Jump to content


Fotografije

Pitanje oko rotora


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
14 odgovora na ovu temu

#1 mdm

mdm
  • Members
  • Pip
  • 14 posts
  • LocationBG

Postavljeno 02 September 2010 - 05:53 PM

Ovo sam vec pitao juce i dobio jedan potvrdan odgovor, ali je tema obrisana umesto premestena pa opet pisem, ali nadam se ovaj put u tacnoj rubrici.

Elem da skratim imam deore m-555 caliper i rotore 160 (rt-61)/203 (neki hayes) koji su dosli uz bajs. Ali sam i sam primetio da je overkill, pa sam uzeo XT (rt-75) rotore 160/180 (isli u paru) a da nisam proverio cinjenicu da XT rotor ima uzu kocionu povrsinu nego sto treba za deore. :oops:
Pa se pitam da li da se patim da stavljam i da na kraju otkrijem da nece raditi posto ce sigurno pad malo udarati o nozice (spider spokes) rotora za par milimetara.
A sad koliko i dali ce to smetati pri kocenju ja ne znam ali mozda vi znate... :)

Hvala
  • 0
LIBERATE TUTE ME EX INFERIS

#2 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 02 September 2010 - 06:31 PM

Nece smetati,bitno je da su adapteri kocnica za odgovarajuci rotor.A sta vi tek bilo da imas ovaj rotor

Attached Thumbnails

  • D_115 ALIWC7.jpg

  • 0
puno znoja,malo krvi

#3 mdm

mdm
  • Members
  • Pip
  • 14 posts
  • LocationBG

Postavljeno 02 September 2010 - 06:42 PM

Gator, umalo ga nisam uzeo a ne znam ni njegovu kocionu povrsinu!! :D
Ali pretpostavljam da posto XT rotom ima 9 nozica da ce ipak uspeti trositi padove, a nadam se bez prevelikih vibracija dok udaraju o nozice...
Dok ne probam..... :lol:
IS adapter za 180 tek treba da nadjem, valjda ima u planetbike.
  • 0
LIBERATE TUTE ME EX INFERIS

#4 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 02 September 2010 - 06:46 PM

Pa klipovi bi trebali jednako da guraju plocice teko da neces imati problema.Bitno je samo da nastelujes celjust da plocice bude paralelne sa discom.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#5 mdm

mdm
  • Members
  • Pip
  • 14 posts
  • LocationBG

Postavljeno 02 September 2010 - 07:04 PM

Ok, posto me bilo zabrinulo ovo sto sam iskopao sa neta tj. sa MTBR sajta:

"unfortunately the rotor track on the XT's is so much less deep (10mm rather than 16mm) that you can't interchange them or the brake is super catchy as the pad hits each of the "spokes" as it goes around by a full 6mm, which is enough you can really feel it"

i

"Second, the braking surface of the XT rotor is narrower than the brake pads of the deore caliper. This means the pads will contact with the spokes of the rotor. This can be fine, but for some people you get a severe juddering effect as the pads start to wear down. I get round this by grinding a small amount of the pad away with an angle grinder, so that the pad only runs on the braking area, not the spokes. This does need to be done very carefully though."
;
"hmm, i've heard it can be very risky running that rotor brake combo and it's not advised. If youv'e tried it then fine, but its not something i would consider doing. I was advised this when i asked about running an RT75 with my M556 rear caliper. The RT75 has a smaller contact braking area than the RT61 and the pads would catch on the spokes of the rotor. The RT61 rotors are similar in braking area size to Hayes and Magura discs, so they could be another option."
  • 0
LIBERATE TUTE ME EX INFERIS

#6 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 02 September 2010 - 07:10 PM

Pa druze ako ta to brine stavi napred adapter za 185mm rotore pa ces lakse spavati,ali pakna moze da udara u rotor samo ako nisu obe pakne savrseno i jednako odmaknute od rotora.Ako je rotor nov onda je kociona povrsina iste debljine kao i ti nosaci ili kako god, koji nose kocionu povrsinu.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#7 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 September 2010 - 07:22 PM

Kod mene je kombinatorika raznorodna, recimo Avid juicy 7 vozim sa XT rotorima i bas ih frekventno ganjam bez ikakvih posledica. Aligatore Tnitrid vozim sa bengal helix SL kocnicama, Hayes stroker sa bengalovim rotorima...dakle funkcionisace to - tu ne moras da se mnogo zabrinjavas.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#8 mdm

mdm
  • Members
  • Pip
  • 14 posts
  • LocationBG

Postavljeno 02 September 2010 - 07:32 PM

Rotori su kao novi, tako da je debljina nozica gotovo ista kao i povrsine. Onda ima da idem po adapter, nasrafim i vozaj!!

A inace trenutno imam rock shox j1 uz bajk dok ne pazarim nesto bolje, a i tada sa mojim asfaltom i laksim off-road i 80kg mi verovatno ne treba. A jos jedan razlog menjanja je zbog novih continental guma sa malo ozbiljnijim kramponima i stoga povecanoj vibraciji od istih, i cim predjem nekih 15km/h hayes-ov 203mm bakzuz pocinje da zvoni jace od zvonceta!!! :roll:
  • 0
LIBERATE TUTE ME EX INFERIS

#9 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 02 September 2010 - 07:34 PM

Vozio si 203 na Judy1? Preispitaj ti i viljusku, dobro se nije raspala do sada. #-o
  • 0

#10 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 02 September 2010 - 07:35 PM

Pa dobro nisi stavi noz od cirkulara na tu vilu.Na nju nesme nista vise od 160mm.Tebi kamda i vila vibrira.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#11 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 02 September 2010 - 07:35 PM

Eto i stole ti rece
  • 0
puno znoja,malo krvi

#12 mdm

mdm
  • Members
  • Pip
  • 14 posts
  • LocationBG

Postavljeno 02 September 2010 - 07:41 PM

Znam da ne sme, ali tako doslo uz bajk, a nemam odmah finansija da izmenjam sve sitnice ili bi u suprotnom kupio nov :)
A lufta malo vec ima, kad stisnem prednju kocnicu i cimam napred-nazad osetim da malo klacka. No mislim da mi se ne isplati servisirati tu viljusku, nego kad se skupi uzeti neku rebu, neki fox ili sl... Ostatak opreme je za sada vise nego ok, deore, LX i alivio nable.
  • 0
LIBERATE TUTE ME EX INFERIS

#13 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 02 September 2010 - 07:44 PM

BAS CUDNO DA IMA LUFTA,DOBRO SE NIJE ISKRIVILA.Ja neznam dali je za rekreaciju i treba vise od 160.Osim da smekerski izgleda,nevidim drugi razlog.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#14 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 02 September 2010 - 07:48 PM

Vidjao sam takve montaze na xc bajku i deluju mi ruzno. :?
  • 0

#15 mdm

mdm
  • Members
  • Pip
  • 14 posts
  • LocationBG

Postavljeno 02 September 2010 - 07:49 PM

Pa recimo da ponekad volim duze brze spusteve (uglavnom asfalt ili dosta ravan teren, nije DH) a kilaza mi varira 80-85kg pa se ipak bojim iste egzibicije sa 160/160 :roll:
A da 203 deluje i preterano i ruzno to stoji! :wink:
Inace nije me briga deluje li smekerski ili ne, vec samo da radi kako treba.
  • 0
LIBERATE TUTE ME EX INFERIS




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika