Jump to content


Fotografije

Najjeftiniji moguci NOVI bicikl


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
16 odgovora na ovu temu

#1 Seeker

Seeker
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 04 August 2010 - 08:12 PM

Molim poštovane članove foruma CikloBerze da mi pomognu u kupovini novog bicikla za malo starijeg čoveka koji ispunjava sledeće uslove:

* da može da nosi osobu od 190 cm i 120 kg uglavnom po asfaltnim, a tu i tamo po zemljanim putevima i brdašcima,
* da ima što veći ram (u skladu sa visinom), jer stvarno ne želim da izgledam kao "slon na biciklu",
* da može da se kupi u nekoj radnji u Beogradu ili preko Interneta (znači, isključivo NOVI, nekorišćeni bicikli me interesuju - to je onako principijelno),
* da bude što je moguće jeftiniji od svih koji zadovoljavaju gore navedene uslove (jednostavno, ne treba mi "brend", "marka" i tome slično, već isključivo tražim funkcionalnost i izdržljivost).

Unapred hvala na odgovoru i ne zamerite ako mnogo izvoljevam, jer sam ja čovek od 50+ godina koji već duže vreme ne prati zbivanja u svetu biciklizma, a odjednom sam dobio silnu želju da se "vratim u sedlo".
  • 0

#2 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 04 August 2010 - 08:40 PM

Kazite sumu koju ste spremni da izdvojite :D pa da krenemo sa predlozima.Bitno je da znamo sa koliko novca raspolazete.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#3 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 04 August 2010 - 08:41 PM

Pa pise lepo u naslovu. 8)
Niste nam rekli, sa celicnim ili aluminijumskim ramom?

Celini - Capriolo Passion Man 11666 din.

Aluminijumski - Capriolo Monitor Man 16444 din.
  • 0

#4 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 04 August 2010 - 08:48 PM

Pa pise,ali odprilike je dobro znati sumu.Nekom je i 500 eura jeftino :D .Salim se,glasam za stoletove predloge.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#5 Seeker

Seeker
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 04 August 2010 - 09:05 PM

Pošto ću morati da ga držim u stanu, a to znači i nošenje/spuštanje gore-dole, znači treba da bude i što lakši - dakle, aluminijumski.

Što se novca tiče - maksimum je 150 EUR. (Nisam stipsa, ali stvarno je oskudacija na "svim nivoima".)
  • 0

#6 Seeker

Seeker
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 04 August 2010 - 09:12 PM

Pa pise lepo u naslovu. 8)
Niste nam rekli, sa celicnim ili aluminijumskim ramom?

Celini - Capriolo Passion Man 11666 din.

Aluminijumski - Capriolo Monitor Man 16444 din.


Ovaj Capriolo Monitor Man bi se uklopio u moje trenutne platežne mogućnosti, ali me interesuje još:

* može li on da izdrži moj "gabarit",
* koju veličinu rama da tražim - 21" ili 23".

Hvala na odgovorima.
  • 0

#7 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 04 August 2010 - 09:14 PM

U tom slucaju, obavezno sa alu ramom. Nosenje celicnog bajsa uz stepenice je patnja. #-o

Moze da izdrzi, nece se prepoloviti, ako se normalno koristi. Mislim ipak 23", ali to se mora probati na licu mesta.
  • 0

#8 sisoje

sisoje
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationKragujevac

Postavljeno 04 August 2010 - 10:03 PM

ima u merkatoru popust 20% na sve bicikle. izidje nakamura 14000 sa alu ramom.
  • 0

#9 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 August 2010 - 10:31 PM

Nisam siguran da cemu taj monitor da radi posao.Taj ram ima lepo problem sa merama :D Naime 23 po nihovim oznakama je u najboljem slucaju 19-20 po oznakama ostatka planete, a to vec coveku koji ima visinu oa 190cm,a nema zelju da izgleda kao nilski konj na trotinetu ne radi mnogo posao :)
  • 0
Postavljena slika

#10 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 04 August 2010 - 10:52 PM

Zavisi, kakav ubodes. Dvojica ortaka imaju Monitor 23", oba 190. Jednom je top tube kraci za celih 10 mm-a, pa mu udobnije kad sedne na onaj drugi. :lol: Fabricka greska u obelezavanju velicine, ili sta vec. #-o

Zato kazem, otici licno do radnje, pa oceniti. :)
  • 0

#11 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 August 2010 - 11:09 PM

Monitor je bas totalno low end ram. Realno ne znam postoji li ista jeftinije sto se alu tice (mislim na ram) Drugar ima monitora 23 i ja ga komotno vozim, a odgovara mi 19.Kuma ima monitora 19 a visoka je metar i sumsku jagodu i ne zali se ...
  • 0
Postavljena slika

#12 sisoje

sisoje
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationKragujevac

Postavljeno 05 August 2010 - 08:34 AM

merkator, in-sport, nakamura?
  • 0

#13 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 05 August 2010 - 10:25 AM

* da može da nosi osobu od 190 cm i 120 kg uglavnom po asfaltnim, a tu i tamo po zemljanim putevima i brdašcima,


Paradoks je što sve bicikle koje se prodju su u garantnim uslovima navele da garancija važi samo ako je koriste osobe do 90kg, namerno da bi se ogradile od nekih problema. Ako u radnji pitaš da ti preporuče bicikl za kilažu od 120kg trebalo bi da te upozore na ovu SITNICU
  • 0
easy life, easy ride

#14 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 05 August 2010 - 11:12 AM

Bas sve? Ili, samo ove domace? To je smesno. Kapriolo ne pravi male ramove (15-16 itd), jer im je neisplativo. U garanciji se ogranicavaju na 90 kg-a. Pa nismo svi atletski gradjeni. ](*,)
  • 0

#15 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 05 August 2010 - 12:28 PM

Ja kad sam kupovao bajs nisu me merili.Imao sam u novembu 103.Dobro sad imam 90 pa mogu da vozim :mrgreen:
  • 0
puno znoja,malo krvi

#16 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 05 August 2010 - 02:40 PM

Sada kada sam pomenuo ovo za 90kg, pročitao sam kompletnu novu garanciju PLANET BIKEa i nisam našao to ograničenje. Mada zasigurno znam da se tako nešto nalazilo kao uslov garancije. Dal smo postali gojazna nacija da nisu imalo kome da prodaju bicikl ili su bicikli postali izdržljiviji
:D
:D
  • 0
easy life, easy ride

#17 sisoje

sisoje
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationKragujevac

Postavljeno 07 August 2010 - 11:34 AM

nakamura, alu, tourney? 14000din u merkatoru, in-sport?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika