Jump to content


Fotografije

Biciklizam i hemoroidi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
22 odgovora na ovu temu

#1 aiwa

aiwa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 August 2010 - 09:59 PM

Kakva su iskustva?
Da li je neko dobio hemoroide od voznje? Da li je neko izlecio hemoroide voznjom? Da li treba voziti ako imate hemoroide?
  • 0

Shimano Line-up chart 2020

 

http://productinfo.s...no.com/#/lc/1.4


#2 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 August 2010 - 10:00 PM

Da li je neko izlecio hemoroide voznjom?


n:happy0045 n:krstixf7 n:happy0192 n2:hahaha
  • 0
Postavljena slika

#3 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 24 August 2010 - 11:17 PM

hmm pretpostavka bi bila da duga voznja vise skodi nego sto pomaze.
  • 0

#4 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 25 August 2010 - 12:06 AM

Kakva su iskustva?
Da li je neko dobio hemoroide od voznje? Da li je neko izlecio hemoroide voznjom? Da li treba voziti ako imate hemoroide?

Što pitaš? Da nemaš možda hemoroide?
Što kaže @ciklo, odgovor na drugo pitanje gotovo 100% negativan.
1. vrlo je moguće dobiti ih ukoliko se ne nosi odgovarajuća oprema
3. sigurno da ne treba voziti mnogo.
  • 0

#5 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 25 August 2010 - 01:41 PM

Hemoroidi su pomalo genetska stvar. Neko sedi celog svog zivota i nikad ih nedobije, a neko ko nije naviknut na dugotrajna sedenja, dobije ih nakon mesec dva posto promeni posao ili zivotne navike... Licno ih nisam imao, ali nekoliko mojih prijatelja i poznanika je imalo problema, a neki od njih voze bicikl pa prenosim ono sto sam cuo od njih. Uticaj ima ishrana, dugotrajno sedenje, fizicka neaktivnost (ali ne neaktivnost tipa -neidem u teretanu jer tertana i podizanje tereta pospesuju vec zacete hemoroide, nego aktivnost tipa setnja, lagano trcanje, plivanje i slicno). Mislio dam da ih lakse fasuju ljudi sa prekomernom tezinom, ali sam uvideo da to nije presudno..... Posto su prosirene vene u anusu, potrebno je promeniti nacin zivota. Reorganizovati ishranu, maksimalno smanjiti sedenje, tacnije izbeci ga po svaku cenu! Netreba se naprezati-pomenuh treninge u teretani, i slicno tome. U ishranu bi trebalo ubaciti dosta sirovog povrca i malo smanjiti meso, jer meso se dugo vari i malo teze izbacuje iz probavnog trakta. A negde i procitah da mleko i mlecni proizvodi imaju dosta udela u nastanku prosirenih vena inace... pa ko voli mleko neka se obuzda :D
Jedan dogadjaj- drugar i ja smo radili neki uspon, vozili smo mtb-ove. On je tada imao solidan visak kilograma. Malo smo se namucili na tom usponu, ali smo odlucili da bi bas zbog toga trebali da ga uradimo jos jednom da utvrdimo gradivo. Sve je proteklo u redu, nakon cega smo se jos malo provozali i svako otisao svojoj kuci. Sutradan kada smo se culi da sumiramo utiske sa voznje, ja sam konstatovao da imam blagu upalu butina dok je njmu glavni problem bio upravo pojavljivanje hemoroida. Moja pretpostavka je da je tome doprinelo to sto je tezak, pa nije isto kada neko sa svojih 75kg sedi na biciklistickom sedistu (stolici, fotelji, auto sedistu...) i neko sa 105kg! Drugo, taj uspon je trajao i tarajo, a mi smo ga izvezli dva puta zaredom. Trece, on je zbog slabije fizicke pripremljenosti sve izvezao iz sedista, ni jednom nije ustao da vozi sa pedala......
da, zaboravih da kazem da je bitno ne spavati na ledjima kada neko ima hemoroide. Sve sto dovodi do pritiska na taj deo tela treba izbegavati. Zato je lagano trcanje i setnja mnogo delotvornija na suzbijanje takvih problema od voznje bicikla. Bicikl bi bio dobra ali da se ne voze teske deonice, da se ne rade intervali i da se dosta vozi van sedista.
Sve ovo je moj zakljucak na konto onoga sto sam shvatio iz problema ljudi sa kojima se druzim. Mozda bi najbolje bilo potraziti savet strucnog lica-doktora.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#6 aiwa

aiwa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 August 2010 - 08:04 PM

Što pitaš? Da nemaš možda hemoroide?


Nebitno je da li ja imam ili neko drugi, tema je suvise ozbiljna da bi se pretvorila u sprdacinu. Jos uvek nije obradjena na ovom forumu, a na osnovu citanja na nekim medicinkim forumima, jedan od nacina dobijanja je pored neizostavnog dugog sedenja i voznja bicikla. Samim tim smatram da treba da je obradimo na nas "biciklisticki" nacin, kako je spreciti. Jer, ovaj sport je i suvise lep i treba ga odrzavati u granicama zdravlja, jer, makar ja (licno misljenje) i vozim bajs radi zdravlja i opste kondicije.

hvala zeggerru na nekim pojasnjenjima, definitivno treba i rec lekara hirurga u vezi teme.
  • 0

Shimano Line-up chart 2020

 

http://productinfo.s...no.com/#/lc/1.4


#7 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 25 August 2010 - 10:00 PM

Moj ex kolega je imao velikih problema zbog hemoroida, ne znam zašto su se njemu pojavili, na poslu na kom smo radili bilo je situacija kad se podizao i veći teret ali to nije bila tako česta pojava a on je sitnije građe pa možda je i to uticalo uglavnom on uopšte nije vozio bajs niti ga vozi.
Njemu su lekari rekli da mora da promeni ishranu pošto je došlo do toga da je morao na operaciju, jakooooo nezgodna stvar.
Od njega sam i saznao da tih proširenih vena na tom mestu ima odprilike, ako se dobro sećam, 5 tako da... ono, i najveći baksuz može pet puta da doživi ovakvu operaciju i to je to, rešio se problema :mrgreen:
P.S. Njemu su lekari rekli ovako: nema nekih posebnih uslova koji dovode do pojave hemoroida, neko ih nikad neće imati, neko ima često problema s njima, jednostavno nema zakonitosti u pojavi.
  • 0

profilepic.gif


#8 devoni

devoni
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts

Postavljeno 26 August 2010 - 09:21 AM

Moj ex kolega je imao velikih problema zbog hemoroida, ne znam zašto su se njemu pojavili, na poslu na kom smo radili bilo je situacija kad se podizao i veći teret ali to nije bila tako česta pojava a on je sitnije građe pa možda je i to uticalo uglavnom on uopšte nije vozio bajs niti ga vozi.
Njemu su lekari rekli da mora da promeni ishranu pošto je došlo do toga da je morao na operaciju, jakooooo nezgodna stvar.
Od njega sam i saznao da tih proširenih vena na tom mestu ima odprilike, ako se dobro sećam, 5 tako da... ono, i najveći baksuz može pet puta da doživi ovakvu operaciju i to je to, rešio se problema :mrgreen:
P.S. Njemu su lekari rekli ovako: nema nekih posebnih uslova koji dovode do pojave hemoroida, neko ih nikad neće imati, neko ima često problema s njima, jednostavno nema zakonitosti u pojavi.

sve rečeno. sve zavisi od kog materijala si načinjen, hemorijidi nemaju veze sa tom granom sporta a onaj ko ih i dobije prilikom voznje bajsa nije to od toga , te hemoroide si zaradio na neki drugi način samo su se probudili prilikom "napora" što hoću reći sam si ih istero na čistinu :mrgreen: (ps. sto se toga tice ja ih imam licno ali od bajsa nikada, ali nikada! zavisi od godisnjeg doba i zavisi od ishrane koje koristim ove godine sam pregazio na tockovima nekih oko 6000 km i vozo Bor, Zagubica preko Crnog vrha i od te bolesti nema nista) a čim krenem da klopam papriku , ljuto itd eto belaja... Eto ja bio malko iskren
  • 0
DEVONI

#9 aiwa

aiwa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 August 2010 - 01:10 PM

Sto se tice ishrane ljudi koji imaju hemoroide ja sam saznao sledece:

1. Alkohol ni pod razno!
2. Cokolada u svakodnevnom konzumiranju ni pod razno! Moze s vremena na vreme. Cokolada "steze" stolicu.
3. Potrebno je "omeksati" stolicu, znaci dobar nacin je ko jede svaki dan jogurt da ubacuje mekinje. Ovo je dokazano.
4. Ljuto i jako zacinjeno izbaciti. Ako vam se i desi da slucajno pojedete ljuto, kao recimo u salati od paprika, onda gasite ljutinu necim slatkim, dobar nacin je slatko od recimo kupina ili malina ili med.
5. Izbegavati sirce u prevelikim kolicinama. Znaci ne trpati po 2-3 kasike u supu ili se nalivati sokom sto ostane od salate.
6. Sto manje jesti suvu hranu, a sto vise kuvanu ili barenu.

Sto se tice ostalog:

1. Pri sedenju podmestati na stolicu razne mekane podmetace, ne sedeti na tvrdim stolicama
2. izbegavati teretanu i dizanje teskih predmeta
  • 0

Shimano Line-up chart 2020

 

http://productinfo.s...no.com/#/lc/1.4


#10 devoni

devoni
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts

Postavljeno 26 August 2010 - 01:34 PM

Eto ga sade on to sve zna !!! pa što aman pitaš? ](*,)
  • 0
DEVONI

#11 aiwa

aiwa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 August 2010 - 02:04 PM

Pitam za biciklizam, ne za ostalo.
  • 0

Shimano Line-up chart 2020

 

http://productinfo.s...no.com/#/lc/1.4


#12 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 August 2010 - 02:13 PM

Pa sem sto ti nabije sedlo u hemoroide biciklizam ne radi nista posebno drugo :)
  • 0
Postavljena slika

#13 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Postavljeno 26 August 2010 - 04:19 PM

[youtube_embed2][/youtube_embed2]

Vrlo neprijatna pojava, masno+vinjak+mnogo ljuto je dobitna kombinacija. Ova anatomska sedista sa rupom po sredini verovatno pomazu. Ne stiskajte se, vec kad vam se ide u toalet idite. Nece racunar niti stolica nigde da pobegnu. Stiskanje zbog gasova takodje nije pametno.
  • 0

#14 bajser

bajser
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 24 September 2010 - 12:09 PM

iz prve ruke -

genetska sklonost: tacno. Imamo ih svi u porodicu, i sa zenske i sa muske strane.

ishrana kroz generacije - svinjetina u svim oblicima. Fina predispozicija za rak debelog creva


biciklizam: lepo utice. Jednom sam nabio hemoroid, i to isti dan kad sam neutreniran, van kondicije i generalno totalno neiskusan ispedalao Venac po prvi put. Svemu je doprinelo i agresivno pranje i pogotovo brisanje predela.

2 dana koristio cepice po caletovoj preporuci i "od tu bocu..." vise nemam problema, da ne cuje zlo.


posto je spust niz Venac sa 70+ km/h bio toliko dobar - prezalio sam tu jednu pojavu hemoroida.


P.S. Cale ih je operisao, nekih 800 evrica je bila operacija u jednoj privatnoj NS bolnici pre 4 godine. Nije imao problema od onda.
  • 0
kao Mister No i njegov Pajper, tako i ja vozim bajs!

#15 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 19 November 2010 - 12:30 AM

Cale ih je operisao, nekih 800 evrica je bila operacija u jednoj privatnoj NS bolnici pre 4 godine. Nije imao problema od onda.


mozda je glupo pitanje, ali interesuje me kako je on isoa u wc dok mu nije zaraslo? je li imao nekih problema posle operacije?
  • 0
Posted Image

#16 bajser

bajser
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 22 November 2010 - 03:00 PM

prvih par dana nakon operacije samo infuzija, caj i tost, narednih par dana kuci normalno, uz obavezno pranje.


Mislim da mu je veci problem bilo obavezno brijanje zbog operacije, pa je posle iste dlaka pocela da raste, a rana jos friska.


Ja sam imao jos jednu pojavu pre par nedelja, dve ukupno u zivotu. A i devojka i njena porodica istu stvar kubure, tako da moram nekako da se nakanim da u paru resavamo to dok se da (lako) resiti.
  • 0
kao Mister No i njegov Pajper, tako i ja vozim bajs!

#17 devoni

devoni
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts

Postavljeno 22 November 2010 - 03:40 PM

ovako prvih par dana i nema potrebe da ideš u WC pre operacije ide dobra klizma da creva budu "prazna" kad se to odradi dobiješ jednu vrstu cevke koja stoji par dana u analnom otvoru kako bi to previjali mazali itd... a za to vreme dobijaš isključivo tečnu hranu ali samo tečnu supica , čaj možda po koji komadić keksića ili dvopek ali i to je pitanje. sve u svemu naj gore je prvih 24h ostalo je mala maca samo neprijatan osećaj bar jedno vreme dok to ne sraste kako treba a to je od 7 do 15 dana , ako ne dodje do neke infekcije puj, puj daleko bilo. ako misliš to da rešavaš a biloo bi dobro što pre to bolje n2:thumbsup
  • 0
DEVONI

#18 bajser

bajser
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 24 November 2010 - 07:08 PM

postoji vise stadijuma "oboljenja", da se sto pravilnije izrazim, posto nije u pitanju bolest. Valjda

Moj cale je imao 4 stadijum, valjda, od 5. 5 je totalno razrezivanje, isecanje debelog creva, nastavljanje vestackog i tako neki tripovi.

Do 2 stadijuma, navodno, postoji neki dildo sa laserima koji ti fino plasiraju :shock: i sve se valjda resava bez ikakve anestezije, totalno bezbolno, i odmah ides kuci.
  • 0
kao Mister No i njegov Pajper, tako i ja vozim bajs!

#19 devoni

devoni
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts

Postavljeno 25 November 2010 - 09:15 AM

postoji vise stadijuma "oboljenja", da se sto pravilnije izrazim, posto nije u pitanju bolest. Valjda

Moj cale je imao 4 stadijum, valjda, od 5. 5 je totalno razrezivanje, isecanje debelog creva, nastavljanje vestackog i tako neki tripovi.

Do 2 stadijuma, navodno, postoji neki dildo sa laserima koji ti fino plasiraju :shock: i sve se valjda resava bez ikakve anestezije, totalno bezbolno, i odmah ides kuci.

Naravno ide se odma kući i sa podvezvanjem hemoroida ali to je jedna od mnogobrojnih metoda ,činimi se da je to podvezivanje mnogo bolnije to se radi lokalno imao sam priljiku i to da vidim (bljak), ali svakako posle bilo koje intervencije tog dela tela :mrgreen: nema vožnje bajsom bar nekih mesec--dva
  • 0
DEVONI

#20 bajser

bajser
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 25 November 2010 - 03:13 PM

hajaooo [-o<

fala na ohrabrenju n2:smiley-sick011
  • 0
kao Mister No i njegov Pajper, tako i ja vozim bajs!




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika