Jump to content


Fotografije

Pomoc..ocu da kupim bajk..


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
102 odgovora na ovu temu

#81 Hidronaut

Hidronaut
  • Members
  • PipPip
  • 56 posts

Postavljeno 26 August 2010 - 12:19 PM

@pavle93: Ок, хвала на савету, 'ајде размислићу још...

Мада, мени и овај SCOTT Scale 70 делује и више него добро: http://www.ciklonaut...rangeFrange.htm
  • 0

#82 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 26 August 2010 - 12:50 PM

Ako vozis toliko po zemljanom putu/XC, onda definitivno XC bajs.
To "lozenje na brend" je meni razumljivo ali su ljudi stvarno upravu kad kazu da za manje para mozes da uzmes bolji bicikl.

Scott izgleda vrlo zanimljivo i scott je jelte, ali za taj kes moze da se uzme bajs sa boljom opremom, sa brendom u tom rangu cak, a postavlja se i pitanje koja je velicina rama kod istog ?
Sto se tice velicine misljenja sam da bajs obavezno treba probati pre kupovine, i imajuci u vidu tvoju visinu mislim da ce 54cm vise odgovarati.
Ja sam visok 183cm i vozim 49.5cm tako da...
  • 0

#83 iki_xx

iki_xx
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 August 2010 - 01:21 PM

@ Dukelander
Thanks :)

@ Hidronaut

Taj Scott je po meni dobra kupovina , na slikama je nov model, a cena je mala....
U planet bike- u taj model je nekih 75 000 din.
Dobri poznavaoci kazu da je Scale odlican ram.
  • 0

#84 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 26 August 2010 - 01:31 PM

Acony, covek lepo rece :D

- друго, да ли је ово добар избор с обзиром да отприлике 80% времена возим по асфалту а тек понекад, и то на кратко, по земљаном путу.


Definitivno ti treba neki treking bajk. Taj Cube jeste lep, al' 50% placas brend. Mnogo je skup za opremu koju nosi. #-o

Scott Scale 70 ti je mali, nema sumnje. A i to je druga kategorija, XC.
  • 0

#85 Hidronaut

Hidronaut
  • Members
  • PipPip
  • 56 posts

Postavljeno 26 August 2010 - 02:04 PM

@iki_xx: Е бураз, хвала на информацији!

@stolegrom: Извини, нисам стручан стварно али зар trekking није исто што и cross-country тј. XC?

@acony: Па пази, није да се ја сад нешто "ложим" на брендове већ сам једноставно зготивио CUBE бајсеве временом. Ипак сам га возио релативно дуго па ми је некако прирастао за срце. Плус, што ми је CUBE буквално "погодио жицу" што се самог дизајна тиче, а знам да нисам једини, хехе! Али ок, с једне стране, треба бити рационалан при куповини посебно јер ја иначе ретко купујем (уопште, било шта) тако да оно што сад узмем нећу мењати наредних барем 10 година (ок, неке ситнице не рачунам). Ал' с друге стране, није ми жао да платим мало више па да будем у потпуности задовољан бајсем и у практичном и у "естетском" смислу.

Што се тиче величине рама, мислим да си у праву јер овај бајс који сам до скора возио је био 50 cm и био ми је кнап (мислим, није ми био тесан јер сам се ваљда навикао на њега а можда и због тога што никад нисам пробао ниједан други, већи рам?).

Само још једно питањце. Је л' зна неко колика је стварна разлика између обичних и диск кочница при вожњи по асфалту и равном терену? Дакле, без брдске вожње, вожње низ степенице, екстремисања било какве врсте и сл. Разлика и у цени и у тежини између верзије са обичним и диск кочницама је ипак приметна.

Postavljena slika
  • 0

#86 iki_xx

iki_xx
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 August 2010 - 02:12 PM

@ Hidronaut
Ja sam letos presao sa v-brake na disk, i moram reci da ima razlike, ali na ravnom i na putu , tesko se da primetiti , dok u sumi na spustu ima razlike.
Po meni "doziranje" kocione sile je "bolje" u slucaju disk kocnica.
Eto to sam ja kao pocetnik provalio.

- Da , treba ti treking ako ces da vozis po asfaltu . Uglavnom najveca razlika je u poziciji vozaca na biciklu. A i komponente nemoraju da budu "vrhunske" zato sto nece biti mnogo "agresivno" koriscene....

@ stole
Gde si video koja je velicina tog scale-a?
Ja sam uzeo xl varijantu (ram 53) visok sam 193.
  • 0

#87 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 26 August 2010 - 02:15 PM

Diskovi znače ako voziš po kiši/blatu, inače su "obične" kočnice sasvim zadovoljavajuće - tebi ne trebaju diskovi (što ne znači da nije lepo imati hidrauliku, pa kočiti jednim prstom itd ;) ).

Trekking je više za asfalt i duža putovanja, obično ima veće točkove 28" naspram klasičnih MTB 26"; a XC je više za "drndanje po offroadu" ;)

Btw, zadovoljstvo nema cenu - ako tebe Cube čini sretnim i imaš novac za to - samo napred! To razumem u potpunosti...
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#88 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 26 August 2010 - 02:29 PM

Kolege su ti vec odgovorile. =D>

Ono sto je u narodu poznato kao klasican MTB sa tockovima "26, je u stvari XC varijanta. Najveca prednost treking varijante su pomenuti tockovi 28", koji su mnogo pogodniji za asfalt. Veci tocak -> manje okretanja da bi se dostigla ista brzina. Uz to je i geometrija rama pogodnija za visecasovne voznje.

Dobre V-brake kocnice ce raditi odlicno posao, nema potrebe za diskovima iz vec pomenutih razloga.

@ Ikki - Ne pise, ali se vidi iz aviona. Cenim da je velicina M...gle kako je tesan bajk, a i cev sedista mu je kratka. Ako na njega moze da se upakuje osoba 190+, casticu te istim. :D
  • 0

#89 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 26 August 2010 - 02:32 PM

@stole

Da, ali je takodje rekao i ovo:

Иначе, нисам никакав професионалац већ више, немам појма, "озбиљнији аматер", тј. волим да возим cross-country деонице ван града понекад и више од 10 сати (са паузама наравно :wink: ).


Par sati (a ne 10) XC-a na trekingu, se po mom licnom misljenju pretvara u pain :D
Ali je moguce da se nismo razumjeli jer definitvno da je treking zahvalnija varijanta za asvalt, ali ako covjek ima bilo kakve ambicije za off-road voznju, ja ne bih isao sa treking varijantom, jer ja recimo isto vozim dosta asvalta (prinudjen), ali suma je suma :P

E sad back to kocnice...

Bolje je imati kvalitetan v-brake nego lose diskove. U koliko neces voziti XC i ne planiras da jurcas i divljas v-brake je po mom licnom misljenju way to go...
  • 0

#90 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 26 August 2010 - 02:33 PM

Ja sam moj bajsić platio 670 eurića i ni malo mi nije žao...
Ako imaš love kupi sa diskovima, neću navesti neki poseban razlog ali pre ili kasnije poželećeš da pređeš na diskove, veruj mi :wink:
  • 0

profilepic.gif


#91 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 26 August 2010 - 02:40 PM

@stole

Da, ali je takodje rekao i ovo:

Иначе, нисам никакав професионалац већ више, немам појма, "озбиљнији аматер", тј. волим да возим cross-country деонице ван града понекад и више од 10 сати (са паузама наравно :wink: ).


Par sati (a ne 10) XC-a na trekingu, se po mom licnom misljenju pretvara u pain :D
Ali je moguce da se nismo razumjeli jer definitvno da je treking zahvalnija varijanta za asvalt, ali ako covjek ima bilo kakve ambicije za off-road voznju, ja ne bih isao sa treking varijantom, jer ja recimo isto vozim dosta asvalta (prinudjen), ali suma je suma :P


Cross Country (XC) - I meni se cini da je doslo do pogresnog izrazavanja. Ali nije problem, ako je stvarno mislio na XC, opet cemo pomoci. :wink:

E sad back to kocnice...

Bolje je imati kvalitetan v-brake nego lose diskove. U koliko neces voziti XC i ne planiras da jurcas i divljas v-brake je po mom licnom misljenju way to go...


n2:thumbsup
  • 0

#92 iki_xx

iki_xx
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 August 2010 - 02:44 PM

@ stole
"M" nikako !!!
Ja sam se dvoumio izmedju XL i XXL
  • 0

#93 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 26 August 2010 - 02:59 PM

@ stole
"M" nikako !!!
Ja sam se dvoumio izmedju XL i XXL


O tome ti i pricam. :P
  • 0

#94 Hidronaut

Hidronaut
  • Members
  • PipPip
  • 56 posts

Postavljeno 26 August 2010 - 03:17 PM

@iki_xx: Ок, хвала на утисцима, стварно ми значе. Пази, нисам рекао да ћу возити само по асфалту, биће ту и повремених шумско-ливадских деоница али ипак, пеглање асфалта ми је ужа специјалност. :mrgreen:

@Darkman: Па да, возим по сувом мада смо друг и ја имали пар пута наше "kamikaze biking" акције тј. кренемо да возимо ноћу по највећем могућем пљуску и олуји око Београда, без светала, без мапе, без ичега, чисто из зезанције. Који је то лудачки налет адреналина био, то не могу да опишем. Али добро, пре него што ишта кажеш, та времена су сада давно иза нас. :oops:

@stolegrom: Да наравно, точкови 28", обавезно.

Јес' вала, на то сам мислио: cross-country = XC. Па зар није?

@acony: А колико је стварно незгодније возити по шуми неким trekking моделом, рецимо, пола сата? It can't be that bad? А што се тиче бола при вишечасовној вожњи, ту су скроз у праву. Сад задњи пут кад сам возио до Купинова, не само што сам се цео укочио кад сам дошао кући (леђа и врат су ме убијали) него ми се, да простиш, и на дупету појавила расекотина јер се пена у седишту скроз истрошила па сам већ после пар сати вожње имао трип као да седим на голој шипки.

@Sirius9: Пази, верујем ти скроз али опет, разлика је целих 100 EUR и у додатном килограму тежине између та два модела. 'Ајде видећу још... А који ти бајс имаш?
  • 0

#95 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 26 August 2010 - 07:31 PM

@Sirius9: Пази, верујем ти скроз али опет, разлика је целих 100 EUR и у додатном килограму тежине између та два модела. 'Ајде видећу још... А који ти бајс имаш?


OVAJ :mrgreen:

P.S. Sa vožnjom trekinga kroz "šumu" najveći je problem u gumama, prvo tanje su pa se lakše buše a drugo nemaju toliko krampona pa znatno više proklizavaju nego gume za dirt koje su opet dosta sporije na asfaltu, drugo, treking ima manji hod amorta ali to i nije toliko bitno... znači, samo nemoj da kočiš u šumi po travi i sve će biti OK :mrgreen:
E da, i onaj bol u leđima je, kako sam ja naučio ovde na forumu, najvećim delom proizorkovan neadekvatnom veličinom rama tj. neadekvatnim položajem tela tokom vožnje...
POZ.
  • 0

profilepic.gif


#96 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 26 August 2010 - 08:25 PM

@Hidronaut

Pa treking bajs nije bas predivdjen za voznju po sumi, u koliko je teren manje zahtjevan (citaj uglavnom ravan) onda neces imati problema, ali ako je situacija obrnuta, uglavnom ces imati probleme sa kontrolom bicikla, i sa bolom u rukama, i naravno vece su sanse, da ostetis bajs, probusis gume itd.

Pola sata je kratak period ako vozis normalnim tempom i neces imati problema, ali prosto ne bi trebao da racunas na takve voznje, ljudi koji voze treking masine uglavnom se drze druma, off-road je nuzno zlo cini mi se :P

Bol u ledjima definitivno uzrokuje velicina rama/pozicija (vecina nas ima taj problem u nekoj fazi, i ljudi koji voze profi i 100 godina znaju da zabodu ram cija im geometrija ne odgovara) a problemi sa zadnjicom, pa recept da isti nestanu ukratko bi glasio: ok sedlo, biciklisticke gace, i dosta voznje :)
  • 0

#97 Hidronaut

Hidronaut
  • Members
  • PipPip
  • 56 posts

Postavljeno 26 August 2010 - 09:04 PM

@Sirius9 & acony: Па да, нешто слично сам и мислио али реко' боље да питам искусније. У мом случају, off-road само повремено, кратко и ако баш не постоји никаква асфалтна алтернатива. А што се тиче рама, узећу 54 cm па шта буде. Хвала пуно на саветима!

Узгред Sirius9, бајс ти је царски! Каква су искуства на дужим деоницама?

Али кад сам видео она два Reaction модела један до другог које си постовао пре пар страна десиле су се два ствари истовремено:

1. кренуле су ми бале на уста

2. помислио сам коју банку прво да опљачкам не би ли себи приуштио оно задовољство

Значи, CUBE Reaction GTC Race...

Симпатичних 2.400 EUR...

Postavljena slika
  • 0

#98 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 26 August 2010 - 09:25 PM

Узгред Sirius9, бајс ти је царски! Каква су искуства на дужим деоницама?

Fala - fala =P~
Za duže deonice od čega je neminovno veći deo asfalt Smart Sam nisu baš najbolje gume. Nekoliko puta sam ih pošteno izvozao u starom slankamenu po šljaci, kamenju, blatu, travurini na "da se usereš" nizbrdici i tu su se odlično pokazale ali za asfalt [-X , previše drndaju i spore su, ostalo je sve super, ako baš treba ima lockout na volanu tako da se brzo pretvori u rigid vilu ako je baš asfalt ko pista a uglavnom nije :mrgreen: tako da je meni vila uvek otključana.
Što se tiče guma ja sam uzeo identične nove aleksrims kao ove što su mi na bajku i samo treba da nabacim na njih semislikove (a to nikako da se konačno i desi) tako da imam jedan set za ofraod i race i drugi za drum :mrgreen:

Inače, čisto zbog drugih članova foruma da se ogradim, nisam ja sad baš neki CUBE fanatik, ja sam prvo bio zapaljen za OVAJ bajs, samo što se ispostavilo da je lik koji mi ga je obećao zapravo paljevina tako da ništa nije bilo od dila... uglavnom, vozim ono što imam i volim taj bajs kao da mi je rod rođeni :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#99 Hidronaut

Hidronaut
  • Members
  • PipPip
  • 56 posts

Postavljeno 27 August 2010 - 07:05 AM

Еј Sirius9, хвала на овом исцрпном објашњењу, мислим да сам сад коначно скапирао неке ствари. :wink:

Одо' ја сад да јурим ову Коцкицу па јављам ако буде неких новости.

n:anim_32

P.S.

Онај твој несуђени TREK је боли глава... још му само фали префикс STAR. :mrgreen:
  • 0

#100 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 06 September 2010 - 09:50 PM

KUPLJEN... :mrgreen:
Stize mi Aksom prekosutra da ne gubim za dzabe novac na put(sve sam dao :mrgreen: ),lik mi garantuje za bajs,uostalom,ako mi se nesto ne svidja na licu mesta,odmah ga vracam i to je to...
Ljudi,svima vam hvala jos jednom,da Bog da da se sretnemo negde,pa da castim pivo,da ne baksuziram nov bajk.. :wink:


Sta bi sa bajkom?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika