Jump to content


Fotografije

BG-Aranđelovac-Topla-BG


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
42 odgovora na ovu temu

#41 dzarko

dzarko
  • Members
  • 2 posts
  • LocationMladenovac

Postavljeno 30 August 2010 - 08:43 AM

Pozdrav svim učesnicima šumadijaske ture, onim koji su bili brzi pa se brzo vratili te mi nisu dali priliku da ih bolje upoznam a naročito onim koji su ostali do kraja i pruzili mi priliku da spoznam o kakvim se dobrim momcima radi..Bilo mi je veliko zadovoljstvo da sa Vama provedem subotnje popodne i već se radujem sledećem druzenju..Srdacan pozdrav..
  • 0

#42 banjica

banjica
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 01 September 2010 - 05:51 PM

Ovo mi je bila prva voznja u "drustvu". Nadao sam se da je malo drugacije, ali ni ovo nije strasno. Postoje voznje koje se zovu - Takmicenje ili trka. Zao mi je sto nisam imao vremena da malo bolje upoznam ekipu. Vidim da postoje clanovi koji su iz nekog razloga mnogo ostri u svojim kratkim odgovorima - komentarima. Pokusajmo biti malo tolerantniji. Pozdrav svima.
  • 0

#43 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 01 September 2010 - 06:48 PM

Ture od 150, 200 kilometara se nikako ne smeju olako shvatiti. Na prvom mestu treba biti fizicki spreman i biti siguran u svoje sposobnosti shodno predlozenim satnicama i brzinama. Takodje na ovako dugim turama tesko je odrzati vecu grupu kompaktnom, pogotovo ako je fizicka sprema ucesnika sarolika, te se razdvajanja grupe na brze i manje brze mogu ocekivati. Uostalom kao sto pedja rece svi poznaju svoje mogucnosti i niko nikoga ne tera da prati tempo koji ne moze da prati ili koji je prespor. Stvar je dogovora.

Videli ste da smo se i na voznji ka Avali, a koja je odmah tu nadomak grada, u par navrata razdvojili.


Predlazem da se za ovako duge ture obavezno navede preciznija ocekivana brzina kretanja. 25-35km/h u ovom slucaju je poprilicno jaka voznja jer svi znamo kakav je teren u tom pravcu.

Takodje ukoliko je pocetna grupa veca bitno je na samom startu formirati sporiju i brzu grupu i imati neki kontakt telefon izmedju te dve grupe. Ukoliko prva stigne mnogo ranije da ne ceka drugu ako su odustali, da se ne hlade ako druga grupa ide lakse jer je isplanirala povratak vozom ukoliko ne stignu u planiranom roku i sl.

Vreme ce biti sve hladnije i bitno je sto manje stajati i hladiti se.

n2:Cm-smiley
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika