Jump to content


Fotografije

Mirage.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
49 odgovora na ovu temu

#41 AlanFord

AlanFord
  • Members
  • Pip
  • 19 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 July 2010 - 01:53 PM

Bojao sam se da nece biti jasno...

Ne mislim redosled klasa po cenama, nego redosled delova iz jedne klase ;)

Znaci, najskuplji je srednji pogon, pa rucice menjaca, pa do najjeftinijeg.
  • 0

#42 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 31 July 2010 - 02:11 PM

Cini mi se da su najskuplji tockovi, a najjeftiniji lanac (mozda i paknovi, npr. kod XTR-a).
  • 0

#43 Condor06

Condor06
  • Members
  • Pip
  • 24 posts
  • LocationNovi Sad, Srbija

Postavljeno 25 August 2010 - 01:43 PM

Izvinjavam se sto dizem temu iz mrtvih, ali da ne otvaram novu, jer je i ovdje slicna tematika sa onim sto me interesuje, dakle: Mirage (PRO) i dijelovi (oprema)...

Kao sto neki znaju iz jedne druge teme ovdje, uzeo sam Mirage PRO, prije dva dana, i bajs je stvarno dobar. Ono sto me interesuje jeste koja zadnja v-brake kocnica treba da bude na modelu 2010 (znaci, vec sad proslogodisnjem, jer uskoro u radnje treba doci i 2011)? Zamolio bih posebno ponosne vlasnike za informaciju ...?
U par specifikacija, recimo: http://www.tempo.co....d=98&Itemid=215, ili:
http://www.cikloberz...hp?img=5678&t=n
pise da je u pitanju "Shimano Alu V kočnica" (konkretno model "BR-M422"), medjutim, kod mene je ona najobicnija Promax-ova (koju sam svojevremeno imao i na Alpina Apache-u), i naprijed i pozadi!? :S
Pretpostavljam da nisam puno izgubio, ali Shimano-ova iz specifikacije je ipak bolja, zar ne? Je li ovo neka greska samo na mom modelu, ili se ipak na sve Mirage PRO 2010 ugradjuju obe Promax-ove (u tom slucaju je vjerovatno greska u specifikaciji)!?

Hvala unaprijed!
  • 0

#44 Milos91

Milos91
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts

Postavljeno 25 August 2010 - 06:59 PM

Moj drug ima mirage pro i uz njega idu promax kocnice.(Jeste da nije model iz 2010.)
Nemas razloga za brigu.
  • 0
.

#45 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 26 August 2010 - 08:08 AM

Citiraću deo jednog posta u temi koju si pokrenuo kada si kupovao bicikl

Ovaj model je POLAR MIRAGE PRO I NJEGA SU TI NUDILI NA AKCIJI 25 990
Ali je to model za 2009.god i nije baš do detalja kao iz kataloga za 2010. Ja sam se čuo pre 20 dana i rekli su mi d još imaju na lageru modele iz 2009 god. i da ove godine još nisu sklopili ni jedan model za 2010. Ali razlike su ne znatne i za sniženje koje su ti ponudili vredi svaki dinar koji daš
PRO je sa osmofazom pozadi, ima vilu iz bolje SR serije i još neke sitnice

Tako da ako si pažljivo čitao sve šta smo ti pisali i ako si pažlljivo video u radnji šta kupuješ onda nema nikakve zabune i greške u modelu.
Ti si uzeo MIRAGE PRO 2009 a ne 2010, iz gore pomenutih razloga POZZZZ
  • 0
easy life, easy ride

#46 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 26 August 2010 - 08:25 AM

Ovako, već kada si postavio pitanje da ti navedem razlike:

1- Kočnice su obe PROMAX kod 2009, dok su kod 2010 jedna PROMAX a druga SHIMANO
2- Zadnji lančanik je kod 2009 CS-HG30-8, a kod 2010 je CS-HG40-8
3- Zadnji menjaš kod 2009 je SHIMANO ALIVIO, kod 2010 je SHIMANO DEORE RD-M531
4- Ručice menjača i kočnica su integrisane i iz ALTUS serije kod 2009, a kod 2010 su odvojene i r.kočnice su SHIMANO BL-M421 a r.menjača su SL-M410 (shimano ALIVIO)

Mislim dasu ovo razlike koje sam ja uspeo da uočim. Možda sam se negde prešao jer sam radio po sećanju na model 2009 jer sam ga poslednji put imao uživo pre dva meseca i tada sam ga upoređivao sa kataloškim modelom za 2010.
POZZZZ
  • 0
easy life, easy ride

#47 Condor06

Condor06
  • Members
  • Pip
  • 24 posts
  • LocationNovi Sad, Srbija

Postavljeno 26 August 2010 - 12:51 PM

Moj drug ima mirage pro i uz njega idu promax kocnice.(Jeste da nije model iz 2010.)
Nemas razloga za brigu.


Hvala za info. ;)

Tako da ako si pažljivo čitao sve šta smo ti pisali i ako si pažlljivo video u radnji šta kupuješ onda nema nikakve zabune i greške u modelu.
Ti si uzeo MIRAGE PRO 2009 a ne 2010, iz gore pomenutih razloga POZZZZ


Hvala, aborisavljevic, mnogo si mi pomogao tokom kupovine, medjutim...
Pazljivo sam citao, ali ocigledno se nismo razumili!
Ja nisam uzeo Mirage PRO 2009, vec Mirage PRO 2010, e sad, do zabune je doslo jer drugacije interpretiramo ove oznake godina.
Koliko sam ukontao, Planetbike-ov model bicikla sa oznakom godine 2011 je model koji se proizvodi 2010. (ove) godine i to je novi model, a model sa oznakom 2010 je model iz 2009. (koga sam ja i kupio).
Ti si rekao da je tvoj katalog za 2009/2010, i da nemas ponudu za 2011, pa sam ja automatski prokontao da je specifikacija iz kataloga bas za moj model (sto nije slucaj)!
Sorry, nesporazum, izvinjavam se sto sam zakomplikovao i jos jednom hvala na pomoci (i razlikama koje si naveo, sad je sve jasno)... Necu vise smarati!

Pozz
  • 0

#48 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 26 August 2010 - 09:04 PM

Ups, meni ovo pisanje ne ide baš najbolje, odnosno da izrazim ono što mislim. :D
Mislim da si stekao pogrešan utisak da smaraš, NE nikako, sve ono što znam ja ću u svako doba da napišem. I da budem od pomoći. Kada sam pročitao sada svoj post stvarno zvuči glupo. Slibodno pitaj sve što te interesuje. Ja ću sve što znam rado napisati.
Ima određene zabune oko naziva modela, ali nemoj brinuti, uzeo si dobar bicikl i na njemu je sva oprema kompatibilna i radi će perfektno. POZZZZ
  • 0
easy life, easy ride

#49 Condor06

Condor06
  • Members
  • Pip
  • 24 posts
  • LocationNovi Sad, Srbija

Postavljeno 26 August 2010 - 09:47 PM

Ma nema frke, cinjenica jeste da ja malo vise smaram kad zelim nesto da naucim, pa ispitujem do detalja... :D
Svaka cast tebi i jos nekim na strpljenju, dosta ste mi pomogli, i to zaista cijenim. ;)

Inace, usput, sve pohvale i za forum, iscitao sam par tema i pokupio zaista mnogo korisnih informacija, a i forumasi su puni znanja i volje da pomognu novajlijama i nama amaterima.
Samo nastavite tako...
A ja se od sada malo vise prepustam voznji, a manje pisanju! :D
  • 0

#50 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 August 2010 - 09:57 PM

Cepaj kad god mozes.Mnogi su uskraceni za slobodno vreme,ali i dalje se vozi :D .
  • 0
puno znoja,malo krvi




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika