Jump to content


Fotografije

Srednji pogon i uložak srednjeg pogona za MTB


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
11 odgovora na ovu temu

#1 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 30 July 2010 - 04:59 PM

Trebaju mi ta 2 dela iz naslova, imam 2000 dinara za obe stvari (sa dostavom ili bez nje). Ne mora biti ništa ''ful'' jer ni sam bajs nije ''ful''.

Gledao sam po netu ima li šta, cene i tako to. Ovo dvoje mi zapadoše za oči, Shimano Tourney (znam da nije nešto, ali za ''nešto'' treba više keša kojeg trenutno nemam, a i ne daje mi se mnogo para za bajs koji ne vredi više od 100e). Kako god, ovo je uložak srednjeg pogona na kojeg sam mislio.

Ako bi' ovo dvoje naručivao iz Subotice, onda me ispadne oko 2000 dinara sa dostavom (City Express). Ako bi' uzeo ovo dvoje u BG-u, onda poštarinu ne bi' ni plaćao već bi' lično otišao do prodavnice, pa tako da bi imao ravno po 1000 dinara za oba dela.

Pitanje glasi, valjaju li ovi delovi išta? Da li se može nešto bolje uzeti za te pare u BG-u i gde?

Hvala unapred na svakom odgovoru.
  • 0
Posted Image

#2 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 July 2010 - 11:21 AM

Naravno da valja, ali za to za šta je namenjeno, a to je da bude jeftino a da radi. Ako stvarno ima na stanju taj pogon po toj ceni, teško da išta bolje možeš da kupiš. Ja sam za te pare samo nalazio no-name i neke Prowheel pogone koji su sigurno lošiji.
Za Kinex ne znam kakav je, reći će ti već neko upućeniji. Ja bih radije uzeo Shimano patronu. Ako kupuješ u BG onda imaš na raspolaganju Planet Bike gde imaju Shimano četvrtke na rasprodaji već od 400 din, samo to je info sa sajta, proveri još telefonom.
  • 0

#3 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 31 July 2010 - 01:21 PM

Prvo i prvo, hvala na odgovoru.

Video sam na sajtu planetbike-a te patrone. 400 kinti nije uopšte mnogo, onda mi ostane prilično više za pogon (ako se isplati davati još).

Ali sam takođe gledao i srednje pogone na istom sajtu, ništa ispod 1900 na sajtu nisam video. Malo mi je mnogo dati oko 2000 dinara samo na pogon koji bi išao na ne toliko dobar bajs. Znaš li možda gde bi' mogao još pogledati kakav je izbor srednjih pogona? Poželjno je da ima sajt, mada bi i broj telefona (te radnje) završio posao. Lakše nego da se cimam do tamo a ono cene da padneš u nesvest. :)

I da, možda je pitanje banalno, da li se uz srednji pogon dobija i leva poluga pogona? Pre par dana sam kod obližnjeg prodavca video pogon bez leve poluge, pa bolje da pitam, nego posle da skontam da mi fali ''deo''. :)
  • 0
Posted Image

#4 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 31 July 2010 - 01:37 PM

I da, možda je pitanje banalno, da li se uz srednji pogon dobija i leva poluga pogona? Pre par dana sam kod obližnjeg prodavca video pogon bez leve poluge, pa bolje da pitam, nego posle da skontam da mi fali ''deo''. :)


Leva kurbla? Naravno da se dobija! :shock:
  • 0

#5 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 31 July 2010 - 01:48 PM

Da. Ok, samo da rasčistim to jer kao što reko', pre par dana (kod obližnjeg prodavca) kad sam otišao da vidim cene, neki lik uzima desnu kurblu, gledam na zid gde je okačena još jedan ista za prodaju, vidim nema leve kurble/poluge (ili kako već). Ja reko', wtf... je l' se nešto promenilo otkad sam ja zadnji put kupovao srednji pogon? Bzveze pitanje, ali bolje da rasčistim zabludu.

Znaš li možda gde bi' mogao još pogledati kakav je izbor srednjih pogona? Poželjno je da ima sajt, mada bi i broj telefona (te radnje) završio posao. Lakše nego da se cimam do tamo a ono cene da padneš u nesvest. :)


Ovo pitanje još uvek ostaje.
  • 0
Posted Image

#6 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 31 July 2010 - 02:46 PM

planetbike.rs pa vidi,imaju od delova sve.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#7 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 31 July 2010 - 03:41 PM

Kao što reko za planetbike, patronu imaju. Ali je problem kurbla/srednji pogon koji košta oko 2000 dinara, a to mi ne odgovara. Zato sam i pitao da li ima još neka radnja u BG-u koja ima makar nekakav izbor srednjih pogona.

Kako god, guglaću malo, možda nađem nešto. Ako ne, videću da naručim iz Subotice onda.
  • 0
Posted Image

#8 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 July 2010 - 05:41 PM

Ja ako sam dobro shvatio iz tvog pisanja, ti nisi iz BG pa bi da uzmeš obe stvari na jednom mestu, da poručiš ili da odeš do BG. Ako ideš do BG, imaš tamo dve Capriolo maloprodaje i možeš uzeti tamo taj pogon sa linka po istoj ceni a patronu u Planetu. Samo naravno ako to zaista ima u radnjama, proveri ti to telefonom. Ja čim vidim nešto povoljno ili nešto retko a na stanju odmah mi sumnjivo :mrgreen:.
  • 0

#9 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 31 July 2010 - 06:51 PM

Pa tesko da ces naci po toj ceni u radnji i jedno i drugo.Pogona tourney tesko da ima ispod 1700 dinara.A shimano patrone od 800 pa na gore.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#10 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 31 July 2010 - 08:23 PM

Gađan ili Gadjan, kako već da preferiraš, iz Beograda sam. Nego je fora u tome što sam van Beograda našao povoljnije što Vorda samo potvrđuje svojim komentarom, nažalost.

Što se tiče Capriolo maloprodaja, baš sam maločas gledao cenovnik. Nije ni kod njih ništa preterano bolje nego kod Planetbike-a, ali je izbor pristupačniji za moj džep. Ništa, hvala vama na pomoći i komentarima. U ponedeljak ujutru telefon u ruke i redom zovem da vidim ko ima Tourney i kolika je cena. Za patronu ću takođe usput videti, u zavisnosti koliko mi ostane od pogona.

Hvala još jednom i uzdravlje.
  • 0
Posted Image

#11 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 09 August 2010 - 06:40 PM

Hteo sam i ranije da javim šta sam uradio (može nekom značiti), ali nisam našao vremena, te se tek sad javljam.

Kao prvo, negativno iskustvo sa totalbike-om. Zovem, pitam imaju li to i to, cena kolika je... vidim sve odgovara, devojka sa druge strane telefona mi reče da će pogledati imaju li na stanju pogon (Shimano Tourney) i poslaće mi ga, u suprotnom će mi javiti u što kraćem roku da ga nemaju na stanju. Usput pitam kolika je poštarina, reče 220 dinara (a u stvari je od 350-450 din.) Nema veze sad to, da nastavim... Ta devojka sa kojom sam razgovarao me inače nije zvala posle, što automatski znači da ga imaju na stanju i da će mi poslati. Prošlo 2 dana, paket ne dolazi. Zovem ja njih, objasnim da sam naručio u ponedeljak (01.08.2010.) srednji pogon Shimano Tourney, kad ono... ''Pa kaooo, mi to nemamo na stanju, trte-mrte.'' Tu sam hteo malo da se svađam, ali sam rekao samo hvala i doviđenja, jer se sa ''indijancima'' ne vredi raspravljati. Da stvar bude grđa, isti dan kad sam naručio pogon, dolazi mi mail na pitanje (''Da li imaju na stanju pogon Shimano Tourney i da li su cene sa sajta validne?'') koje sam u subotu ili nedelju poslao.

Odgovor TotalBike-a:

Postovanje,

Sve cene na nasem sajtu su vazece i redovno se azuriraju. Sto se tice stanja zaliha, za sada imamo srednji pogon Shimano Tourney TX 71 pod sifrom 191784.

Totalbike
[email protected]
http://www.totalbike.rs


Što znači da su imali na stanju ''dotični'' pogon ali ih je očigledno bilo briga, ili ko zna šta već. Opravdanja svakako nema, zavlačenja ima. Poenta svega ovoga je da sigurno neću uzeti ništa od njih ni u budućnosti, jer sa takvim odnosom prema kupcu, ne zaslužuju moje pare.

Da se vratim na temu oko pogona. Svratio sam do planetbike-a, uzeo pogon za ~2200 dinara, patronu za ~900 din. i završio posao. Jesam dao više para, ali makar sve lepo radi, bez problema. Ja srećan jer mogu da nagazim kao čovek bez razmišljanja da odvalim neki deo pogona i tako... :)

Uzdravlje.
  • 0
Posted Image

#12 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 09 August 2010 - 09:48 PM

...jer sa takvim odnosom prema kupcu, ne zaslužuju moje pare


...i iz tog razloga bih i ja postupio kao i ti.
...iskreno se nadam da će se u budućnosti popraviti, jer na ovaj način samo tjeraju kupce. #-o
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika