Jump to content


Fotografije

Mali problemcic sa lulom


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
17 odgovora na ovu temu

#1 warrior78

warrior78
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 21 July 2010 - 07:32 PM

Pozdrav svima. Imam mali problemcic sa lulom i znam da mi vi mozete pomoci :). Naime, kupio sam novu lulu i problem je u tome sto je kod nje taj deo sto se navlaci na vilu kraci za 1cm. Nadam se da me razumete. Sta mi je pametnije, da kupim podlosku od 8mm ili 10mm (vec imam jednu podlosku od 10mm, znaci morao bih da stavim jednu na drugu, vidjao sam to ali ne znam koliko je pametno), ili da skratim vilu za 10mm? Ovo drugo resenje mi deluje bolje i lepse, mada mi je malo veci posao, moram do servisa.
  • 0

#2 genius

genius
  • Members
  • PipPipPip
  • 130 posts

Postavljeno 21 July 2010 - 07:36 PM

Slobodno stavi još neki spejser,i gledaj da ti vrh lule bude barem 1-2mm iznad vrata vile.Nadam se da si me razumeo.
  • 0

#3 warrior78

warrior78
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 21 July 2010 - 07:44 PM

Razumeo, ona je i sada fabricki tako namestena, otprilike 2mm ispo ravni lule. Znaci treba mi podloska od tacno 10mm, cini mi se da u planetbike-u imaju samo od 8mm. Kako li ce to estetski da izgleda, da mi ne lici bicikl na zirafu :)
  • 0

#4 genius

genius
  • Members
  • PipPipPip
  • 130 posts

Postavljeno 21 July 2010 - 07:55 PM

Kako li ce to estetski da izgleda, da mi ne lici bicikl na zirafu


Neće igledati ružno,ja kod mene imam 3 spejsera od po 10mm.E sada ako misliš da će ti lula biti visoka,ti stavi jedan spejser ispod lule,jedan preko,i rešio si problem.
  • 0

#5 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 21 July 2010 - 07:59 PM

Ili nek okrene u minus lulu,ako vec nije.U svakom slucaju ce sve varijante da budu ok.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#6 warrior78

warrior78
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 21 July 2010 - 08:11 PM

E da, vidis to mi nije palo na pamet da stavim jedan preko lule. Znaci vi nikako niste za skracivanje vile. Hvala vam svima na pomoci, sad znam sta mi je ciniti
  • 0

#7 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 21 July 2010 - 08:12 PM

Skracivanje lule? :shock: Nemoj se igras zivotom, pa da tanjis lulu.
  • 0

#8 warrior78

warrior78
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 21 July 2010 - 08:16 PM

Mislio sam na vilu, greska :)
  • 0

#9 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 21 July 2010 - 08:16 PM

Pa verovatno si mislio na skracivanje vrata vile.Bre kod mene imam na jednom bajsu 25mm spacera i nista nefali.Bas sam i ja u jednoj temi pitao i kazu ljudi sa foruma da nevalje da ide preko 30mm.Mislim da nece biti primetno vislja lula osim ako nema veci ugao.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#10 warrior78

warrior78
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 21 July 2010 - 08:25 PM

Ma nije problem i da bude vislja, ja rekreativno vozim bicikl, a kada sam ga kupio zeznuo sam se sa velicinom, taman cu malo da priblizim korman sebi. Bice samo problem ako ne budem uspeo da nadjem podlosku od 10mm, u planet-u imaju 8mm i 10mm karbonsku. Probacu sa tom od 8mm, videcu da li ce vila da bude ispod ravni lule, ako ne moracu da bacim pare na karbonsku
  • 0

#11 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 22 July 2010 - 02:48 AM

Posaljem ti ja jedan spacer od 1omm,cini mi se da ga imam.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#12 warrior78

warrior78
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 22 July 2010 - 11:02 AM

Posaljem ti ja jedan spacer od 1omm,cini mi se da ga imam.


Hvala puno, ne bih da te cimam bezveze, ako ne uspem da nadjem onda ok. Hvala jos jednom unapred
  • 0

#13 warrior78

warrior78
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 26 July 2010 - 11:41 AM

Drugari, kupio sam sam spejser 8mm i sve je to lepo leglo, vrat vile je za oko 1mm ispod nivoa lule. Sada me muci jedna druga stvarcica. Primetio sam da imam malo lufta u lezajevima vile. Ne secam se da li je ovako bilo i ranije. Kada zakocim prednji tocak i lagano gurkam bicikl napred nazad vila se pomera u lezajevima za oko 1mm. Ako ovo nije u granicama tolerancije, verovatno su otisli lezajevi ili ja nisam dovoljno pritegnuo onaj gornji sraf koji navlaci lulu na vrat vile i samim tim sabija lezajeve. Kada sam namestao lulu isao sam sledecim redosledom: stavio spejsere, navuko lulu, nacentrirao polozaj, stavio onaj gornji sraf i umereno ga zategao da ne bi opteretio lezajeve, na kraju sam zategao srafove lule.
  • 0

#14 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 26 July 2010 - 11:46 AM

Doteži malo po malo sve dok ne bude ok.
  • 0

#15 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 26 July 2010 - 12:59 PM

Doteži malo po malo sve dok ne bude ok.

Paaaa...ne baš. Treba dotezati do trenutka dok ne izgubiš funkcionalnost upravljača, dakle dok još možeš nesmetano da okrećeš upravljač.

@warrior78 : Tehnika ti je dobra, probaj još malo da dotegneš, ali da ne "gule" ležajevi u vratu upravljača. Ako ni to ne ide, onda moguće da su dotrajali, pa im sledi zamena, ali ne brini, nije skupa zamena.
  • 0

#16 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 July 2010 - 05:48 PM

PROVERI TI DA TI NE DODIRUJE KAPA LULE VEC VRH VRATA VILJUSKE,POSTO VECINA KAPA IMAJU TO ISPUPCENJE.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#17 warrior78

warrior78
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 26 July 2010 - 10:53 PM

Ne dodiruje, ima 1-2mm do vile. Pritegao sam malo sraf i sad je sve ok, nista ne mrda a i normalno se okrece volan. Hvala vam svima.
  • 0

#18 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 27 July 2010 - 12:25 AM

Pa da, ipak treba za nijansu jače. Tako se i meni desilo nekoliko puta da sam mislio da je dovoljno stegnuto, ali onda kad staviš prste na vrh šoljice i drmuskaš korman, može se lepo osetiti pod prstima da se pomera iako se ne vidi golim okom.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika