Jump to content


Fotografije

Freehub problem


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
14 odgovora na ovu temu

#1 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 July 2010 - 09:09 AM

Rasturao sam pre dve nedelje zadnju glavu (Deore) cisto da sve lepo podmazem posto nisam neko vreme i tada sam shvatio da nesto ne valja. Evo sta sam sve radio, skinuo kasetu i lepo sve rasklopio i podmazao, nisam skidao freehub. Kada sam vratio tocak na bajs ali bez kasete sve se lepo okretalo i nista se nije culo ali kada sam stavio i kasetu cuje se neki zvuk kao cesanje i to se cuje otprilike jednom na obrt tocka, nije uvek u istom trenutku, a cuje se kada se tocak okrece u pravom smeru tj. kada okrecem pedale. Mozda je bitno naglasiti da nisam kasetu zategnuo kao divljak posto nemam onaj alat uz pomoc kojeg se skida kaseta, pa mi je posle tesko da je skinem, mada vec je bila tako zategnuta pa nije bilo problema. Kako se uopste skida Deore freehub, jel uz pomoc imbusa i jel bi mogao nesto da vidim kada bih ga skinuo ili je sve zatvoreno fabricki?

poz
  • 0

#2 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 30 July 2010 - 10:22 AM

Da nisi zaboravio jednu kuglicu ili pretegao konuse.Ja nemam drugu ideju.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#3 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 July 2010 - 10:29 AM

Mislim da uopste nije problem sa samom glavom nego freehub-om (onim delom gde se stavlja kaseta) posto kada sam montirao bez kasete nista se ne cuje dok se tocak okrece.

Edit
Moguce je da sam pretegao konuse, posto kada malo otpustim Quick release cuje se manje, a kada ga skroz odvrnem ne cuje se uopste, provericu, nadam se da je to :roll: .
  • 0

#4 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 July 2010 - 10:39 AM

pošto kažeš da nemaš onaj alat sa kojim se zateže ona kao matica koja drži samu kasetu na freehub-u, moguće da kaseta ima mali luft ili tako nešto... probaj da odeš sa bajkom do nekog servisa, do Vectora npr. da ti zategnu to (preporučujem Vector jer su meni već tamo zatezali kasetu i tako neke sitne stvari i nisu mi ništa naplatili) pa ako se i posle toga čuje taj zvuk, onda je nešto ozbiljnije
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#5 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 July 2010 - 11:46 AM

Problem resen, bio sam malo pretegao konuse :oops: hvala Vorda :wink:
Nblexel imam taj alat sto zavrce maticu ali nemam ovo, a bez toga je dosta tesko skinuti ako je jako zategnuto.
http://www.chainreac...x?ModelID=13820
  • 0

#6 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 30 July 2010 - 11:58 AM

Taj alat (chain wip) je na pijaci 200-300din.
  • 0

#7 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 30 July 2010 - 12:09 PM

Koliko god da je slabo pritegnuta kaseta, ne znam kako skida kasetu bez njega. Moras imati bar neko parce starog lanca...Ili pak, vodoinstalaterska kljesta da uvatis zupcanike? Moj drug skidao njima obicnu kasetu (freewheel). :mrgreen:
  • 0

#8 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 July 2010 - 12:30 PM

Taj alat (chain wip) je na pijaci 200-300din.


Mozda se varam, al to sa pijace sluzi necem drugom.Konkretno skiadnju filtera za ulje na automobilima.Razmak izmedju pinova lanaca je drugaciji.Ako se varam onda je konacnco i biciklisticki alat sisao na tezge :D
  • 0
Postavljena slika

#9 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 30 July 2010 - 12:31 PM

Bez alata nema ni zanata.Bitno da si na vreme resio problem.Taj zvuk obicno i izlazi iz freehuba posto je on uglavnom od celika,a nabla a aluminijuma pa ublazava zvuk .
  • 0
puno znoja,malo krvi

#10 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 30 July 2010 - 12:33 PM

Taj alat (chain wip) je na pijaci 200-300din.


Mozda se varam, al to sa pijace sluzi necem drugom.Konkretno skiadnju filtera za ulje na automobilima.Razmak izmedju pinova lanaca je drugaciji.Ako se varam onda je konacnco i biciklisticki alat sisao na tezge :D

Verovatno ima razlicitih lanaca na tim alatima za filtere,ali ovaj sto sam ja kupio na pumpi pasuje ko bodali samar.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#11 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 30 July 2010 - 01:04 PM

Evo mog alata. Kupio ga pre oko dve godine. Sve paše kako treba. Nije mi ni palo na pamet da ce alke biti toliko duže ili kraće pa da ne bi mogle da "zagrizu" kasetu.

Attached Thumbnails

  • Slika676.jpg

  • 0

#12 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 30 July 2010 - 01:09 PM

Taj rad.Vidjao sam sa sirim lancem ali to su bili neki ozbiljniji auto mehanicarski.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#13 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 July 2010 - 02:20 PM

Moracu da kupim jedan, nesto nisam vidjao po bici radnjama pa sam kontao da nemaju ali sada znam gde ima :D .
@Nblexel
Taj "kljuc" sto zavrce kasetu si imao u Planet Bike za nekih 200-300din, a vredi ga imati :wink:
  • 0

#14 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 July 2010 - 11:09 AM

Samo jedno glupo pitanje na brzaka (pošto sam ja još uvek freewheel korisnik), da li se tim alatom s lancem kaseta skida bez ikakvih oštećenja?
  • 0

#15 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 31 July 2010 - 02:51 PM

Tako bi trebalo da bude,ja uvek hvatam najmani lancanik koj mogu da dohvatim.Stvarno nikad ni jednu nisam ostetio.
  • 0
puno znoja,malo krvi




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika