Jump to content


Fotografije

V-Brake upgrade na Roadsteru - Hitno!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
18 odgovora na ovu temu

#1 AirBoy

AirBoy
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 23 August 2010 - 10:11 PM

Hteo bih da zamenim kočnice na Capriolo Roadsteru koje trenutno ima (LOGAN - JY-927AE, 70 mm) sa nečim boljim... U 95% vozim po asfaltu i čisto rekreacije radi... Ne bih menjao ručice za sada... I ne bih stavljao diskove...

Da li staviti Shimano Deore XT M770 ili Deore M590 ili možda Avid Single Digit 5?

Za Shimano sam čuo da su tvrde i da dosta oštećuju felnu a XT da čak i jako škripi pri kočenju... Neki mi obavezno preporučuju Avid a neki baš nisu sigurni...

Interesuje me vaše mišljenje... (stručno ili manje, nema veze)...
  • 0

#2 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 23 August 2010 - 10:15 PM

Felnu ostecuju lose pakne,a takodje i skripe.To nema veze sa kvalitetom samih kocnica.Ja bi se opredelio ili za deore 590 ili za avid sd 7.U planetu te avid oko 1200 za jedan tocak,ako nelaze sajt.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#3 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 August 2010 - 10:22 PM

Hteo bih da zamenim kočnice na Capriolo Roadsteru koje trenutno ima (LOGAN - JY-927AE, 70 mm) sa nečim boljim... U 95% vozim po asfaltu i čisto rekreacije radi... Ne bih menjao ručice za sada... I ne bih stavljao diskove...

Da li staviti Shimano Deore XT M770 ili Deore M590 ili možda Avid Single Digit 5?

Za Shimano sam čuo da su tvrde i da dosta oštećuju felnu a XT da čak i jako škripi pri kočenju... Neki mi obavezno preporučuju Avid a neki baš nisu sigurni...

Interesuje me vaše mišljenje... (stručno ili manje, nije bitno)...

Shimanove pakne su nekim cudom antipod celog branda.Neretko ces bolje proci i sa kineskim na buvljaku nego sa njihovim paknama E sad ima leka uzmes kljesta i stavis neke normalne pakne :) Sve sto si pobrojao rade posao a slobodno uzmi najjeftinije jer ulaganje u skupe v-brake kocnice je danas ugl bacanje para :)
  • 0
Postavljena slika

#4 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 23 August 2010 - 10:25 PM

Ja sam na novom bajsu dobio shimano m421 i mogu reci da koce super a mislim da su oko 800 dinara po tocku.Pakne sam odmah promenio i rade super posao za rekreaciju.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#5 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 August 2010 - 10:28 PM

Ja sam na novom bajsu dobio shimano m421 i mogu reci da koce super a mislim da su oko 800 dinara po tocku.Pakne sam odmah promenio i rade super posao za rekreaciju.

E a prosle godine bile oko ~250-300din u planetu :D
  • 0
Postavljena slika

#6 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 23 August 2010 - 10:31 PM

Kazem evo sd sam gledao planetov katalog.Avid sd 7 1200din.Smestene pod scott kocnice.To je koreks cena
  • 0
puno znoja,malo krvi

#7 AirBoy

AirBoy
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 24 August 2010 - 08:14 AM

Zvao sam Planet za Avid SD7 ali nema u NS pa treba da poruče... Inače lik mi kaže da su u kesici i skontao sam da je to prethodna generacije SD7... Nadam se samo da nije neka kopija... Kako znati i biti siguran? Da li je možda bolje uzeti novi model SD5 u original kutiji za 1500?
To što je prethodni model mislim da nema veze jer vidim da su komentari za njih isto odlični... Jedino malo to u kesici (OEM varijanta)... #-o
  • 0

#8 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 24 August 2010 - 08:18 AM

ne razumem u kesici.Ako mislis na pakovanje,ja sam kupio juicy 3 u capriolu u kesici.Znaci bez kutije
  • 0
puno znoja,malo krvi

#9 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 24 August 2010 - 08:23 AM

Zvao sam Planet za Avid SD7 ali nema u NS pa treba da poruče... Inače lik mi kaže da su u kesici i skontao sam da je to prethodna generacije SD7...

Ja sam prošle godine u Capriolu kupio SD5, isto sam ih dobio u kesici bez ikakve kutije, to je takvo pakovanje.
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#10 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 24 August 2010 - 08:26 AM

A U PRAVU SI,JESTE PREDHODNA GENERACIJA,ALI MENI TO NEBI PREDSTAVLJALO PROBLEM.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#11 AirBoy

AirBoy
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 24 August 2010 - 08:42 AM

A U PRAVU SI,JESTE PREDHODNA GENERACIJA,ALI MENI TO NEBI PREDSTAVLJALO PROBLEM.

Slažem se, nije ni meni problem... A u krajnjoj liniji toliko košta dobar par pakni... Ako se pokaže da ne valjaju (u šta sumnjam) mogu se posle opet zamenuti za nešto drugo...

Poručio sam ih pa bi trebale da stignu za nekoliko dana... "tako su mi rekli..." :)
  • 0

#12 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 24 August 2010 - 08:47 AM

odlicno,a u fanaticu treba da ima kool stop pakne,ako budes hteo da menjas one su zakon.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#13 AirBoy

AirBoy
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 25 August 2010 - 04:16 PM

Bio sam u Planetu i video sam Avid SD7... Kao što rekoh, nisu ni malo slične modelu koji je trenutno aktuelan i kakve su na slici na sajtu... E sad, liče i moguće je da su stari model (2001), a tamo su mi rekli da su to dobili sa Scott lagera... Iskreno, meni klešta izgledaju kao da su refabrikovana... :roll: imaju na sebi po ivicama i manjih udubljenja kao od udarca... Pedovi su ok, sa Kool Stop ulošcima...

Gledao sam po netu i malo me je pokolebalo ovo:
http://www.flickr.co...ers/3412135437/
Dakle izgledaju upravo ovako kao što je na slici ova gornja...
Ima i neka diskusija o tome:
http://www.bikeforum... ... 27368.html

Tražio sam i po netu slike i našao sam na gomili kineskih sajtova upravo ovakve slike kao što su ovaj stariji (ili falš) model... jedino što ništa ne znam da pročitam, savo gledam slike... :lol:

Šta vi mislite i jel ima neko od starijih i iskusnijih koji možda može da pomogne...
  • 0

#14 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 25 August 2010 - 06:05 PM

Otkud u planetu avid :?

Ne cimaj se bez veze, *sve* na čemu piše avid ili shimano je dobro (generalizovano, ali za tvoj slučaj vrlo pije vodu).
Ako mo'š da nađeš tektro, uzmi i to, manje košta a odlično radi.
  • 0

#15 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 25 August 2010 - 07:59 PM

Otkud u planetu avid :?

Ne cimaj se bez veze, *sve* na čemu piše avid ili shimano je dobro (generalizovano, ali za tvoj slučaj vrlo pije vodu).
Ako mo'š da nađeš tektro, uzmi i to, manje košta a odlično radi.

I ja se iznenadio kad sam otvorio u delu za kocnice pod scott.Ali nema sumnje da je u pitanju avid.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#16 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 25 August 2010 - 09:48 PM

Bio sam u Planetu i video sam Avid SD7...

Skokni do Capriola i kupi tamo - i ako je stariji model, sigurno je original. Oni su generalni uvoznici za SRAM program (SRAM, Avid, RockShox...)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#17 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 25 August 2010 - 11:28 PM

citao sam neke komentare na netu.To jeste sd 7 model iz 2001,godine i rade ekstra.Tako da je original sigurno.A novi modeli su oko 2700 dinara po tocku sto je dosta skuplje nego te u planetbikeu.Ja bih uzeo te iz planeta.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#18 AirBoy

AirBoy
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 26 August 2010 - 11:02 PM

Kupio sam kočnice u Planetu koje sam poručio i danas su montirane... Jeste stariji model ali to je to, nema greške. I to još imaju i Kool Stop uloške... Za te pare, samo za poželeti... Dakle nebo i zemlja, zakucava u mestu, a još sam ih ostavio i malo mekše... Sad još samo da preživim narednih par dana dok se ne naviknem... desi mi se da se zaboravim... #-o
  • 0

#19 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 27 August 2010 - 05:26 AM

Ma avid je zakon,pa i 9 godina star model.Deriiiiiii feeeeelneeeee i pazi na preletanje preko kormana :mrgreen:
  • 0
puno znoja,malo krvi




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika