1 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 10 September 2010 - 10:36 PM

Iz opravdanih razloga napustih radno mesto (ne zameri mi, direktore!), da biciklom na brzaka svratim do obliznjeg mi doma da pokupim nešta, te čekajući zeleno svetlo na usputnom semaforu na usputnoj raskrsnici, krajickom oka svoga, videh nesto sto mi je privuklo paznju. Preko pesackog prelaza sa bočne strane, prema meni se priblizava muska osoba vozeci isti bicikl koji liči na moj bicikl koji mi je otuđen u oktobru 2008. godine. Bolji pogled mi je otkrio da NN lice zapravo i vozi moj bicikl koji mi je otuđen u oktobru 2008. godine.

Dobro pripremljen samoinicijativnim informativnim razgovorom obavljenim pocetkom ove sezone povodom informacije da je isti bicikli bio na doduvavanju guma u lokalnom servisu (nisu platili reklamu te ih i ne spominjem), kojom prilikom me je ljubazno osoblje MUPa u Novom Sadu (gde sam kradju uredno odmah prijavio još 2008. godina) uputilo da (parafraziram) KO GOD VIDI BICIKL ZA KOJI SE SUMNJA DA JE UKRADEN IMA PRAVO DA GA ZADRZI DO DOLASKA ORGANA MUP-a. I UTVRDJIVANJA CINJENICNOG STANJA, TE DA JE ZA TO JE NAJBOLJE POZVATI BROJ DEZURNE SLUZBE 92 KOJA DALJE PO SLUZBENOJ DUZNOSTI SALJE NAJBLIZU SLOBODNU PATROLU NA MESTO,BILO DA LI SE TO DESAVA U SERVISU ILI NA ULICI, ja pozvah doticnu musku osobu da je nešta priupitam. Izvini, mogu nesto da te pitam? Osoba se ljubazno zaustavi i rece Izvoli?! Istog trenutka, osokoljen ohrabrujucom informacijom dobijenom od organa MUPa, ja sklopih prste oko guvernala te ga priupitah: Da li znas da je ovo ukraden bicikl? Covek priznade da ne zna, te ustvrdi da ga je on platio 50 eur. Ja rekoh da je to sasvim moguce i da ne bih da ulazim u te detalje jer oni ne menjaju cinjenicu da je isti meni otudjen 2008. Posto se doticni tu, nešto, kao, ono, usprotivio ja sam predlozio da i on saceka sluzbenike SUP-a pa da se utvrdi o cemu je rec, jer cemo ovaj bicikl kojim se on dovezao do tog mesta i ja to svakako uciniti.

Na broju 92 se javila dezurna sluzba kojoj sam smirenim glasom (nije mi bilo lako) izrecitovao svoje licne podatke, lokaciju na kojoj se nalazimo, da je razlog zbog kojeg zovem to sto sam dobio takve instrukcije od njegove koleginice a da je povod zapravo to sto su i bicikl i osoba koja ga je koristila do pre koji trenutak tu, pored mene. Dezurni je dao instrukciju da tu sacekamo dolazak patrole.
Cekajuci patrolu doticni mladic je isprobao svoj arsenal verbalnih provokacija (sta se foliras, sta glumis, sta misli ko si ti, šta bre ti oćeš, kako ti dokazujes da je ukraden) pa je pokusao i da umanji stetu ponudom da smo mogli to i nekako drugacije da resimo. Predlog je bio da zajedno odemo do te osobe koja mu je prodala bicikl za 50 EUR pa da se svi lepo dogovorimo. Na kraju je počeo sa snishodljivim: a kakv je to ram, a koje pravio taj bajs, a gde si ga kupio, a koliko si ga platio i sl. nebuloze. Za divno čudo nije bilo pokušaja bilo kakvog fizičkog kontakta (nažalost). Ja sam se strogo držao uputa službenice MUPa koja je rekla da NE SMEM DA KORISTIM FIZIČKU SILU OSIM ZADRŽAVANJA OTUDJENOG PREDMETA, DA SE NIKAKO NE UPUŠTAM U FIZIČKI OBRAČUN SA ZADRŽANIM LICEM, ALI DA IMAM ZAKONSKO PRAVO NA SAMOODBRANU U SLUČAJU FIZIČKOG NASRTAJA ZADRŽANE OSOBE NA MOJU JEDINKU (ponovo parafrazirano).

Kada je nakon nekih 15tak minuta patrola stigla, uzela je i proverila nase podatke. Doticni nije imao LK pa je proverom radio vezom odmah ustanovljeno da je zadrzano NN lice zapravo DEJANOVSKI ALEKSANDAR iz Sremske Kamenice koji vec poseduje neki dosije, da je dao laznu adresu prebivalista u jednom, mozda i najudaljenijem delu grada, totalno zaboravivsi da je nedugo pre toga dao izjavu da je krenuo od obliznje kuce (masuci rukom u nekom neodredjen ,njenom pravcu iza ledja) tu do nekog najblizeg servisa (ponovo masuci rukom ali u nekom sasvim trecem pravcu, tamo levo) da se nasteluju kocnice?! Zalio se zasto oni njega sad ispituju o adresi kad njegovo prebivaliste nema nikave veze sa cinjenicom da sam ja njega zaustavio i lazno optuzio da vozi ukraden bicikl. Nakon toga je izjavio da je bicikl dobio na poklon i jos kojesta u suprotnosti sa svime sto je do tada izjrekao. Sluzbenici MUPa su doticnu osobu sluzbenim vozilom MUPa odvezli do stanice MUP a mene zamolili da se, ako mogu, sa dva bicikla odvezem do iste, sto mi naravno nije tesko palo.

Nakon nekog vremena cekanja u stanici, kratkog razgovora sa operativcima koji su preuzeli slucaj od patrole i pronasli moju, arhiviranu, zaturenu, pronadjenu pa ponovo arhiviranu, prijavu, mog potpisivanja neke vrste potvrde (u kojoj verovatno pise da je sve njihova zasluga), BICIKL MI JE VRACEN u nadjenom stanju.

Mogu reci da sam zadovoljan. Voleo bih da isto to cesce cujem od ostale sabrace na 2 tocka koji su ostale bez svojih 2tockasa. Svima zelim puno srece, jer zapravo, to je ono sto sam ja imao.
Ovaj put!
  • 0

#2 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 10 September 2010 - 10:46 PM

bravo, svaka cast na smirenosti i istrajnosti. =D>
  • 0

#3 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 10 September 2010 - 10:53 PM

Svaka čast, nemam druge reči za tebe. Postupio si baš kako je trebalo, a druga strana je reagovala kako je i očekivano.

Znam kako ti je bilo jer sam i ja slično prošao sa ukradenom biciklom, s tim što sam ja našao biciklu zaključanu, a vlasnika nigde, pa sam ga čekao. Kad se pojavio slična situacija: "Ukraden?! Nemoguće, pa meni je sin biciklu kupio... bla bla bla", tako da odlično znam u kakvoj si situaciji bio :).

Verujem da je i tebi bilo drago što si dobio nazad svoju staru biciklu. Meni je toliko drago bilo da sam narednih dana samo nju vozio, iako sam u međuvremenu kupio neuporedivo bolju :mrgreen:.
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#4 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 11 September 2010 - 12:36 AM

svaka vam cast na strpljenju =D>
ne znam da li bi ja izdrzao da ga ne strosim od udaranje [-o<
znam da sam posle kradje jedno mesec dana bio tako nasilnicki raspolozen prema onima koji su vozili slicne bicikle, da ne znam sta bih radio da sam je tad video. u svakom slucaju nadam se da cu ih naci, jednom, mozda... :|
  • 0
Posted Image

#5 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 11 September 2010 - 08:43 AM

...nevjerovatno...
Igore, svaka ti čast... A svaka čast i policiji...
=D> =D> =D>
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#6 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 11 September 2010 - 09:19 AM

TOOOOOOO Debeli! Čitam post u Budimpešti i mnogo mi je drago da si našao bike!
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#7 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 September 2010 - 10:45 AM

Odlicno si to odradio! Nadam se da ce se i Gamzijev a i bajkovi ostalh naci...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#8 lesa

lesa
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 September 2010 - 06:46 PM

bravo,bravo! =D>
  • 0
saleobradinovic




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika