Jump to content


Fotografije

Brzinomer/Ciklometar koji ne prikazuje brzinu! Ima li takav?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
13 odgovora na ovu temu

#1 Pisac

Pisac
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 06 August 2010 - 11:18 PM

Prosto rečeno, dok vozim biciklu trenutna brzina me skoro uopšte ne zanima. Ne poštujem ograničenja (a uglavnom i ne mogu da ih prekoračim) tako da nemam nikakvu posebnu potrebu da vidim koliko brzo vozim. Ono što me zanima su pređeni put i proteklo vreme, a i neke druge stvari kao što su tačno vreme i prosečna brzina.

Da li postoji neki ciklometar koji umesto da prikazuje trenutnu brzinu i još jednu informaciju po želji, može da se podesi da prikazuje dve proizvoljne informacije po želji? Ili možda neki koji pored trenutne brzine može da prikaže još dve informacije po želji?
  • 0

#2 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 07 August 2010 - 12:02 AM

To što tebi treba ima većina današnjih ciklokompjutera. Trenutna brzina je standard za sve uređaje tog tipa, što je većini i najinteresantnije. :mrgreen:
Pogledaj neke Sigma BC-xyz ili Cateye Velo xy
  • 0

#3 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 07 August 2010 - 07:10 AM

Da ne meri brzinu, ne bi ga ni zvali brzinometar. :lol: A kako da izmeri prosecnu, ako ne belezi trenutnu brzinu? :roll: :idea: Kupis najosnovniji model i imaces podatke koje si naveo + brzinu, naravno.
  • 0

#4 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 07 August 2010 - 07:19 AM

festina chronobike :mrgreen:

Attached Thumbnails

  • f16382_6.jpg

  • 0
puno znoja,malo krvi

#5 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 07 August 2010 - 07:26 AM

Salu na stanu,i meni nije bitna trenutna brzina,ali mi je bitna predjena ruta i prosecna brzina.Ja imam cat eaye velo 8 i odlican je.Oko 1600 dinara.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#6 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 07 August 2010 - 07:54 AM

A kako da izmeri prosecnu, ako ne belezi trenutnu brzinu?


Zapravo i ne treba da meri trenutnu da bi izračunao prosečnu. To dobija deljenjem ukupnog puta sa ukupnim vremenom kretanja.
  • 0

#7 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 07 August 2010 - 08:36 AM

Da, tako je. I ako mi trenutna brzina ne znaci mnogo, bilo bi mi cudno bez nje. :D
  • 0

#8 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 07 August 2010 - 09:04 AM

pa na bilo kojem ciklomasteru može da se podesi da ne pokazuje brzinu, nego recimo vreme ili pređena daljina...
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#9 Milos91

Milos91
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts

Postavljeno 07 August 2010 - 09:24 AM

[-X
Kod CE Vela trenutna brzina se uvek vidi,moze da se menja sat,vreme voznje,prosek i sl. koji se nalaze ispod trenutne brzine.
A tako je i kod sigme.
  • 0
.

#10 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 07 August 2010 - 09:41 AM

Koliko kapiram pisac bi da vidi dve stavke (ISTOVREMENO) na brzinomeru od kojih nijedna nije trenutna brzina, a svi brzinomeri koje sam video (nikad nisam video profi) prikazuju trenutnu brzinu (uvecano) i ispod nje drugi podatak.
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#11 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 07 August 2010 - 10:39 AM

Nisam se interesovao za druge proizvođača, samo za Sigmu i u njenom programu to mogu ROX modeli (ima ih samo dva i prilično su skupi) kod njih može da se nameste omiljene funkcije tj. praćeni parametri koji su ti bitni i koji će se prikazivati na "glavnom" ekrano a do ostalih stižeš pritiskom na dugme tako da trenutna brzina ne mora biti prikazana po difoltu kao kod svih drugih brzinometara što je.
[youtube_embed2][/youtube_embed2]
  • 0

profilepic.gif


#12 Pisac

Pisac
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 07 August 2010 - 12:17 PM

Koliko kapiram pisac bi da vidi dve stavke (ISTOVREMENO)


Upravo tako, ISTOVREMENO. Trenutna brzina je jedan od stavki koja me najmanje zanima (toko vožnje me manje od toga zanima samo maksimalna brzina). Dakle, tokom vožnje bih hteo ISTOVREMENO da vidim što više od onih podataka koji me stvarno zanimaju, a to su pređeni put, proteklo vreme, prosečna brzina, tačno vreme. Bar dva istovremena od tih 4 bi bilo dovoljno.

Pogledah ove ROX-ove. Gde ih ima u Beogradu i koliko koštaju? (samo informativno pitam, sve mi se čini da kada saznam cenu neću biti toliko oduševljen sa njima)
  • 0

#13 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 07 August 2010 - 12:27 PM

Pogledah ove ROX-ove. Gde ih ima u Beogradu i koliko koštaju? (samo informativno pitam, sve mi se čini da kada saznam cenu neću biti toliko oduševljen sa njima)


Za slucaj da ne znas.

http://www.totalbike...search/node/rox

Mozes ih kupiti u Capriolu. :mrgreen:
  • 0

#14 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 07 August 2010 - 01:50 PM

:D :D :D
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika